Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

«Черчилль і Орвелл. Битва за свободу» та «Гітлер і Сталін. Тирани і Друга світова війна» - знакові книги видавництва «Лабораторія»

Поділіться цією сторінкою:

Книга про боротьбу за свободу – саме так дуже коротко можна описати зміст праці «Черчилль та Орвелл. Битва за свободу». Автор надзвичайно вдало передає те, як Вінстон Черчилль відстоював можливість свободи як такої перед загрозою з боку гітлерівської коаліції, а Джордж Орвелл сформулював те уявлення про свободу і (не)свободу, яким ми досі послуговуємося в сучасному світі.

Томас Едвін Рікс – американський журналіст, воєнний кореспондент. Томас двічі ставав лауреатом Пулітцерівської премії в номінації «Національний репортаж», а також потрапив до короткого списку номінантів на Пулітцерівську премію «За нехудожню літературу». Працював радником з питань державної безпеки в проєкті американського аналітичного центру New America під назвою Future of War.

Мало хто знає, що здавалося б, нічим не пов’язані між собою Вінстон Черчилль та Джордж Орвелл мали насправді багато чого спільного. Обоє випередили свій час, обоє виступали борцями за свободу та демократію, а їхні ідеї, сформовані майже століття тому, залишаються гостро актуальними і дотепер. Книжка «Черчилль і Орвелл. Битва за свободу», написана журналістом та воєнним кореспондентом Томасом Ріксом, вийшла друком у видавництві «Лабораторія». Це порівняльна біографія двох видатних історичних постатей, які ніколи не зустрічались, однак захоплювались один одним на відстані.

Книга-біографія «Черчиль та Орвелл. Битва за свободу» у перекладі Дарини Березіної відразу стала предметом обговорення дискусії «Письменники і політики сьогодні: про кого писатимуть біографи». Уже з перших тижнів книжка потрапляє до топу 20 Книгарні «Є», отримує схвальні відгуки та рецензії та має попит серед поціновувачів як історичної літератури, так і якісного нон-фікшну. 

Біографії, які надихають, ґрунтуються на реальних джерелах. Що може бути спільного між такими різними людьми?  «Правий» Черчилль воював за імперію в англо-бурській війні. «Лівий» Орвелл ризикував життям заради республіки й іспанських комуністів.

Кожен розумів класичні ідеали свободи, рівності і братерства по-своєму. Вони випереджали свій час і не боялися йти проти суспільних умовностей. Томас Рікс прописує життєві історії Вінстона Черчилля та Джорджа Орвелла динамічно і дає можливість не лише заповнити прогалини в знаннях з історії, а ще й побачити життєву палітру цих особистостей очима самих політика та письменника.

Лоренс Ріс – британський історик, автор книг на тему нацизму, Голокосту та Другої світової війни. Колишній керівник історичних проектів на BBC TV. Лауреат Премії Пібоді за найкращий документальний фільм, Британської книжкової премії, BAFTA та двох нагород «Еммі».

Видавництво «Лабораторія» у 2021 році надрукувало український переклад книги Лоренса Рікса «Гітлер і Сталін. Тирани і Друга світова війна»

Гітлер і Сталін – два, мабуть, найвідоміші тирани XX століття. Хоч вони й перебували в опозиції один до одного, все ж були втіленням єдиного принципу авторитарної влади.

Злочини сталінського режиму не менш жахливі, аніж нацистського, та за цими двома лідерами люди чомусь йшли до кінця. Чому мільйони людей йшли за тиранами? Чому вірили в примарні ідеали та здійснювали заради них жахливі вчинки?

Автор провів колосальну роботу, щоб дізнатися про це з безпосередніх вражень людей, які жили в ті часи та знали Гітлера та Сталіна особисто. Йому навіть вдалося взяти ексклюзивні інтерв’ю з колишніми високопосадовцями СС і КДБ. Такі раніше не опубліковані свідчення й лягли в основу цієї унікальної книжки, що узагальнює прикметні риси тоталітарних режимів та дає відповіді на болючі питання історії людства.

Однією з «простих ідей» тих двох ідеологій, які проповідували Гітлер і Сталін, була непохитна опозиція до цінностей ліберальної демократії. І одна, і друга рішуче відкидали принципи, які лежать в основі свободи в її сучасному розумінні. Обидві засуджували свободу слова. Обидві на всіх рівнях порушували права людини. Вирішальне значення мало те, що обидві ідеології знищували здатність людини бути індивідом. Ви не мали права обирати собі ідентичність! Або ви підлаштовувалися під нову систему цінностей, або вас переслідували і знищували.

Від часів Аристотеля нічого не змінилося. І сьогодні тирани намагаються руйнувати громадянське суспільство, бо вбачають у ньому загрозу своїй владі. Саме тому так необхідно захищати інституції. Нам треба стояти на боці справедливих судів і законів, незалежних медій та профспілок. Великою помилкою може бути пе­реконання, що правителі, які приходять до влади завдяки демократичним інсти­туціям, не матимуть спокуси змінити їх на свою користь. 

Книги «Черчилль і Орвелл. Битва за свободу» та «Гітлер  і Сталін. Тирани і Друга світова війна», подаровані нашій бібліотеці Українським інститутом книги за Програмою поповнення фондів публічних бібліотек, очікують вас на книжкових полицях абонементного відділу бібліотеки.

Отже, - читайте, українці! Робіть свої висновки!  Перемога буде за нами!

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ