Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Cторінками війни. Книга Михайла Слабошпицького «Велика війна 2014: Україна»

Поділіться цією сторінкою:

#сторінками_війни

У рубриці «Сторінками війни» хочемо звернути вашу увагу на книгу "Велика війна 2014: Україна: виклики, події, матеріали» автора Михайла Слабошпицького.

Михайло Федотович Слабошпицький  (1946-2021)  – український прозаїк, критик, літературознавець, публіцист, документаліст, дитячий письменник.

Михайло Слабошпицький займав особливу нішу в сучасній українській літературі та літературознавстві — він писав художньо-біографічні романи про відомих українців ...

Народився 28 липня 1946 року в селі Мар’янівка на Черкащині. Закінчив Київський університет імені Тараса Шевченка. Автор майже 40 художніх, публіцистичних, літературно-критичних книжок, двох десятків книжок для дітей та юнацтва, директор видавництва «Ярославів Вал».

Автор книг "Поет із пекла (Тодось Осьмачка)", "Никифор Дровняк із Криниці", "Веньямін літературної сім'ї (Олекса Влизько)", "З голосу нашої Кліо", "Українські меценати", "Українець, який відмовився бути бідним" (про Петра Яцика), "Пейзаж для Помаранчевої революції", "25 поетів української діаспори".

Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка 2005 року за роман-біографію "Поет із пекла (Тодось Осьмачка)".  Лауреат престижних премій: імені Олександра Білецького (1979), імені Лесі Українки (1993), імені Олени Пчілки, імені Братів Лепких (1998), імені Василя Симоненка (1999), імені Віктора Близнеця (2001), імені Михайла Коцюбинського (2003), імені Івана Багряного (2007), імені Євгена Плужника: за книги “Протирання дзеркала” (2017), “Тіні в дзеркалі” (2018), мистецької премії «Київ» (2019).

Письменник Михайло Слабошпицький: «Нині маємо таку літературу, якої ще не мали ніколи — в ній маса яскравих творчих індивідуальностей». Коли по радіо слухаєш Михайла Слабошпицького, в газеті або журналі читаєш його літературно-критичний, художній чи якийсь інший матеріал, мимоволі здається: цей чоловік знає про книжки і життя якщо не все, то майже все.      https://ukurier.gov.ua/uk/articles/pismennik-mihajlo-slaboshpickij-nini-mayemo-taku-l/

Михайло Слабошпицький – сучасний письменник, критик-літературознавець. «Мені пощастило знати масу видатних людей». «Я маю намір говорити про героїв, про те, як ставилися до них люди і яку вони відігравали роль; про те, що я називаю пошануванням героїв і героїчним у людських діяннях».   https://www.youtube.com/watch?v=b-e4eSZU7ck

Пропонуємо своєрідний «цитатник» Михайла Слабошпицького.  http://svoboda.fm/culture/literature/201801.html

Книга "Велика війна 2014: Україна: виклики, події, матеріали» автора Михайла Слабошпицького про війну і суспільство. Про наші надії і розчарування (видання  2015 р ).

Це збірка документально-публіцистичних творів – інтерв’ю та репортажів, аналітичних статей, присвячених війні на Донбасі. В ній багато конкретних імен та епізодів, людських історій, які перемежовуються з авторськими реакціями. Ґрунтовно розкрито тему волонтерів та добровольців.

Автор книги сказав, що його воднораз захопили й повернули віру в існування морально здорових, патріотичних сил наші добровольчі батальйони 2014 р., які зупинили ворожу навалу тоді, коли здеморалізовані й обезголовлені Збройні сили були неспроможні це зробити, а також феноменальний розмах волонтерського руху. Українці склали екзамен на зрілість громадянського суспільства. Нині ми вже інші, незважаючи на всі рецидиви соціальної депресії, пофігізму й продажності деяких елементів. https://www.radiosvoboda.org/a/26955729.html

"Це книжка про війну, але про війну не з окопів, не про її стратегію й тактику, а про те, як вона відлунює в нашому суспільстві, про те, наскільки готовими виявилися українці постати проти російської інтервенції", — сказав Михайло Слабошпицький. Твір є своєрідним продовженням попередньої книжки автора «Гамбіт надії. Україна: констатації, матеріали, виклики, сподівання».

Книгу можна отримати в абонементому відділі нашої бібліотеки .

Разом до Перемоги!

 

 

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ