Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Чигирин – місто козацької слави

Поділіться цією сторінкою:

Книга Юрія Мицика «Чигирин – гетьманська столиця» - це перше узагальнююче видання з історії гетьманської столиці, в якій висвітлюються події з давніх часів до ХІХ ст. Тут ви дізнаєтесь про  Національно-визвольну війну українського народу 1648-1658 рр.,  Руїни та гайдамацький рух.

   

Назва «Чигирин» викликає у кожного з нас різні асоціації: гетьманщина, козацтво, Богдан Хмельницький, Іван Виговський, Петро Дорошенко, гайдамаки. Тарас Шевченко був закоханий в це місто й присвятив йому свої вірші. Але насправді про Чигирин збереглось дуже мало інформації. У ХVІІ столітті у цьому місті вирішувалась доля не лише України, але й деяких країн Європи.

З 1648 року Чигирин став резиденцією гетьмана Богдана Хмельницького, фактичною столицею тодішньої Української держави (Гетьманщини). Автор висвітлює також історію Чигиринського полку та низки населених пунктів на його території (Суботів, Медведівка та ін.).  Після смерті Богдана Хмельницького Чигирин був столицею гетьманів І. Виговського, Ю. Хмельницького, П. Тетері та П. Дорошенка.

Упродовж століть гетьманська столиця зазнавала злетів і падіння, сяяла своєю величчю і потерпала від бідності. Але, попри усі випробовування, зберегла  козацьку  славу.

Історія цього міста нерозривно пов’язана з національно-визвольною боротьбою українського народу, тому загарбники забороняли та знищували історичну пам’ять поневоленої ними України. В радянські часи взагалі заборонено було видавати будь-яку літературу про Чигирин, а історію міста офіційно починали від початку ХІХ ст. Тому це видання особливо цінне для всіх хто небайдужий до історії нашої країни.

Автор книги Юрій Мицик – відомий історик, джерелознавець, археограф, дослідник історії козацької доби, церковної історії, збирач усних свідчень про Голодомор 1932-1933 років, публіцист, священик, доктор історичних наук, професор кафедри історії Національного університету Києво-Могилянська академія. Автор понад 2000 друкованих праць.

В пропонованому вам виданні Юрій Мицик показує роль Чигирина в історії України. Саме з ним пов’язана спроба селянського повстання у 1877 році під назвою «Чигиринська змова». Саме з колишньої гетьманської столиці тягнеться родовід Михайла Грушевського – першого президента України. У жовтні 1917 року в Чигирині відбувся Всеукраїнський з’їзд Вільного козацтва, який став важливою подією на шляху до здобуття Української Народної Республіки. Також Чигирин був у 1918-1922 рр. одним із центрів Холодноярської республіки, яка діяла проти російських загарбників.

Запропоноване вам видання ми отримали від Українському інституту книги  за Програмою поповнення фондів публічних бібліотек. Перегорніть сторінки історичного минулого важливого регіону України козацької доби та відчуйте подих епохи.

Книга «Чигирин – гетьманська столиця» надзвичайно актуальна в наш час, бо з документально підтверджених подій ми бачимо, що жорстокі репресії не змогли вбити волелюбного духу українського народу і зерна свободи та любові до своєї Батьківщини, посіяні багато століть тому, проросли зараз і допомагають нам протистояти російському агресору.

Монумент на ознаменування боротьби українського народу

під проводом Б. Хмельницького, Чигирин

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ