Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

2022- 2024: стійкість та спроможність

Поділіться цією сторінкою:

    Війна. Виклики. Підступне, неспровоковане вторгнення військ РФ в Україну 24.02.2022 року, запеклі героїчні бої ЗСУ за Київ, за  збереження країни, потужний спротив українців, - так починалася війна.

Протягом 2022-2024 років, через обстріли ворогом критичної інфраструктури та мирних громадян у населених пунктах Україні сталися масштабні руйнування, які призвели до значного погіршення  економічної, демографічної ситуації в країні (зменшення населення через виїзд сімей за кордони України у пошуках притулку, особливо сімей з дітьми, трагічну загибель мирних громадян, а також поранення та загибель військових захисників).

На початку гарячої фази війни (так зване СВО РФ проти України), особливо у 2022 році, читацька активність значно зменшилася. Через постійні повітряні тривоги, ракетні обстріли Києва, вдаючись до безпекових заходів через  загрозу життю, багато читачів, в т.ч. школярі, студентська молодь виїхали з Києва у більш безпечні місця: додому, або в інші країни, де згодом вони продовжили жити та  навчатися.

В цей час працівники бібліотеки продовжили надавати бібліотечні послуги киянам та внутрішньо переміщеним особам з інших міст та сіл України. Вже з квітня 2022 року двері Молодіжної бібліотеки були відкриті для відвідування, все більше годин за графіком можна було перебувати серед книг, обирати сучасні українські відання, користуватися порадами бібліотекарів. Згодом, графік роботи Молодіжної бібліотеки було відновлено, читачі могли вже відвідувати книжкові та художні виставки, зустрічі, заняття з вивчення української мови, школи мобільної грамотності.

Бібліотека стала місцем сили для багатьох людей, які опинилися через війну в Києві. Тут надавалися популярні послуги: доступ до інтернету, комп’ютерні місця для роботи, інформація про вакансії та способи одержання допомоги від уряду та МБФ, умови прийому до навчальних закладів Києва, інформація про місця поселення для родин, що були змушені виїхати з дітьми.  Бібліотекари Молодіжної бібліотеки зібрали багато гарних книг та перерозподілили їх серед таких сімей, організовували благодійні ярмарки розпродажу художніх речей, в т.ч. зроблених власноруч, а зібрані кошти перераховували до БФ волонтерам  для підтримки ЗСУ.

Попри блекаути, графіки відключень електроенергії, повітряні  тривоги,  періодичне зникнення інтернет – зв’язку, завдяки командній роботі, стійкості та мужності колективу, вдалося зберегти і навіть зміцнити «платформу», що єднає навколо читання мешканців Києва та бібліотекарів. Залучено до читання та користування унікальними ресурсами близько 15000 осіб.

Протягом періоду воєнного стану започатковано проєкти «Художня батальйонівка. Творчість людини на війні», виставки фото робіт військових кореспондентів та художників, висвітлювалися волонтерські проєкти.

Продовжили роботу: Школа мобільної грамотності, курси з української мови, розмовний літературний клуб.

Започатковано інформаційні стрими «Важливі уроки історії України».

В 2023 році Молодіжна бібліотека відкрила нову локацію «Майстерня читання», яка стала студією та стримовим майданчиком для наших Амбасадорів читання та книжкових блогерів, для відео запису вражень про читання, книги та авторів.

У 2024 році відбувся моніторинг реалізації Стратегії розвитку на 2021-2025 роки «Молодіжна бібліотека – платформа єднання навколо читання». Аналіз показав, що через воєнний стан в Україні, що триває, виконання деяких стратегічних перспектив та поставлених цілей значно утруднене. В грудні 2024 року трудовим колективом Молодіжної бібліотеки прийнято рішення про продовження терміну реалізації Стратегії на один рік.

До вашої уваги пропонується оновлена за результатами моніторингу Стратегія розвитку на 2021-2026 роки «МОЛОДІЖНА БІБЛІОТЕКА – ПЛАТФОРМА ЄДНАННЯ НАВКОЛО ЧИТАННЯ»,  у редакції від грудня 2024 року.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ