Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Добра і захоплива історія мадам Бержерон (Із циклу "Читаємо українською")

Поділіться цією сторінкою:

 

Клер Бержерон - cучасна канадська письменниця. Захоплюється історією й любить розміщувати своїх героїв в історичних рамках, маловідомих широкому загалу, щоб познайомити своїх читачів зі сторінками канадської спадщини.

Своїми романами "Під мантією мовчання", "Скрипка „Спіріт Лейку” та "Злочин сестри Марі-Осанни" вона розбуркала уяву тисяч людей по всьому світу: у Квебеку, Європі, Північній Африці й навіть у Китаї.

Медсестра за освітою саме на пенсії вона взялася за перо. У 2021 році вона публікує свій десятий роман "Таємниці розбитої душі".

Вона любить повторювати своє гасло, яке допомогло їй ухвалювати рішення на важливих переломних етапах свого життя: "Ми повинні проживати своє життя так, як хотіли б читати його, коли настане час спогадів."

 

"Скрипка "Спіріт Лейку" Клер Бержерон належить до когорти тих книжок, які болісним рефреном нагадують українцям про реалії життя нашої країни після 24 лютого 2022 року. Олена Ловенець, головна героїня цього роману, разом із молодшим братом Віталієм рушають до Канади, щоб урятуватись від Першої світової війни. Олена і Віталій — діти заможного підприємця з Калуша. Коли в Сараєво стається доленосне вбивство, батько відправляє дітей якомога далі з Європи. Олена і Віталій отримують у супровід їхнього відданого гувернера і грошові облігації. А в Канаді на них очікує знайома родина — сусіди-калушани, які емігрували трішки раніше і вже освоїлися в країні. Все має пройти добре, але їхнє життя у далекій від дому країні складається непросто, як зараз, мабуть, долі тисяч українців за кордоном. Брак їжі, брак коштів, страх за рідних і близьких, ностальгія за домом і хитке, вразливе майбутнє без чітких планів і мрій. Ще зовсім юні й недосвічені, діти стикаються із десятками викликів і проблем. Довірений провідник обкрадає брата із сестрою. Родина, яка дала їм притулок, змушує Олену побратися зі старшим сином. Той фактичний шлюб за домовленістю перетворюється на пекло родинного насилля. Старша донька з тієї родини, що була наче за подругу, покриває зґвалтування. І саме з цими людьми Олена і Віталій будуть виживати в таборах для інтернованих.

Роман Клер Бержерон справді розповідає не лише про українку Олену, але й про канадця Александра Лявальєра, які метафорично представляють дві країни.   

Інший важливий аспект цієї книжки: суто історичний. Не всі канадійці радо вітали українців у своїй країні у 1914 році. З початком Першої світової на території Канади всі мешканці, хто походив із країн, що виступили на боці Німеччини проти Британії (чиїм домініоном була Канада), були інтерновані у спеціальні табори на північному сході. Українці, як піддані Австро-Угорщини, були серед небажаних. Уряд Канади, підштовхуваний зростанням ксенофобії населення, створив по всій країні двадцять чотири табори для ув’язнення, тільки два з яких могли прийняти сім’ї в’язнів, зокрема й табір Спіріт Лейк в Абітібі. Там утримували турків, німців і дуже багато українців. І "Спіріт Лейк" - це не лише "озеро Духа", це і місце, де людей поневолювали і змушували до тяжкої праці. Саме у цьому маловідомому місці відбуваються події захопливого та зворушливого роману Клер Бержерон.

Рекомендуємо до прочитання усім, хто хотів би побачити українців очима канадської письменниці, аби дізнатись трішки більше про українсько-канадські відносини у часи Першої світової.

Захоплива історія вам гарантована.

Дивитися тут.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ