Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

451°за Фаренгейтом, або як не залишити після себе попіл

Поділіться цією сторінкою:

#КнигаАбоКіно
#РейБредбері
451 градус за Фаренгейтом. Fahrenheit 451. (451° за Фаренгейтом – температура, при якій загоряється папір). 
"– Що ти дав місту, Монтег?
–  Попіл..." 

 

Сьогодні ми покажемо вам історію. І, напевно, доведемо, що “фантастика – це наша реальність, доведена до абсурду”. 

 

Події роману «451 градус за Фаренгейтом» розгортаються в недалекому майбутньому (або в теперішньому, бо Рей Бредбері писав роман у 1950-і). 

 

Нещодавно закінчилася атомна війна, але патрульні бомбардувальники продовжують літати над містом. Уряд вирішив, що людей треба приборкати: вони не повинні багато думати, а лише працювати і веселитися.  У країні забороняють будь-які книги як пропаганду вільнодумства, а пожежників перекваліфікують і їх головною турботою стає приїжджати до порушника додому, і спалювати книги разом з будинком. Головний герой Гай Монтег якраз і є пожежником, який спалює книги по всій країні.

 

Поки одного разу повертаючись додому, Монтег не зустрів на вулиці свою дивакувату сусідку Клариссу. Вона говорила дивовижні речі про красу зірок, шелест листя і ...книги. 

 

"Не намагайтеся скласти собі враження про книжки по їхніх обкладинках." 

 

"Байдуже, що ти саме робиш, головне, щоб усе, до чого ти доторкаєшся, змінювало форму, ставало не таким, як було, щоб у ньому залишилася частка тебе самого. В цьому різниця між людиною, яка просто косить траву на лузі, і справжнім садівником. Той, що косить траву на лузі, помре – і його ніби й не було, а садівник житиме багато поколінь." 

 

"Сонце горить щодня. Воно спалює Час. Всесвіт мчить по колу і обертається круг своєї осі, а Час спалює роки й людей, спалює сам." 

 

"Той, хто не створює, мусить руйнувати. Стара як світ істина. Психологія неповнолітніх правопорушників." 

 

"Якщо тобі дадуть лінійований папір, пиши впоперек." 

 

"Людям треба нагадувати, що на землі їм відведено дуже мало місця, що вони живуть серед природи, яка легко може забрати назад усе, що дала людині; їй не важко здмухнути нас з лиця землі одним подихом чи затопити водами океану – просто так, аби показати людині: вона не така вже могутня, якою себе вважає." 

 

“Фантастика – це наша реальність, доведена до абсурду” 

 

"Книжки існують для того, щоб нагадувати нам, які ми дурні і вперті віслюки. Вони наче преторіанська охорона Цезаря, яка нашіптувала йому під час тріумфальних процесій: “Пам’ятай, Цезарю, що й ти смертний!” 

 

"І пам'ятайте одну важливу річ: самі ми нічого не варті. Ми – ніщо. Але те, що ми зберігаємо в собі, колись може допомогти людям." 

 

"І ми, люди, схожі на цього птаха, але маємо одну перевагу – ми знаємо, яку дурницю робимо. Ми знаємо всі дурниці, які наробили за тисячі років. А що ми це знаємо й завжди можемо озирнутись на них, то можна сподіватися: коли-небудь ми перестанемо розпалювати ці погребальні багаття і стрибати в вогонь. Кожне покоління залишає нам людей, які пам'ятають про помилки людства." 

 

Фільми:

1966, Франція. Режисер Франсуа Трюффо. До речі, це єдиний фільм великого майстра, що знятий англійської мови. 

2018, США. Режисер Рамін Бахрані. 

 

P.s. всі цитати  саме з роману "451 градус за Фаренгейтом" Рея Бредбері.

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ