Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

"Дика енергія" від українських фантастів (Із циклу "Сучасні українські книги ")

Поділіться цією сторінкою:

Сергій Дяченко  це подружжя Марина і Сергія, які пишуть у співавторстві фантастику, казки та фентезі, успішно поєднують кілька жанрів в одному творі. Народилися подружжя в Києві і довгий час в ньому проживали. В 2013 переїхала до Америки. Сергій колись працював лікарем-психіатром, був кандидатом біологічних наук, закінчив факультет у ВДІКу. Він писав сценарії для досить великої кількості наукових та художніх фільмів, отримував премії журналу "Вогник" і "Літературної газети". Сергій Дяченко лавреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка 1987 року разом з А. Д. Борсюком (режисером), О. І. Фроловим (оператором) за повнометражний науково-популярний фільм "Зірка Вавилова" Київської кіностудії науково-популярних фільмів.

Автор кіносценаріїв до фільмів: "Микола Вавилов", "Голод-33", "Гетьманські клейноди", "Генетика і ми", "Природи міцні затвори", "Совість у білому халаті", "Академік Бєляєв", "Зірка Вавилова" та ін.

А Марина була актрисою. Вона почала будувати літературну кар'єру ще навіть не навчившись писати.

У чотири з половиною роки стала автором казок "Витівки злодія" і & "Казки про паровоз", які були видані в одному екземплярі. Пізніше Марина вчилася в театральному інституті, виступала на сцені, але така діяльність припала їй не до душі. 

Марина і Сергій одружилися в 1993 році і стали писати у співавторстві. В 1994 році вийшол їх перший спільний роман "Привратник", який отримав приз Кришталевий стіл і був визнаний кращим дебютом на Євроконі-96. Подружжя написали 26 романів, безліч оповідань і повістей, кілька творів для детей. Сергій і Марина отримали безліч значимих нагород, стали лауреатами понад 80 літературних премій. Це надзвичайно талановиті письменники. На конференції "Єврокон-2005" в Шотландії, вони були названі кращими фантастами Європи по голосуванню представників 24 країн. А на конференції "Євроскон-2008", їх роман "Vitanostra" отримав премію як кращий фантастичний роман початку двадцять першого століття. Про цей роман написано багато відгуків, він читається на одному подиху, затягує майже з самого початку. В 2011 році з'явився документальний кінофільм про Другу світову війну ThewillofVictory (A DocOpera). Його подружжя створили спільно з американськими кінематографістами, він був висунутий на премію Оскар.

"Дика Енергія. Лана" - фантастичний роман українських письменників Марини та Сергія Дяченків. 

https://youtu.be/K3dYpUd1Llo?si=MS2hN3IGMxwR1vdL

Книга написана під впливом творчості української співачки Руслани і їй же присвячена. Текст твору має багато елементів, які притаманні творчості Руслани. Головна героїня, Лана, зображена в музичному кліпі "Дика енергія".

Події відбуваються в невизначеному майбутньому. Відомо про єдине у світі місто, що дедалі занепадає. Там ніколи не видно сонця через постійний туман. Його хмарочоси покинуті чи зруйновані, щоб запустити електроприлади, людям треба самотужки крутити педалі генераторів, або садити у колеса тварин. Але головне - люди втратили волю до життя, тож аби жити, їм потрібно щодоби заряджатися через дроти, інакше навіть при достатньому харчуванні вони впадуть в апатію і врешті загинуть.

Не тільки автори, але й перші читачі зауважують, що, незважаючи на фантазійний характер цієї історії, у ній закладені алегорії, дуже актуальні для нашого сьогодення. За словами Руслани, криза енергії серця, «палива для людей» — це саме те, що незабаром може спіткати суспільство, якщо не розвивати і не підтримувати творчий потенціал нації.

Тут люди працюють пікселями. Енергію життя отримують по дротах. Істоти з величезним ротом чатують на самогубців. На вершинах покинутих хмарочосів в'ють гнізда...

Дивитися тут.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ