Спеціалізація
Зважаючи на надзвичайно великий культурно-інформаційний вплив центральної юнацької бібліотеки на молодіжне середовище міста та високий авторитет серед бібліотечних фахівців, у 1994 році бібліотеку було реорганізована в Міську спеціалізовану молодіжну бібліотеку.
З цього часу свою молодіжну спеціалізацію колектив бібліотеки доводить найрізноманітнішими засобами: завдяки вдало сформованому фонду книг, найпопулярніших платівок, магнітофонних та кіно записів, слайдів та періодичних молодіжних видань (понад 100 тисяч) її користувачами стали такі верстви населення, як шкільна та студентська, молодь, науковці, молоді підприємці, працююча а також соціально незахищена молодь — безробітні, юнаки та дівчата з вадами здоров’я, допризовні юнаки та військові, інш..
З 1994 року спостерігається яскрава соціальна спрямованість всього змісту роботи бібліотеки. Бібліотека реалізує програми: правова підтримка молоді, соціально-психологічний захист, волонтерська інформаційна підтримка інвалідів. Укладаються партнерські угоди з молодіжними соціальними службами, що розширює інформаційні можливості бібліотеки й допомагає творчій молоді в реалізації її задумів.
Поступово бібліотека опановує нові інформаційні послуги, удосконалює технологічні процеси, що дає можливість значно ефективніше надавати доступ до інформації та до своїх чудових скарбів — фондів. Наприкінці 90-х років працівники бібліотеки витримують шалені навантаження: понад 80 тисяч разів на рік відвідують молоді кияни свою улюблену бібліотеку, опановуючи за рік близько 260 тисяч книг, періодичних видань, кіно-фото-фоно документів.