Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Чудові ретро-кримінальні нуарові детективи Кшиштофа Бохуса

Поділіться цією сторінкою:

​Детективний жанр – вже довгий час є одним  з найпопулярніших у літературі. Хороший детектив занурює з головою, тримає у напрузі й не відпускає до останньої сторінки. Цікавий сюжет, неординарний підхід до розкриття злочинів, стрімкий екшн, сповнений таємниці, харизматичний герой і чудове поєднання фантастики та історії, все це притаманне детективним романам польського автора Кшиштофа Бохуса.

Якщо ви ще не знайомі із творчістю цього письменника, щиро рекомендуємо його детективи до прочитання. Бібліотека придбала два романи автора, видані харківським видавництвом ФОЛІО в неперевершеному перекладі Тараса Ярмолюка.

 

Бохус, Кшиштоф.

   Чорний манускрипт [Текст]  = Czarny manuskrypt : Роман / Бохус, Кшиштоф ; Пер. з пол. М.Ярмолюка; Худож.-оформл. О.Гугалова-Мєшкова. - Харків : Фоліо, 2022. - 302 с.

Ретро-детектив з великою дозою поморської історії.

...30-ті роки ХХ століття, Східна Пруссія. У Квідзині скоєно серію жорстоких вбивств священників місцевої парафії. Розслідування злочинів доручають Кристіану Абелю — блискучому слідчому, який повертається із Данціга до рідного міста. Крок за кроком він наближається до розгадки таємниці, в розкритті якої йому належить повернутися в XIV століття, до періоду життя святої Дороти та до тевтонських лицарів із замку Мальборк. Абель виявляє зв'язок між цими вбивствами та таємничим середньовічним рукописом і сам стає мішенню для вбивці.

 

Бохус, Кшиштоф.

   Місто духів [Текст]  = Miasto duchow : Роман / Бохус, Кшиштоф ; Пер. з пол. М.Ярмолюка; Худож.-оформл. О.Гугалова-Мєшкова. - Харків : Фоліо, 2022. - 268 с.

Це ретро-детектив, який швидко вводить читача в заплутаний, надзвичайно загадковий сюжет, повний химерних перипетій.

...1944 рік. Після восьми років еміграції в Голландії Абель змушений повернутися до Ґданська, щоб знайти свою зниклу у Роттердамі п’ятирічну доньку Анну, а попри це він має розслідувати вбивства двох високопоставлених німецьких офіцерів. Часу на розшуки майже немає, й Абелю доведеться неабияк постаратися, щоб вижити, знайти доньку і з’ясувати, хто насправді стоїть за цими таємничими злочинами. Великим плюсом роману є історичне середовище, пам’ятники в костелі Св. Марії. Також маємо настрої серед німців на кінець Другої світової війни.

Кшиштоф Бохус (народився в 1955 р. у Квідзині) – відомий польський журналіст, публіцист та письменник, викладач університету, за освітою політолог. Випускник факультету журналістики та політичних наук Варшавського університету. Він працював, у тому числі в Nowa Wies та прес-групі Burda, у 1998-2000 роках – головний редактор щомісячника Sukces. Його тексти були опубліковані, зокрема, у таких виданнях як Przegląd Tygodniowy, Wprost, Focus. Член Спілки польських письменників.

У циклі історичних детективів про слідчого Кристіана Абеля автор поєднує захопливу фабулу з елементами містики, нуару і кримінального роману з етнографічними та краєзнавчими нарисами Східного Помор’я. 

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ