Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Інформаційна підтримка молоді (I квартал 2007 року)

Поділіться цією сторінкою:

Поточний бібліографічний  список  статей з періодичних видань (І квартал 2007)

Шановні користувачі!

Запропонований до вашої уваги покажчик ”Інформаційна підтримка молоді” – це черговий поточний бібліографічний список статей з періодичних видань, які бібліотека отримала у першому кварталі 2007 року. Список складено за матеріалами, які відображають проблеми та можливі шляхи вирішення щодо сучасного становища молоді, сім’ї, дітей, жінок, освіти, працевлаштування. Маємо надію, що надані матеріали стануть у нагоді школярам, студентам, викладачам, соціальним та бібліотечним працівникам.
Молодь завжди уособлювала майбутнє людства. Разом з тим, намагаючись брати повнокровну участь у житті суспільства, молоді люди, з одного боку, намагаються якнайшвидше вписатися в існуючий порядок, соціалізуватися, а з іншого боку, як основний людський ресурс розвитку країни, виконують роль рушійної сили, що тяжіє до перетворень усталеного порядку, є провідником соціальних змін, економічного розвитку і технічного прогресу. Проблеми, з якими стикаються молоді люди, а також їх прагнення і надії є одними з основних складових завдань і перспектив розвитку нинішнього суспільства.
Молодіжна політика в Україні визнана пріоритетним напрямком державної політики
З огляду на актуальність цього питання та враховуючи статус нашої бібліотеки – молодіжна – ми змінили назву покажчика.

До питання про стан здоров’я людини

Здоров’я – стан оптимального фізичного, психічного і соціального задоволення, а не тільки відсутність хвороб і фізичних дефектів. Причому виявилося, що лише близько 8% здоров’я сучасної людини залежить від медицини, а більш ніж 20% - від стану навколишнього природного середовища. Охорона здоров’я – єдина галузь країни, яка цілодобово має справу з хворими людьми. Попри всі труднощі, лікарі, фельдшери, медсестри та акушерки ніколи не зменшували обсяг медичної допомоги населенню.

15 лютого –Міжнародний День онкохворих дітей


24 березня – Всесвітній день боротьби із захворюванням на туберкульоз


Україна. Закон. Про затвердження Загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2007-2011 роках : Закон України від 08.02.2007 р. №648-V // Відом.Верховної Ради. - 2007. - 13 квіт.(№15). - С. 611


Авиценна - о рождении и здоровье детей : Историю современной медицины можно разделить на два этапа - до Авиценны и после. Великий врачеватель и ученый Востока Ибн Сина, или, как его называли в Европе, Авиценна, заслуженно считается одним из создателей науки о лечении человека / Подготовил Богдан Курилко // АиФ Здоровье. - 2007. - янв.(№4). - С.11. Уривки із "Медичного канону"

Бахтеєва, Т.  Чи є життя після діагнозу? : Злоякісні новоутворення - одна з найнебезпечніших медико-біологічних і соціально-економічних проблем в Україні. Щороку реєструється понад 150 тисяч нових випадків таких захворювань. За розрахунками спеціалістів, до 2020 року цей показник може зрости до 200 тисяч. На жаль, за останні десять років в країні відзначається стійке зростання онкозахворювань / Т. Бахтеєва // Урядовий кур'єр. - 2007. - 15 бер.(№46). - С. 12. Сьогодні в Україні понад 800 тисяч онкохворих, майже 90 тисяч людей щороку помирають від раку, при чому 35 відсотків з них - особи працездатного віку.

Брага, С. Как правильно лечить грипп : Эпидемия гриппа, о которой столько говорили, началась. Как лечиться и защищаться от многообразных инфекций? "КП" обратилась за советом к Федору Лапию - семейному врачу / С. Брага // Комс. правда. - 2007.-16-22 фев.(№30/7).- С.29. Ознаки грипу та застуди.

Вауліна, О. Раковий корпус: 12 мільйонів землян : Сьогодні - Всесвітній день боротьби з раком. Онкологічні захворювання - на другому місці в переліку причин летальних випадків на планеті. 12 мільйонів землян - ткак статистика жертв раку / О. Вауліна // Голос України. - 2007. - 3 лют.(№20). - С.4. Боротися з онкологічними недугами потрібно профілактикою і своєчасною діагностикою. Ці принципи і покладено в основу національної онкопрограми.

Гришина, К. Каждый 70-й младенец у нас не доживает до года : Специалисты утверждают, что всему виной мамы-наркоманки и чернобыльская радиация / К. Гришина // Сегодня. - 2007. - 19 февр.(N40). - С.4. За даними Мінюсту, за останні два роки кількість мертвонароджених дітей в Україні зросла на цілих 15%.

Доценко, А. Гроза порока : Илья Емец открыл на государственные деньги отлично оснащенную детскую кардиоклинику, в которой обещает в год спасать до полутора тысяч малышей с врожденными пороками сердца / А. Доценко // Корреспондент. - 2007.- №3. - С. 40-41. Дитяча кардіохірургія.

Жданов, В. Внутренний враг : Рак становится самым массовым убийцей на планете. Природа онкологических заболеваний остается загадкой для науки, однако благодаря новым исследованиям ученые приходят к выводу, что избежать этого недуга проще, чем кажется / В. Жданов // Корреспондент. - 2007.- №2. - С. 52-54. Про роль харчування у попередженні онкозахворювань.

Їжа, яку споживаємо щодня : Усім добре відомо, яку роль відіграє харчування в житті людини. Воно суттєво впливає не тільки на стан здоров'я, працездатність, а й на тривалість життя / Розмовляла Надія Суходольська // Урядовий кур'єр. - 2007. - 3 бер.(№41). - С.11. З розвитком людства світ навколо стає більш штучним. Нині ж наші шлунки намагаються привчити перетравлювати і штучну їжу. А що ми знаємо про походження їжі, яку споживаємо щодня? З цим запитанням звернулися до докт.мед.наук Петра Карпенка
Кирей, В.

Ця невловима чорнобильська пільга... : Середня вартість лікування хворого на день та вартість витратних матеріалів, потрібних для діагностики та контролю за ефективністю лікування, в спеціалізованих відділеннях повинна становити щонайменше 25 гривень на день / В. Кирей // Урядовий кур'єр. - 2007. - 20 січ.(№11). - С.12.Про рівень фінансування чорнобильців необхідними медичними препаратами.

Козуліна, С. Проблемні питання законодавчого регулювання прав неповнолітніх осіб у сфері охорони здоров'я / С. Козуліна // Право України. - 2007.- №2. - С. 134-136. Захист прав неповнолітніх.

Курик, М. Домашня криниця : Справжня природна, структурована вода - це жива система. Така вода реагує на емоції людини, у такої води можна навіть просити здоров'я, і вона відгукнеться / М. Курик // Урядовий кур'єр. - 2007. - 27 січ.(№16). - С.11. Очищення води.

Курик, М. Не хлібом єдиним: потрібна вода : Очевидно, кожен знає і, можливо, навіть усвідомлює, що сьогодні прісна вода є коштовною на планеті Земля. Однак розвиток цивілізації, споживацьке ставлення людини до Природи, до самої себе, зрештою, поставило її перед вибором: відновлювати свою гармонію з Природою чи вимерти. Прогнози вчених песимістичні: чиста вода уже сьогодні для багатьох країн, зокрема й України, є дефіцитною і незабаром стане такою на всій планеті / М.Курик // Урядовий кур'єр.- 2007.-13 січ.(№6).-С.11. Про значення проблеми питної води для життя людини говорилося на ІІІ Всесвітньому конгресі з проблем води, який недавно відбувся в Кіото (Японія), де зібралося понад 10 тисяч делегатів із 160 країн світу.

Курик, М. Яку воду пити сьогодні? : Переважна більшість комунальних і промислових підприємств нині не в змозі реалізувати сучасні технології, і тому в різних регіонах країни люди п'ють у цілому хоча й стандартизовану воду, але різну. Розглянемо, що ж це за вода / М. Курик // Урядовий кур'єр. - 2007. - 20 січ.(№11). - С.11.

Лазарєв, О. Евтаназія на замовлення відміняється! : ...У світі нараховується лише чотири спеціалізовані заводи, які володіють суперсучасними технологіями виготовлення препаратів інсуліну в замкненому циклі. Один з них - український ЗАТ "Індар" (м.Київ). І ось саме цей унікальний фармацевтичний майданчик, а насправді цілий сектор національної безпеки та оборони, можуть продати як тривіальну крамницю. Але чому? / О. Лазарєв // Урядовий кур'єр. - 2007. - 2 бер.(№40). - С.6.

Лебедева, М. Разрешена эвтаназия для самоубийц : В Швейцарии разрешено помогать добровольно покончить с собой пациентам с психическими заболеваниями / М. Лебедева // Сегодня. - 2007. - 5 фев.(№28). - С.7.

Листопад, О. Чим нас поїть столичний водогін : Київська вода відповідає стандарту. але може стати й кращою... / О. Листопад // Українська столиця. - 2007. - 26 бер.(№13). - С.10. Крім реконструкції водозабору та покращення технологій водопідготовки є й інші способи покращити якість питної водопровідної води.

Махінчук, Н. Не чекаймо, доки біда постукає у двері : Про лікування раку без хімії, діагностику за слиною, новий метод профілактики і лікування варикозної хвороби і видалення вен без операції / Н. Махінчук // Урядовий кур'єр. - 2007.- 10 лют.(№26). - С.13.

Мірошникова, Л. Дати шанс на життя : Сьогодні - Міжнародний день онкохворих дітей / Л. Мірошникова // Хрещатик. - 2007.- 15 лют. (№23). - С.1. За статистикою, одному з десяти тисяч маленьких пацієнтів ставлять діагноз "рак".

Миколюк, О. Лейкемія - не вирок: Київські лікарі виліковують 70% хворих дітей / О. Миколюк // День. - 2007.- 17 лют.(№29). - С. 1. До міжнародного Дня онкохворих дітей.

Миколюк, О. Стан - стабільно незадовільний : Епідемію туберкульозу в Україні лікарі сподіваються в цьому році взяти під  контроль /О.Миколюк // День. - 2007 .- 24 бер.(№51). - С. 2. Ситуація із поширенням в Україні туберкульозу.

Миколюк, О. Уроки для батьків: Компанія Nutritica та МОЗ України презентували новий освітній проект "Імунний захист з перших днів" / О. Миколюк // День. - 2007.- 5 квіт.(№59). - С. 2. Про проект "Імунний захист з перших днів".

Наконечна, С. Веселі картинки замість сірості : Ініціативна група батьків пацієнтів Інституту онкології за півтора року існування зробила чимало добрих справ / С. Наконечна // Україна молода. - 2007.- 15 лют.(№29). - С. 9. До міжнародного Дня онкохворих дітей.

Паличка Коха атакує дітей : До 7-річного віку половина малюків вже інфіковані мікробактерією туберкульозу. З підлітками ситуація ще гірша / Сторінку підготувала Ольга Павлоцька // Українська столиця. - 2007. - 26 січ.-1 лют.(№4). - С.28. Про ситуацію із захворюваністю на туберкульоз маленьких столичан розповідає головний фтізіопедіатр столиці Галина Петровська.

Панова, К. Почку на бочку : В Украине процветает незаконная торговля органами. Тем не менее отечественные трансплантологи "сидят на голодном пайке", а украинские почки уходят за границу / К. Панова // Корреспондент. - 2007.- №10. - С. 16-18. Торгівля органами.

Приступа, Є. Фізична активність - найкращі ліки, або Чи потрібні Україні фахівця зі здоров'я / Є. Приступа // Дзеркало тижня. - 2007.- 24 лют.-2 берез.(№7). - С. 14. Аналіз реальної якості життя українців (guality of life).

Рак - не вирок : Саме це хоче донести до громадян МОЗ України /Підготувала Ольга Вауліна // Голос України. - 2007. - 16 бер.(№46). - С. 6. У суспільстві має змінитися ставлення до раку. Ще з радянських часів вважали, що онкозахворювання - це смертний вирок людині.

Ротай, Н. Отрута з аптеки : Дорослі ліки від грипу й застуди можуть убити немовля й зробити школяра інвалідом / Н. Ротай // Україна молода. - 2007.- 23 січ.(№12). - С. 12. Про осоливості лікування грипу у немовлят і дітей - розповідає головний інфекціоніст МОЗ України, професор Сергій Крамарев.

Ротай, Н. Полювання на застуду : Якщо не вживати специфічних засобів, то і грип, і звичайну застуду треба лікувати однаковими методами / Н. Ротай // Україна молода. - 2007.- 15 лют.(№29). - С. 19. Епідемія грипу.

Ротай, Н. Протиракова пробіжка : За допомогою "коктейлю" із спортивних вправ та нормального харчування можна зменшити ризик захворювання на рак на 40 відсотків / Н. Ротай // Україна молода. - 2007.- 6 лют.(№22). - С. 10. Попередження онкозахворювань.

Ротай, Н. Сухотний закон : Нова програма боротьби з туберкульозом має зменшити смертність від цього захворювання на 5 відсотків / Н.Ротай // Україна молода. - 2007.- 10 лют.(№26). - С. 2.

Ротай, Н. Тепло норма : Для новонародженої дитини полежати в кімнаті з температурою +20 градусів - це те саме, що дорослій людині вийти голою на п'ятиградусний мороз / Н. Ротай // Україна молода. - 2007.- 8 лют. (№23). - С. 11. Здоров'я новонароджених.

Ротай, Н. Щоб серце билось рівно : Немовлята, які народжуються з важкими вадами серця, отримали нову надію на порятунок / Н. Ротай // Україна молода. - 2007.- 30 січ.(№17). - С. 10. Про новий корпус медичного Центру дитячої кардіології.

Самолётова, М. На восток и запад пришла сильная простуда : Пока ОРВИ. Медики предполагают, что эпидемии гриппа в новом году может не быть, вирус смирный / М. Самолётова // Сегодня. - 2007. - 5 февр.(№28). - С.6. Зростання захворюваності грипом та ОРВІ в Україні пов'язано як з лютневим зниженням температури, так і з загальною активізацією епідемічного процесу у світі, зазначають у Мінздраві.

Скачко, Б. Як запобігти лиху : Мова піде про онкозахворювання, частота яких в Україні, за свідченням статистики, 340 випадків на 100 000 населення. Ніби й небагато, але коли взяти до уваги середній вік українців - 67 років, то виявиться, що близько 21 відсотка населення може зазнати цього неприємного знайомства / Б. Скачко // Урядовий кур'єр. - 2007. – 24 лют.(№36).- С.12. Чи можлива профілактика та рання діагностика раку?

Скрипник, О. Паліативний підхід до вічності / О. Скрипник // Дзеркало тижня. - 2007.- 3-7 берез.(№8). - С.14. Про необхідність розвитку паліативної медицини в Україні.

Стадільна, Я. Діабет часто маскується під інші хвороби : Майже 150 тисяч хворих щоденно потребують ін'єкцій інсуліну / Я. Стадільна // Голос України. - 2007. - 16 лют. (№29). - С.6. Як людям, що страждають на цукровий діабет жити в гармонії із своїми гормонами, "Голосу України" розповів головний ендокринолог Міністерства Охорони здоров'я України Володимир Паньків.

Суржик, Л. Знекровлення / Л. Суржик, Т. Галковська // Дзеркало тижня. - 2007.- 3-9 лют.(№4). - С. 1,15. Про проблеми катастрофічного стану служби крові в Україні.

Тракало, Я. Витягніть голову з піску! : МОЗ закликає українців іти на огляд до лікаря й не боятися діагнозу "рак" / Я. Тракало // Україна молода. - 2007.- 3 квіт.(№60). - С. 10. Попередження онкозахворювань. У Києві проходить благодійна акція "Рак - не вирок".

Украдений час : Переведення стрілок уже не є економічно доцільним, зате залишається надзвичайно шкідливим для здоров'я / Підготували Н.Ротай, О.Чумаченко // Україна молода. - 2007.- 24 берез.(№54). - С. 6. Проблеми переходу на літній час.

Федоренко, Т. Немовля відмовляється від штучної їжі : Чи не вперше в Україні публічно поставлено питання про обов'язкове грудне вигодовування немовлят віком до 6 місяців, а за можливістю і до двох років / Т. Федоренко // Вечірній Київ. - 2007. - 5 квіт.(№58). - С.14. Цю стратегію сповідують нині всюди у світі. Чому вона особливо актуальна для України? Тому що смертність серед малюків (діти до року) у нас у 2-3 рази вища, ніж, в середньому, в Європі.

Федорина, А. Війна проти палички Коха : Українці продовжують зазнавати втрат у боротьбі з туберкульозом. Хто у цьому винний? /А.Федорина // Україна молода. - 2007 .- 27 бер.(№55). - С. 12. Ситуація із поширенням в Україні туберкульозу.

Щоб виживати, профілактику треба шанувати : Нині рак своїми метастазами охопив всю земну кулю. З 11-го місця за рівнем розповсюдженості онкопатологія стрімко перебралася на друге. В Україні щороку від раку помирає майже 90 тисяч співвітчизників, з яких 35% - люди працездатного віку; онкопатологія "вербує" понад2% хворих / Підготувала Ольга Павлоцька // Українська столиця. - 2007. - 16-22 лют.(№7). - С. 28. Розповідає директор Департаменту надання медичної допомоги населенню МОЗ України Раїса Мойсеєнко.

Наркоманія – боротися краще разом

Стара платівка довго грає... Йдеться про зовсім юні, незміцнілі душі, яким так легко потрапити в тенета пагубного зілля, бо, як відомо, старих наркоманів просто не буває – не доживають вони до глибокої старості.

Єгорова, І. Вилікувати від наркоманії... в тюрмі : В Україні торік загинуло від алкоголізму 11 тисяч осіб, від наркоманії - 14 тисяч / І. Єгорова // День. - 2007.- 22 лют.(№32). - С. 6. Проблеми наркозалежних.

Єгорова, І. Оголошено війну трамадолу : Фахівці стверджують - в Україні близько 900 тисяч системних наркоманів / І. Єгорова // День. - 2007.- 20 берез. (№47). - С. 6. Проблема наркозалежності.

Косиченко, С. Чи можна врятувати грішників : Наркоманія - таке зло, з яким важко воювати врукопашну. Які б труднощі і відчаї не брали вас у лещата, все ж у цій боротьбі довіртеся краще професіоналам / С. Косиченко // Урядовий кур'єр. - 2007. – 24 лют.(№36).- С.13. Розповсюдження наркоманії, особливо поширення серед юнаків і дівчат, набуває ознак широкоохопної епідемії. А її стрімке омолодження і вростання в підлітковий та дитячий вік несуть реальну загрозу національній безпеці України. За таких обставин позитивним є хіба що те, що дедалі більше громадян нашої країни починають осмислювати і давати реальну оцінку "цій заразі".

Костюкевич, В. Повернення : Для реабілітації наркозалежних на Житомирщині створено 12 спеціальних центрів / В. Костюкевич // День. - 2007.- 22 лют.(№32). - С. 2. Досвід.

Левицька, Л. Життя на кінчику голки : За кордоном існує практика, коли монастирі і церкви беруть наркозалежних під свою опіку. Вони починали на початку 90-их. Усієї правди про наркотики тоді ніхто не знав. Революційно налаштованому суспільству не було діла до цих дітей із задурманеним поглядом / Л. Левицька // Голос України. - 2007. - 16 бер.(№46). - С. 9. Про наркоманію суспільство згадує раз на рік - у день боротьби з цим страшним лихом. А для тих, хто потрапив у тенета, кожен день - пекло. Але вирватись з нього все-таки можна...

Мірошникова, Л. Виклик мафії : Столичні управлінці розробляють спільну стратегію боротьби з незаконним розповсюдженням наркотиків / Л. Мірошникова // Хрещатик. - 2007 .- 31 січ.(№14). - С.9. Починати боротьбу з наркозалежністю слід не тоді, коли хворий потрапив до лікарні, а значно раніше. Важливо не допустити, щоб здоровий підліток перетворився на недужого через те, що на подвір'ї школи, у клубі чи в під'їзді майже вільно йому пропонують першу дозу. Чому таке трапляється? Про це на розширеному засіданні Колегії виконавчого органу Київради дискутували медики та управлінці.

Шпильова, В. Наркотики зводять у могилу / В. Шпильова // Голос України. - 2007. - 30 бер.(№56). - С.10. В останнє десятиліття спостерігається не тільки дедалі ширше розповсюдження наркотичних проблем, а й їх "омолодження".

В інтересах нової генерації

Україна. Верховна Рада. Про Рекомендації парламентських слухань про становище молоді в Україні (щодо підтримки молодої сім'ї, посилення соціального захисту дітей та молоді у 2001-2006 роках) : Постанова Верховної Ради України // Голос України. - 2007. - 6 квіт.(№61). - С. 11.

Дейч, Б. Борис Дейч: "Молодь сьогодні є барометром настроїв, стрілка якого не завжди вказує на ясну політичну погоду" / Б. Дейч // Голос України. - 200. - 2 бер.(№10). - С. 3. Я не міг не взятися за перо, щоб пояснити тим, хто поділяє скептичний погляд на молодь, помилковість і хибність їхньої думки.

Каминский, В. Учебник киевского сленга : Столичная молодёжь решила увековечить для потомков свою манеру разговаривать / В. Каминский // Сегодня. - 2007. - 31 марта (№73). - С.11. В інтернеті з'явився рух киян, які прагнуть увічнити мову, якою розмовляють в столиці. В лексіконі сучасної молоді значна частина таких слів, які ні батькам, а тим паче бабусям-дідусям зовсім незрозумілі.

Широко відомі у вузькому колі : Сучасне українське письменство характеризується не лише кількома відомими авторами, яккі на слуху та на виду. За кадром літературного процесу залишається чимало талановитих письменників та поетів, яким не співають діфірамби, не вручають золоті нагороди, їхні книжки не продаються на кожному розі. Творчість цих митців має ту потаємну силу, яка збуджує думку, налаштовує на серйозний лад, викликає особливу цікавість. До таких належить письменник, юрист, менеджер-економіст, громадський діяч Володимир Віхляєв із Запоріжжя. Розмова з молодим поетом про сучасний світ, його виклики запалює віру в душі, що в україні, попри політичні та соціальні негаразди, є літературне та культурне майбутнє / Бесіду вела Катерина Коротченко // Урядовий кур'єр. - 2007. - 24 лют.(№36). - С.10.

Молодіжне кредитування

Коберник, К. Кредит недоверия: Злоупотребления парализовали систему государственного молодежного кредитования / К. Коберник // Корреспондент. - 2007.- №3 .- С.20-21. Про корупцію і негаразди у Фонді сприяння молодіжному житловому будівництву.

Як молодь забезпечують кредитом? // Голос України. - 2007. – 30 січ.(№16). - С.10. Відповідає голова правління державної спеціалізованої фінансової установи "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву" Валерій Омельчук.

Освіта

• Загальна середня освіта

Україна. Верховна Рада. Про стан і перспективи розвитку загальної середньої освіти в Україні : Постанова Верховної Ради України // Голос України. - 2007. - 23 січ.(№11).- С.7. Постанова Верховної Ради України від 9 січня 2007 року №536-V

Покотило, О. Тест для кожного третього : Зовнішнє оцінювання знову проходитиме в режимі експерименту / О. Покотило // День. - 2007.- 30 січ. (№15). - С. 6. Міністерство освіти й науки змінило плани щодо проведення суцільного зовнішнього тестування для випусників шкіл нинішнього року.

Самойлик, К. Загальна середня освіта - пріоритетний напрям державної політики України : Усім відомо, що загальна середня освіта - найважливіший, наймасштабніший етап освіти. Саме в цей період навчання відбувається процес оволодіння систематизованими знаннями, формується особистість. Загальна середня освіта стає основою для подальшої освіти і трудової діяльності / К. Самойлик // Голос України. - 2007.-1 лют.(№18). - С.7. На сьогодня національна система освіти і, зокрема, система загальної середньої освіти, функціонує в правовому полі, що грунтується на Конституції України, Законі України "Про освіту", Законі прямої дії "Про загальну середню освіту" та інших нормативно-правових актах.

Стан і перспективи розвитку загальної середньої освіти в Україні : Виступ міністра освіти і науки України Станіслава Ніколаєнка на дні уряду у Верховній Раді України від 09.01.2007 р. // Голос України. - 2007.- 5 січ.(№5). - С.4.

• Позашкільне виховання

Борисова, Ю. Позашкільне виховання : 16 років по тому / Ю. Борисова // Дзеркало тижня. - 2007.- 3-7 берез.(№8). - С.120. Позашкільна освіта і виховання в Україні - наукові та соціологічні дослідження.

Євтушенко, О. ТАРТАК : Естетика естради / О. Євтушенко // Культура і життя. - 2007.- 3 січ.(№1). - С.4. Інтерв'ю з Олександром Положинським - фронтменом та ідеологом суперпопулярної формації ТАРТАК.

Мірошникова, Л. Друге життя клубів : Столична влада розширює мережу позашкільних закладів, де діти з малозабезпечених родин за пільговими цінами чи безплатно опановують англійську мову, комп'ютерну грамотність та інші дисципліни / Л. Мірошникова // Хрещатик. - 2007. - 6 лют.(№17). - С.5. У п'ятницю на колегії КМДА розглядали ситуацію з клубами за місцем проживання. Передбачати приміщення для їхньої організації столична влада хоче зобов'язати кожного інвестора, що займається житловим будівництвом.

• Вища освіта

Болонський процес і нові шанси університетів / Сторінку підготували Н.Тисячна, І.Егорова, О.Решетилова, Н.Житарюк // День. - 2007.- 1 берез. (№37). - С.1, 4. Про заочний круглий стіл у редакції газети "День" на тему "Болонський процес і нові шанси університетів".

Бутусова, Т. Станіслав Ніколаєнко: "До 2010 року всі випускники українських вузів отримуватимуть дипломи європейського зразка" / Т. Бутусова // Дзеркало тижня. – 2007 .- 3-9 лют.(№4).-С.14. Вища освіта.

Лопатіна, І. Вищу школу - на євроремонт : Щоб адаптувати вітчизняну педагогічну систему до вимог Болонського процесу, кількість бакалаврських програм скоротили вдвічі /І.Лопатіна // Хрещатик.-2007.- 31 січ.(№14). - С. 12. Для одинадцятикласників настає пора підготовки до випускних іспитів. Адже вже у квітні проводитимуть зовнішнє тестування, результати якого в 2007-му у Києві зобов'язані визнавати всі вузи
Перспектива - у наданні університетам реальної автономії : Кожний старшокласник, обираючи вищий навчальний заклад, до якого збирається вступати по закінченні школи, вочевидь замимслюється над тим, де і ким працюватиме, отримавши вищу освіту / Підготувала Олена Никанорова // Урядовий кур'єр. - 2007.- 16 лют.(№30). - С.7.Але працевлаштування за фахом як головна мета навчання у ВНЗ нерідко наштовхується на опір сьогоднішніх реалій. Дедалі частіше стривожено лунають голоси щодо розриву, який утворився між освітою випускників ВНЗ і реальним попитом на професії, що їх пропонує ринок праці. Свою думку висловлює президент Нац.універ. "Києво-Могилянська академія" В'ячеслав Брюховецький.

Покотило, О. ВНЗ змінять статус : Міністерство освіти й науки реформує систему вищої освіти / О. Покотило // День. - 2007.- 26 січ. (№13). - С. 2.

Сандрович, Н. Обізнаний і підготовлений : Кажуть, готуй сани влітку, а воза - взимку. І хоч літо ще нескоро, у лавах передбачливих випускників шкіл підготовка до вступу в ВНЗ уже набирає обертів. Посилюється водночас і хвилювання: яким-то видасться цьогорічне абітурієнтське літо? Тривожаться батьки, перймаються вступними клопоатми учнів учителі. Які ж новації зустрінуть вступники у приймальних комісіях цього разу? / Н. Сандрович // Сільські вісті. - 2007. - 13 лют.(№17). - С.4. Проблеми вступної кампанії порушував поміж інших на прес-конференції, присвяченій стратегії розвитку освіти в Україні, міністр освіти та науки Станіслав Ніколаєнко.

Середенко, О. Січневі тези : Подарунком профільного міністерства до Дня студента виявилася чергогва невиразна реформа / О. Середенко // День. - 2007.- 1 лют. (№17) .- С.5. Міністерство освіти й науки України своєрідно привітало студентів і викладачів ВНЗ, приурочивши до Тетяниного дня презентацію своїх планів з реформування системи освіти.

Тымкив, К. И вуз дуют : В последние годы в Украине высшие учебные заведения стремятся привлечь студентов не столько качественным образованием, сколько красивыми вывесками / К. Тымкив // Корреспондент. - 2006.- №9. - С. 36-38. Вища освіта в Україні.

Уперше: 200 найкращих вузів України / За матеріалами "ДТ" // Дзеркало тижня. - 2007.- 24-30 берез.(№11). - С. 1, 15. Рейтинг вітчизняних університетів "Топ-200 Україна", за матеріалами поданими вузами.

Ходун, Є. Знання і гроші : Як зберегти класичні університети / Є. Ходун // Україна молода. - 2007.- 3 лют. (№21). - С. 8. Обговорення теми забезпечення якості вищої освіти в Україні у Харківському національному університеті.

Такий тендітний дитячий світ

Їх потрібно захищати. Поліпшення становища дітей, створення відповідних соціальних умов для їхнього повноцінного виховання, всебічного розвитку є одним з пріоритетних напрямів державної політики.

Безноско, О. Сирота заробитчанская : Целое поколение детей растет, почти не видя своих родителей, уехавших работать за границу / О. Безноско // Корреспондент. - 2007.- №2. - С. 42-44.

Бочок, Г. Звідки копійчина у кишені дитини? : 2006 року Український інститут соціальних досліджень ім.О.Яременка на замовлення Міжнародного жіночого правозахисного центру "Ла Страда - Україна" провів загальнонаціональне опитування громадської думки населення щодо ставлення до дитячої праці / Г. Бочок // Українська столиця. - 2007. - 26 січ.-1 лют.(№4). - С.25.

Корчевська, В. Крихітки на купу доларів : Скільки коштує дитячий день народження у Києві й які можливі варіанти / В. Корчевська // Україна молода. - 2007.- 9 лют.(№25). - С. 21.

Костюкевич, В. Президент вимагає ефективного захисту дітей : Звичайно, можна багато за що критикувати Президента України Віктора Ющенка, але не можна не віддати належне послідовності і наполегливості, з якою він намагається активізувати державну політику із захисту прав дітей. Всеукраїнська нарада "З любов'ю та турботою до дітей", проведена учора під його керівництвом у Житомирі, стала третім заходом подібного роду з часу його інавгурації / В. Костюкевич. //День. – 2007. – 14 бер.(№43). – С.2

Кущ, Л. Дітей-сиріт, які закінчили інтернати і не мають власного житла, планують поселяти до соціальних гуртожитків / Л. Кущ // Голос України. - 2007. - 2 лют.(№19) .- С.1,9. Такий заклад уже створено в Горлівці, на черзі - Костянтинівка і Маріуполь. Потреба у спеціальному житлі для дітей, які залишилися без батьків дуже велика, адже в них мало шансів отримати квартиру від держави
Покотило, О. Вже за кілька років в Україні не буде дітей без батьків : Сподіваються автори проекту з реформування системи опіки / О. Покотило // День. - 2007.- 25 січ. (№12). - С. 2. Про проект із реформування системи піклування про дітей.

Рябоконь, Л. З піснею по школі : Нова навчальна методика "Піснезнайка" полегшує запам'ятовування шкільного матеріалу і гармонізує розвиток особистості / Л. Рябоконь // Україна молода. - 2007. - 11 січ.(№4). - С.12. У київській школі №34 учні молодшгих класів із легкістю запам'ятовують найскладніші енциклопедичні дані. Тут навчають за нетрадиційною методикою, яку автор-розробник - президент Міжнародного інноваційного центру гармонійного розвитку людини Наталя Яновська назвала "Піснезнайкою".

Трачук, О. "Десять детей в семье - это счастье" - уверен отец-одиночка Федор Кравцов из села Первозвановка Лугутинского района Луганской области : Десять детей в семье - в наши времена случай редкий. А когда детвору воспитывает один папа без мамы, и вовсе уникальный. Такая семья живет в Луганской области / О. Трачук // Факты. - 2007. - 30 янв.(№17). - С.7.

Тымкив, К. Все в сад : Увеличение рождаемости в Украине ударило по детсадам: устроить ребенка туда удается только удачливым или изворотливым родителям / К. Тымкив, В. Петренко // Корреспондент. - 2007.- №12. - С. 40-42. Дитячі проблеми.

Юрчишина, В. Школа для батьків : У віці приблизно півтора року дитина починає тягнутися до інших дітей. Зазвичай, вона може тільки знаходитися поруч, але ще не вміє гратися з іншими дітками. Вона спостерігає, копіює та наслідує їх. У цьому ж віці ви можете симкатися з такою складністю: дитина тягнеться до інших дітей, але намагається взаємодіяти з ними "дивним способом" - бити, кусати, штовхатися, щипати. На запитання чому так відбувається, відповідає психолог центру "Розрада" Катерина Бабенко / В. Юрчишина ; Продовж. (початок у №3,4) // Українська столиця. - 2007. - 2-8 лют.(№5). - С.12.

Подаймо руку дітям вулиці

Україна. Закон. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо органів і служб у справах неповнолітніх та спеціальних установ для неповнолітніх : Закон України від 7 лютого 2007 р. №609-V // Голос України. - 2007. - 20 бер.(№48). - С. 13

Вовк, О. У столиці поменшало маленьких бродяг : Міська Служба у справах неповнолітніх проводить цілодобові рейди з виявлення дітей у комп'ютерних клубах, інтернет-кафе, дискотеках та відеотеках у навчальний та нічний час / О. Вовк // Вечірній Київ. - 2007. - 10 лют.(№24). - С.4. Отож любителям зависнути в Інтернеті, замість того щоб сидіти за партою, стало сутужно.

Дім для "дітей вулиці" : У столиці створюють два таких відділення соціально-психологічної реабілітації // Хрещатик. - 2007.- 26 січ.(№12). - С.7.

Долгова, В. Безпритульним є де притулитися : В українських містах курсують мобільні станції допомоги, які рятують "дітей вулиці". У березні спеціально обладнаний мікроавтобус з'явиться в Києві / В. Долгова // Україна молода. - 2007.- 14 лют.(№28). - С. 6. Добра справа.

Курка, О. Дітям вулиці : У рамках реалізації проекту "Створення Центру соціально-профілактичної роботи з дітьми вулиці в м.Чернігові" відбулась перша робоча зустріч партнерів і сторін, зацікавлених у співпраці. Мета зустрічі - презентація пілотного проекту та створення мережі партнерів між державними, недержавними структурами області і представництвом міжнародної організації "Лікарі світу - США" в україні для надання комплексної допомоги безпритульним та бездоглядним дітям і членам їхніх сімей у Чернігові та області / О. Курка // Урядовий кур'єр. - 2007. - 17 лют.(№31). - С. 5.

Мірошникова, Л. Дітей вулиці повертають до сімей : Фахівці відповідних служб регулярно влаштовують рейди, а також перевіряють умови проживання маленьких киян у неблагополучних родинах / Л. Мірошникова // Хрещатик. - 2007. - 18 січ.(№7). - С.3.

Наконечна, С. Безпритульних дітей стало менше? : Але підгрунтя цього ганебного явища не зникне, допоки не зміняться законодавство й свідомість кожного з нас / С. Наконечна // Україна молода. - 2007.- 231 берез. (№59). - С. 3.

Юрчишина, В. Безпритульним - домівку і родину : На виконання Указу Президента України "Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей" у Києві при міському притулку для неповнолітніх буде відкрито відділення соціально-психологічної реабілітації для дітей "групи ризику" / В. Юрчишина // Українська столиця. - 2007. - 2-8 лют.(№5). - С.26.

Проблема дитячого  алкоголізму

Долгова, В. Кому чарочки, малечо? : В Україні існує проблема дитячого алкоголізму, хоча формально її немає / В. Долгова // Україна молода. - 2007. – 6 берез.(№42). - С. 10.

Ювенальна юстиція

Білик, Д. Асоціальні діти : Неповнолітні правопорушники потребують спеціального законодавства / Д. Білик // День. - 2007. - 17 січ.(№6). - С.2. Ювенальна юстиція - та ланка судової системи, яка в демократичному світі опікується неповнолітніми в їхньому конфлікті із суспільством чи законом
Дитина і правосуддя / Підготував О.Слєпинін // Дзеркало тижня. - 2007.- 3-9 лют.(№4). - С. 26. У Києві 16-17 січня 2007 р. відбувся Міжнародний науково-практичний семінар "Досвід впровадження ювенальної юстиції у країнах постсоціалістичного режиму"

Кокіна, В. Виховувати, щоб не карати / В. Кокіна // Урядовий кур'єр. - 2007. - 18 січ.(№9). - С.4. Піклуватися про дітей треба ще до їхнього народження й упродовж подальшого життя, переконана суддя Конституційного суду України Ярослава Мачужак. Таку думку вона висловила на засіданні науково-практичного семінару "Досвід впровадження системи ювенальної юстиції в країнах постсоціалістичного режиму", в рамках якого відбувся Національний прес-клуб реформ.

Косянчук, І. Створюється система дитячого правосуддя : В Європі чи не кожен школяр знає, де міститься ювенальний суд, тобто той, який займається дитячими питаннями. до цієї інституції хлопчик чи дівчинка може прийти, розповісти про свої проблеми й попросити допомоги. Серед правників України нині тільки обговорюється питання створення системи правосуддя щодо неповнолітніх громадян до 18 років, центральним елементом якого є суд у справах неповнолітніх. Втім, дитячі справи, як відомо, розглядалися і розглядаються і зараз у судах, адже підліткова злочинність, на жаль, має місце / І. Косянчук // Урядовий кур'єр. - 2007. - 2 лют.(№20). - С.14. Фахівці зауважують, що особливістю нинішньої злочинності серед неповнолітніх є її омолодження.

Сулик, Ю. Діти за гратами : Неповнолітні на лаві підсудних... Моторошна картина. Худі, брудні. Злі на весь світ, бо нікому не потрібні. Їх, цих дітей, на вулиці, тобто на волі, багато хто не помічає, більше того - не хоче помічати, адже чим менше неприємних проблем, тим легше жити... А потім, у двадцять п'ять-тридцять років, вони, чого доброго, вже матимуть по кілька судимостей. Та чи тільки вони самі в цьому винні? / Ю. Сулик // Сільські вісті. - 2007. - 13 лют.(№17). - С.4. Відповіді на це та інші запитання шукали учасники науково-практичного семінару "Досвід впровадження системи ювенальної юстиції в країнах постсоціалістичного режиму", який відбувся в Києві.

Чоловік і жінка: як бути разом?

В Україні більше одружуються, менше розлучаються / За повідомленням Міністра юстиції О.Лавриновича // День. - 2007.- 6 лют. (№20). - С. 2. В Україні спостерігається тенденція до збільшення кількості укладених шлюбів і зменшення кількості розлучень

Затверджено Державну програму підтримки сім'ї : Постановою Кабінету Міністрів України затверджено Державну програму підтримки сім'ї на період до 2010 року, метою якої є створення правових, соціальних й економічних умов для належного функціонування та розвитку сім'ї // Праця і зарплата. – 2007. – лют.(№8). - С.1. Виконання Програми вдосконалить механізми підтримки різних категорій сімей, запровадить систему інтегрованої соціальної допомоги, підвищить рівень готовності молоді до подружнього життя та виконання обов'язків батька і матері, а також поліпшить науково-методичне забезпечення реалізації державної політики щодо сім'ї.

Інститут сім'ї : Психологи можуть передбачити, чи загрожує парі розлучення, чи вони будуть щасливі одне з одним довгі роки / Інф. "День" // День. - 2007.- 23 січ.(№10). - С. 8. Дослідження.

Криза шлюбу : У багатьох країнах у біблійній дуелі між святою й мирською любов'ю дедалі частіше перемагає тимчасовий союз / За повідомленням US Cencus Bureau // День. - 2007.- 8 лют. (№22). - С. 8.

Листопад, Т. "Насильство в сім'ї: звинувачуючи жертву" : Таку промовисту назву мала спеціальна доповідь, підготовлена дослідницьким відділом організації "Міжнародна амністія" по Європі та Центральній Азії за результатами моніторінгу дотримання прав жінок в Україні / Т. Листопад
// Українська столиця. - 2007. - 16-22 бер.(№11). - С. 23. "Невістка винна" - не лише приказка, а й гірка практика українського сьогодення. Не тільки суспільні стереотипи, а й ставлення правоохоронців та законодавців: останні зафіксували в Законі "Про попередження насильства у сім'ї" твердження про віктимну (провокуючу) поведінку жертви, а перші активно ним користуються.

Момотюк, І. Злочин на побутовому грунті : Погляд на проблему / І. Момотюк // Урядовий кур'єр. - 2007. - 4 квіт.(№60). - С.18. Минулого року на Київщині скоєно 28 вбивств на сімейно-побутовому грунті, що становить майже четверту частину від загальної кількості зареєстрованих в області злочинів цього виду
Не згасне вогнище родинне : Світлана Толстоухова за фахом педагог і соціальний працівник. Нині - заступник міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту. Про світ української родини вона обізнана як ніхто. Отже, й розмова наша почалася с аме із сім'ї / Інтерв'ю взяла Валентина Кокіна // Урядовий кур'єр. - 2007. - 7 бер.(№43). - С. 5. Інтерв'ю.

Сандул, И. Молчание славянки : От домашнего насилия страдает как минимум каждая вторая украинка. Гордость отечественной демократии - закон о борьбе с домашним насилием - не помог пока ни одной из них / И. Сандул // Корреспондент. - 2007.- №10. - С. 40-44. Насильсво у сім'ї.

Хрипункова, Г На Донеччині - бум інтернаціональних шлюбів : Як уникнути розчарувань / Г. Хрипункова // День. - 2007.- 28 лют. (№36). - С. 6.

Як подолати сімейні конфлікти : Коли зустрічаємося з коханою людиною, робимо це у зручний час і в зручному для нас місці. Не вплутуємо у наші стосунки гроші та батьків. Мріємо, що так буде і після одруження. Та згодом у спільному життя виникає безліч конфліктів, а коли народжується дитина, сімейне життя і зовсім псується. в чому ж річ? / сторінку підготувала Валентина Юрчишина  // Українська столиця. - 2007. - 26 січ.-1 лют(№4). - С.22. Консультує психолог, директор центру "Розрада" Валентина Бондаровська.

Сімейне виховання – кожній дитині

• Прийомна сім’я

Колесниченко, Т. Будинок сімейного оптимізму : Ліліана й Олександр Діцули виховують дев'ятьох прийомних дітей / Т. Колесниченко // День. - 2007.- 26 січ. (№13). - С. 1,20.

Листопад, Т. Прийомні - не у приймах! : Біг-борди вздовж доріг нагадують: тисячі дітей мріють знайти собі сім'ю! Саме в родині, а не у великих, казарменних закладах інтернатного типу, мали б виховуватись малюки і підлітки, які через різні причини позбавлені батьківського піклування / Т. Листопад // Українська столиця. - 2007. - 16-22 лют. (№7). - С.26. Про прийомну сім'ю, як нову форму виховання "державних" дітей, розповідає директор Голосієвського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Лариса Анатоліївна Сітанська.

Луканська, Г. Якщо світ підходить для дітей, він підходить для всіх : Олена Шулик з Кіровограда стала прийомною мамою 2004 року. Зараз , окрім двох власних дітей, її називають мамою семиріічна Яна і п'ятирічна Іринка / Г. Луканська. Сімейними формами виховання в україні охоплено 1302 дитини з числа сиріт і позбавлених батькіівського піклування.

Покотило, О. Вже за кілька років в Україні не буде дітей без батьків : Сподіваються автори проекту з реформування системи опіки / О. Покотило // День. - 2007.- 25 січ. (№12). - С. 2. Про проект із реформування системи піклування про дітей.

Федорина, А. Знайти маму : Проблеми вітчизняного усиновлення. Сумний погляд із Сум / А. Федорина // Україна молода. - 2007.- 28 берез. (№56). - С. 9.

• Студентські сім’ї

Шипко, К. Ні квартири, ні машини, тільки книжки та дитина : Більшості студентських сімей в Україні батьки дають гроші та частину житлоплощі, у гуртожитках живуть лише 7 відсотків одружених/заміжніх студентів / К. Шипко // Україна молода. - 2007.- 3 лют. (№21). - С. 8.

Проблеми жінок в українському суспільстві

Балушок, В. Бісова Баба, або Амазонки з України : Свавільні жінки з хистом полководців добре стріляли й хазяйнували, але від красенів не відмовлялися / В. Балушок // Україна молода. - 2007.- 24 січ.(№13). - С. 9. Традиційна українська культура і матріархат

"Злоякісне" життя - від неуцтва : 21-28 січня вперше в Україні та світі проходив міжнародний тиждень боротьби з раком шийки матки. В його рамках з метою популяризації цієї інтимної проблеми, від якої помирає дедалі більше жінок, та зниження рівня захворюваності відбувся прес-клуб за участі провідних вітчизняних фахіців у цій галузі / Підготувала Ольга Павлоцька // Українська столиця. - 2007. - 2-8 лют.(№5). - С.28. Запобігти захворюванню можна було б, якби більше виствітлювали цю тему. Культура статевого життя, нормальна гігієна виходять на перший план.

Кравченко, Н. Гранти для небайдужих жінок : Український жіночий фонд - міжнародна благодійна організація, заснована у 2000 році. Фонд надає фінансову, інформаційну і консультативну допомогу громадським організаціям, передусім жіночим, з України, Молдови і Білорусі. УЖФ представляє в україні Мережеву жіночу програму Інституту відкритого суспільства / Н. Кравченко // Урядовий кур'єр. - 2007. - 17 лют.(№31). - С. 5. Фонд прагне допомогти жінкам і жіночим організаціям відігравати активну роль у процесах розбудови гендерної демократії.

Леонов, І. Народжені під конвоєм : Близько сотні українських малюків нині навіть не здогадуються, що їхні перші роки життя минають у СІЗО та жіночих колоніях / І. Леонов // Україна молода. - 2007.- 7 лют.(№23). - С. 8. Репортаж із Чернігівської виправної жіночої колонії №44.

Пашкеев, С. Кухонный бизнес : Управление бизнесом порой сравнивают с ведением домашнего хозяйства. Люди приходят в бизнес различными, зачастую весьма причудливыми путями, и порой мы сами не знаем, на что способны в отчаянном положении, когда жизнь не оставляет иного выхода, кроме как переместиться из кухни в офис / С. Пашкеев // Бизнес. - 2007. – 15 янв.(№1-2).- С.84-87. Історія успіхів та поразок. Кілька прикладів успішного перетворення домогосподарок в бізнес-леді.

Тымкив, К. Их университеты : Не задумываясь о будущем, студентки украинских вузов зарабатывают на учебу и жизнь, торгуя своим телом / К. Тымкив // Корреспондент. - 2007.- №6. - С. 46-48. Студентська проституція.

Тымкив, К. Мрак по расчету : Украинские девушки не спешат выходить замуж за иностранцев, зато крепнут ряды тех, кто выманивает деньги у заморских женихов с помощью обаяния и красоты / К. Тымкив // Корреспондент. - 2007.- №3. - С. 38-39. Шлюбні афери.

Хрипункова, Г. Працевлаштування в... рабство. Недорого : Протягом останнього року співробітники МВС України запобігли діяльності 23 груп, які займалися торгівлею людьми, дев'ять з яких мали транснаціональний характер / Г. Хрипункова // День. - 2007.- 28 берез. (№53). - С. 6. Як борються з торгівлею людьми в Україні.

Гендерна рівність

Мінімум жінок: Усепереч законодавству в Україні існує гендерна нерівність
Андрусенко, Н. Утвердження гендерної рівності: реалії та перспективи : Уряд ухвалив Державну програму з утвердження гендерної рівності в українському суспільстві на період до 2010 р. Розповісти про те, чим викликано нагальну потребу ухвалення такого документа, та прокоментувати основні засади нової програми корепондент Укрінформу запросила заступника міністра у справах сім'ї, молоді та спорту Світлану Толстоухову
/ Н. Андрусенко // Праця і зарплата. - 2007. - лют.(№7). - С.5. Рівність між жінками та чоловіками є ознакою побудови цивілізованого та стабільного суспільства.

Лебідь, Н. Гендер у трудовій книжці : "УМ" поцікавилась у політологів, чому в цій професії немає жінок. А у письменниць - чому в літературі так мало чоловіків. З'ясувалось, що в усьому винні гроші, пиво та СРСР / Н. Лебідь // Україна молода. - 2007.- 7 берез.(№43). - С. 6.

Листопад, Т. Що таке гендерна рівність і як за неї боротися : Слова "гендер", "гендерний" нині вживають часто.Втім, мало хто достеменно знає, що ж саме вони означають. Найпоширеніша думка - це щось пов'язане з відмінностями між чоловіками та жінками. Що ж таке гендер і чому для суспільства так важливо боротися за гендерну рівність? / Т. Листопад // Українська столиця. - 2007. - 2-8 лют.(№5). - С.26. Фахівці стверджують: встановлення гендерної рівності можливе лише за умови глибокої поваги між обома статями, не показної - справжньої, вихованої з перших днів життя, увібраної з молоком матері.

Лопатіна, І. Гендерний закон - у небезпеці?! : В Україні серед високопосадовців лише 10% жінок / І. Лопатіна // Хрещатик. - 2007. - 1 бер.(№31). - С.14. Учора в Київському міському центрі роботи із жінками розпочався курс навчання експертів з питань гендерної політики та запобігання насильству в сім'ї. Адже таких фахівців в Україні лише десяток. А коло проблем, з якими вони стикаються - чимале: нерівність оплати жіночої та чоловічої праці, недосяжність високих владних щаблів, насильство у сім'ї та торгівля представницями прекрасної статі...

Проблеми людей з обмеженими можливостями та шляхи їх вирішення

Вони такі, як ми, лише з іншими можливостями
Україна. Кабінет Міністрів. Про реалізацію статті 18.1 Закону України "Про основи соціальної захищенності інвалідів в Україні": Постанова  // Праця і зарплата. - 2007. - січ.(№2). - C.10-11. Постанова від 27 грудня 2006 р. №1836

Брязгунова, В. Життя у візку / В. Брязгунова // Вечірній Київ. - 2007. - 14 лют.(№26). - С.5. Проблему безбар'єрного середовища треба розв'язувати не у високих кабінетах, а безпосередньо на місцях. У цьому переконаний Іван Марусевич, який очолює центр реабілітації спинальників "Відродження-АРС", що на Оболоні, і щщодня на собі відчуває незручності в пересуванні, недоступність певних установ, інституцій.

Життя без бар'єрів : У Києві створюють "Комітети доступності", представники яких зможуть заборонити введення новобудови в експлуатацію, якщо зодчі не врахували інтереси людей з особливими потребами // Хрещатик. - 2007. -1лют.(№15). - С.4. В усіх районах столиці мали підготувати перелік об'єктів, до яких не ведуть зручні пандуси та спуски. За рішенням колегіїї КМДА, де йшлося про впровадження в Києві програми "Безбар'єрне середовище", експерти також з'ясовують, чи дотримувалися норм безбар'єрного середовища при зведенні новобудов 2004-2006 років. Власне, конкретні доручення було дано керівникам багатьох столичних управлінь та головам райдержадміністрацій у місті Києві.

Курінний, В. До вагона - на візку : На нових станціях столичного метрополітену для людей із особливими потребами змонтовано спеціальні ліфти, підйомники, пандуси / В. Курінний // Хрещатик. - 2007.- 24 січ.(№10). - С.1,2.

Листопад, Т. Бар'єрів поменшає / Т. Листопад // Українська столиця. - 2007. - 2-8лют.(№5). - С.26. Колегія виконавчого органу Київради (КМДА) розглянула хід виконання Указу Президента України "Про першочергові заходи щодо створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями та Київської міської програми "Безбар'єрне середовище"

Миколюк, О. Світ без звуку : Що робити інвалідам, коли закони не працюють / О. Миколюк // День. - 2007.- 16 лют. (№28). - С.7. Про проблеми людей з фізичними обмеженнями.

Ніколаєнко, Р. Для киян, які вміють торкатися звуків : У Києві мешкає близько 20 тисяч глухих. Вони не чують, проте вміють торкатися звуків: відчувати їхню вібрацію / Р. Ніколаєнко // Вечірній Київ. - 2007. - 14 лют.(№26). - С.5. Турбота про людей з вадами слуху.

Поволоцкая, Л. С нынешнего года детям-инвалидам и инвалидам с детства не будут доплачивать разницу между пенсией и государственной социальной помощью : Чтобы их доходы не уменьшились, специалисты советуют обратиться в "собесы" и перейти на другой вид выплат / Л. Поволоцкая // Факты. - 2007. - 1 февр.(№19). - С. 6.

Сівакова, О. Інваліди - люди другого сорту? : Лист з останньою надією на допомогу надійшов до редакції від освітньо-реабілітаційного закладу "Сполох". Ідеться про недержавний центр "Сполох" і спеціалізовану школу "Славія", де навчаються і проходять реабілітацію і діти з особливими потребами, і дорослі інваліди, що мають не тільки фізичні вади, а й душевні травми / О. Сівакова // Маю право. - 2007. - 3-16 січ.(№1-2). - С.18.

Уліцький, В. Бачити руками : Незрячий масажист Олександр Войнаровський із Луцька становить на ноги хворих малюків і мріє про власних дітей / В. Уліцький, О. Згоранець // Україна молода. - 2007.- 24 січ.(№13). - С. 7.

Яковлєва, О. Бо кожен член суспільства - повноцінна особистість : Одна з найважливіших ознак демократичної держави - її соціальна складова. Вирізняють її за моральною та матеріальною часткою уваги суспільства загалом і владних інституцій зокрема до тих громадян, які з певних причин не можуть самотужки реалізувати свої конституційні права / О. Яковлєва // Урядовий кур'єр. - 2007. - 1 січ.(№4). - С.5. Великою мірою ситуація змінилася, коли в грудні 2001 року недалеко від столиці поблизу Лютежа відкрили Всеукраїнський центр професійної реабілітації інвалідів. Своє перше п'ятиріччя ця державна установа системи Міністерства праці та соціальної політики зустріла уже як добре знана інституція європейського рівня.

Соціальний захист населення

Аліменти долають кордони : Нещодавно міністр юстиції Олександр Лавринович затвердив Інструкцію щодо порядку стягнення аліментів за кордоном. Документ розроблено на виконання міжнародної Конвенції про стягнення аліментів за кордоном, укладеної в Нью-Йорку в 1958 році, до якої Україна приєдналась, ратифікувавши цей акт 2006 року. Інструкція передбачає спрощену процедуру стягнення аліментів на дитину чи утримання іншого члена родини відповідно до Конвенції / Інтерв'ю взяла Валентина Кокіна // Урядовий кур'єр. - 2007. - 17лют.(№31). - С.10. Коментує цей документ нач.від. виконання міжн. договорів Міністерства юстиції України Ірина Обідіна.

Голландс, С. Выгода от вырождения : Украинские власти определились: помощь при рождении ребенка выделяется всем без ограничения. Цифры, демонстрирующие процесс вымирания украинцев, оказались красноречивее данных в расходных статьях бюджета /С. Голландс // АиФ Украина. - 2007. - февр.(№6). - С. 9. Через 40 років Україна втратить 13 мільйонів громадян.

Поволоцкая, Л. Теперь работающим женщинам пособие при рождении ребенка и по уходу за ним до трёх лет будут назначать не по месту работы, а в управлениях труда социальной защиты населения : Правительство изменило механизм оформления некоторых выплат на детей / Л. Поволоцкая // Факты. - 2007. - 18 янв.(№9). - С.5.

Благодійність - енергія добра

Вісімнадцять дитячих лікарень одержали безплатне кардіологічне обладнання : У рамках програми "Від лікарні до лікарні" безплатно було передане діагностичне устаткування кардіологічним відділенням 18 дитячих лікарень. Його змогли купити на 500 тисяч гривень, зібраних у ході традиційної акції "Всесвітній день допомоги дітям у "МакДональдз" /Влас.інф. // Голос України. - 2007. - 3 лют.(№20). - С. 5. На запитання "ГУ" про те, чи потрібно законодавчо підтримати в нашій країні меценатство і доброчинність, Катерина Ющенко відповіла ствердно, зазначивши, що слід прийняти такий закон, який справді підтримував би тих, хто хоче допомогти, але не давав змоги нечистим на руку бізнесменам використовувати доброчинність як ширму для ухиляння від сплати податків.

Денисенко, Л. Малыши, которые научились смеяться : И это огромное счастье для родителей, чьи дети страдают ДЦП / Л. Денисенко // 2000. - 2007. - 26янв.-1февр.(№4). - С. С3. Фітнес-директор київського спортклубу "Добро"Лілія Лисенко відкрила спортивну секцію для дітей з ДЦП.

Енергія добра : Кореспонденти "УМ" провели один день з волонтерами дитячого відділення Інституту онкології АМН України / Підготували С.Наконечна, І,Чимирис, І.Лисак // Україна молода. - 2007.- 15 лют.(№29). - С. 8. До міжнародного Дня онкохворих дітей.

Іноземні студенти-волонтери жили в житомирських родинах та проводили акції в обласному притулку для малолітніх / Повідомляє власний кореспондент Олексіій Кавун // Голос України. - 2007. - 1 лют.(№18). - С. 1. Протягом тижня в Житомирі перебувала група волонтерів із США, Франції, Великої Британії, Німеччини, Ірландії та Австрії. Їхній візит до України проходив у рамках програми обміну студентами, організованої Міжнародним благодійним фондом допомоги та дружби.

Коваль, К. Творити добро корисно : Підбито підсумки благодійної акції на допомогу дітям / К. Коваль // Вечірній Київ. - 2007. - 3 лют.(№19). - С.4. За п'ятнадцять днів у 57 українських ресторанах швидкого обслуговування було зібрано 500 тис.грн. Кошти, виручені від продажу сандвічів й сувенірної продукції, передано Міжнародному благодійному фонду "Україна 3000" для реалізації програми "Від лікарні до лікарні".

Колесниченко, Т. Шанс для найкращих : Фонд "Завтра.UA" нагородив найталановитіших студентів. Приємно, що серед них багато друзів "Дня" / Т. Колесниченко //День.-2007.-2 лют.(№18).-С.1,7. Про результати стипендіальної програми фонду "Завтра. UA".

Моїсеєва, Т. "Дитячий світ" - для маленького серця : Минулого тижня всеукраїнський благодійний фонд "Дитячий світ" передав Науково-практичному медичному центру дитячої кардіології та кардіохірургії найсучасніший реанімобіль / Т. Моїсеєва // Урядовий кур'єр. - 2007. - 3 лют.(№21). - С.16. Благодійний фонд "Дитячий світ", засновником якого є "Надра Банк", розпочав збір коштів для придбання реанімобіля понад півроку тому.

Осадча, Н. Дітям вулиці допоможуть : Європейський рух в Україні спільно з Міжнародним благодійним фондом "Карітас України" розпочав заходи щодо підтримки всеукраїнського проекту "Допомогти дітям вулиці", спрямовані на посилення громадської ініціативи та зацікавленості у власному внеску в допомогу безпритульним /Н.Осадча// Вечірній Київ. - 2007. – 30 січ.(№15). - С. 2.

Працевлаштування

Вакансій в газетах, журналах, інтернеті— безліч, не говорячи вже про  базу даних державної служби зайнятості...

Курінний, В. До вагона - на візку : На нових станціях столичного метрополітену для людей із особливими потребами змонтовано спеціальні ліфти, підйомники, пандуси / В. Курінний // Хрещатик. - 2007.- 24 січ.(№10). - С.1,2.

Громов, Д. Трудофобия : Квалифицированные рабочие - одна из самых крупных кадровых дыр в Украине. За каждую вакансию менеджера, юриста и бухгалтера сражаются сотни специалистов, а класть кирпичи на стройке или трудится в шахте согласны единицы / Д. Громов // Корреспондент. - 2007.- №2. - С. 38-41. Про дефіцит працівників робітничих спеціальностей.

Косянчук, І. Чому не заповнюються робочі місця : Фахівці кажуть про дисбаланс на ринку праці - працедавці не можуть знайти робітників, і навпаки - люди в пошуках роботи... Особливо ж це стосується робітничіх кадрів. Інколи можна почути: роботодавці не задоволені якістю підготовки цих кадрів, їм потрібні кваліфіковані робітники... Але чи завжди це так? /І.Косянчук // Урядовий кур'єр. - 2007.- 6 квіт.(№62).- С. 10.

Митюк, Ю. Кого робота любить нині? : Кажуть, що вибір професії - друге народження людини. Звісно, адже від цього залежить її майбутнє... Припустимо, ви обрали омріяну спеціальність, завершили навчання і... не можете знайти роботу... / Ю. Митюк // Сільські вісті. - 2007. - 16 січ.(№5). - С. 4.
Подібні труднощі з працевлаштування чекають здебільшого тих спеціалістів, якими ринок праці перенасичений. Економістів, юристів, менеджерів, фінансистів, перекладачів, рекламістів, маркетологів. А фахівців робітничих спеціальностей, яких сьогодні просто катастрофічно не вистачає, як кажуть, рвуть з руками й ногами.

Николаева, Т.Человек за бортом : БИЗНЕС исследовал качество предоставляемых Государственным центром занятости услуг. Нам показалось, что их предоплаченная стоимость не соответствует содержанию / Т. Николаева // Бизнес. - 2007. - 29 янв.(№5). - С.54-61

Перспектива - у наданні університетам реальної автономії : Кожний старшокласник, обираючи вищий навчальний заклад, до якого збирається вступати по закінченні школи, вочевидь замислюється над тим, де і ким працюватиме, отримавши вищу освіту / Підготувала Олена Никанорова // Урядовий кур'єр. - 2007.- 16 лют.(№30). - С.7. Але працевлаштування за фахом як головна мета навчання у ВНЗ нерідко наштовхується на опір сьогоднішніх реалій. Дедалі частіше стривожено лунають голоси щодо розриву, який утворився між освітою випускників ВНЗ і реальним попитом на професії, що їх пропонує ринок праці. Свою думку висловлює президент Національного університету  "Києво-Могилянська академія" В'ячеслав Брюховецький.

Престижна та професія, що до душі : Вибір професії - важливий і відповідний період у житті кожної людини. Якщо врахувати здібності, нахили й бажання працювати, то можна отримати добрий результат. А вже кваліфікованому працівникові відкриті всі дорогои. І це стосується усіх професій / Підготувала Валентина Кокіна // Урядовий кур'єр. - 2007. - 20 січ.(№11). - С.7. Про ситуацію на ринку праці, яка характеризується дисбалансом попиту і пропозиції робочої сили, розповідає директор Державного центру зайнятості  Володимир Галицький.

Салімонович, Л. Де ти, Його Величність робітничий клас? : У Харкові почався сезон великого "полювання" на людей заводських професій / Л. Салімонович // Україна молода. - 2007 .- 11 квіт.(№65). - С. 7

Шукаєш роботу - готуйся до співбесіди : За даними Міжнародної організації праці, у 2006 році в світі налічувалося 86,3 мільйона безробітних віком від 15 до 24 років / Сторінку підготувала Анна Бойко // Голос України. - 2007. - 11 квіт.(№64). - С. 20.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ