Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

День пам’яті мільйонів жертв голодомору 1932-1933

Поділіться цією сторінкою:

Виповнюється скорботна 81 річниця національної трагедії українського народу – штучного голоду 1932-1933 років, заподіяного насильницькою масовою колективізацією, сталінською політикою «червоного терору».

Голодомор – не історична минувшина, а глибока демографічна і духовна рана, яка нестерпним болем пронизує пам’ять його очевидців і жертв.
Ми ж, переживши геноцид і не втративши гідність, маємо лише один шлях – шлях до перемоги. І маємо обов’язок: пам’ятати тих, у кого в попередній боротьбі відібрали змогу захищатись.
Історія не передбачає змін, проте передбачає пам’ять. На шляху нашого націєтворення – багато дорогих жертв. Геноцид 1932-1933 рр. – одна з найстрашніших спроб подолати неподоланне.
Пам’ятаймо!
Пропонуємо Вам підбірку видань з цієї теми, які надійшли до нас цього року.

Книга Василя Марочка «Голодомор 1932-1933 рр.» оповідає про одну з найтрагічніших сторінок української історії – геноцид українців в 1932-1933 рр. шляхом спланованого комуністичною владою голодомору. Висвітлюється тактика й стратегія уряду СРСР та керівництва ВКП(б) на знищення українського села, руйнівні наслідки насильницької колективізації в Україні, рух опору проти примусового створення колгоспів і непосильних податків, особливості та перебіг голодомору, випадки людоїдства. Запропоновано методику підрахунку реальних жертв голодомору-геноциду.

У книзі С. Кульчицького «Голодомор 1932-1933 рр. як геноцид: труднощі усвідомлення» на підставі багатьох документів і свідчень автор встановлює, що Голодомор 1932-1933 рр. в українському селі являв собою результат замаскованої під хлібозаготівлі каральної акції з вилучення у селян усього наявного у них продовольства. В книзі доведено, що Сталін застосував цю терористичну акцію в ситуації гострої кризи і голоду в багатьох регіонах СРСР, які були наслідком здійснюваної Кремлем прискореної «революції згори». Книга допомагає усвідомити, що терор голодом у поєднанні з репресіями проти безпартійної української інтелігенції та членів КП(б)У мали на меті попередити соціальний і політичний вибух в найбільшій національній республіці.

У виданні Українського інституту національної пам’яті «Голодомор – геноцид українського народу 1932-1933 рр.» у стислій формі розповідається про головні причини найжахливішої за масштабом і перебігом подій трагедії, яку пережив у 1932-1933 рр. український народ. Автори розкривають тло трагедії, наголошують на її штучності. Вони аргументовано доводять, що творцями Голодомору була верхівка комуністичної партії на чолі з Й. Сталіним. У центрі авторської уваги пошук відповіді на питання, чому терор голодом був спрямований проти України.

Книга-виставка «Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу» висвітлює трагічні події в нашій історії, що призвели до драми Голодомору 1932-1933 рр. У виставці подано етапи розгортання цього злочину: одна за одною показані форми української державності, породжені лютневою революцією 1917 р. в Росії, ранній період українізації 20-х рр. в УРСР. Далі іде показ процесів великого зламу 1928 р., здійсненого більшовиками в Україні. Картини розкуркулення, колективізації, нищення церков, нищення української інтелігенції, придушення народних повстань і протестів. На цьому тлі – всезростаюче неприйняття колгоспного ладу українським селом. І нарешті апогей – Голодомор-геноцид 1932-1933 рр.

Додатково див.:  

„Голодомор 1932-1933”
«1932-1933 роки. Хроніка подій» (Випуск 3)
«1932 - 1933 роки. Хроніка подій» (Випуск 2) 

Усі представлені книжки ви можете знайти в нашій бібліотеці.
Конт. тел.: (044) 288-30-12.   Звертайтесь!

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ