Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Інформаційна підтримка молоді (III квартал 2010 року)

Поділіться цією сторінкою:

Пропонуємо ознайомитись з черговим поточним бібліографічним списком статей з періодичних видань за третій квартал 2010 року. Покажчик складається з трьох частин:

ЧАСТИНА ПЕРША „ОСВІТА”

Матеріал розташовано за розділами:

ЧАСТИНА ДРУГА „ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я ТА ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ”

Матеріал розташовано за розділами:

ЧАСТИНА ТРЕТЯ „СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ”

Матеріал розташовано за розділами:

ЧАСТИНА ПЕРША „ОСВІТА”

До Дня працівника освіти

 

Бєляєва М. Наймудріша з професій: Київ святкує День працівника освіти / М. Бєляєва // Хрещатик. - 2010. - 1 жовт. (№142). - С. 1. Учитель для дитини - наче батько і старший товариш, помічник і наставник. Роль викладача - одна з найважливіших у житті кожної людини, як і лікаря. Але згадують про його важливість, на жаль, раз на рік - у професійне свято. Нині викладацька професія не престижна, і навіть столиця відчуває брак педагогічних кадрів. Міська влада обіцяє підтримати ентузіастів, відданих своїй справі, соціально - зокрема квартирами.З нагоди Дня працівника освіти в столичній опереті відбулися урочистості та святковий концерт. За віддану працю та професіоналізм найкращих освітян нагородили Почесними грамотами та подяками Київського міського голови,

нагрудними знаками “Відмінник столичної освіти”, званнями “Заслужений вчитель”.

Кощенко, Олена. «Учитель, перед іменем твоїм...»: кожен шостий учитель в Україні - пенсійного віку. Добре це чи погано? Врешті-решт, куди щороку «діваються» оті тисячі випускників педагогічних вишів, які здобули освіту коштом держави? / Кощенко, Олена // Сільські вісті. - 2010. - 27 серп.(№99). Педагогічна праця в школах України, схоже, стає дедалі непрестижнішою. Занепокоєння викликає той факт, що в наших загальноосвітніх школах з роками меншає молодих викладачів у віці до 30 років. Виникає запитання: куди ж вони «діваються» – всі оті випускники з дипломами, добутими коштом держави?

Миколюк О. Школа та формування нації: якщо професія вчителя втрачає престиж, це вже проблема суспільства й держави / О. Миколюк // День. - 2010. - 29 вер.(№175). Є професії, без яких завалиться світ. Вчителі, лікарі - це люди, без яких неможливим було б наше минуле, день сьогоднішній і майбутнє. Вчитель - це людина, яка дає знання, яка має авторитет, яка може бути другом для дитини і матір’ю (батьком). Але змінюється світ і в людей змінюється ставлення до педагогів. В будь-якому разі всі ми залежні від вчителів, від їхньої майстерності, професійності, від того, як вони ставляться до роботи і як держава ставиться до них. Очевидно, що на державному рівні розуміють, що саме вчителі формують інтелектуальний потенціал нації. Якби ще до цього розуміння була пропорційна турбота про вітчизняні педагогічні кадри...

Онищенко О. Осінь, айстри, День учителя: навіть попри маленьку зарплату й непрестижність професії, педагоги залишаються людьми творчими й відданими своїй справі / О. Онищенко // Україна молода. - 2010. - 2 жовт.(№183). Яких тільки професійних свят не існує у календарі - від Дня боса до Всесвітнього дня бармена. Дуже скромно й якось не пафосно загубилося серед них одне з найпопулярніших - День учителя. Адже немає серед нас таких людей, хто не стикався у своєму житті зі школою

Лобарчук О. Вчитель від Бога, все решта - від Учителя: Авторський проект ентузіаста з Прикарпаття випередив час на багато десятиліть / О. Лобарчук // Урядовий кур'єр. - 2010. - 2 жовт.(№183). - С. 8. До ідеї материнської школи для 4-5-літніх дітей директора Кутищенської середньої школи, що на Тлумаччині, Віталія Кочерова привели час і актуальні нині теорія й педагогічна практика відомого італійського педагога Марії Монтессорі та нашого Василя Сухомлинського. Її суть - у ранньому розвиткові дитини через індивідуальний підхід, вільний виклад уроку без сталої його структурованості. Тут головне - професіоналізм, духовність і душевність вчителя - якості, що дають потужний старт ранньому розвиткові здібностей дитини, яка в такому віці передусім прагне втамувати допитливість

Усенко Л. А в педагогічний?: соціологи з'ясували, що лише 20% українців вважають професію педагога престижною. Решта віддають перевагу більш доходним спеціальностям / Л. Усенко // Урядовий кур'єр. - 2010. - 29 вер.(№180). - С. 5. Де вони зараз, оті Вчителі з великої літери, котрих моє покоління слухало, затамувавши подих? Аби це з'ясувати, Інститут Горшеніна напередодні Дня вчителя провів телефонне опитування. Найголовніший його результат - у престижність цієї украй важливої для суспільства професії (хто сперечатиметься, що без хороших учителів не буде хороших лікарів, економістів, юристів, та що там казати - будь-кого!) вірить усього 20% опитаних. Понад 42% українців вважають професію абсолютно звичайною, більше 33% - непрестижною, а 5% взагалі нічого не можуть сказати.

Загальноосвітня школа

Бєляєва М. Кризи абітурієнтів 2012 не буде: З 1 вересня діти знову навчатимуться 11 років / М. Бєляєва // Хрещатик. - 2010. - 1 вер.(№124). - С. 1. Сьогодні в усіх 525 школах столиці святкують День знань та початок нового навчального року. Школярів очікують чергові зміни: навчальні заклади повертаються до 11-річки, а 5-річні дітлахи здобуватимуть дошкільні знання. Крім того, столичні школи матимуть фінансову самостійність, а два реконструйованих та розширених навчальних заклади знову відчинять свої двері для школярів.

Бєляєва М. Школи на власному балансі: з нового року навчальні заклади вводять платні послуги / М. Бєляєва // Хрещатик. - 2010. - 12 серп.(№115). - С. 3. Від 1 січня школи міста отримають юридичний статус і власні банківські рахунки. Завдяки нововведенню, вони зможуть самостійно розпоряджатися своїми коштами, а також пропонувати додаткові освітні послуги для учнів на платній основі. За що доведеться платити батькам, з’ясовував “Хрещатик”.

Віра Горюнова: "У столиці кожен знайде навчальний заклад за своїм смаком": начальник Головного управління освіти і науки КМДА розповіла "Вечірці" про нововведення, цікаві експерименти, здобутки та плани на майбутнє / Інетерв'ю провела Тетяна Федорчук // Вечірній Київ. - 2010. - 6 жовт.(№143). - С, 1, 6.

 

Касаткін К. Шкільні портфелі полегшають: електронні підручники можуть замінити паперові/ К. Касаткін // Вечірній Київ. - 2010. - 8 вер.(№127). - С. 5. Навчальних книжок на всіх бракує, а деякі ще взагалі не надрукували. Для розв'язання проблеми міністерство розмістило на своєму сайті електронні версії перших розділів підручників для 10 класу. Це стало останнім нововведенням Міносвіти - запровадження в освітній порцес "підручника майбутнього" - шкільного електронного підручника

Ковалів І. Школа знову кличе нас!: сьогодні по всій Україні сядуть за парти 4 мільйони 221 тисяч 900 школярів

/ І. Ковалів // Урядовий курьєр. - 2010. - 1 вер.(№160). - С. 5. У День знань, як і зазвичай, дзвінко й гамірно: на подвір'ях схвильовано гуртуються учні - одні ще такі маленькі, інші вже на диво дорослі. Не менше зворушені батьки та вчителі. Наскільки ж прекрасна шкільна пора! Адже саме у школі, починаючи з дитинства, кожна людина формується як особистість, пізнає значення слів "дружба", "любов", "батьківщина".

Кушнір Л. Коли я стану аерографом...: вибрати майбутню професію школярам допомагає щоденник / Л. Кушнір // Україна молода. - 2010. - 2 жовт.(№183). Для того, щоб допомогти нинішнім школярам зорієнтуватися й не прогадати з вибором майбутньої професії, служба зайнятості та Міністерство освіти розробили «Профорієнтаційний діловий щоденник школяра». 400 тисяч його примірників упродовж вересня вже безкоштовно роздано учням сьомих–восьмих класів українських шкіл. На перший погляд - це звичайний щоденник, куди школярі записують розклад занять та домашнє завдання. Але його ще й доповнено розділами з профорієнтаційною інформацією. У щоденнику описано десять професій.

Миколюк О. «Зона розвитку»: чи залежить якість навчання від кількості комп’ютерів / О. Миколюк // День. - 2010. - 2 вер.(№156). Однією з проблем сучасної середньої школи, її інноваційного розвитку нині вважають недостатню її комп’ютеризацію, що, на думку багатьох експертів, є основною перешкодою на шляху поширення інформаційних технологій у навчальному процесі. В привітанні з нагоди Дня знань та початку навчального року Віктор Янукович висловився, що вважає розвиток інтелектуального потенціалу нації пріоритетом своєї діяльності. Але чи можна інновації в школі пов’язувати лише з комп’ютеризацією, чи правильно між комп’ютером та інтелектом ставити знак рівності?

Онищенко О. Реформи через пень–колоду: новий навчальний рік розпочався зі зліпленими нашвидкуруч програмами та заідеологізованими підручниками / О. Онищенко // Україна молода. - 2010. - 11 вер.(№168). Щойно розпочатий 2010 - 2011 навчальний рік ознаменувався небувалою кількістю сподівань і розчарувань. Отож що отримали і чого не дочекалися від «команди професіоналів» наші школярі та їхнi вчителі у новому, 2010 - 2011, році?

Решетилова О. Неблагородні підручники: більшість навчальної літератури, яку візьмуть до рук українські школярі, - контрафакт / О. Решетилова // День. - 2010. - 1 вер.(№155). У той час, коли світовий освітній процес переходить на новітні інформаційні технології, вітчизняні школи в середньому всього на 60 - 70% забезпечені підручниками.

Шкільна освіта: що день прийдешній нам готує? / Розмову вела Олена Кощенко // Сільські вісті. - 2010. - 12 жовт.(№118). В Україні налічується 20 тисяч загальноосвітніх шкіл. І дітей, які там навчаються, і вчителів уже зачепила хвиля змін та новацій. Проте навіть такі заходи не розв’яжуть найболючіших освітніх проблем, які нагромаджувалися десятиліттями. Передовсім ідеться про матеріальне забезпечення освітніх закладів, якість знань, яку вони дають, особливо в селах, громадянське виховання та становище вчителя в самій школі. Тож на часі - концептуальне реформування шкільної освіти, переконаний учитель із 30-річним стажем, викладач Київського педагогічного університету ім. Б. Грінченка, директор Відкритої педагогічної школи Сергій Вєтров. Він очолює Експертну комісію з питань освіти партії Сергія Тігіпка «Сильна Україна», яка нещодавно оприлюднила власну програму освітніх реформ

Освіта вища

Україна. Кабінет Міністрів. Про затвердження плану заходів щодо розвитку вищої освіти на період до 2015 року [Текст]: розпорядження від 27 серпня 2010 р. № 1728-р / Інф. "УК" // Урядовий курьєр. - 2010. - 24 вер.(№177). - С. 12.

Україна. Президент. Про заходи щодо розвитку системи виявлення та підтримки обдарованих і талановитих дітей та молоді [Текст]: указ Президента України від 30 вересня 2010 року N 927/2010 / Інф. "УК" // Урядовий кур'єр. - 2010. - 5 жовт.(№184). - С. 13.

 

До уваги абітурієнтів: тестування залишається: Міністр освіти і науки підбив перші підсумки нового навчального року / Інф. "УК" // Урядовий кур'єр. - 2010. - 30 вер.(№181). - С, 4. Цьогорічного 1 вересня розпочали роботу понад 19,8 тис. загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів і форм власності, 13,3 тис. з них - у сільській місцевості. За парти сіли понад 4,3 млн учнів, з них - 413,4 тисячі першачків, що на 12,7 тис. більше, ніж минулого року.

Такі дані міністр освіти і науки Дмитро Табачник оприлюднив на прес-конференції, яка відбулася напередодні Дня працівників освіти

Долина Н. Ми отримали "Єдине інформаційне вікно": Міністерство освіти і науки створило Інтернет-портал для всієї освітянської інформації / Н. Долина // Урядовий кур'єр. - 2010. - 6 жовт.(№185). - С. 4. "Портал містить електронну бібліотеку (підручники, які можна прочитати і скачати, методичну та іншу літературу, найсучаснішу нормативну базу, повний і досконалий перелік усіх навчальних закладів України), інформацію про всеукраїнські олімпіади та їх переможців, можливості навчання за кордоном, гранти, стипендії, пропозиції щодо працевлаштування, - розповідає керівник проекту Олександр Гудков. - Але це лише незначна частина того, що відкриє українцям нове інформаційне вікно. Головна мета проекту -створити сучасний, зручний і широкомасштабний інформаційний простір. Це інтерактивна платформа для спілкування студентів, батьків, викладачів. Кожен користувач зможе знайти інформацію про певний навчальний заклад, умови навчання, рейтинги закладів тощо"

Ковалів І. Два плюс два буде п'ять?: вступна кампанія показала свої недоліки, які треба врахувати наступного року / І. Ковалів // Урядовий курьєр. - 2010. - 8 вер.(№165). - С. 4.

Ковалів І. Вступних іспитів не буде?:Міносвіти винесло на громадське обговорення нові умови прийому до вишів / І. Ковалів // Урядовий курьєр. - 2010. - 3 вер.(№162). - С. 1. У проекті "Основних змін до умов прийому до ВНЗ у 2011 році" не йдеться про введення вступних екзаменів. Діти, як і цьогоріч, понесуть до університетів сертифікати з результатами тестів і середній бал шкільного атестата

Кощенко О. Вища освіта в Україні: вище - нікуди... / О. Кощенко // Сільські вісті. - 2010. - 31 серп.(№100). Кількість дипломованих випускників вишів незалежної України вже обчислюється десятками мільйонів. Тільки чомусь насторожує той факт, що досі не відчувається їхньої інтелектуальної «віддачі» в економіку нової України та суспільству в цілому: як жили погано - так і живемо. У чому причина?

Кушнір Л. Освіта стала ще дорожчою: студенти тепер платитимуть за пропуски, а абітурієнти - за ЗНО / Л. Кушнір // Україна молода. - 2010. - 31 серп.(№159). Шлях до вищої освіти тепер стане ще дорожчим. Кабінет Міністрів ухвалив кілька постанов, якими розширив перелік платних послуг. Розкривати гаманця доведеться ще на стадії Зовнішнього незалежного оцінювання

Кушнір Л. Реформа в освіті сьогодні - це напівзаходи: напередодні Дня учителя у Києві пройшла презентація нової книжки українського економічного експерта, члена–кореспондента Української академії наук та популярного публіциста Наталії Семенченко / Л. Кушнір // Україна молода. - 2010. - 2 жовт.(№183). І ось нещодавно світ побачила друга книжка експерта «Освіта в Україні» (рос. варіант назви «Образование в Украине»). У ній Наталія Семенченко ризикнула проаналізувати ситуацію, що склалася у вітчизняній освітній системі

Вищий навчальний заклад

Україна. Кабінет Міністрів. Про підготовку та відзначення 170-річчя заснування Національного медичного університету імені О. О. Богомольця [Текст]: розпорядження від 8 вересня 2010 р. N 1795-р / Інф."УК" // Урядовий кур'єр. - 2010. - 15 вер.(№170). - С. 22.

Скуба В. «Наші випускники мають бути носіями життєствердних цінностей»: магістрів журналістики в Українському католицькому університеті навчатиме британський журналіст Едвард Лукас / В. Скуба // День. - 2010. - 13 серп.(№144-145). У 2011 році в Українському католицькому університеті відкриється магістерська програма для журналістів. Про те, яким чином тут планують навчати журналістів, що саме буде покладено в основу програми, «Дню» розповів доктор філософії, перший віце-ректор Українського католицького університету Тарас Добко

Рейтинг найкращих університетів

Кушнір Л. Добре там, де нас нема: жоден український виш не ввійшов до сотні найкращих університетів світу / Л. Кушнір // Україна молода. - 2010. - 10 вер.(№167). Щорічний рейтинг ста найліпших університетів світу традиційно опублікувала британська газета «Гардіан». Але ретельне вчитування аж до самісінького кінця списку нічого не дасть патріотам України: жодного вітчизняного вишу там немає. У лідерах рейтингу все та сама «колода» вишів, які з року в рік лише перетасовуються. Так, перше місце посів Кембріджський університет (Британія), потіснивши на другу сходинку торішнього власника пальми першості - Гарвардський університет (США). Завершує трійку Йєльський університет (США). На пострадянському просторі лише Московський державний університет імені Ломоносова зумів уперше потрапити до рейтингу (93–тє місце). Експерти зазначають, що це неабиякий прорив - у 2009 році МДУ був на 101–му місці, а в 2008–му - на 183–му. Чи потрібно в цьому контексті пояснювати, куди нашій освіті варто рухатися - в бік Європи чи Росії?

Студентські гуртожитки

Ковалів І. Апартаменти для студента: українські виші поселять до гуртожитків далеко не всіх бажаючих / І. Ковалів // Урядовий кур'єр. - 2010. - 27 серп.(№157). - С. 1,5. Щойно до університетів зарахували першокурсників, як молодь почала штурмувати гуртожитки

 

Щербата І. Студентське квартирне питання: аби влаштуватися в гуртожиток, іноді потрібно дати хабара / І. Щербата // Хрещатик. - 2010. - 15 вер.(№132). - С. 4. Навчання вже розпочалося, а питання житла для сотень іногородніх студентів досі лишається не вирішеним. 204 студентських гуртожитки Києва не можуть умістити всіх приїжджих, які прибувають до столиці здобувати освіту. От і маємо: перенаселені кімнати, що заборонено санітарними

нормами; сторонніх мешканців, які правдами і неправдами намагаються вибити собі ліжко у коменданта; хабарі, існування яких керівництво університетів навіть не приховує

Професійна освіта

Україна. Кабінет Мінісрів. Про схвалення Концепції Державної цільової програми розвитку професійно-технічної освіти на 2011-2015 роки: розпорядження від 27 серпня 2010 р. N 1723-р / Інф. "УК" // Урядовий кур'єр. - 2010. - 23 вер.(№176). - С. 21

Петрушенко М. Передай професію з рук у руки: якщо не підняти престиж професійно-технічного навчання, Україна скоро залишиться без кваліфікованої робочої сили / М. Петрушенко // Урядовий кур'єр. - 2010. - 17 вер.(№172). - С. 4. У період переходу країни на інноваційну модель розвитку значно зростають вимоги до підготовки висококваліфікованих робітників. Робітник широкого профілю оволодіває цілим комплексом трудових функцій, які раніше існували як самостійні спеціальності. Завдяки цьому його конкурентоспроможність на ринку праці значно зростає. Тож не випадково процес впровадження інтегрованих професій набув світового значення, про що свідчить ідея створення Європейської кваліфікаційної рамки. Наш робітник має відповідати її вимогам

Дозвілля

Косянчук І. Щасливі будемо, завдячуючи знімку: "Урядовий кур'єр" дізнався, де можуть навчити робити фотографії для сімейного альбому / І. Косянчук // Урядовий кур'єр. - 2010. - 5 жовт.(№184). - С. 9. У Києві нещодавно відкрилася "Школа сімейної фотографії", яка запрошує на безкоштовні заняття всіх охочих. На перше заняття до арт-кафе "ХудГраф" у вересні прийшло 20 сімей. Вони дізналися про тонкощі зйомок на майстер-класі, який провів відомий фотограф Віктор Марущенко.

Лисинюк О. Усмішка - привід для свята: Всесвітній день усмішки київська молодь відсвяткує жартами та розвагами в Маріїнському парку столиці / О. Лисинюк // Хрещатик. - 2010. - 1 жовт.(№142). - С. 8. У першу п’ятницю жовтня світ відзначає День усмішки. Дванадцять років тому його запропонував американський художник Харві Болл. Ця ідея так припала світу до смаку, що свято навіть оголосили міжнародним. Цьогорічний день усмішки святкуватимуть і в Києві. До слова, сам Харві Болл, який проголосив себе міжнародним послом щастя і заснував Світову корпорацію усмішок, є автором звичного інтернетного "смайлика" — :). І саме Болл запропонував святкувати цей день у першу п’ятницю жовтня, коли настрій сприяє гарному уїк-енду. Художник задумав це свято як протест проти комерціалізації його усміхненого творіння й Інтернет-простору в цілому

Пономаренко Ю. Палац захоплень:азам флористики, візажу, авіамоделювання і навіть бізнесу навчать у гуртках колишнього Палацу піонерів / Ю. Пономаренко // Україна молода. - 2010. - 11 вер.(№168). Київський Палац дітей та юнацтва вже 75 років розкриває дитячі таланти. До Дня відкритих дверей Палац перетворив площу Слави на ціле містечко талантів. Виставки дитячих робіт, презентації навчальних центрів. Навчання у Палаці дітей та юнацтва безкоштовне

Читання

Лавриш, Юліана. Забуті «аптеки для душі»: стародавні та «сучасні» київські книгарні залишаються згадкою на історичному пергаменті / Лавриш, Юліана // День. - 2010. - 6 серп.(№139-140). На початку ХХ століття в Києві функціонували 48 книжкових крамниць, 20 бібліотек, а ще - безкоштовні читальні. Розповідає кореспондентові «Дня» київський історик Віталій Ковалинський

Миколюк О. Книжка та інтелект: як впливає на розвиток людини література / О. Миколюк // День. - 2010. - 1 жовт.(№177-178). З кожним роком українці чимдалі менше читають. Але книжка - це не лише джерело інформації. Книжка - це джерело базової культури й мудрості, книжка дає можливість пізнати себе й світ, вона передбачає спілкування з автором, зрештою, книжка - джерело знань. Що отримує людина, що формується в ній завдяки читанню книжок і що людина втрачає, віддаючи перевагу телевізору та інтернету - про це в інтерв’ю із членом-кореспондентом Національної академії педагогічних наук України, доктором психологічних наук, професором, заступником директора з науковій роботи Інституту психології ім. Г.С.Костюка НАПН України Наталією Чепелевою

Дитячі садочки

 

Литвин Ю. У черзі - з перших днів життя: дитсадки зачинили двері перед 100 тисячами малюків, батьки яких попередньо не записали їх відвідувати заклад / Ю. Литвин // День. - 2010. - 1 вер.(№155). Знайти місце в дитсадку для малюка з року в рік стає все складніше. Не так давно Верховна Рада прийняла закон, згідно з яким одночасно з 11-річною шкільною освітою вводиться обов’язкове відвідування дошкільних закладів з п’ятирічного віку. Проте звідки візьмуться додаткові місця в дитсадках - невідомо. Якщо сьогодні виховується в садках лише 56% малюків, а для ста тисяч дітей місць немає то яка ж буде ситуація, коли до

дитсадка підуть всі діти? Найбільше в цьому потерпають маленькі жителі міст, зокрема Києва. Тут кількість дітей у дошкільних закладах часто перевищує норми удвічі. А поки в комфортабельних кабінетах урядовці шукають рішення проблемі, в тісноті й незручностях виростає майбутня Україна

 

Сорокопуд В. "Хто тебе любить найбільше?" - Галина Олексіївна / В. Сорокопуд // Дзеркало тижня. - 2010. - 14-20 серп.(№29). - С. 14. Що таке сьогодні приватний дитячий садок з його педагогічними та сантехнічними особливостями? Які його плюси та мінуси?

Щербань Н. Мері Поппінс для Христинки: "Урядовий кур'єр" з'ясовував, як знайти хорошу няню  / Н. Щербань // Урядовий кур'єр. - 2010. – 27 серп.(№157). - С. 10.

Щербата І. У пошуках дошкільної освіти: влаштувати дитину до дитсадка стає все складніше / І. Щербата // Хрещатик. - 2010. - 24 вер.(№138). - С. 1, 3. До редакції “Хрещатика” уже неодно-разово зверталися кияни зі скаргами щодо проблем-ного влаштування дітей до дитсадків. Проте питання нестачі дошкільних закладів не вирішено, оскільки звернення продовжують надходити не лише до редакції газети, а й до Служби допомоги киянам 15-51

Історія науки

Сергієнко, Іван. Українському винахіднику компакт-дисків - 70 років: Видатний вчений-кібернетик В’ячеслав Петров відзначає ювілей і готується до реалізації нових ідей / Сергієнко, Іван // День. - 2010. - 3 серп.(№136). 3 серпня цього року відзначає 70-літній ювілей відомий тепер ученй й організатор науки В’ячеслав Васильович Петров. В.В. Петров зробив значний внесок у розвиток вітчизняної науки, створив у системі Національної академії наук України один з провідних інститутів у світі з кібернетичного профілю, тематично пов’язаних з розробкою комп’ютерних технологій для збирання, зберігання та надійної передачі даних різної природи

Литвин Ю. Борис Малиновський: "Немає науки – немає держави": головний конструктор першого серійного комп’ютера в Україні - про необхідність нової плеяди науковців / Литвин, Юрія // День. - 2010. - 10 вер.(№162-163). 70 років Борис Малиновський віддав науці. На 90-му році життя він - відомий учений, один із тих, хто брав участь у створенні перших електронно-обчислювальних машин і прискорив появу передової сучасної техніки. Сьогодні вчений - радник дирекції Інституту кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України, заслужений діяч науки й техніки, президент Фонду історії та розвитку комп’ютерної науки й техніки, голова ради Будинку вчених НАН України. Борис Малиновський - головний конструктор першого в СРСР керуючого комп’ютера широкого призначення, який отримав назву «Днепр».

Литвин, Юлія. 100 й одна ідея для раціоналізатора: вперше видано книгу про винахідників України / Литвин, Юлія // День. - 2010. - 14 вер.(№164). Книга «Винаходи та інновації. Винахідники України» доводить, що науці в Україні бути! Шість академій, понад десять науково-освітніх закладів, десятки провідних науковців сучасності, а також наукові центри інформаційних технологій та установи із проблем екології, що ввійшли в збірник, засвідчують, наскільки різноманітною є система сучасної української науки. І вперше науковим досягненням сучасності присвячено окрему книгу - «Винаходи та інновації. Винахідники України», яка нещодавно вийшла друком у ТОВ «Видавничий центр «Логос Україна». Книга багата на маловідомі факти розвитку науки в Україні

 

Збройні Сили України Осінній призов

Україна. Кабінет Міністрів. Про затвердження чисельності громадян України, що підлягають призову на строкову військову службу, обсягу видатків для проведення призову у жовтні-листопаді2010 року: постанова від 25 серпня 2010 року № 729 / Інф. "УК" // Урядовий кур’єр. - 2010. - 3 вер.(№162). - С. 12

Біттнер О. Ати-бати, час в солдати! : 1 жовтня розпочалася чергова призовна кампанія на строкову військову службу / О. Біттнер // Урядовий кур'єр. - 2010. - 5 жовт.(№184). - С. 1, 5. За нинішніми перипетіями політичного і громадського життя з поля зору ледь не випала одна з найприкметніших ознак осені -

черговий осінній призов в армію. Цієї осені загалом планується призвати 26 тисяч 700 юнаків

Кощенко О. Призовників меншає. О. Кощенко // Сільські вісті. - 2010. - 7 вер.(№103). Шостого вересня у військових комісаріатах України запрацювали комісії - розпочався призов юнаків на строкову службу. Вже в жовтні-листопаді лави Збройних сил та інших військових формувань мають поповнити 26 700 юнаків, згідно з постановою Кабінету міністрів за №729 від 25 серпня

Чікалін В. "Ви надихнули мене на вірші...": в Українській армії дбають не тільки про бойову підготовку, а й про психологічну рівновагу воїнів / В. Чікалін // Урядовий кур'єр. - 2010. - 21 вер.(№174). - С. 10. Розмова про професійного офіцера-психолога

Професія рятувальника

Біттнер О. Вони приходять першими: Україна вшановує людей, які поспішають на допомогу тим, хто потрапив у біду / О. Біттнер // Урядовий кур'єр. - 2010. - 17 вер.(№172). - С. 1, 4. Так уже повелося, що професія рятувальника асоціюється переважно з пожежниками. Але нинішня рятувальна служба включає в себе багато підрозділів - окрім власне пожежників, тут працюють фахівці з радіаційного, хімічного і біологічного захисту, водолази, висотники, медики, зв'язківці... Сьогоднішня наша розповідь - про особливу рятувальну групу, чия праця пов'язана з неабияким ризиком, але без якої не обійтися. Йдеться про тих, хто протистоїть радіаційній, хімічній чи біологічній небезпеці.

ЧАСТИНА ДРУГА „ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я ТА ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ”

Заклади охорони здоров’я

Гепатит під контролем: лікарі наголошують: боротися із поширенням вірусних гепатитів можна лише під наглядом фахівців / Матеріали підготувала Антоніна Лівандовська // Вечірній Київ. - 2010. - 2 вер.(№124). - С. 5. У столиці працює спеціалізований центр, у якому надають медичну допомогу всім, хто має захворювання печінки. Про роботу цього медичного закладу та про небезпеку підступної недуги розповідає заступник головного лікаря, завідувач інфекційного відділення КМКЛ № 15 та Міського гепатологічного центру Тетяна Єлізарова

  

Довіртеся професіоналам: у столиці працює заклад, в якому жителі Лівобережжя можуть отримати повний комплекс обстеження і лікування неврологічного профілю / Матеріали підготувала Антоніна Лівандовська // Вечірній Київ. - 2010. - 23 вер.(№136). - С. 4. Спеціалізовану нейрохірургічну та неврологічну допомогу пропонує

медичний заклад, що має назву Київський лівобережний нейроцентр з медичною реабілітацією. Тут уперше в рамках однієї установи поєднано невропатологів та нейрохірургів

Латка на живіт - сучасно і ефективно: у Київському герніологічному центрі для лікування гриж живота застосовують нові технології / Матеріали підготувала Антоніна Лівандовська // Вечірній Київ. - 2010. - 19 серп.(№119). - С. 4. Більше тридцяти відсотків населення України є носіями гриж живота. Висококваліфіковану медичну допомогу можна отримати в Київському міському герніологічному центрі.

Музиченко Я. Лікарня з Розумом: виповнюється 20 років унікальному закладу, де дітям рятують життя і зберігають здоров’я за допомогою найсучасніших медичних технологій / Я. Музиченко // Україна молода. - 2010. - 18 вер.(№173). У Львові два десятиліття діє «лікарня майбутнього» - Західноукраїнський дитячий спеціалізований медичний центр. Однак пацієнти їдуть сюди з усієї України. Ця лікарня запровадила чимало медичних напрямів, які доти не мали належного розвитку в Україні.

Профілактика захворювань

Біловицька Н. Травматизм стає епідемією: у Дніпропетровську відбувся XV з'їзд ортопедів-травматологів України / Н. Біловицька // Урядовий кур’єр. - 2010. - 23 вер.(№176). - С. 4. Тривожні цифри озвучила на відкритті з'їзду голова Комітету з питань охорони здоров'я Верховної Ради Тетяна Бахтєєва. Щороку збільшується показник інвалідності серед осіб працездатного віку. Травматологи, що зібралися на такий представницький форум, справедливо зазначали, що тільки розуміння проблеми на рівні держави, бажання вирішувати її спільними зусиллями дасть можливість хоч трохи приборкати сумну статистику травматизму і зберегти здоров'я десяткам людей

Долина Н. Почути порух серця: українські вчені створили унікальний прилад, який вловлює мінімальні зміни в роботі невтомного двигуна людського організму / Н. Долина // Урядовий кур’єр. - 2010. - 24 вер.(№177). - С. 11. Українські вчені створили унікальну систему - кардіомагнітний сканер "Кардіомагскан", який вловлює мінімальні зміни в роботі серця, причому на такій стадії, коли їх ще не може виявити жоден інший прилад. Основою цієї технології є інформаційно-обчислювальний комплекс для реєстрації магнітних сигналів серця людини – магнітокардіографія

 

 

Кушнір Л. Від парти до лікарні - один крок?: як уберегти наших дітей від «професійних» шкільних захворювань? / Л. Кушнір, Н. Ротай // Україна молода. - 2010. - 9 вер.(№166). Невтішна статистика свідчить: після дитячих садочків діти йдуть у перший клас цілком здоровими й життєрадісними, а закінчують шкільну науку хворими людьми із цілим букетом хронічних болячок. Чому так трапляється і що з цим робити? Розповідає головний дитячий офтальмолог Міністерства охорони здоров’я України, кандидат медичних наук, завідувач відділення дитячої офтальмології та мікрохірургії ока НДСЛ «ОХМАТДИТ» Юрій Баріно
Лівандовська А. Будемо знайомі, я - ваш сімейний лікар: реорганізацію первинної медичної допомоги планували розпочати ще в 1999 році. Відтоді  розроблено безліч програм, видано укази, інструкції й формуляри. Тоді ж частина педіатрів і терапевтів мала пройти перекваліфікацію і стати універсальними спеціалістами - лікарями загальної практики або, як їх ще прийнято називати,

сімейними лікарями. Цього літа на необхідності реформування галузі охорони здоров'я в Києві та, зокрема, впровадження інституту сімейного лікаря наголошував перший заступник голови КМДА Олександр Попов. Як утілюється в життя ця реформа в столиці, дізнавалася "Вечірка" / А. Лівандовська // Вечірній Київ. - 2010. - 16 вер.(№132). - С. 1, 4

Нікітенко Л. Діти–«ацетонщики»: перевитрата енергії у рухливих, емоційних дошкільнят може призвести до хвороби з дуже специфічним запахом / Л. Нікітенко // Україна молода. - 2010. - 30 вер.(№181). Не всі знають, що «ацетоном» називають не тільки відому рідину без кольору і з характерним запахом, а ще й поширену нині дитячу хворобу. Що це за напасть? У чому вона виявляється? Які її основні симптоми? Як живеться малюкам–«ацетонщикам», які страждають на це захворювання? І що треба робити, аби дитина не захворіла на ацетонемічний синдром, як його іменує медицина? Відповіді на ці запитання «УМ» шукала у черкаських спеціалістів, які дуже часто мають справу з цим порушенням обміну речовин

Одна кров - три життя: київські студенти започаткували власний День донора крові / Матеріали підготувала Юлія Михайлюк // Вечірній Київ. - 2010. - 29 вер.(№139). - С. 4. Офіційно в усьому світі День донора відмічають 14 червня, проте столичні студенти вирішили, що для добрих справ на офіційні дати чекати необов'язково, і особистим прикладом довели, що найдорогоціннішим - власною кров'ю - варто ділитися задля спасіння інших життів. У такий спосіб вони закликали студентів усіх ВНЗ країни приєднатися до акції

Особливо актуально - алергічний риніт: у світі кожен десятий дорослий - алергік, а серед дітей - і взагалі, кожен четвертий. Чимало закордонних учених вважають: років за п'ять-десять кількість цих хворих подвоїться / Матеріали підготувала Антоніна Лівандовська // Вечірній Київ. - 2010. - 23 вер.(№136). - С. 4. Розповідає Віра Правдива, завідуюча алергічним відділенням Київської обласної клінічної лікарні

Примусова безпека чи шлях до хвороби?: "Урядовий кур'єр" з'ясовував, чого більше від щеплення - позитиву чи шкоди / Сторінку підготувала Наталія Долина // Урядовий кур'єр. - 2010 . - 13 серп.(№149). - С. 11. Історія вакцинації налічує понад два століття. Але останніми роками дедалі частіше лунають голоси протесту. Сьогодні багато батьків відмовляються від вакцинації дітей, вважаючи її більшим злом, ніж хвороби, від яких вона захищає. "УК" вирішив з'ясувати всі "за" і "проти

Ротай Н. Троє грипозних «друзів»: у цьому епідсезоні в Україні циркулюватимуть три штами грипу: так званий «свинячий», «ПЕТС» і «Брізбан» / Н. Ротай // Україна молода. - 2010. - 11 вер.(№168). Як розповів «УМ» директор Українського центру грипу та ГРІ МОЗ України, д. м. н. Олександр Гриневич, на Україну насуваються три штами грипу, які вже бували на нашій території. Це штам групи А «Каліфорнія» (він же пандемічний, він же «свинячий») Н1N1, штам А «ПЕТС» Н3N2 та штам грипу В «Брізбан». Ці три штами, за прогнозами ВООЗ, будуть циркулювати в північній півкулі (відповідно, і в нас теж) в епідсезоні 2010-2011 років

Хвороба, що лікується хворобою: сучасна медицина віддає перевагу гомеопатичним методам лікування / Матеріали підготувала Антоніна Лівандовська // Вечірній Київ. - 2010. - 1 лип.(№91). - С. 4. У неї вірили, як в останню надію на зцілення, але водночас відкидали і як науку, і як метод лікування. І донині не припиняються суперечки щодо місця та ролі гомеопатії в сучасній медицині. Слово "гомеопатія" буквально означає "подібна хвороба"

Шиманський, Олександр. Якби ж то згадати, що я робив у цьому житті: світ відзначатиме Всесвітній день хвороби Альцгеймера / Шиманський, Олександр // Україна молода. - 2010. - 22 вер.(№175). Щороку 24 вересня на нашій планеті відзначають Всесвітній день хвороби Альцгеймера. Цьогорічний пройде під гаслом «Старече слабоумство - час діяти». З нагоди цього дня Світовий центр Альцгеймера підготував і оприлюднив спеціальний звіт, в якому наголошується, що у світі спостерігається зростання захворюваності на старече слабоумство. 2006 року виповнилося 100 років з того часу, коли хворобу відкрив та описав доктор Алоїз Альцгеймер.

Якщо суглоби заіржавіли: як боротися з хронічними "осінніми" недугами / Матеріали підготувала Антоніна Лівандовська // Вечірній Київ. - 2010. - 16 вер.(№132). - С. 5. Артрит, ревматизм, подагра, остеопороз - усе це хвороби суглобів, які, до речі, останнім часом неабияк помолодшали

Онкологія

Волошин Ю. «Не такий страшний рак?» / Ю. Волошин // Дзеркало тижня. - 2010. - 21-27 серп.(№30). - С. 16. Процедура внутрішньотканинної брахітерапії з високою потужністю дози. От про це, мабуть, варто розповісти докладніше, оскільки такі процедури на всьому пострадянському просторі практикують поки що лише в Білорусі. Із наших найближчих сусідів готуються до їх упровадження Росія і Польща. Що ж таке брахітерапія?

Катаєва М. Спільними зусиллями подолаємо рак: у столиці відбувся міжнародний симпозіум, присвячений лікуванню онкозахворювань / М. Катаєва // Хрещатик. - 2010. - 24 вер.(№138). - С. 2.

Ротай Н. Пухлина й організм - хто кого?: на міжнародній конференції в Києві онкологи говорили про вірусну природу деяких видів раку, гру людського імунітету в двоє воріт та комплексний підхід до пухлини / Н. Ротай // Україна молода. - 2010. - 24 вер.(№177). Провідні політики найвпливовіших країн світу колись поставили перед медичною спільнотою завдання - до 2000 року повністю вирішити проблему раку. У XX столітті здавалося, що від перемоги над пухлинними процесами людство відділяють буквально декілька кроків. Утім гучні відкриття відбулися, але про повну перемогу над важкою патологією говорити не доводиться

Диспансеризація населення

Українців зобов’яжуть пройти медогляд: влада хоче мати уявлення про здоров’я населення / Інф. "День" // День. - 2010. - 10 вер.(№162-163). Міністерство охорони здоров’я розпорядилося запровадити обов’язковий щорічний медичний огляд громадян. Оприлюднений наказ про диспансеризацію населення є одним із заходів державної програми розвитку первинної медико-санітарної допомоги до 2011 року, схваленою Верховною радою 22 січня. Диспансеризація полягатиме в проходженні громадянами щорічного медичного огляду з проведенням лабораторного обстеження для своєчасного виявлення захворювань

Процишин В. Диспансеризація обов'язкова, але не примусова: у Міністерстві охорони здоров'я готові до проведення щорічного обов'язкового медичного огляду громадян / В. Процишин // Урядовий кур'єр. - 2010. - 16 вер.(№171). - С. 5. Щорічні обов'язкові медичні огляди допоможуть вчасно виявити те чи інше захворювання та поводити профілактику

Здоров’я жінки

Долгова В. Під впливом «коків»: «самопризначені» оральні контрацептиви можуть спричинити жахливі головні болі, збільшення ваги, затримку рідини в організмі та жирову дистрофію печінки / В. Долгова // Україна молода. - 2010. - 11 серп.(№147). Вибір контрацептивів - справа дуже інтимна. Мабуть, саме тому українські жінки соромляться звертатися з цим питанням до фахівця: краще послухати думки подруг, аніж червоніти перед компетентною, але чужою людиною. Такий підхід люди в білих халатах засуджують, адже обираючи власноруч контрацептиви, жінки неабияк ризикують своїм здоров’ям

Кощенко О. Коли вік бере своє: «Менопауза та її наслідки. Чому вона помолодшала?» - така прес-конференція відбулася в Києві, в інформаційному агентстві «ІнтерМедіа консалтинг» / О. Кощенко // Сільські вісті. - 2010. - 17 серп.(№95). Що ж робити, коли зміни в організмі позбавляють жінку звичного ритму життя?

 

Репродуктивна медицина

Кощенко, Олена. «Яке це все-таки щастя - материнство»: Кощенко, Олена // Сільські вісті. - 2010. - 31 серп.(№100). В Україні близько мільйона подружніх пар не мають дітей. Водночас дедалі зростає кількість тих, хто вдається до допоміжних репродуктивних технологій. Для багатьох щасливих мам і татусів шлях до батьківства проліг через роки. Про це йшлося на прес-конференції в Києві, в інформаційному агентстві «ІнтерМедіа консалтинг».

Якщо лелека забарився: в Україні близько одного мільйона подружніх пар не можуть мати дітей / Матеріали підготувала Антоніна Лівандовська // Вечірній Київ. - 2010. - 9 вер.(№128). - С. 4.

Кількість неплідних шлюбів в Україні постійно збільшується. Нині така тенденція спостерігається в усьому світі. До того ж, із кожним роком патології стають складнішими. В багатьох розвинених країнах світу держава виділяє кошти на допомогу подружнім парам, аби вони могли скористатися допоміжними репродуктивними технологіями (ДРТ). В Україні теж існує відповідна державна допомога, проте вона мізерно мала

Ліворукість

Котляренко О. Майбутні генії: особливості розвитку ліворуких дітей потребують окремого підходу / О. Котляренко // Вечірній Київ. - 2010. - 13 серп.(№116). - С. 4. Сьогодні Україна вперше святкує Всесвітній день шульги. Напередодні свята "Вечірка" поспілкувалась із професором нейропсихології Анатолієм Чуприковим щодо особливостей сприйняття і розвитку ліворуких дітей

 

Марків Н. Шульгою бути модно: завтра в Києві відзначатимуть Міжнародний день лівші / Н. Марків // Хрещатик. - 2010. - 12 серп.(№115). - С. 4. Наразі в Україні суспільство вже не сприймає ліворукість як відхилення від норми. Проте наш "праворукий" світ і далі залишається в значній мірі незручним для шульги. Окрім

психологічних особливостей таких людей, у своєму побуті вони постійно стикаються з більшими чи меншими незручностями. Щоб привернути увагу громадськості до проблем і потреб ліворуких, особливо дітей, завтра весь світ відзначатиме Міжнародний день Шульги

Ротай Н. Я не дзеркало!: якщо батьки будуть насильно перевчати дитину–лівшу на «правильну» руку, у малюка можуть з’явитися нічні страхи, енурез, депресія і навіть симптоми епілепсії ї / Н. Ротай // Україна молода. - 2010. - 18 серп.(№152). Тому психологи, лікарі та педагоги в один голос твердять: якщо розуміти нейрофізіологічні особливості лівшів, поважати їх та не перевчати насильно на правшів, можна розкрити потенціал майбутніх геніїв

Яновська Л. Якщо ви шульга - не комплексуйте!: вперше в Україні відзначається свято ліворуких громадян / Л. Яновська // Урядовий кур'єр. - 2010. - 13 серп.(№116). - С. 1, 4 Профілактика депресивних станів, стресів

Долгова, Вікторія. Погодний «ритуал»: чому восени різко збільшується кількість депресій та суїцидів і як запобігти цим важким розладам? / Долгова, Вікторія// Україна молода. - 2010. - 16 вер.(№171). «Коли приходить осінь, зменшується температура повітря та кількість сонячного проміння, у людей стрімко слабне імунітет. Тому депресію можна назвати суто погодним «ритуалом», - розповідає лікар–психіатр Київського міського центру здоров’я Світлана Нікішаєва. - Крім того, організм починає виробляти менше гормонів, серед яких і серотонін - гормон сну, який не допускає виникнення депресії». Надто спекотне літо (наприклад, таке, яким було нинішнє) дуже виснажує імунітет, каже лікар. Отже цьогорічна осінь обіцяє психіатрам цілий «урожай» меланхолій, депресій та суїцидів

Долина Н. Щоб убити бика, не треба мати великі кулаки: хоч би якою стійкою була людина, стресові ситуації все одно зустрічаються на її шляху / Н. Долина // Урядовий кур’єр. - 2010. - 9 вер.(№166). - С. 10. На кожному кроці нас підстерігають певні випробування. Намагаючись знайти вихід, людина або ламається, або набуває безцінного досвіду духовного зростання. Річ у тім, що багато наших шаблонів поведінки діють автоматично. Тому слід пам'ятати про це і в будь-якій конфліктній ситуації не поспішати кидатися в бій. Стежте за діями партнера, його словами

Життя без задоволення: як грамотно боротися із депресією / Матеріали підготувала Антоніна Лівандовська // Вечірній Київ. - 2010. - 23 вер.(№136). - С. 5. За оцінками фахівців, 12% дорослого населення схильні до депресивних розладів, що вимагають лікування. Такий стан кожен переживає по-різному

Ще не за межею, але вже над прірвою: щодня в світі в середньому близько трьох тисяч людей добровільно йдуть із життя / Матеріали підготувала Антоніна Лівандовська // Вечірній Київ. - 2010. - 9 вер.(№128). - С. 5. Намагання звести рахунки з життям стаються у двадцять разів частіше, ніж, власне, сам суїцид. Самогубство - одна з трьох найпоширеніших причин смерті серед людей у віці від 15 до 44 років. У загальній статистиці смертності суїцид посідає 13 місце. 10 вересня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії самогубствам

Акустичні умови проживання (дотримання тиші)

Марків, Наталка. Тиша в законі: якщо вам заважає шум автостради - ставте хороші вікна, а якщо галасують сусіди - викликайте міліцію / Марків, Наталка // Хрещатик. - 2010. - 16 вер.(№133). - С. 4. Як стверджують науковці, 60 відсотків території великих міст перебувають у дискомфортних акустичних умовах. По-простому кажучи, більшість мешканців мегаполісів потерпають чи то від шуму автомагістралей під вікнами власних будинків, чи від будівництва, чи від гучного ремонту в квартирі сусідів. Проте з усіма цими “явищами” можна і треба боротися. Аби відстояти власний спокій, можна звертатися і до суду

Марків, Наталка. Шум у великому місті: в Україні чинні нормативи “тиші” затверджено в 1984 році / Марків, Наталка // Хрещатик. - 2010. - 16 вер.(№133). - С. 1. Нині шум стає все більшою проблемою для великих міст. Всесвітня організація охорони здоров’я торік рекомендувала європейським країнам переглянути ці нормативи. В Україні санітарно допустимі норми рівня шуму затверджено ще за часів Радянського Союзу. Наразі науковці й медики наполягають на жорсткіших нормативах хоча б у нічний час

Гігієна харчування

Жукович Л. Польові дослідження з кулінарії: як готують та що їдять пластуни? / Л. Жукович // День. - 2010. - 6 серп.(№139-140). Тим, хто знайомий із українським пластунським рухом, відомо, що ця частина молоді не уявляє літньої пори без таборувань та насиченого життя на лоні природи. Тому хто-хто, а це товариство на приготуванні їжі в польових умовах, як то кажуть, знається добре. У розмові з пластуном Тарасом Зень «День» спробує дізнатися про кулінарні «будні» та «свята» пластунської спільноти

Кирей В. Чим харчується ваша дитина?: часто воно залежить від сумління виробників, торговельників та чиновників / В. Кирей // Урядовий кур'єр. - 2010. - 25 вер.(№178). - С. 6. Якість дитячого харчування, як вважають лікарі-педіатри, залежить від багатьох чинників: виробника, складу, умов зберігання, термінів придатності. Вони радять мамам, по-перше, купувати їжу для немовлят в аптеках, де регулярно контролюють додержання умов і термінів зберігання таких продуктів

Лиховид І. Як і що їсти школярам?: медики радять батькам розвивати культуру харчування у дітей із раннього віку / І. Лиховид // День. - 2010. - 10 серп.(№141). За останніми даними Міністерства охорони здоров’я, рівень захворюваності дітей підліткового віку протягом п’яти років виріс на 9%. До яких наслідків може призвести нераціональне харчування в дитячому віці, «Дню» розповіла доктор медичних наук,

 

головний науковий співробітник Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України Олена Муквіч

Портнягіна Г. Аква віта дарує молодість: учені стверджують, що старість настає внаслідок втрати організмом води / Г. Портнягіна // Хрещатик. - 2010. - 31 серп.(№123). - С. 7. Бути здоровим і красивим сьогодні модно, а головне - можливо. Але не варто мати ілюзії, що за допомогою якоїсь

пігулки або "чудо-гімнастики" можна одразу досягти бажаного результату. Це можливо лише тоді, якщо комплексно діяти на організм з усіх напрямків: раціональне фізичне навантаження, правильне харчування і, звичайно ж, достатнє вживання води. Саме її чудодійна сила подовжує молодість і життя людині.

Портнягіна Г. Гарбуз - аптека в мініатюрі: прожити довго і без хвороб допоможе корисний овоч / Г. Портнягіна // Хрещатик. - 2010. - 8 вер.(№128). - С. 7. Відновити клітини свого організму цілком реально і без допомоги хімічних препаратів. Достатньо регулярно вживати звичайний гарбуз. Учені стверджують, що серед дарів природи він є найкориснішим для людини. Щоб дожити до ста років без склерозу, переродження печінки і бути значно молодшим за свій вік, треба вживати гарбуз. Без перебільшення він є справжньою аптекою в мініатюрі

Тільки руку простягніть...: пропонуємо вашій увазі коротенькі поради щодо всім відомих рослин, які є у вашому садку та на городі. Як кажуть, лише руку простягни - і бери ліки, даровані природою. / Сторінку підготував Сергій Скоробагатько // Сільські вісті. - 2010. - 31 серп.(№100). Але пам’ятайте, що перш ніж лікуватись, треба обов’язково порадитися з лікарем, бо є і протипоказання

Мода на схуднення

Монодієти - користь чи шкода? Матеріали підготувала Антоніна Лівандовська // Вечірній Київ. - 2010. - 16 вер.(№132). - С. 5. Розповідає Наталія Самойленко, дієтолог Київського міського центру здоров'я

Поліщук І. Жертва краси: "Урядовий кур'єр"

досліджував, наскільки безпечні для здоров'я біологічно-активні добавки / І. Поліщук // Урядовий кур'єр. - 2010. - 10 вер.(№167). - С. 10. До 2015 р. приблизно 2,3 млрд. дорослих людей на планеті матимуть проблеми з надлишковою вагою і понад 700 млн. страждатимуть від ожиріння - про це попереджає Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ). Якщо вже людина має проблеми із зайвою вагою, зазначають фахівці, їх треба розв'язувати не пігулками, а переглядом раціону

Ротай, Наталя. «Хочете скинути вагу, а заодно нирки, печінку, щитовидку і «дах»?»: у китайських таблетках для схуднення знайшли заборонений наркотик, який може спричинити інфаркт, інсульт і навіть шизофренічний психоз / Ротай, Наталя // Україна молода. - 2010. - 19 серп.(№153). У лабораторії з’ясувалося, що хитрі китайці під виглядом «абсолютно природних» рослинних препаратів продавали смертельно небезпечну мішанину із сибутраміном - забороненим стимулятором центральної нервової системи. Ця хімічна речовина блокує почуття голоду й грубо втручається в обмін речовин, завдяки чому людина дійсно стрімко худне. А заразом сибутрамін б’є практично по всіх життєво важливих органах та психіці людини, призводячи до 44 побічних ефектів. Лікарі кажуть, що в Україні траплялися непоодинокі випадки загибелі людей після вживання цих «чудо–капсул».

Стахурська О. Краса потребує жертв і... кримінальної відповідальності: більша частина засобів для схуднення, що є на українському ринку, викликає наркотичну залежність і може бути небезпечною для життя / О. Стахурська // Хрещатик. - 2010. - 18 серп.(№118). - С. 4. Громадське об’єднання із захисту громадських прав споживачів "Науково-дослідницький центр експертиз "Тест" на понеділковій прес-конференції в УКРІНФОРМ оголосило результати дослідження засобів для схуднення на предмет безпечності для здоров'я.

Шкідливі звички

Наркоманія

Україна. Кабінет Міністрів. Про затвердження Положення про Державний комітет України з питань контролю за наркотиками: постанова від 28 липня 2010 р. № 676 / Інф. "УК" // Урядовий кур'єр. - 2010. - 13 серп.(№149). - С. 13.

Процишин В. Наркотикам не місце в Україні/ В. Процишин // Урядовий кур'єр. - 2010. - 2 лип.(№119). - С. 2. Боротьба із злочинністю та незаконним обігом наркотичних речовин ведеться безсистемно, хаотично та неефективно. На цьому наголосив Президент Віктор Янукович на нараді з керівниками правоохоронних органів та інших державних органів з питань протидії злочинності та посилення боротьби з наркоманією

Інтернет-залежність

Лиховид, Інна. Iнтернет став основою дозвілля: соціологи порівняли, як змінилися захоплення молодих людей за останні роки / Лиховид, Інна // День. - 2010. - 3 серп.(№136). Якщо ще десять років тому молоді люди активно читали художню літературу, запрошували друзів до себе в гості, писали родичам листи в інші регіони чи країни, і отримували від цього насолоду, то зараз їм на заміну прийшов інтернет. Він посів настільки міцну позицію в житті багатьох молодих українців, що психологи почали бити на сполох - в Україні поширюється лудоманія, або ж комп’ютерна залежність. Фонд «Демократичні ініціативи» провів спеціальне опитування молоді - як змінилося її дозвілля протягом 2003-2009 років. Які причини таких змін та які соціальні наслідки вони можуть викликати, «День» запитав наукового керівника фонду «Демократичні ініціативи», к. ф. н. Ірину Бекешкіну

Ненормативна лексика

Нецензурна хвороба: уживання ненормативної лексики у дитячому віці в деяких випадках є ознакою психічного розладу / Матеріали підготувала Антоніна Лівандовська // Вечірній Київ. - 2010. - 19 серп.(№119). - С. 5. Дитина раптом почала вживати нецензурні слова. Не поспішайте застосовувати радикальні методи виховання. Зверніться до лікарів, можливо, малюк страждає від такого серйозного недугу, як синдром Туретта

Здоровий спосіб життя

Україна. Кабінет Міністрів. Про затвердження плану фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми та молоддю з вадами розумового розвитку та підтримки в Україні руху Спеціальної олімпіади: розпорядження від 4 серпня 2010 р. N 1601-р / Інф."УК" // Урядовий кур'єр (Орієнтир). - 2010. - 15 вер.(№170). - С. 15.

Миколюк О. «Вставай і біжи!»: 90% українців хочуть бути здоровими, при цьому спортом займаються 5%. Як змінити ситуацію? / О. Миколюк, І. Лиховід // День. - 2010. - 10 вер.(№162-163). Фізична культура - це частина загальної культури людини, це частина ставлення людини до себе. Завтра в Україні відзначатиметься День фізичної культури і спорту. Але хто знає, що друга субота вересня - це ось таке свято? При тому, що відповідний Указ Президента був підписаний ще у 1994 році. Пропагувати здоровий спосіб життя та інтерес до спорту треба спільно з державними структурами

Михайлюк, Юлія. Спортсменові - розминка, дітворі - виховання характеру: громадська організація "Школа боротьби" привчає дітей та підлітків до здорового способу життя і виховує впевненість у собі / Михайлюк, Юлія // Вечірній Київ. - 2010. - 9 вер.(№128). - С. 1, 6. Проблема коріниться в тому, що юнакам нема куди подітися - і вони починають балуватися алкоголем і цигарками. Проте вихід є - можна просто спрямувати активність хлопців у правильне русло. Саме цим і займається громадська організація "Школа боротьби", яка влаштувала безкоштовні тренування з греко-римської боротьби в школі №44

У здоровому тілі - здоровий дух: 11 вересня в Україні відзначають День фізичної культури та спорту / Матеріали підготувала Антоніна Лівандовська // Вечірній Київ. - 2010. - 9 вер.(№128). - С. 5. Нині заняття спортом і для деяких наших співвітчизників стали усвідомленою потребою не лише задля здорового способу життя, покращення його якості, а й певною умовою виживання, безперечною необхідністю. Заохотити більше українців до рухової активності прагнуть фахівці Київського міського центру здоров'я

Реклама лікарських препаратів

Лівандовська А. Пігулка від здоров'я: "Вечірка" з'ясовувала, як реклама лікарських препаратів впливає на здоров'я українців / А. Лівандовська // Вечірній Київ. - 2010. - 2 вер.(№124). - С. 1,4. Реклама лікарських препаратів, біологічно активних добавок стала вже звичним явищем. Незважаючи на заклики фахівців не довіряти рекламі, не вживати ліків без призначення, люди продовжують займатися самолікуванням. Тож Антимонопольний комітет України (АМКУ) ініціює заборону рекламування лікарських препаратів у ЗМІ

Ротай Н. Промивання мізків по–українськи: антимонопольний комітет виступає проти нечесної реклами ліків: потужні іноземні фармкомпанії заплатять багатомільйонні штрафи за обман споживачів Н. Ротай // Україна молода. - 2010. - 28 вер.(№179).

ЧАСТИНА ТРЕТЯ „СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ”

Сім’я та сімейні цінності

Михайлюк Ю. Коли тато в сім'ї за двох: минулими вихідними столиця відзначила День батька / Ю. Михайлюк // Вечірній Київ. - 2010. - 21 вер.(№134). - С. 6. Відзначення Дня батька та проведення інших подібних заходів у першу чергу, мають привернути увагу суспільства до важливої ролі батька у вихованні дитини

 

Постовий В. Сім’я - на першому місці: у сучасних умовах вона залишається тилом для 96% українців /В. Постовий // День. - 2010. - 16 вер.(№166). Сім'я завжди була, є і буде духовною і матеріальною основою людської цивілізації, перлиною кожного етно-національного суспільства, яка продукує, засвоює і трансформує в майбутні покоління найвищі гуманні, етичні цінності

Савченко А. Відродимо сад сім’ї: дім будується мудрістю / А. Савченко // День. - 2010. - 6 серп.(№139-140). Що відбувається з нашим родинним деревом на тлі нинішньої кризи? Криза економіки, сколихнувши весь світ, зазначила: людство підійшло до певної межі розвитку, за якою потрібно віднайти нові орієнтири поступу людської спільноти. Сім’я, власне, й є образ міні-спільноти, міні-суспільства, на якому можна

відслідити на зв’язках між людьми причини, витоки вселенської кризи

В любові та гармонії

 

 

"Головний ризик - неправильні взаємні очікування". Сторінку підготували Валентина Кокіна та Інна Косянчук // Урядовий кур'єр. - 2010. - 17 вер.(№172). - С. 9. Що потрібно знати і чого остерігатися нашим жінкам, які погоджуються поїхати за чоловіком-іноземцем в інші країни? Про це "УК" запитав у голови Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Манфреда Профазі

 

Заміж за кордон: як витягнути щасливий квиток?: "Урядовий кур'єр" з'ясовував, як українські дівчата знаходять закордонних женихів / Сторінку підготували Валентина Кокіна та Інна Косянчук // Урядовий кур'єр. - 2010. - 17 вер.(№172). - С. 8-9. Вийти заміж, щоб бути щасливою - природна мрія кожної дівчини. Та якщо одні просто чекають, коли їх знайде принц на білому коні, інші не сидять склавши руки, а активно самі шукають свою долю. Як правило, це ті, хто точно знає, чого й кого хоче. Немало з таких "діяльних наречених" скеровують свій шлюбний орієнтир на зарубіжжя. Тільки усвідомлення того, що в заміжжі жити не з країною, а з людиною, приходить уже після весільної метушні й привітань. І виявляється, що до іноземців цілком застосовується той же принцип, що й до наших чоловіків: трапиться хороший - будеш щаслива. Про інше навіть і думати не хочеться. Отже, як знайти заморського жениха, стати щасливою з ним і не наразитися на "підводні рифи" - досліджували журналісти "Урядового кур'єра".

Косянчук І. Розлучитися стане простіше: днями набув чинності закон про державну реєстрацію актів цивільного стану / І. Косянчук // Урядовий кур'єр. - 2010. - 6 серп.(№144). - С. 4. Відтепер одружуватися, реєструвати новонароджених дітей тощо будемо за новим Законом - "Про державну реєстрацію актів цивільного стану". Цей нормативно-правовий акт містить суттєві зміни щодо проведення відповідних процедур. У ньому зазначається, що підлягають обов'язковому внесенню до Державного реєстру актів цивільного стану громадян відомості про народження особи та її походження, усиновлення, позбавлення й поновлення батьківських прав, шлюб та розлучення, зміну імені, смерть

Кушнір Л. Не карай, Боже, віком - карай добрим чоловіком: в Україні шлюб залишається «молодшим», ніж у більшості європейських країн / Л. Кушнір // Україна молода. - 2010. - 18 вер.(№173). Спершу здобути освіту, зробити кар’єру, а потiм думати про створення сім’ї - ця західна тенденція останніми роками міцно вкорінилася і в Україні. Так, за даними Департаменту сімейної та ґендерної політики, середній вік реєстрації першого шлюбу за підсумками 2009 року порівняно з 2006-м збільшився у чоловіків iз 25,4 до 26,3 року, у жінок - з 22,8 до 23,7 року. Тобто в цілому наші наречені постаршали на 9 місяців. Проте, як зазначив міністр iз питань сім’ї та молоді Равіль Сафіуллін, коментуючи ці дані, в Україні шлюб усе одно залишається «молодшим», ніж у більшості європейських країн

Кушнір Л. Три десятки - не козирні?: експерти з астрології та нумерології не радять одружуватися 10.10.10, бо «ретроградна Венера» розірве шлюби, укладені цього «красивого» дня / Л. Кушнір // Україна молода. - 2010. - 22 вер.(№175). Десятого жовтня Україна переживе черговий весільний бум. Одружуватися в дні, коли число дня, місяця і року збігаються, стало модним - і у паспорті красиво виглядає, і запам’ятовувати таку «родзинку» зручно. І хоча Центральний відділ реєстрації шлюбів у Києві щороку намагається заперечити підвищений попит на «цікаві дати», факт лишається фактом: тисячі пар в Україні влаштовують весілля 10.10.10. Справді, шлюб - одна з небагатьох «центральних» подій у житті людини, котру можна призначити на якийсь день. Деякі наречені пішли далі і стали звертатися до астрологів, нумерологів та фахівців із фен-шуй, аби переконатися у правильності вибору дати. Багато таких допитливих вирішили день весілля... перенести. Чому? Намагався з’ясувати журналіст «УМ»

Усиновлення

Вертіль О. Роменська Мадонна: мати-героїня Олександра Деревська виховала 48 дiтей рiзних нацiональностей / О. Вертіль // Урядовий кур'єр. - 2010. - 2 жовт.(№183). - С. 19. Якби була Книга рекордів Гіннеса, де фіксувалися б випадки унікальної самопожертви, благородства і любові, ця жінка неодмінно посіла б у ній одне з почесних місць. Світова історія поки що не знає подвигу, рівного тому, який здійснила вона упродовж 40 надзвичайно важких років в історії держави. Не маючи власних дітей, ця жінка створила унікальний сімейний будинок, де знайшли тепло і прихисток хлопчики і дівчатка, до яких особливо немилосердно поставилося життя, - вони залишилися без батьків або ж ті від них відмовилися

Килимник Ю. Подякуймо уклінно отцю Михайлу!: священик усиновив 32-х дітей і над 123-ма встановив опікунство / Ю. Килимник // День. - 2010. - 17 вер.(№167-168). Людина, про яку надалі хотів би розповісти, різко виділяється серед інших своєю доброчинною діяльністю та лінією поведінки. Це унікальний філантроп, носій високих людських і моральних якостей Михайло Жар, 45-річний намісник Свято-Вознесенського Банченського чоловічого монастиря біля Чернівців. Хіба можна залишатися байдужими до того, що зробив він для обділених долею дітлахів? Виявлені ним турбота і любов до дітей-сиріт - то небачений для нас досі прояв активного, дієвого гуманізму

 

Кокіна В. Зігрійте сімейним теплом дитину / В. Кокіна // Урядовий кур'єр. - 2010. - 30 вер.(№181). - С. 3. Сьогодні, 30 вересня, День усиновлення й свято Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії. А отже й нагода подякувати багатьом матерям і батькам за те, що взяли у сім'ю дітей та виховують їх гідними громадянами. Звичайно, підібрати ключик до сердець сиріт непросто, їм стільки довелося зазнати і болю в житті й невдач і розчарувань. Та лід у дитячій душі розтопити можна великою любов'ю,

терплячістю і взаємною повагою. Й без перебільшення можна сказати, що ті, хто виховують сироту, чинять справді героїчно

Музиченко Я. Дар усиновлення: богослов і прийомний батько Юрій Саквук - про психологічні та духовні «ліки» для дітей у нових люблячих родинах / Я. Музиченко // Україна молода. - 2010. - 24 вер.(№177). Отець Юрій разом із дружиною організовують роботу львівського осередку Всеукраїнської асоціації прийомних батьків «Моя родина», створеної півтора року тому. Асоціація гуртує прийомні сім’ї, щоб дати їм можливість спілкуватися та обмінюватися досвідом. Це громадська організація загалом християнського спрямування, серед її членів є греко–католицькі й православні священики та протестантські пастори

Усі діти - рідні! 30 вересня сім телеканалів присвятять ефіри темі всиновлення / Матеріали підготувала Юлія Михайлик // Вечірній Київ. - 2010. - 29 вер.(№139). - С. 4. Щороку 30 вересня в Україні відзначається День усиновлення з метою розвитку національного всиновлення та сприяння забезпеченню права кожної дитини на виховання в сім'ї. Цього року Міністерство у справах сім'ї, молоді та спорту спільно з комунікаційним компонентом програми ЄС "Права жінок та дітей в Україні" звернулися до національних та регіональних телеканалів України з ідеєю присвятити ефіри цього дня темі всиновлення. Зокрема цього року основною темою обговорення стане всиновлення дітей старшого віку

Шпак В. Батьківська любов до дитини зцілює: у 94,6% малюків, направлених до будинків дитини, діагностують відставання розвитку / В. Шпак // Урядовий кур’єр. - 2010. - 8 вер.(№165). - С. 20. Якщо ми прагнемо жити у здоровому суспільстві, нам слід перейматись не лише тим, щоб діти були ситі й одягнені, а щоб уже з перших днів свого життя вони відчували психологічну ауру доброзичливості й турботи. На жаль, її не завжди вистачає навіть малюкам, які ростуть у сім'ях, не кажучи вже про вихованців будинків дитини...

Насильство в сім’ї

Мусафорова, Ольга. Люби жену, как душу, тряси её, как грушу?: степень семейного насилия в Украине настолько высока, что рискует превратить лучшую половину нашей страны в униженную и забитую. Об этом корреспондент "КП" побеседовала с Моникой Платек, экспертом Европейского союза и Совета Европы, профессором факультета права, руководителем отдела криминологии Варшавского университета / Мусафорова, Ольга // Комсомольская правда в Украине. - 2010. - 31 авг.(№193). - С. 12-13.

Тавр, Василь. Кривавий звіт: Україна увійшла до Топ–5 країн Європи за рівнем насильства серед молоді / Тавр, Василь // Україна молода. - 2010. - 24 вер.(№177). За даними звіту Всесвітньої організації охорони здоров’я, Україна посідає п’яте місце в Європі за рівнем насильства серед молоді. До того ж доволі часто молоді українці під впливом алкоголю з’ясовують стосунки хапаючись за ножа, i в цих сутичках гине більше п’яти (!) молодих людей на 100 тисяч населення. У багатьох європейських країнах, охоплених дослідженням, цей показник не сягає і одного випадку. У звіті ВООЗ ідеться також про те, що загалом від насильства в Європі помирає щодня 40 молодих людей вiком від 10 до 29 років, або 15 тисяч у рік

Працевлаштування та зайнятість населення

Україна. Кабінет Міністрів. Про затвердження Основних напрямів реалізації державної політики зайнятості на 2010-2011 роки: постанова від 8 вересня 2010 р. N 831 / Інф."УК" // Урядовий кур'єр. - 2010. - 15 вер.(№170). - С. 17-18

Бєляєва М. Професійний фальстарт: безробіття молоді спробують подолати дотаціями / М. Бєляєва // Хрещатик. - 2010. - 13 серп.(№116). - С. 1,3. Щороку над випускниками навчальних закладів нависає дамоклів меч: як влаштуватися на роботу, якщо не маєш досвіду. Ситуацію ускладнює і той факт, що молодь обирає спеціальності з огляду на престижність, а не реальні потреби економіки. Що може запропонувати молодим спеціалістам держава, дізнавався "Хрещатик".

Вертіль О. Стукайте у двері. І вам відчинять: у Сумському національному аграрному університеті діє ефективна система працевлаштування випускників / О. Вертіль / Урядовий кур'єр. - 2010. - 26 серп.(№156). - С. 27. Як наголошує ректор Сумського національного аграрного університету професор Володимир Ладик, весь навчальний процес підпорядкований вирішенню саме цього питання. З минулого року тут розпочали проводити дні кар'єри і ярмарки професії, що покликані навести мости між випускниками та роботодавцями

Кокіна В. Виплати з безробіття збільшаться: до кінця року її розмір поступово зростатиме / В. Кокіна // Урядовий кур'єр. - 2010. - 29 вер.(№180). - С. 8. Але це не означає, що безробітним не треба бути активними у пошуках роботи. За рік, зазначив директор Державного центру зайнятості Володимир Галицький, мінімальна допомога по безробіттю для застрахованих осіб збільшиться на 200, для незастрахованих і тих, хто не працює тривалий час, - на 140 грн. Та попри все, краще знайти постійне місце роботи, адже для цього є всі передумови - ринок праці оживає. І починати треба з бажання працювати

Кокіна В. Oбираймо професію безпомилково: Держав-ний центр зайнятості розробив "Профорієнтаційний (діловий) щоденник школяра" / В. Кокіна // Урядовий кур'єр. - 2010. - 14 вер.(№169). - С. 5. Справді, яку професію обрати, коли молодий і хочеш займатися тим і сим? Відповіді не дасть ніхто. Хіба що сам відчуєш: це - твоє. Нещодавно державна служба зайнятості для майбутнього молодого покоління запропонувала ноу-хау. Спільно з Міністерством освіти і науки Державний центр зайнятості розробив "Профорієнтаційний (діловий) щоденник школяра". Розрахований він на учнів 7-8 класів сільських шкіл і пройшов науково-методичну та педагогічну експертизу в Міносвіти і отримав дозвіл для використання у загальноосвітніх навчальних закладах

Кокіна В. Терміново потрібні інженери: на ринку праці відчувається гострий дефіцит спеціалістів / В. Кокіна // Урядовий кур'єр . - 2010. - 10 вер.(№167). - С. 1, 6. Серед осіб, які є клієнтами державної служби зайнятості, майже половину становить молодь. Молоде покоління - це трудовий потенціал. Він є продуктивною робочою силою суспільства, озброєною найсучаснішими теоретичними знаннями. Але молодіжний ринок праці має свою динаміку розвитку. З одного боку, молодий вік підвищує шанси для зайнятості. З іншого - через нестачу трудового та життєвого досвіду - зменшує. Тож основною причиною безробіття серед молоді є отримання професії, яка не має попиту на ринку праці. На етапі відродження промисловості виникає величезний попит на інженерів, а також висо- кокваліфікованих представників робітничих професій: токарів, слюсарів, фрезерувальників і т.д.

Тютюнник Є. Голка і нитка для швачки знайдуться: одержати професію - півсправи, головне - влаштуватися на роботу / Є. Тютюнник // Урядовий кур'єр. - 2010. - 29 вер.(№180). - С. 8.

Соціальний захист населення

Кочубей О. Як отримати субсидію?: кампанія з оформлення субсидій у столиці набирає обертів, збільшується і кількість запитань у киян / О. Кочубей // Вечірній Київ. - 2010. - 20 серп.(№120). - С. 1, 4-5. "Вечірка" продовжує серію публікацій, які роз'яснюють процес отримання допомоги на оплату комунальних послуг. Субсидії за новими правилами отримати простіше, в цьому вже переконалися багато киян. Тим не менше, у людей все одно виникають запитання, які потребують відповідей. Ми спробували відповісти на найбільш поширені

Лабунська І. “Комуналку” поліпшуватимуть за планом: Київрада затвердила Програму реформування ЖКГ на 2010-2014 роки / І. Лабунська // Хрещатик. - 2010. - 17 вер.(№134). - С. 2. За галузь житлово-комунального господарства нарешті взялися по-серйозному. Вчора Київрада схвалила комплексну програму її реформування на 2010-2014 роки. Зокрема вона передбачає реконструкцію житлового фонду та мереж, упровадження енергозберігаючих технологій. На це гроші виділятимуть як із міського, так і з державного бюджетів

Лиховид, Інна. Час віддавати!: три рецепти допомоги незахищеним запропонували авторитетні українські та міжнародні експерти / Лиховид, Інна // День. - 2010. - 24 вер.(№172-173). Реформування на ринку соціальних послуг, над якою в Україні працюють уже не один рік. Як краще та ефективніше провести цю реформу - нещодавно обговорили учасники круглого столу «Майбутнє забезпечення соціальних послуг в Україні. Нові виклики та новітні практики», який організувало Міністерство праці та соціальної політики

Одна кров - три життя: київські студенти започаткували власний День донора крові / Матеріали підготувала Юлія Михайлюк // Вечірній Київ. - 2010. - 29 вер.(№139). - С. 4. Офіційно в усьому світі День донора відмічають 14 червня, проте столичні студенти вирішили, що для добрих справ на офіційні дати чекати необов'язково, і особистим прикладом довели, що найдорогоціннішим - власною кров'ю - варто ділитися задля спасіння інших життів. У такий спосіб вони закликали студентів усіх ВНЗ країни приєднатися до акції, яка стартувала минулого понеділка

До Міжнародного дня людей похилого віку

Україна. Кабінет Міністрів. Про заходи з відзначення у 2010 році Міжнародного дня громадян похилого віку та Дня ветерана: розпорядження від 11 серпня 2010 року № 1646-р/ Інф. "УК" // Урядовий кур'єр. - 2010. - 3 вер.(№162). - С. 12.

 

Кокіна В. "Людськсий обов'язок кожного з нас - бути милосердним". В. Кокіна // Урядовий кур'єр. - 2010. - 1 жовт.(№182). - С. 4. 1 жовтня - Міжнародний день людей похилого віку. Цього дня в Україні відзначають і День ветерана. Про те, як піклується держава про людей поважного віку, кореспондент "УК" запитала у віце-прем'єр-міністра України, котрий опікується соціальною політикою в уряді, Віктора Тихонова

Полікуватися та поспілкуватися: у Міському геріатричному центрі люди похилого віку можуть отримати кваліфіковану медичну допомогу / Матеріали підготувала Антоніна Лівандовська // Вечірній Київ. - 2010. - 1 жовт.(№141). - С. 4. 1 жовтня в усьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку. україні належить до демографічно старих держав світу. На сьогодні в нас панує принцип троьх п'ятірок: кожний п'ятий житель України - людина похилого віку, кожна п'ята людина похилого віку - одинока, кожна п'ята людина похилого віку, що живе самотньо, втратила можливість до самообслуговування. У столиці на базі КМКЛ №10 ось уже понад десять років працює Міський геріатричний центр - спеціалізований лікувальний заклад для людей похилого віку

Пенсійне забезпечення

Кокіна В. "Враховуються і періоди добровільної сплати внес-ків" /В. Кокіна // Урядовий кур'єр. - 2010. - 3 вер.(№162). - С. 8. Українці проживають по всьому світу. Дехто виїхав за кордон вже у пенсійному віці. Звісно, цих людей цікавить, де і як оформити пенсію, зароблену в Україні. Саме цим питанням "УК" і поцікавився у заступника голови правління Пенсійного фонду Валентини Никитенко

Савицький О. Старість забезпечить особистий накопичувальний рахунок?: науковці вважають, що країна вже готова до другого етапу пенсійної реформи / О. Савицький // День. - 2010. - 17 вер.(№167-168). Згідно з програмою економічних реформ Президента України Віктора Януковича, з 2011 року має розпочатися другий етап пенсійної реформи. Окрім популярної нині теми про підвищення пенсійного віку, серед задекларованих цілей реформи - також особові пенсійні накопичувальні рахунки, куди працедавець переводитиме частину відрахувань. Таким чином, чим вищий заробіток, тим вища має бути й пенсія...

Скрипник, Ольга. Пенсійний геноцид: Скрипник, Ольга // Дзеркало тижня. - 2010. - 25 вер.-1 жовт.(№35). - С. 1, 12. Наскільки можна судити, старих вважали тягарем не тільки сьогодні, а й завжди. Однак старості поки що нікому не під силу скасувати, навіть коаліції, котра обіцяла нам реформи та стабільність. Зате цілком можна збільшити вік для виходу на пенсію, прикриваючись вимогою МВФ. А що дасть конкретній людині відстрочка виходу на пенсію - матеріальний статок на схилі літ чи втому й загострення хвороб, які тільки прискорять фінал?.. Хоч хтось із можновладців доручав своїм підлеглим зробити розрахунки, щоб дізнатися, чи великі шанси у рятувальників ПФ дожити до пенсії в умовах нашої держави? Підвищення пенсійного віку до 60 років, що його обіцяє влаштувати нинішня влада, передусім торкнеться, а точніше - боляче вдарить по бюджетницях - учительках, виховательках дитсадків, лікарях, медсестрах, бібліотекарях тощо.

Яценко Н. Критичні дні пенсійної реформи: у Міністерстві праці та соцполітики розраховують дві третини тягаря пенсійної реформи звалити на плечі жінок / Н. Яценко // Дзеркало тижня. - 2010. - 21-27 серп.(№30). - С. 1, 7. Усі розумні строки здійснення реформи в пенсійній сфері України минули якщо не на межі століть, то в середині нинішнього десятиліття. Сусідні країни з більшим чи меншим успіхом вжили заходів, аби пом’якшити демографічний колапс, до якого стара Європа невблаганно рухається. Проте Україна, граючись у вибори і на ходу вигадуючи дедалі витонченіші механізми підкупу електорату, зовсім не хотіла думати про майбутнє. У 2010-му стало зрозуміло: приїхали.

Люди з обмеженими можливостями

 

Україна. Кабінет Міністрів. Про затвердження плану фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми та молоддю з вадами розумового розвитку та підтримки в Україні руху Спеціальної олімпіади: розпорядження від 4 серпня 2010 р. № 1601-р / Інф."УК" // Урядовий кур'єр (Орієнтир). - 2010. - 15 вер.(№170). - С. 15

Кушнір Л. Робота на візку: лише 13 відсоткам українських інвалідів удається працевлаштуватися / Л. Кушнір // Україна молода. - 2010. - 21 вер.(№174).

Які вакансії сьогодні пропонують інвалідам? Пакувальників продукції, двірників, бухгалтерів, телефонних операторів, комп’ютерників, диспетчерів. Або, наприклад, роботу на швейному підприємстві. І не обов’язково при цьому мати відповідний фах. Загалом у містах знайти роботу не так вже й складно. Інша річ - у селах. Там її часто взагалі нема, а якщо знайти роботу в місті, то одразу ж виникають транспортні проблеми. Інша справа, що люди з інвалідністю, які декларують, що готові працювати, не завжди реально цього хочуть. Увесь цей комплекс проблем і призводить до того, що лише 13 відсотків наших інвалідів працевлаштовуються. А це у 3-5 разів менше, ніж у країнах Західної Європи... Поділився координатор проекту у Львові Олександр Волошинський на конференції проекту «Кожен має право на працю: партнерство задля покращення можливостей для зайнятості молоді з особливими потребами». Цей проект тривав два роки на Львівщині та Луганщині.

Благодійність

 

Марафон з Біллом Клінтоном: 42-й Президжент США відвідав столицю України і закликав до боротби проти ВІЛ/СНІДу / Матеріали підготувала Юлія Михайлюк // Вечірній Київ. - 2010. - 6 жовт.(№143). - С. 4. У Києві за участі колишнього президента США Білла Клінтона пройшла акція "Битва за майбутнє", організована фондом "Анти-СНІД" Олени Пінчук

Музиченко Я. Розумники з інтернатів: благодій-ники фонду «Приятелі дітей» підтримують студентів–сиріт і коштами, і дружнім ставленням / Я. Музиченко // Україна молода. - 2010. - 19 серп.(№153). Серед вихованців українських інтернатів є чимало потенційних інтелектуалів. Останніми роками інформація про підтримку охочим здобути вищу освіту поширюється серед позбавлених батьківського піклування дітей у геометричній прогресії. Адже понад 130 студентів–сиріт охоплено програмою «Стипендіат» фонду «Приятелі дітей». Вони, у свою чергу, відвідують інтернатні заклади і розповідають там про можливості та перспективи здобуття різних професій. Інформація про стипендійну програму поширюється під час передачі гуманітарної допомоги й дитячих таборів для сиріт

Охоронниці домівки: соціальний проект Благодійного фонду "Обдаровані діти - майбутнє України" виховуватиме з дівчаток-сиріт майбутніх берегинь родини / Матеріали підготувала Юлія Михайлюк // Вечірній Київ. - 2010. - 29 вер.(№139). - С. 5. Минулого тижня в Київському палаці дітей і юнацтва стартував соціально важливий проект "Я - Берегиня". Його організатором виступив Благодійний фонд Влади Прокаєвої "Обдаровані діти - майбутнє України" за підтримки Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту. Партнерами проекту стали Київська міська державна адміністрація, головне управління освіти й науки виконавчого органу Київської міської ради, Державна соціальна служба для сім'ї, дітей і молоді

Шукають розумників та розумниць: благодійний фонд Віктора Пінчука розпочав конкурс з відбору найталановитішої молоді / Матеріали підготувала Юлія Михайлюк // Вечірній Київ. - 2010. - 6 жовт.(№143). - С. 5. 1 жовтня Фонд Віктора Пінчука розпочав п'ятий конкурсний відбір учасників Стипедіальної програми "Завтра.UA" - загальнонаціональної прогарми підтримки талановитої молоді. Прийом документів і on-line реєстрація відкриті на сайті програми www.zavtra.in.ua з 1 до 31 жовтня

Інтернет-ресурси

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ