Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Анна Київська - королева Франції, смілива жінка і реформаторка

Поділіться цією сторінкою:

Анна Ярославна – руська князівна, королева Франції з 1051 по 1060 рр., дочка великого князя київського Ярослава Мудрого та шведської принцеси Інгігерди, увійшла в історію як розумна, освічена і смілива королева, яка змогла вплинути на хід історії Франції.

З книги Мішеля Ляроша та Івана Рябчія «Анна Київська, королева Франції: Історія і легенди» - на основі наукових та історичних фактів ви дізнаєтесь про життя королеви Франції, становлення її особистості, особливості її правління, велика увага приділяється її релігійному життю, розглядається можливість канонізації Анни Ярославни.

                                   

   

 

                                   

Один з авторів книги - Мішель Лярош – французький богослов, історик, письменник. У 1998 – 2019 роках митрополит Паризький, спочатку УПЦ (КП), а згодом ПЦУ. Автор десятків богословських та історичних праць, виданих у Франції та Україні. Його авторству належать роботи з богослів’я, православ’я та історії релігії.

Другий автор книги – Іван Рябчій – відомий в Україні перекладач, письменник, видавець, культурний і громадський діяч. Лауреат багатьох літературних премій.

Анна Київська на багато століть випередила свій час і одна з перших почала боротьбу за гендерну рівність. Вона була дуже різнобічною особистістю: жінка і мати, реформаторка та політична діячка, яка листувалася з Папою Римським, по-дитячому закохана Королева і ревна християнка, яку пропонують канонізувати. Вона не тільки народила спадкоємця французької корони – Філіппа, а й впливала на важливі державні події Франції, її підписи стоять поруч з підписами короля на важливих державних указах.

Київська князівна – мудро і достойно управляла країною і розуміла свою відповідальність перед наступними поколіннями. Франція стала її державою, а французи назавжди запам’ятали її як Анну Київську. В багатьох містах Європи на її честь встановлено пам’ятники, а з 2016 року в Києві також відкрито  пам’ятник, який відвідують всі наречені, які виходять за іноземців та їдуть в інші країни.

Пам’ятник Анні Ярославні, Київ

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ