Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

12 неймовірних жінок: про цінності, які творять людину

Поділіться цією сторінкою:

У книжці «12 неймовірних жінок: про цінності, які творять людину» відтворено жіночий обмін думками та ідеями про найголовніші цінності в суспільстві. Завдяки безперечно неймовірним жінкам, Мар’яна Савка поєднала  дванадцять унікальних розмов на теми різних цінностей, які закладені в нас змалечку або народжуються з віком. 12 жінок, 12 цінностей та 12 відвертих розмов.

Мар’яна Савка у книжці «12 неймовірних жінок: про цінності, які творять людину» відтворено жіночий обмін думками та ідеями про найголовніші цінності в суспільстві. Завдяки безперечно неймовірним жінкам, Мар’яна Савка

ОСНОВНА ЧАСТИНА

Жінки здавна культивували цінності в суспільстві. Які з них є рушійною силою? Щоб розібратися в цьому питанні, Мар’яна Савка провела серію інтерв’ю з сучасницями: Ольгою Герасим’юк, Зоєю Казанжи, Іриною Снітинською, Ларисою Денисенко, Юлією Міщенко, Іриною Подоляк, Людмилою Зубко, Олександрою Коваль, Олександрою Баклановою, Ірмою Вітовською, Соломією Чубай та Наталею Іваничук.

«Дуже важливо говорити про цінності задля самої людини, щоб їй легше жилося, працювалося, щоби вона себе більше почувала людиною. Цей проект – це щирі одкровення. І це теж дуже відповідально – відкривати свій внутрішній простір. Бо коли ти пускаєш на свою персональну територію інших людей, ти тим самим віддаєш частину себе, стаєш відкритішим для інших. Відповідно люди можуть більше від тебе почерпнути» – Мар’яна Савка.

Родзинка книги «12 неймовірних жінок: про цінності, які творять людину» полягає у тому, що схожа вона на розмову із другом – так вже невимушено і легко, з ноткою суто українського гумору та любові до Батьківщини.

12 жінок, 12 цінностей та 12 відвертих розмов. У цій книжці – цікаві ідеї, життєвий досвід, думки та роздуми про те, що наповнює людське життя, що збагачує його по-справжньому: любов, свободу, справедливість, гідність, чесність, милосердя, терпимість...

Так, наприклад, Ольга Герасим’юк, відома медійна особистість, розповідатиме нам про рівність.

А що ми знаємо про рівність? Чи міркували колись про те, що деякі люди поводять себе, наче вони «королі» цього світу, а всі решта – лише прислуга, яка має терпіти зверхнє ставлення? Але питання постає в іншому: як похитнути чашу терезів і зупинити на позначці 0?

А ось Зоя Казанжи, любляча мати та бабуся, журналістка, письменниця, обрала доволі актуальну для України тему – незалежність. І тут мова йде не лише про свободу в контексті країни та суспільства. Маленькі деталі куди важливіші, адже вони як намистини, що разом виграють дивовижним суцвіттям барв. Незалежність, насамперед, полягає у вільному виборі: як-то жінки у сімейних стосунках, так і позиції з приводу любові до держави та її устрою.

Доволі чуттєво та з палкістю, Ірма Вітовська, українська акторка, говорить про милосердя як основу будь-якої людини з великої літери «Л». На переконання Ірми:

«Милосердя – спосіб життя, те, що приносить щастя. Ця необхідність – віддавати, дарувати почуття – приходить поступово… Але потім вона приносить неймовірне відчуття щастя. Не позбавляйте себе щастя».

Чому Олександра Коваль обрала книги своєю цінністю? Можливо тому, що ця жінка всією душею у справі всього життя. Так-так, саме вона щороку займається організацією Форуму видавців у Львові. До того ж, пані Олександра надала змогу Україні стати складовою різних міжнародних виставок. І вона знає точно: книга – одна з найголовніших цінностей, що творять людину. А що пані Олександра думає з приводу книги у сучасному житті людини? Чи може книжка витіснити телебачення, а українські автори покращити рівень своєї майстерності? Та чи є в Україні дійсно талановиті письменники? Ви знаєте, де шукати відповідь.

Із Соломією Чубай відбулася розмова про толерантність, проєкт «Колискова для Олекси» та про переосмислення цінностей. Виховуючи сина з фізичними вадами, Соломія стала мудрішою і надихає нас: «Завжди можна знайти вихід із ситуації і бути толерантним, особливо до людей, які тебе оточують. І навіть коли ми їдемо в маршрутці чи трамваї і чуємо якусь агресію, просто усміхнімося до цієї людини. Це так допомагає».

І це тільки верхівка айсбергу під назвою «12 неймовірних жінок». Також Мар’яна Савка підготувала розповідь про любов та її прояви, справедливість у контексті повсякденного життя, чесність та людину. Але розкривати усі перлини цієї збірки – справжній злочин, який я робити не хочу.

Це саме та книга, повз яку ви не маєте права пройти. Безперечний маст-рід!

Про автора

Мар’яна Савка – сучасна українська письменниця, авторка книжок для дітей і дорослих, публіцистка, перекладачка, літературознавиця. Її називають найжіночнішою поетесою, «жінкою з голосом чорних шовковиць», яка любить джаз і Бостон. 

Крім того, письменниця вдало поєднує творчість та видавничий хист, адже очолює одне з найуспішніших видавництв України  - «Видавництво Старого Лева». Також Мар’яна є активною громадською діячкою.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ