Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Інформаційна підтримка молоді (II квартал 2009 року)

Поділіться цією сторінкою:

 

Поточний бібліографічний список статей з періодичних видань

 

 

Пропонуємо ознайомитись з черговим поточним бібліографічним списком статей з періодичних видань за другий квартал 2009 року.

До покажчика увійшли матеріали що найбільше турбують суспільство і особливо молодь.

Через велику кількість матеріалу для зручності при ознайомленні та читанні покажчик за 1-й квартал 2009 року  складається з трьох окремих частин.

 

Частина перша
включає в себе матеріали, що стосуються освіти, навчання, молодіжних проблем

Частина друга
присвячена питанням соціального та правового захисту населення

Частина третя
присвячена охороні здоров’я та здоровому способу життя

Частина перша

З Днем молоді

Дорогі друзі! З Днем молоді!
Від щирого серця хочу привітати і тих, хто тільки починає доросле життя, і тих, для кого молодість - не лише паспортні дані, а філософія життя, незалежно від віку і пройденого шляху.
Зі святом невичерпної віри, енергії, оптимізму, кохання і мрій - нехай часом наївних, але таких жаданих і досяжних усупереч обставинам і перепонам.
Звертаюся до вас з особливим натхненням і радістю, бо знаю: ми однодумці. В найскрутніші моменти в історії країни ми були разом. І сьогодні, коли країна проходить серйозне випробування світовою фінансовою кризою, помноженою на гостру політичну боротьбу, зумовлену наближенням президентських виборів, кинуто виклик усім, кому не байдужа доля нашої держави.
Зараз Україні, як ніколи, потрібні успіхи. Потрібна віра в майбутнє на противагу безглуздій і безпідставній істерії тих, хто сьогодні мав би переконливо і твердо вести націю в завтрашній день. Потрібен оптимізм і прагнення кращого. Потрібні саме ті риси, які притаманні молодості. Впевнена, разом ми переможемо!
Бажаю вам не згаяти молодість, бо вона є фундаментом дорослого життя. Вчіться, читайте, працюйте над собою, закохуйтеся, прагніть успіхів і не розчаровуйтеся від невдач. У молодості всі ми віримо в безмежність життя, а я переконана: життя і справді є таким, яким ми його уявляємо і відчуваємо.
Щастя, удачі і досягнень! Зі святом!
З повагою,  Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко

Молодь

Градоблянська Т. Молоді для щастя потрібні гроші, робота та кохання: поки країна готується відзначити День молоді, вона тим часом під стінами Кабінету Міністрів вимагає від влади не нищити її мрії. Молодіжна рада Федерації профспілок України, щоб привернути увагу до проблем молоді, влаштувала учора в столиці ходу. Їхні вимоги зводяться до кількох пунктів: забезпечити права молодих спеціалістів, посилити відповідальність роботодавців за дотримання правил безпеки та встановити розмір мінімальної оплати праці на рівні поржиткового мінімуму. "Голос України" вирішив і собі поцікавитися у молодого покоління, що найбільше його турбує / Т. Градоблянська // Голос України. - 2009. - 27 черв.(№118). - С. 6.

Каменецький С. Любов, комсомол і... цинізм: «Благ не тот, кто не искушается, а тот, кто преодолевает» / С. Каменецький // День. - 2009. - 15 трав.(№79). - С. 90 років комсомолу України і 18 років життя в незалежній Україні. Дві дати, два життя. Чим не привід зробити спробу розібратися в підсумках, сумнівах?

Коваль Л. за сприяння прес-служби Мінсім'їмолодьспорту. Що нам готує Рік молоді?: указом Президента 2009 рік проголошено Роком молоді. Це яскраво свідчить про уважне ставлення держави до проблем молоді та до її ролі в розбудові демократичного громадянського суспільства, завважив міністр у справах сім'ї, молоді та спорту Юрій Павленко / Коваль Л. за сприяння прес-служби Мінсім'їмолодьспорту // Урядовий кур'єр. - 2009. - 20 черв.(№109). - С. 4. Оргкомітет з підготовки та проведення Року молоді затвердив План заходів на 2009 рік. А Кабінет Міністрів - Державну цільову програму "Молодь України" на 2009-2015 роки

Коваль Л. Молодь - золотий резерв країни: у клубі Кабміну відбулося вручення Премії Кабінету Міністрів за особливі досягнення молоді у розбудові держави, приурочене до Дня молоді. В урочистостях взяли участь міністр к справах сім'ї, молоді та спорту Юрій Павленко, голова Комітету Верховної Ради з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту і туризму Павло Костенко та представники інших структур / Л. Коваль // Урядовий кур'єр. - 2009. - 26 черв.(№113). - С. 2.

Решетилова, Ольга ....А молодь уже об’єдналася. Проти них...: якою країною вони хочуть керувати? Ким і чим будуть управляти? Молодь, яка тільки почала відчувати бодай якусь упевненість у завтрашньому дні ще рік тому, зараз зневірена. Ми запитали у людей, які нещодавно закінчили ВНЗ і зіштовхнулися з реальністю (економічною, соціальною), чи влаштовує їх така модель влади, яку пропонують їм політики? В країні яких стандартів ці молоді люди хочуть будувати своє життя? Надмірного оптимізму ми не почули. Чому ж тут дивуватися? Хіба не закономірний такий настрій після стількох років медіа-прірви та цілеспрямованого відчуження держави від власних громадян? / Решетилова, Ольга  // День. - 2009. - 4 черв.(№93). - С.

Томак М. Кого і що вибере покоління «скепсис»?:минулої п’ятниці у прямому ефірі каналу ICTV Віктор Ющенко спілкувався зі студентами-правниками / М. Томак // День. - 2009. - 17 черв.(№101). - С. Традицію публічно спілкуватися зі студентами в прямому ефірі мають небагато українських топ-політиків. Здається, до них належить тільки Віктор Ющенко. Тема реформи основного закону країни - Конституції - дуже серйозна і стосується майбутнього кожного з нас. Саме тому вирішено було організувати спілкування зі студентами-юристами, тобто фахівцями в правничій сфері. Звичайно, не на всі запитання молоді вдалося почути відповіді

Молодіжна субкультура

Гродзовська А. Емо, готи, растамани...: модне захоплення може бути небезпечним для життя / А. Гродзовська // Сільські вісті. - 2009. - 19 трав.(№54). - С. 4. Психологи стверджують, що підліток на порозі дорослого життя зазвичай проявляє свій протест проти цього ж таки дорослого світу. Спілкування з близькими друзями, а не з сумнівними приятелями, прагнення до світлих, позитивних ідеалів, а не сповідування модних пустоцвітних гасел, здобуття освіти для реалізації себе й своїх здібностей у хорошій роботі, яка буде потрібною людям, виховання в собі вдячності батькам, що нас породили і створили світ для нас і для майбутніх поколінь, - ось орієнтири на роздоріжжі цінностей

Каспарова Ю. Панки: дети свободы: яркие ирокезы на голове, бритые затылки, рваная одежда, цепи и черепа, вызывающее поведение... Пожалуй, этим и ограничивается знание большинства из нас о молодых людях, именующих себя панками / Ю. Каспарова // Мир семьи. - 2009. - №5. - С. 40-42. Хто жвони сучасні нігіліти?

Лабарчук О. Пластуни допомагають громаді: у 2009-му виповнюється 20 років з часу відродження Національного пластунського руху в Україні. Це одна з найчисельніших дитячо-молодіжних організацій у державі. Тисячі громадян з теплотою згадують часи пластування. Десятки колишніх пластунів нині посідають чільні місця в джержавних органах різного рівня, бізнесі, соціальній сфері. Дехто продовжує працювати з дітьми / О. Лабарчук // Урядовий кур'єр. - 2009. - 28 бер.(№56). - С. 9.

Миколюк О. Тут виховують лідерів: пластунами є Любомир Гузар, Богдан Гаврилишин, а почесними - Віктор Ющенко та Сашко Положинський / О. Миколюк // День. - 2009. - 17 черв.(№101). – С. З початком літа члени скаутських організацій України дещо пожвавили свою діяльність: настав час збирати дітей в табори, виїжджати в ліс, набувати навичок самостійного життя, взаємовиручки та лідерства. Наразі в Україні кількість молодих членів «Пласту» та інших скаутських організацій - не така велика, як би хотілося, а державі дуже потрібні люди, виховані на високих ідеалах, на дотриманні принципів вірності Богу та Україні

Матчак Я. Мистецтво хуліганів: "УМ" дослідила феномен графіті й поспілкувалась із вуличними художниками, декотрі з яких уже починають заробляти завдяки своїм незаконним малюнкам на стінах / Я. Матчак // Україна молода. - 2009. - 3 квіт.(№61). - С. 20.

Мединський М. Воїни білої раси: "Вечірка" поцікавилася особливостями українського руху скінхедів / М. Мединський // Вечірній Київ. - 2009. - 10 квіт.(№47). - С. 12. Скінхеди у більшості українців викликають стандартні асоціації - бритоголові молодики у важких черевиках, що кидаються на перехожих із іншим кольором шкіри. Проте мало хто при цьому знає, що такий досить популярний серед молодих хлопців рух на стадії свого зародження не мав нічого спільного із расою (класичні скінхеди є і зараз), а сьогодні, у більшості своїй, скінхеди поділяються на правих (нацисти) і лівих (антифашисти)

Мединський М. Хулігани київських вулиць: "Вечірка" розпочинає цикл матеріалів про різні неформальні течії / М. Мединський // Вечірній Київ. - 2009. - 3 квіт.(№43). - С. 12. Останнім часом бути "хулом" стало модно. Така тенденція у столичної молоді з'явилася вже досить давно, проте за останні рік-два стала масовою, і тепер половина київських школярів, одягнувши одяг модної хуліганської фірми і жодного уявлення не маючи ані про традиції, ані про історію навколофутбольних баталій, "граються" у вболівальників

Секонд-фуд: в знак протеста против общества потребления левая молодежь в развитых странах питается продуктами, добытыми из мусорных баков / Кремень, Татьяна // Корреспондент. - 2009. - №15. - С. 46 - 47. В розвинених країнах із-за перевиробництва часто найменш збитковий спосіб реалізувати продукцію - відправити її на звалище. Туди іде біля третини виробленої їжі. Фрігани - це люди, яких це не влаштовує. Фріганизм - це реакція на марнотрацтво. Місце їх полювання - смітникові баки супермаркетів, місця загального харчування, ресторанів. Крім їжі фрігани шукають на помийках і предмети домашнього вжитку - меблі, побутову техніку, одяг. І називають се6е смітниковими дайверами

Освіта

Історія освіти

Абаринов О. Втомлене серце: виповнилося 70 років від дня смерті чудового педагога та письменника Антона Макаренка / О. Абаринов // День. - 2009. - 11 квіт.(№63). - С. І все ж таки, як нам сприймати Антона Семеновича Макаренка сьогодні?

Петрушенко М. Чути себе українцями: українську освіту 1917-1919 років у контексті становлення національної державності представлено на виставці, що проходила у столичному педагогічному музеї АПН України / М. Петрушенко // Урядовий кур'єр. - 2009. - 23 квіт.(№73). - С. 9.

Загальноосвітня школа

Бородюк Н. Чистoгo небa, щaсливoї долі!: нині, в останню декаду червня у вчорашніх школярів випускні вечори / Н. Бордюк // Урядовий кур'єр. - 2009. - 26 черв.(№113). - С. 1. Шкільний випускний вечір - одна із знакових подій у кожній долі. Бо звідси починається відлік у незнане, зовсім інше життя.

Галковська Т. Через терни - до медалей: чотири золоті медалі і спеціальний приз за найкращу роботу привезли українські школярі - члени Київської малої академії наук "Дослідник" - із престижного Пекінського міжнародного юнацького конкурсу наукової творчості / Т. Галковьска // Дзеркало тижня. - 2009. - 11-17 квіт.(№13). - С. 12. Розповідає Володимир Назаренко, який ось уже 40 років керує Київською малою академією наук, обіймаючи посаду її віце-президента

Качура Д. Успіхів нашим вундеркіндам: учора Президент Віктор Ющенко привітав випускників, які показали найкращі результати зовнішнього незалежного оцінювання / Д. Качура // Урядовий кур'єр. - 2009. - 26 черв.(№113). - С. 2. На зустріч було запрошено 68 юнаків та дівчат, які набрали під час тестування по 200 балів з кількох предметів

Миколюк О. Які вони, ровесники незалежної України?: більшість цьогорічних випускників хочуть взяти на себе відповідальність за своє життя / О. Миколюк // День. - 2009. - 30 трав.(№90). - С.  Учора для випускників шкіл України пролунав останній дзвоник. Але в будь-якому разі останній дзвоник - це Рубікон для усіх поки що дітей, бо їм потрібно вибирати свою життєву дорогу. Понад 700 тисяч випускників - це ціле покоління з потужним потенціалом та амбіціями. Чим же відрізняється це покоління від попередніх? Фонд «Демократичні ініціативи» провів соціологічне опитування цьогорічних випускників, які є майже ровесниками незалежності України. Результати були досить цікавими

Садовський В. Хочу навчатися українською!: батьки майбутніх учнів єдиної у Сімферополі української школи за дві доби займали живу чергу, щоб їхні діти могли навчатися там, де їх не називатимуть «хахлами» / В. Садовський // Україна молода. - 2009. - 15 квіт.(№69). - С. 9. Українська школа–гімназія - найпопулярніший навчальний заклад у Криму

Філіпенко І. Випускний - як міні-весілля!: за прощання зі школою батькам 11-класників треба викласти мінімум п’ять тисяч гривень/ І. Філіпенко // День. - 2009. - 11 черв.(№97). - С.  Скільки ж коштує випуск зі школи? Це спробував з’ясувати «День».

Читання

Бондарев А. Прощай, бумага!: создание Всемирной цифровой библиотеки, которая предоставит пользователям бесплатный доступ к миллионам книг и документов на десятках языках, открывает новую эпоху - электронного чтения / А. Бондарев // Корреспондент. - 2009. - 24 апр.(№15). - С. 48-50.

Буравчикова Д. Виртуальный книжный шкаф: что читают в Интернете? Как проще всего опубликовать собственную книгу? Ответы на эти и другие вопросы знает главный российский веб-библиотекарь Максим Мошков, создатель первой русскоязычной виртуальной библиотеки / Д. Буравчикова // АиФ в Украине. - 2009. - июнь(№25). - С. 25.

Коваль О. Читати зараз: чи буде ухвалено в Україні національну програму підтримки читання? / О. Коваль // Дзеркало тижня. - 2009. - 4-10 квіт.(№12). - С. 15. Проблема «нечитання» українського суспільства, і особливо дітей, не буде подолана, доки ми не скажемо собі: вона - існує.

Олійник О. Рух «вільних книжок»: відтепер кияни обмінюватимуться не тільки україномовними, а й іншомовними виданнями / О. Олійник // День. - 2009. - 14 трав.(№78). - С.  Ще один крок наблизив Україну до європейського культурного простору: в книгарні «Є» презентували нову полицю буккросингу книжок іноземними мовами. Нагадаємо, що буккросинг - книжковий рух, що налічує понад 500 тисяч учасників і поширений більше ніж у 150 країнах світу. Його головна ідея - «звільнення книжок», втілюється у життя тоді, коли книголюб залишає свою друковану цінність десь у громадському місці для наступного читача

Тисячна Н. Про «мирне співіснування» інтернету та книги: сайт і альманах «ЛітАкцент» - приклад такого взаємодоповнення / Н. Тисячна // День. - 2009. - 23 квіт.(№70). - С. Вчора, напередодні Всесвітнього дня книги, в інформаційному агентстві Укрінформ відбулася прес-конференція на тему «Книга і віртуальний простір На зустрічі, зокрема, йшлося про те, що поява інтернету аж ніяк не означає кінця книжкової ери.
Філіпенко І. Чудо з книжкою: 12-річна школярка за три години прочитує 700 сторінок тексту. Хтось ще так може? / І. Філдіпенко // День. - 2009. - 22 квіт.(№69). - С.  Одним зі своїх досягнень Оля Катальникова вважає участь у Всеукраїнському конкурсі «Диво-дитина», у якому дівчинка посіла друге місце у номінації «Найдивовижніший».

Зовнішнє незалежне оцінювання

Косинська Ю. ЗНОву "двійка"?: менше двох тижнів залишається до початку кампанії Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Запитань виникає багато, в тому числі і до директора УЦОЯО Ігоря Лікарчука / Ю. Косинська // Україна молода. - 2009. - 24 квіт.(№75). - С.1,6-7 . Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук - про причини баталій навколо Зовнішнього незалежного оцінювання і те, як правильно готуватися до тестів
Онищенко О. Як «проСПІКати» на 200 балів?: лише один відсоток абітурієнтів зможе отримати найвищу оцінку з іноземної мови - прогнозують експерти. І дають поради, як краще підготуватись до цього тестування, яке цьогоріч відбудеться впершее / О. Онищенко // Україна молода. - 2009. - 20 трав.(№88). - С.

Підлуцька, Дарина. Хрестики - це вам не нулики, або ще раз про тести з історії / Підлуцька, Дарина // Дзеркало тижня. - 2009. – 21 черв.(№21) - С.11. Проведення зовнішнього незалежного оцінювання і якість самих тестів викликали широкий суспільний резонанс

Степаненко Н. Зовнішнє оцінювання: порушень не зафіксовано: "Проведення зовнішнього незалежного оцінювання якості знань - це єдина демократична антикорупційна реформа, яка реально й ефективно працює", - сказала керівник проектів Всеукраїнської громадської організації "Комітет виборців України" Наталя Линник на прес-конференції за результатами роботи спостерігачів під час проведення тестування. / Н. Степаненко // Урядовий кур'єр. - 2009. - 5 черв.(№99). - С. 5.

Унікальний, потужний чинник вдосконалення освітянської галузі: у редакції "Голосу України" відбулася дискусія на тему "Законодавчий та суспільний виміри зовнішнього незалежного оцінювання: "за" і "проти" / "Круглий стіл" в редакції газети // Голос України. - 2009. - 14 квіт.(№67). - С. 4-6

Комп'ютер та Інтернет

Савицький О. Будуючи економіку знань: українцям слід значно підвищити комп’ютерну грамотність / О. Савицький // День. - 2009. - 28 трав.(№88). – С. На ринку існує потреба в спеціалістах, котрі знайомі з новими інформаційними технологіями та здатні ефективно їх використовувати при вирішенні професійних завдань. Комп’ютерна освіченість підвищує задіяність та мобільність людини на сучасному ринку праці

Приходько О. Діти в інтернеті: реальні ризики віртуальних занурень / О. Приходько // Дзеркало тижня. - 2009. - 4-10 квіт.(№12). - С. 16. На зміну ще не так давно актуальній для багатьох батьків проблемі: «Куди подіти дітей на час шкільних канікул?» у дедалі більшій кількості сімей приходить не менш розпачлива: «Як відірвати дитину від комп’ютера?». Цього року країни Євросоюзу День безпечнішого інтернету відзначили вже вшосте

Прокопенко О. Обережно...Інтернет: шановні батьки, як часто ви цікавитеся, якими сторінками Інтернету блукає ваша дитина? А як добре вправляєтеся з комп'ютером ви самі? Ці запитання могли б увійти в таку собі анкету споживача всесвітнього павутиння. Та мало хто допускає думку, наскільки небезпечним є Інтернет. Особливо для дітей і підлітків, враховуючи їхні вікові, фізіологічні та психологічні особливості / О. Прокопенко // Урядовий кур'єр. - 2009. - 28 бер.(№56). - С. 8. У лютому в Україні пройшла масштабна соціальна програма "Місяць безпечного Інтернету". Її мета - привернути увагу суспільства до проблеми Інтернету і пояснити дітям, підліткам, батькам, які загрози очікують користувачів у віртуальному просторі та як від них захиститися

Освіта вища

Гартують сильних, мужніх, безстрашних: Черкаська академія пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля - один з провідних вищих навчальних закладів системи освіти Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. Про те, як ведеться підготовка майбутнііх фахівців для органів управління та підрозділів оперативно-рятувальних служб МНС – розмова з ректором академії В.П.Бутом / Інтерв'ю провела Лідія Титаренко // Голос України. - 2009. - 10 квіт. (№65). - С. 10.

Градоблянська Т. Про майбутню роботу подбайте у вузі / Т. Градоблянська // Голос України. - 2009. - 16 квіт.(№69). - С. 1,5. Учора в Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана відбувся уже традиційний, шостий День кар’єри. Протягом трьох годин студенти та їхні можливі майбутні роботодавці спілкувалися напряму, без посередників.

Куцоконь М. Яка освіта нам потрібна?: дискусія з приводу реформи вітчизняної школи триває... / М. Куцоконь // День. - 2009. - 25 черв.(№107). - С.  Проблема розвитку вітчизняної освіти є актуальною й архіважливою для подальшого розвитку України. Стосовно того, яка освіта нам потрібна, відповіді можуть бути різними. З позиції громадянина, який хоче бачити Україну вільною і заможною, відповідь буде такою: освіта в Україні не виконує своєї основної функції - забезпечення безболісного входження школярів і студентів у доросле життя

Мамалига Т. Iнженери, на старт!: уперше наші студенти візьмуть участь у європейських змаганнях / Т. Мамалига // День. - 2009. - 13 трав.(№77). - С. Цього року наша країна вперше приєдналася до довгого списку учасників інженерних змагань, що проводяться під егідою студентської організації BEST (Board of European Students of Technology - Рада студентів технічних вузів Європи). Інженерні змагання - одні з найзначущіших заходів цього студентського об’єднання, що проводяться з 2003 року і об’єднують 82 технічні ВНЗ в 30 країнах Європи. У квітні стартував і перший тур всеукраїнських змагань.

Операція «Акредитація»: напередодні вступної кампанії–2009 Державна акредитаційна комісія ліквідувала низку закладів вищої освіти. Освітяни кажуть: собака заритий у лобізмі окремих ВНЗ // Україна молода. - 2009. - 12 черв.(№104). - С.  Куди піти навчатись? Нині цим питанням переймається багатотисячна армія абітурієнтів, що окупувала приймальні комісії українських «вишів». Втім такі гарантії зможуть надати далеко не всі заклади вищої освіти, що гордо йменуються «інститутами» й «університетами»

Прасол В. Бібліотека знань світового масштабу: відтепер про деталі економічних досліджень Світового банку зможе дізнатися кожен - у Центрі інноваційних знань/ В. Прасол // День. - 2009. - 25 черв.(№107). - С. До бібліотеки Центру входять електронні ресурси банку: показники світового розвитку, фінансування глобального розвитку, електронна бібліотека, річний звіт

Сандул, Ирина. Работа на рынке; не знающий потребностей современного бизнеса преподовательский состав отечественных вузов штампует специалистов, которых работодатели не глядя заносят в брак. Неопытные выпускники пополняют толпы безработных / Сандул, Ирина // Корреспондент. - 2009. - №18. - С. 44 - 45.

175 років юності: коли в Києві кажуть "університет" - усім одразу зрозуміло, який саме, хоч установ з такими назвами нині стало багато. Але цей Університет - один. Цьогоріч він готується відзначити своє 175-ліття. Як це починалося / Добірку підготовлено за матеріалами, наданими Прес-ценетром Національного університету імені Т.Г.Шевченка // Голос України. - 2009. - 26 черв.(№117). - С. 1, 6-7. Репортаж з минулого

Сулик Ю.«Щоб мати те, що хочеш, треба тяжко працювати...»: навчатися за кордоном нині модно - здобути освіту європейського рівня, а там, дивись, і високооплачувану роботу отримати. Нещодавно Міжнародна екзаменаційна рада Кембриджського університету розробила спеціальну програму, яка виявлятиме найталановитішу молодь, здатну навчатися в найпрестижніших університетах Великобританії. / Ю. Сулик // Сільські вісті. - 2009. - 19 трав.(№54). - С. 4. Польський досвід

Перцовский, Александр. Большая перемена: получение бизнес-образования за границей - хороший способ сделать паузу на год-два и с пользой переждать, пока не перемениться к лучшему. „Бизнес” выяснил, где можно раздобыть на это средства / Перцовский, Александр, Перцовский, Константин // Бизнес. - 2009. - №17. - С. 36 – 40

Яка нам потрібна освіта?: вища школа шукає шляхи переформатування мислення суспільства / Підготували Валерій Костюкевич, Вадим Рижков // День. - 2009. - 11 черв.(№97). - С.  Кожна цивілізована країна працює над удосконаленням своєї системи освіти відповідно до вимог часу. Україна - не виняток. І хоча й не завжди все виходить якнайкраще, Міністерство освіти та науки України майже щотижня ініціює нові зміни. «День» запропонував експертам висловити своє бачення таких процесів в українській освіті

Університетські рейтинги

Бойко А. У рейтингу кращих вузів країни - без сюрпризів / А. Бойко // Голос України. - 2009. - 23 трав.(№94). - С. 19. НТУУ "КПІ" і КНУ імені Тараса Шевченка - ці вищі навчальні заклади розділили перше місце у списку кращих вузів країни "Компас-2009", складеному за підтримки фонду Ріната Ахметова "Розвиток України". Другий рядок посів Національний університет Києво-Могилянська академія. Почитати про всі вузи можна з 25 травня 2009 року на офіційному сайті проекту http://www.yourcompass.org/

Как создавался рейтинг Компас - 2009 / "Корреспондент" // Корреспондент. - 2009. - №18. - С. 40 - 41."Кореспондент" публікує рейтинг кращих вузів країни Компас - 2009. Київський міжнародний інститут соціології, який провів дослідницьку роботу, при створенні рейтингу використав думку представників 953 компаній-роботодавців, експертів-практиків і 1.129 випусників ВНЗ

Леновицька О. Університетські рейтинги за проектом ЮНЕСКО. «Топ 200 Україна» в 2008 році: протягом останніх років в усьому світі і в Україні зокрема ринок освітніх послуг зазнає істотних змін. Цим можна пояснити зростання інтересу громадськості, представників ринку праці, вищої школи до незалежного оцінювання діяльності ВНЗ. Намітилася тенденція розглядати рейтинги університетів поряд з їхньою акредитацією та ліцензуванням / О. Леновицька // Дзеркало тижня. - 2009. - 30 трав.-5 черв.(№19). - С. 13. Третій рік поспіль кафедра ЮНЕСКО «Вища технічна освіта, прикладний системний аналіз та інформатика» проводить роботу з оцінювання рейтингів ВНЗ України в рамках проекту «Визначення рейтингів кращих 200 вищих навчальних закладів України» на основі підписаного меморандуму з Європейським центром з вищої освіти ЮНЕСКО-СЕПЕС

Професійна освіта

Вінницький В. Професії, які ми обираємо: вибір професії для молодих людей - складна проблема. Переважно через брак необхідних знань та життєвого досвіду. Як же готувати юнаків і дівчат до їх завтрашнього роду занять та уникати помилок у цій важливій справі? Саме про це йшлося на другій науково-практичній учнівсько-студентській конференції "Вибір професії як гарантія впевненості особистості в умовах нестабільного розвитку економіки", яку провели в столичній ЗОШ №296 Дарницька у м.Києві районна державна адміністрація та Інститут реклами / В. Вінницький // Голос України. - 2009. - 2 черв.(№100). - С. 19.

Петрушенко М. Кранівник - професія дефіцитна: у день відкритих дверей поріг Київського професійного енергетичного ліцею переступили сімсот відвідувачів. Погодьтеся, не до кожного вищого навчального закладу така увага. Чим же привабив ліцей, що його дехто за звичкою називає профтехучилищем? / М. Петрушенко // Урядовий кур'єр. - 2009. - 2 черв.(№96). - С. 10.

Прaця дo душі - тепер турбoтa держaвнa: у Мінпраці під головуванням міністра праці та соціальної політики Людмили Денісової відбулося установче засідання Ради з питань професійної орієнтації населення / Інф. "УК" // Урядовий кур'єр. - 2009. - 27 черв.(№114). - С. 4. "Ми лише приступаємо до розбудови державної системи професійної орієнтації населення. І серйозними кроками у цьому напрямі стало прийняття у 2008 році Концепції державної системи професійної орієнтації населення та у січні цього року - постанови уряду про утворення Ради з питань професійної орієнтації населення", - сказала Людмила Денісова

Професія - сучасний робітник: у Черкаському професійному ліцеї наполегливо працюють над підвищенням конкурентоспроможності робітничих професій. Про реалії та проблеми в підготовці робітничих кадрів у розмові з нашим кореспондентом розмірковує директор навчального закладу Юрій Куліш / Записав Владислав Кирей // Урядовий кур'єр. - 2009. - 19 черв.(№108). - С. 6.

Миколюк О. Від ринку дипломів - до ринку кваліфікацій: роботодавці - про те, які професії будуть користуватися попитом через п’ять років / О. Миколюк // День. - 2009. - 24 черв.(№106). - С. Детальніше про особливості сучасного українського ринку праці, його потреби та перспективи «Дню» розповів виконавчий віце-президент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко

Сім’я, сімейні та родинні цінності

Вауліна О. Інтернати відходять у минуле. Сім'я - понад усе! : до Дня захисту дітей / О. Вауліна // Голос України. - 2009. - 30 трав.(№99). - С. 7. Українці почали більше усиновляти дітей. Незважаючи на кризу, сьогодні півтори тисячі потенційних батьків стоять у черзі на всиновлення. Заступник міністра сім'ї, молоді і спорту України Тетяна Кондратюк вважає: така позитивна динаміка пов'язана з тим, що люди стали більше довіряти державній системі усиновлення

Козирєва Т. Аби лелека не кружляв над смітником... і: у Львові відкрили «вікно», де можуть залишити немовля горе-матері / Т. Козирєва // День. - 2009. - 22трав.(№84). - С. Підкидьок, знайда... Страшні слова. В тисячу разів вони страшніші, коли йдеться про безпорадне щойно народжене немовлятко. Живе чи мертве... Напередодні Дня матері у Львівському перинатальному центрі, що на вул. Вашингтона, 6, відкрили перше в Україні «Вікно життя». Це пункт, де можна анонімно залишити небажане немовля

Косинська Ю. Більше всиновлень, менше відмов: сьогодні Україна відзначає Міжнародний день сім’ї / Ю. Косинська // Україна молода. - 2009. - 15 трав.(№85). - С. Кожна дитина має право на сім’ю. А кожна родина - право на виховання дитини. Та не завжди прописні істини, зафіксовані в кодексах й унормовані в законах, гарантують щасливе дитинство і батьківство. На жаль, дедалі частіше стаємо свідками дисонансу інтересів тих, хто хоче, але не має змоги мати дитину, і тих батьків, які народжують, але не можуть дати ради своїм малюкам.

Міцна родина - сильна Україна / Інф."УК" // Урядовий кур'єр. - 2009. - 30 трав.(№95). - С. 6. Сьогодні в Україні проводиться велика робота з підтримки української родини - удосконалюється нормативно-правова база, розробляються механізми матеріальної, фінансової, соціальної та психологічної допомоги, спрямованої на підтримку сім'ї у складний час. Підтримка сім'ї, особливо з дітьми, - пріоритетний напрямок роботи уряду.

Миколюк О. Тиждень для генофонду нації: від 17 тисяч немовлят відмовилися батьки. Тільки за останні п’ять років / О. Миколюк // День. - 2009. - 16 трав.(№80). - С. Із нагоди Дня матері, який ми досить скромно відзначили минулої неділі, протягом 10—16 травня в Україні на державному рівні проводиться Всеукраїнський тиждень планування сім’ї.

Сорокопуд В. Курси підготовки до шлюбу: «чи кохаю я?»: ми всі дуже різні. Але, попри різноплановість і багатство наших інтересів, у житті кожного з нас є тема, котра об’єднує всіх, - це сім’я і стосунки з коханими. Виявляється, кожній молодій парі, що готується до шлюбу, треба допомагати. Чим? Інформацією про закони побудови сімейної гармонії та знаннями про мови кохання... / В. Сорокопуд // Дзеркало тижня. - 2009. - 16-22 трав.(№17). - С. 15. Як з’ясувалося, для створення гармонійної сім’ї, окрім любові, особистих рис і повної довіри одне до одного, потрібні базові знання про психоемоційні відмінності між чоловіком та жінкою, про етапи розвитку сім’ї, анатомію і психологію сексуальних взаємин, розуміння вікових порогів. Але хто про це говорить і де? Школа? Університет? Друзі? Батьки?

Шевченко А. Діти і гроші / А. Шевченко, М. Попова // Дзеркало тижня. - 2009. - 16-22 трав.(№17). - С. 15. Гроші - тема, про яку не так часто говорять відверто. Тим більше з дітьми. Тим більше в нашій країні. Як правило, джерелом батьківської влади в сім’ї слугують гроші, які батьки можуть давати чи не давати. Часто любов, зокрема батьківську, намагаються замінити грошима, висловити з їхньою допомогою

Діти

1 червня Міжнародний день захисту дітей

День дітей: 1 червня вся спільнота відзначає День захисту дітей. Національна рада жінок України закликає громадськість «замислитись над тим, що чимало українських дітей проживають поза сприятливим сімейним середовищем, потерпають від бідності, насильства, задіяні у найгірших формах дитячої праці, не всі діти мають доступ до високоякісних освітніх послуг. Почуймо дітей сьогодні, подивімося на світ їхніми неупередженими очима, щоб потім пишатися нашими дітьми та бути спокійними за майбутнє своєї країни!» / Інф. "День" // День. - 2009. - 2 черв.(№91). - С. 1.

Звернення Національної ради жінок України з нагоди Дня захисту дітей / Інф. "День" // День. - 2009. - 2 черв.(№91). - С. 1

Литвин, Володимир. Найблагородніше і найсправедливіше - зробити підростаюче покоління щасливим: до Міжнародного дня захисту дітей / Литвин, Володимир  // Голос України. - 2009. - 2 черв.(№100). - С. 2.

Музиченко Я. Хатка з книги: Як читання і слухання цікавих історій розвінчує «розкоші вулиці» і схиляє дитину до домівки / Я. Музиченко // Україна молода. - 2009. - 30 трав.(№96). - С.  Перше червня відзначатимемо Міжнародний день захисту дітей. Від чого ж сьогодні дорослі мають охороняти малечу? Яким чином і кого найперше?

Родина - це люблячі батьки, близькі, небайдужі люди: 1 червня - День захисту дітей / Інф. "Голос України" // Голос України. - 2009. - 30 трав.(№99). - С. 1. Основне право кожної дитини - жити в родині. Воно гарантовано Конвенцією ООН із прав дитини, що ратифікувала Україна, маленький громадянин не може жити без уваги з боку дорослих. На жаль, багатьом малюкам родину заміняє дитячий будинок, інтернат. Таємна мрія кожного його вихованця, щоб поруч були люблячи батьки, близькі та небайдужі люди. Чи здійсненна ця дитяча мрія в Україні?

Філіпенко І. «Захист» замість любові: як зробити щасливим дитинство не лише раз на рік? / І. Філіпенко // День. - 2009. - 2 черв.(№91). - С.  Починаючи з 1949 року, 1 червня в усьому світі відзначають Міжнародний день захисту дітей, яке встановлене Міжнародною демократичною федерацією жінок. В Україні його проводять лише одинадцятий раз

Заробітчанські діти

Димовський Б. Національне сирітство: підбито підсумки акції «Діти емігрантів про себе» / Б. Димовський // День. - 2009. - 23 трав.(№85). - С.  На думку багатьох фахівців, проблема дітей мігрантів лише набирає обертів. Психологи вважають, що діти створюватимуть сім’ї за такою самою моделлю - вони вже не матимуть страху залишити свою дитину. Адже 90% наших трудових мігрантів доводиться залишати дітей на батьківщині. Аби привернути увагу до проблеми, організатори планують створити загальний документ рекомендацій і заслухати його на засіданні Верховної Ради. Втім, головний висновок, підкреслили учасники підсумкового круглого столу, лише один. Для того, щоб з України не виїжджали на заробітки до країн Європи, потрібно створити тут рівень добробуту людей на істинно європейському рівні

Тымкив К. Сирота заробитчанская: в стране выросло первое поколениедетей трудовых мигрантов, избалованное не родительским вниманием, а денеными переводами из-за рубежа / К. Тымкив // Корреспондент. - 2009. - 5 июня(№20). - С. 34-36

Діти у сім’ї

Каспарова, Юлия. Геймеры: борцы с реальностью: кто такие геймеры, сегодня уж точно знает каждый родитель подростка. Поэтому по многочисленным просьбам читателей в этом номере о них и поговорим / Каспарова, Юлия // Мир семьи. - 2009. - №4 . - С. 40-42. Для того щоб знайти спільну мову со своїм юним геймером вам не завадить трохи розібратися в жанрах і особливостях ігор

Кризові діти: сиротинці наповнюються не тільки дітьми з вулиць, а й з нормальних сімей, тому що батьки не в змозі їх утримувати / Підготувала Людмила Колб // Вечірній Київ. - 2009. - 8 квіт.(№45). - С. 4
Ротай Н. Світ «людей дощу»: діти–аутисти часто сприймають батьків «як меблі», не вміють грати за чужими правилами і годинами можуть возити машинки по колу / Н. Ротай, Н. Романюк // Україна молода. - 2009. - 2 черв.(№97). – С

Федорина А. Маля не іграшка - їсти просить: горе-батьки забивають своїх дітей до непритомності, залякують і морять голодом. І максимальне покарання, яке отримують новоявлені кати, - п'ять років ув'язнення / А. Федорина // Україна молода. - 2009. - 4 квіт.(№62). - С. 10. Відомий вислів: ставлення до дітей віддзеркалює рівень розвитку суспільства, проектується на нашу ситуацію часом трагічно. Теоретично, на словах, дбаємо про права дитини, але переважно на глобальному рівні:право на освіту, на відпочинок, безпечне довкілля... на жаль, непоодинокі приклади свідчать, що багато дітей потребують значно банальнішого - просто вдосталь поїсти, уникнути знущань і навіть... катувань із боку найрідніших людей

Усиновлення

Косинська Ю. Шлях до щастя: у дитячому притулку буковинського священика, Героя України Михайла Жара сироти з усієї країни знаходять свою родину, стають на ноги після вироків лікарів, а їхня любов тримає отця Михайла на світі / Ю. Косинська // Україна молода. - 2009. - 13 трав.(№83). - С.  Засновник і настоятель Свято–Вознесенського Банченського чоловічого монастиря, що неподалік Чернівців, отець Михайло Жар за своє сорокарічне життя збудував не один храм. Однак не справами церковними прославився він, а тим, що замінив батька й матір сотням малюків. У його притулку при монастирі виховується 220 діте

Сандул И. Беби-бум: усыновить украинских детей иностранцами теперь нелегко - по президентской программе их спешно разбирают в приёмные семьи и семейные детские дома. Правда, выигрывают при этом не столько сироты, сколько взрослые / И. Сандул // Корреспондент. - 2009. - 10 апр.(№13). - С. 34-38

Філіпенко І. Усиновлення як норма життя: в Італії кількість бажаючих стати опікунами перевищує число покинутих дітей чи сиріт. Як цього досягти в Україні?/ І. Філіпенко // День. - 2009. - 27 трав.(№87). – С. Що робить італійський уряд для зменшення дітей-сиріт, які форми виховання впроваджує і який досвід опіки над дітьми-сиротами може перейняти від Італії Україна, «Дню» розповіла координатор Міжнародного благодійного фонду «Amici dei Bambini» («Друзі дітей») Сільвана Раймонді

Інтернет-ресурси

http://www.vechirka.kiev.ua/  Вечірній Київ Електронна версія газети
http://www.day.kiev.ua/ - Газета «День» Щоденна всеукраїнська газета
http://www.zn.kiev.ua/ Дзеркало тижня: Міжнародний суспільно-політичний тижневик
http://www.kp.kiev.ua/ Комсомольська правда в Україні
http://www.korespondent.net/ Кореспондент: Українська мережа новин
uamedia.visti.net/ UAMEDIA.VISTI.NET: Українська преса в Internet Урядовий Кур'єр, Україна Молода, Голос України, Молодь України, Київська Правда, Сільські Вісті, Робітнича Газета, Закон і Бізнес, УКРІНФОРМ,
http://www.umoloda.kiev.ua/ Україна молода Електронна версія газети
http://kreschatic.kiev.ua/ Хрещатик: Газета київської міської ради

Частина друга

Правовий захист

Адреси і телефони органів влади. На прохання численної читацької аудиторії "УК" вміщує поштові адреси і контактні телефони урядовців, керівників державних комітетів та відомств, центральних установ та загальнонаціональних організацій станом на 14 квітня 2009 року // Урядовий кур'єр. - 2009. - 29 квіт.(№77). - С. 12.

Україна.Закон. Про Загальнодержавну програму "Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини" на період до 2016 року:  Закон України від 5 березня 2009 року №1065-VI // Урядовий кур'єр (Орієнтир). - 2009. - 15 квіт.(№68). - С. 7-8.

Україна. Верховна Рада.Про відзначення 90-річчя створення комсомолу України: Постанова Верховної Ради України від 1 квітня 2009 року №1221-VI // Урядовий кур'єр (Орієнтир). - 2009. - 15 квіт.(№68). - С. 12.

Гордєєв В. Особливості розгляду справ про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху у разі їх фіксації засобами фото - і кінозйомки, відеозапису / В. Гордєєв // Право України. - 2009. - №5. - С. 143 - 148.

Костенко О. Проблема №1 - злочинність: як розв’язати вузол із політики, економіки та моралі / О. Костенко // День. - 2009. - 10 квіт.(№62). - С. Вітчизняна злочинність є особливим різновидом злочинності - це злочинність кризового типу.

Косянчук І. Послуги адвоката оплатить держава: кожна людина має право на правову допомогу. Немало адвокатських організацій її пропонують за гроші. А як бути малозабезпеченим, тим, у кого недостатньо коштів на дорогого адвоката? У Міністерстві юстиції зауважують, що права таких людей має захистити закон "Про безоплатну правову допомогу". / І. Косянчук // Урядовий кур'єр . - 2009. - 10 черв.(№101). - С. 29

Косянчук І. Шлюбний контракт коханню не завада / І. Косянчук // Урядовий кур'єр. - 2009. - 30 трав.(№95). - С. 7. В Україні, згідно з положеннями сімейного кодексу, шлюбні договори, тобто документи, які регулюють майнові права і обов'язки подружжя, можна укладати з 1992 року. Можливо, не всі знають, що таке шлюбний контракт і для чого його укладають.

Рожок В. Деякі питання щодо позиції європейського суду з прав людини з питань невиконання рішень національних судів /І.Рожок // Право України. - 2009. - №5. - С. 88 - 91.
Тема номера: "Проблема реалізації прав і свобод людини і громадянина в Україні" / Журнал "Право України" // Право України. - 2009. - №4. - С. 4-61.

Цибульський А. Становлення і розвиток кримінальної відповідальності за порушення правил дорожнього руху в Україні / А. Цибульський // Право України. - 2009. - №4. - С.107-115.
Телефонуйте до контакт-центру Державної податкової служби! Уже рік платники податків в Україні можуть користатися послугами контакт-центру Державної податкової служби. Телефонуючи за номером 8-800-501-00-70, можна безкоштовно отримати інформаційну довідку з будь-яких питань застосування податкового законодавста в Україні / Розмову вів Олег Олійник // Праця і зарплата. - 2009. - 15 квіт.(№15). - С. 6-7.

Державна та правова підтримка дітей і матерів

Допомога при народженні дитини: Численні заходи Уряду сьогодні спрямовані на реальний захист престижності сім'ї. Однією з ключових тез урядової програми є підтримка молодих сімей (йдеться про виплату державної допомоги матерям при народженні дитини). // Урядовий кур'єр. - 2009. - 30 трав.(№95). - С. 6.

Захист прав дітей та жінок - на європейський рівень!: Рада Європи вітає кроки, які вживає Україна для забезпечення гарантій захисту прав дітей та жінок. Про це йшлося під час зустрічі міністра юстиції Миколи Оніщука із заступником Генерального секретаря Ради Європи Мод де Бур Букіккіо / Інф. "УК" // Урядовий кур'єр. - 2009. - 13 трав.(№82). - С. 3.

Кокіна В. Ювенальна юстиція. Модель для України: За даними фундації "Захист прав дітей" / В. Кокіна // Урядовий кур'єр. - 2009. - 16 трав.(№85). - С. 5. З початку навчального (2008) року до вишів зараховано 15 колишніх вихованців спецустанов. Проте щороку до виховних установ надходить від 70 до 90 дітей, більшість з них частково чи повністю неосвічені.

Про державну допомогу сім'ям з дітьми: Державна допомога сім'ям з дітьми є захищеною держбюджетом та виплачується вчасно. На цьому під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України наголосила заступник міністра праці та соціальної пролітики Олена Гаряча, говорячи про стан фінансування "дитячих" виплат у 2009 р. / Інф. "Праця і зарплата" // Праця і зарплата. - 2009. - 13 трав.(№18). - С. 3.

Про порядок призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку: Відповідно до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має один з батьків дитини, всиновитель, опікун, дідусь, бабуся або інший родич, який фактично доглядає за дитиною / Повідомляє прес-служба Міністерства праці та соціальної політики України // Праця і зарплата. - 2009. - 10 черв.(№22). - С. 3.

Щодо соціального захисту багатодітних сімей: Президент України Віктор Ющенко підписав Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей" / Укрінформ // Праця і зарплата. - 2009. - 3 черв.(№21). - С. 3.

Трудове право

Взводова О. Право працівника на оплату праці: Конституція України гарантує кожному громадянинові право на заробітну плату не нижче від визначеної законом. Основними законодавчими актами, які регулюють питання оплати праці, є Закон України "Про оплату праці" та Кодекс законів про працю України / О. Взводова // Праця і зарплата. - 2009. - 10 черв.(№22). - С. 4-5

Лисенко І. Механізм уникнення трудових спорів: Одним з пріоритетних напрямів діяльності Федерації роботодавців України як найбільш представницького об'єднання організацій роботодавців є прагнення досягти балансу інтересів між учасниками трудових відносин в Україні. / І. Лисенко // Праця і зарплата. - 2009. - 13 трав.(№18). - С. 5.

Мішенков А. Додаткові підстави розірвання трудового договору з деякими категоріями працівників: Крім загальних підстав розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу, статтею 41 КЗпП України для певних категорій працівників визначені додаткові підстави, за яких вони можуть бути звільнені з роботи / А. Мішенков // Праця і зарплата. - 2009. - 3 черв.(№21). - С. 4-5.

Статус безробітного для творчої особи: Часто творчим працівникам та членам творчих спілок у судовому порядку доводиться вирішувати питання щодо надання їм статусу безробітного й допомоги з безробіття. / Підготувала Валентина Кокіна // Урядовий кур'єр. - 2009. - 11 черв.(№102). - С. 6.

Сумовський В. На сторожі трудового права: Світова фінансово-економічна криза, вплив якої нині відчувають різні галузі української економіки, водночас негативно позначилася й на додержанні учасниками трудових відносин законодавства про працю / В. Сумовський // Праця і зарплата. - 2009. - 15 квіт.(№15). - С. 4-5. Функції державної інспекції праці в нашій країні покладено на Державний департамент нагляду за додержанням законодавства про працю.

Щорічні відпустки, порядок та умови їхнього надання: Роз'яснює начальник відділу режимів праці, нормування та професійної класифікації Департаменту з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці Мінпраці України Тетяна Сташків / Інф. "Праця і зарплата" // Праця і зарплата. - 2009. - 10 черв. (№22). - С. 18-19.

Соціальний захист

Андрусенко Н. Досягнутий рівень соціальних стандартів буде збережено: Головним завданням уряду є збереження для українських громадян досягнутого рівня соціальних стандартів та підтримка їхніх доходів. / Н. Андрусенко // Праця і зарплата. - 2009. - 1 квіт.(№13). - С. 2-3.

Дудар О. Життя з чистої сторінки: У притулку біля Львова бездомні живуть, працюють і допомагають іншим / О. Дудар // Україна молода. - 2009. - 6 черв.(№101). - С.  «Живи сам і дай жити іншому!» — такий напис на стіні вітає кожного, хто переступає поріг «Спільноти взаємодопомоги «Оселя».

Козирєва Т. Аби лелека не кружляв над смітником... : У Львові відкрили «вікно», де можуть залишити немовля горе-матері / Т. Козирєва // День. - 2009. - 22трав.(№84). - С. Підкидьок, знайда... Страшні слова. Напередодні Дня матері у Львівському перинатальному центрі, що на вул. Вашингтона, 6, відкрили перше в Україні «Вікно життя». Це пункт, де можна анонімно залишити небажане немовля.

Черенько Л. Система соціального захисту та бідність: В Україні з початку етапу економічного зростання невпинно підвищується розмір і частка соціальних трансферів у бюджетних видатках та у ВВП. / Л. Черенько // Праця і зарплата. - 2009. - 20 трав.(№19). - С. 6-7.

Пенсійне забезпечення

Бех М. "Пенсійна" молодість : В Україні на 10 працюючих - 9 пенсіонерів, чимало з яких на заслужений відпочинок виходить ще в молодому й працездатному віці / М. Бех // Україна молода. - 2009. - 10 квіт.(№66). - С. 7. Нація старіє, і, природно, більшає кількість людей пенсійного віку - у нашій державі діє чимало пільг, користуючись якими власник "особливої" професії може стати пенсіонером не в 55-60 років, а вже у 35.

Кошти на старість: З 1 січня 2004 року в Україні запроваджено реформовану солідарну пенсійну систему (перший рівень пенсійної системи) та добровільну накопичувальну систему через недержавне пенсійне забезпечення (третій рівень пенсійної системи). // Урядовий кур'єр. - 2009. - 14 трав.(№83). - С. 6.

Кощенко О. Пенсія для заробітчан: Пенсійний фонд пропонує всім громадянам України, котрі перебувають на заробітках за кордоном, заробити й собі в Україні державну пенсію на старість. Для цього треба добровільно взяти участь у пенсійному страхуванні / О. Кощенко // Сільські вісті. - 2009. - 30 квіт.(№48). - С. 5.

Пенсійне забезпечення: реалії і перспективи: В редакції газети "Урядовий кур'єр" відбувся "круглий стіл" "Пенсійне забезпечення: реалії і перспективи". Учасники "круглого столу" обговорили низку питань щодо пенсійного забезпечення громадян та перспективи пенсійної реформи // Урядовий кур'єр. - 2009. - 16 квіт.(№69). - С. 8-9.

Скільки сплачиватимуть на свою майбутню пенсію платники єдиного та фіксованого податків?: Щоб забезпечити гарантовану пенсію в майбутньому, фізичним особам - суб'єктам підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування, уряд вніс до законодавства суттєві зміни.// Праця і зарплата. - 2009. - 27 трав.(№20). - С. 2.

Шаповал М. Забезпечення фінансової стабільності пенсійної системи України в умовах фінансово-економічної кризи: Пенсійна система в Україні, хоч законодавчо і визначена як трирівнева, по суті поки що залишається нефондованою солідарною пенсійною системою, тому для України гостро постає питання підтримання досягнутого рівня соціального захисту пенсіонерів в умовах реального зменшення поточних надходжень до страхового пенсійного фонду солідарної системи / М. Шаповал, О. Коцюба // Праця і зарплата. - 2009. - 1 квіт.(№13). - С. 4-5.

Люди з обмеженими фізичними можливостями

Артеменко І. Для людей з вадами здоров’я туризм — це паличка-виручалочка: Немає потреби доводити, наскільки потрібний і корисний для будь-якої людини туризм. Для людини з вадами здоров’я — це ще й дуже дієвий засіб реабілітації, свого роду вихід з ізоляції, це чудовий спосіб пізнання та оздоровлення як душі, так і тіла / І. Артеменко // Голос України. - 2009. - 31 бер.(№57). - С. 14.Нещодавно Керч знову гостинно прийняла до себе учасників семінару-тренінгу з упровадження проекту Всеукраїнської профспілки працездатних інвалідів, який виконується за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» під егідою Верховної Ради Автономної Республіки Крим. Проект цей спрямовано на оцінювання стану доступності об`єктів культури та туризму південно-східного Криму.

Виставка допоможе інвалідам / Інф. "УК" // Урядовий кур'єр. - 2009. - 21 трав.(№88). - С. 1. Ушосте київський Палац спорту прийняв учасників спеціалізованої виставки комплексної реабілітації для людей з обмеженими фізичними можливостями та людей похилого віку "Інваекспо 2009"

Григоренко О. Пандус із глухого кута / О. Григоренко // Дзеркало тижня. - 2009. - 4-10 квіт.(№12). - С. 13. Рік у рік в Україні зростає кількість інвалідів-спинальників. Це, по-перше, внаслідок дорожньо-транспортних пригод, по-друге,  через аварії на виробництві, де контроль за безпекою праці практично зведений до нуля.

Котик Т. Інвалідність - не вирок : Кияни з особливими потребами влаштували вечірку / Т. Котик // Хрещатик. - 2009. - 29 квіт.(№56). - С. 2. У столичному клубі "Патіпа" відбулася незвична вечірка. Там танцювали, співали, розважалися кияни з особливими фізичними потребами. Свято їм за підтримки КМДА подарувала Спілка громадських організацій інвалідів Києва.

Студенти-інваліди в Німеччині: рівні права, різні умови : Законодавство ФРН гарантує людям з обмеженими фізичними можливостями та іншими відхиленнями рівні шанси на одержання вищої освіти / "Deutsche Welle"// Урядовий кур'єр. - 2009. - 19 трав.(№86). - С. 13 . Більше того, при вступі на факультети з обмеженою кількістю навчальних місць абітурієнти-інваліди користуються деякими пільгами.
Зайнятість населення.

Громадські роботи - теж вихід / Інф. "УК" // Урядовий кур'єр. - 2009. - 8 квіт (№63). - С. 4. Забезпечення зайнятості населення - пріоритет міністерства - наголосила міністр праці та соціальної політики Людмила Денисова, виступаючи на засіданні колегії відомства. Як повідомили у прес-службі Мінпраці, для тих, хто втратив місце роботи, Державний центр зайнятості шукає вакансії, пропонує безробітним підвищити свою кваліфікацію або отримати нову спеціальність, а також забезпечує своєчасну та в повному обсязі виплату допомоги з безробіття.

Драгунова Т. Кризове обличчя трудової міграції : Загальновідомо, що вплив міграції на суспільний розвиток держави, на природне відтворення населення, його освітній, професійно-кваліфікаційний рівень, конфесійний, національний склад важко переоцінити: вплив міграційного процесу може бути продуктивним і дескрутивним, може бути засобом асиміляції та інструментом консолідації і розвитку нації. Міграційні переміщення населення обумовлені багатьма об'єктивними і суб'єктивними чинниками: політичними, етнокультурними, демографічними, соціальними, економічними, екологічними тощо / Т. Драгунова // Праця і зарплата. - 2009. - 20 трав.(№19). - С. 4-5.

Капченко Р. Заслін масовому безробіттю: Вступ України до СОТ і посилення конкуренції між виробниками дещо ускладнили ситуацію у сфері зайнятості. Ще більше загострила ситуацію фінансова криза. Подолання негативних тенденцій у сфері зайнятості за слабкої гнучкості ринку праці можливе лише за умови проведення врівноваженої послідовної політики зайнятості / Р. Капченко // Праця і зарплата. - 2009. - 8 квіт.(№14). - С.6-7.

Пашкеев С. Первичная материя: Кризис привел к кардинальной переоценке ценностей в сфере мотивации работников.  Если раньше доминировали нематериальные факторы, то сегодня на первый план выходят материальные / С. Пашкеев // Бизнес. - 2009. - 20 апр.(№16). - С. 44-46. Практика менеджменту.

Право на безпечну працю / Інф. "УК" // Урядовий кур'єр. - 2009. - 28 квіт.(№76). - С. 1. Сьогодні - Всесвітній день охорони праці. Відзначаємо його і в Україні. Адже одне з основних прав людини - захист життя та здоров'я на робочому місці.

Сулик Ю. Хочу вчитися! : виставки / Ю. Сулик // Сільські вісті. - 2009. - 14 квіт.(№41). - С. 4. Ознайомитися з кращими українськими та закордонними ВНЗ і визначитися щодо майбутньої професії можна було нещодавно у столичному Центрі ділового та культурного співробітництва "Український дім" на щорічній Міжнародній спеціалізованій виставці "Освіта та кар'єра - Абітурієнт 2009" та V виставці закордонних навчальних закладів "Education abroad".

Ткачук М. Робочі руки «на простої»: Урядовці запевняють: Україна пережила пік скорочень. Але роботу сьогодні знайти так само важко / М. Ткачук, Я. Матчак // Україна молода. - 2009. - 14 трав.(№84). - С. Вітчизняні фахівці тішать українців: дно економічної кризи ми вже минули — отож найгірше позаду.

Шевченко А. Мрій, думай і - дій : У будь-якій справі крайнощі не на користь, а надто в такій делікатній, як вибір професії / А. Шевченко // Сільські вісті. - 2009. - 14 квіт.(№41). - С. 4.Батьки, принаймі багато з них, продовжують геть усе вирішувати за дітей. За результатами опитування майже ніхто з батьків не зупиниться ні перед хабарем, ні перед нечесними діями, щоб "вступити дитя". Надати право голосу у виборі власного майбутнього дитині - означає закласти основи виховання її подальшої "корисної звички": рішуче відповідати за себе.

Ярмарок професій: У місті пройшли виставки ВНЗів для абітурієнтів / Матеріали підготувала Валерія Хілько // Вечірній Київ. - 2009. - 7 квіт.(№44). - С. 6. Цього року київським абітурієнтам укотре випала можливість відвідати виставки провідних закладів освіти. Днями у Києві пройшли виставки "Освіта та кар'єра - абтурієнт-2009" та "Education abroad", а також Ярмарок професій професійно-технічних навчальних закладів столиці.

Армія

Вітер О. Покладаємося на власні сили і застарілу зброю: Нещодавно уряд схвалив чисельність Збройних сил України на 2009 рік. Наша армія під новий рік має становити 191 тисячу осіб, зокрема, 148 тисяч - військовослужбовців / О. Вітер // Голос України. - 2009. - 14 квіт.(№67). - C. 8.

Добровольцы пошли : Через несколько дней закончится нервотрепка в семьях, где есть парни призывного возраста. Падает занавес за очередным - весенним - призывом 2009 года. Любопытная деталь: некоторые из них, как ни странно, идут в армию действительно добровольно... / Подготовила Анастасия Колесник // АиФ в Украине. - 2009. - май (№22). - С. 10. Підсумки весняного - 2009 – призову.

Менделєєв Д. Державо, кру-гом! Чи повернуться обличчям до армії ті, хто за неї відповідає? / Д. Менделєєв // Дзеркало тижня. - 2009. - 16-22 трав.(№17). - C. 1,4. На жаль, те, як державні мужі «вільно» розпоряджаються бюджетними коштами, йдучи на невиправдане марнотратство, котре у ряді випадків виходить за межі закону, дозволяє припустити, що обгрунтування збільшення чисельності Збройних сил чиновники Міноборони розглядають лише в одному аспекті — як можливість отримання додаткових коштів із бюджету.

Акція позитиву

Бєляєва М. Майдан "усміхнувся": студенти влаштували акцію глобального позитиву / М. Бєляєва // Хрещатик. - 2009. - 23 квіт.(№53). - С. 16. Учора на майдані Незалежності відбулася незвичайна акція "Усмішка долає кризу", яку влаштували студенти Києво-Могилянської академії.Так молодь проекту "Усміхнись, Україно!" намагається поширити хороший настрій серед киян.

Бойко А. Спілкування з позитивними людьми допоможе пережити скруту: сьогодні - Всеукраїнський день психолога / А. Бойко // Голос України. - 2009. - 23 квіт.(№73). - С. 4. Світова економічна криза додала роботи психологам - навіть у своє професійне свято вони не сидять без роботи. Масові звільнення, скорочення зарплат, кредитні проблеми, зростання цін не могли не позначитися на душевному стані українців.

Благодійність

Мистецтво благодійності: Віктор Пінчук та британський художник Дем'єн Херст відкрили центр допомоги новонародженим малюкам / Підготувала Людмила Колб // Вечірній Київ. - 2009. - 29 квіт.(№56). - С. 4. У рамках доброчинного проекту "Колиски надії" у столичній лікарні "Охматдит" відкрився центр допомоги новонародженим.

Філіпенко І. Духовні меценати: у Києві нагородили переможців Всеукраїнського благодійного конкурсу «Добро починається з тебе»/ І. Філіпенко // День. - 2009. - 26 трав.(№86). - С.  Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000» спільно з Академією педагогічних наук України вирішили знайти благодійників серед дітей, оголосивши конкурс «Добро починається з тебе». Але шукали меценатів не фінансових, а духовних.

Шпак В. Телемарафон для небайдужих / В. Шпак // Урядовий кур'єр. - 2009. - 16 трав.(№85). - С. 9. Благодійний телерадіомарафон "Відкрий серце дітям" за ініціативи народного депутата України Павла Жебрівського вже третій рік поспіль проходить у Житомирі. Метою заходу є збір коштів для підтримки дітей із обмеженими фізичними можливостями. Але телерадіомарафон став ще і яскравим дитячим фестивалем, учасники якого своєю життєрадісністю і талантом доводять ровесникам і дорослим, що навіть найважчі випробування - не привід для того, щоб перестати вірити в себе.

Гендерна рівність

Геращенко І. Відвертість за відвертість: Про гендерну рівність в Україні зазвичай говорять виключно напередодні 8 Березня (не випадково наші жінки скептично сприймають пафосну нещирість цього дня). Звернутися до «березневої» теми в міжсезоння мене змусило травневе інтерв’ю спікера Верховної Ради Володимира Литвина, в якому він чесно признавався, що не сприймає своїх колег-жінок, і взагалі вважає, що в політику йдуть нещасні створіння, обділені увагою і турботою / І. Геращенко // Дзеркало тижня. - 2009. - 16-22 трав.(№17). - С. 3. Не є таємницею, що українське суспільство вимогливо, а часом нетерпимо, ставиться до жінки, яка обрала політику. Їй набагато складніше зробити кар’єру і домогтися висот, ніж іншому колезі.

Кириченко І. Проституція: З тіні у світло перелітаючи... : Проституція неперебутня — вона була, є і буде. Ризикований спосіб життя б’є представниць найдавнішої професії і по здоров’ю, і по гідності. Хтось заражається, хтось від безвиході накладає на себе руки... Зараз в Україні, за різними оцінками, у проституцію втягнуто 110—250 тисяч жінок. Якщо залишити їх наодинці з безправ’ям і брудом професії, до того ж обклавши «прапорцями» з боку правоохоронної системи, нічого доброго не вийде: усі пороки, кримінал та епідемії виявляться загнаними вглиб цієї «спільноти» / І. Кириченко // Дзеркало тижня. - 2009. - 25-29 квіт.(№15). - С. 15.

Пазенок А. Щодо питання про дискримінацію жінок у трудовій сфері / А. Пазенок // Право України. - 2009. - №4. - С. 147-151. В Україні жінки становлять 60 % всіх фахівців із середньою й вищою освітою, однак це не відбивається прямо пропорційно на їхній конкурентноздатності на ринку праці, вони одержують менш престижні й нижче оплачувані посади.

Інтернет-ресурси:

http://www.vechirka.kiev.ua/  Вечірній Київ Електронна версія газети
http://www.day.kiev.ua/ -Газета «День» Щоденна всеукраїнська газета
http://www.zn.kiev.ua/ Дзеркало тижня: Міжнародний суспільно-політичний тижневик
http://www.kp.kiev.ua/ Комсомольська правда в Україні
http://www.korespondent.net/ Кореспондент: Українська мережа новин
http://uamedia.visti.net/ Українська преса в Internet Урядовий Кур'єр, Україна Молода, Голос України, Молодь України, Київська Правда, Сільські Вісті, Робітнича Газета, Закон і Бізнес, УКРІНФОРМ,
http://www.umoloda.kiev.ua/ Україна молода Електронна версія газети
http://kreschatic.kiev.ua/ Хрещатик: Газета київської міської ради

Частина третя

Охорона здоров’я

Бахтєєва Т. Охорона здоров’я України: гра без правил : Заголовок для цієї статті мною вибраний не випадково, оскільки важко в Україні знайти ще одну галузь, в якій розрив між державними, закріпленими на рівні Конституції зобов’язаннями, настільки не відповідав би реальній ситуації і можливостям вітчизняної системи охорони здоров’я. Однак я стверджую, що на сьогодні цілісного бачення необхідних реформ в охороні здоров’я немає ні в кого, а найбільша небезпека полягає в бажанні непідготовлених людей, які не бачать глобальної перспективи своїх дій, включитися в процес реформування. Вони забувають головну заповідь лікаря: не зашкодь / Т.Бахтєєва, народний депутат України// Дзеркало тижня. - 2009. - 16-22 трав.(№17). - С. 11

Вони мають право на ліво: у часи інквізиції на вогнищах було спалено тисячі лівшів / Матеріали підготувала Антоніна Лівандовська // Вечірній Київ. - 2009. - 14 трав.(№60). - С. 6. За підрахунками вчених, кожний десятий житель планети користується лівою рукою як основною. Помічено також, що кількість ліворуких постійно зростає. Такі люди завжди викликали цікавість і вирізнялись серед праворукої більшості людей

Градоблянська Т. Майбутні лікарі мріють про нормальні умови праці: напередодні святкування Дня медичного працівника "Голос України" поспілкувався з майбутніми лікарями. Вже через кілька років ми приходитимемо до них на прийом. Тож потрібно знати, до чого себе готувати / Т. Градоблянська // Голос України. - 2009. - 18 черв.(№111). - С. 6.

Градоблянська Т. Щоб довше жити, треба "правильне" пити : замість пива - вино, замість кави - зелений чай / Т. Градоблянська // Голос України. - 2009. - 4 черв.(№102). - С. 4. Учора в столиці знову зібралися науковці та дослідники, щоб поговорити про стан питної води в Україні. Нічого втішного не сказали й цього разу. З'ясовується, так мало ми живемо, бо не те, що треба, п'ємо. І навіть питна бутильована вода, яку дедалі частіше всілякі експерти радять вживати, не панацея. Хоча і є, мовляв, найкращим серед того, що ми маємо

Душевний танець чи танець душі?: упевнені, що лікуватись можна пігулками, настоянками та іншими фармацевтичними винаходами? Помиляєтесь / Матеріали підготувала Антонінна Лівандовська // Вечірній Київ. - 2009. - 21 трав.(№64). - С. 6. Інколи зціліти душу і відновити тіло допомагає танець. Занадто гарно звучить, аби бути правдою? Зовсім ні. Про це свідчить багаторічний досвід роботи Центру танцювально-рухової терапії (ТРТ)

Єгорова І. Українці мають більше усміхатися!: цьому сприятиме якість життя, що означає і... гарні зуби / І. Єгорова // Голос України. - 2009. - 27 трав.(№96). - С. 6. Чи стали українці рідше посміхатися? Таке, можливо, й не дуже серйозне, соціологічне дослідження здійснила Асоціація стоматологів України. 45% опитаних відповіли, що на людях посміхаються рідше, ніж два рази на тиждень. А з тих, чиє обличчя не "освячує" посмішка, 31% залишаються серйозними саме через поганий стан зубів. Мирон Угрин - людина, яка все життя присвятила себе тому, щоб посміхатися українцям було приємно і легко. Президент асоціації імплантологів України, він останні 10 років, влаштовуючи у Львові міжнародні конференції і запрошуючи до України провідних стоматологів світу, намагається підняти професійну планку українських дантистів

Крайній І. "Учена" трава зіллю не ворог: народні цілителі здебільшого знають, що чим лікувати, офіційна ж фітотерапія пояснює, як і чому відбувається одужання / І. Крайній // Україна молода. - 2009. - 2 квіт.(№60). - С. 14. Незважаючи на успіхи офіційної медицини, у сучасних українців не слабне цікавість до лікарських рослин та народних цілителів. Розмова з одним зі найавторитетніших знавців лікувальної флори Карпат Андрієм Грициком

Медичний "Оскар" вручатимуть в Україні / Повідомляє Прес-служба МОЗ України // Урядовий кур'єр. - 2009. - 26 трав.(№91). - С. 1. Щоб підняти престиж професії лікаря, в Україні запроваджено Національну медичну премію кращим практикуючим лікарям, державним і недержавним медичним закладам і установам. Основне її завдання, крім зміцнення авторитету лікаря, створення рейтингу кращих лікарів, клінік, лабораторій та установ, що надають медичні послуги в національному масштабі, для усіх регіонів країни

Меткие клетки: об использовании стволовых клеток в качестве универсального строительного материала для восстановления человеческого организма говорят во всем мире. Украинские ученые стараются не отставать в этих исследованиях от зарубежных коллег, но удается им это с большим трудом - первопроходцам клеточной медицины государство ничем не помогает. В результате бесценные разработки остаются неиспользованными, а пациенты теряют шансы на выздоровление / Подготовила Светлана Торшина // АиФ в Украине. - 2009. - май (№19). - С. 23. Терапія майбутнього - без закону та допомоги

Продірявлені: пірсінг сьогодні для нас уже став цілком звичним явищем. проте у гонитві за модою і красою не варто забувати про здоров'я / Матеріали підготувала Антоніна Лівандовська // Вечірній Київ. - 2009. - 4 черв.(№72). - С. 7.

Ротай Н. Кропивою СНІД не лікують: лікарі закликають ВООЗ боротися з неефективним застосуванням гомеопатії / Н. Ротай // Україна молода. - 2009. - 4 черв.(№99). - С.  Якщо в далекому минулому рослинні настоянки, сушені корінці та інші дари природи фактично були єдиними офіційними засобами боротьби з різними хворобами, то сьогодні треба використовувати досягнення сучасної медицини. Таку думку висловили члени Міжнародного співтовариства, яке об’єднує молодих лікарів і вчених. Як повідомляють «Медновини», лікарі закликають Всесвітню організацію охорони здоров’я привселюдно засудити використання гомеопатичних засобів для лікування важких захворювань. Зокрема, у своєму листі до ВООЗ молоді дослідники пропонують боротися проти реклами гомеопатичних методів лікування таких захворювань, як СНІД, туберкульоз, малярія, грип і діарея немовлят

Тема вічна: здоров'я / інф. "УК" // Урядовий кур'єр. - 2009. - 8 квіт.(№63). - С.1. Хай експерти ВООЗ під кожен наступний Всесвітній день здоров'я, що традиційно відзначається 7 квітня, підводять одне другого важливіші гасла, ми добре розуміємо: завжди для звершення будь-яких починань має бути критична маса фізично здорових, психологічно стійких людей. Котрі не лише себе вміють у доброму тонусі підтримувати, а й готові допомогти іншим. Приміром, гаслом цьогорічного Дня стали безпека медичних установ і постійна готовність у будь-яких умовах надавати допомогу людям, що постраждали в надзвичайних ситуаціях

Томак М. Про козацьку медицину: сьогодні традиції козацької медицини майже забуті. А за часів Січі вона була засобом підтримки не лише фізичного, а й духовного здоров’я козаків, пов’язуючи наших предків із навколишнім середовищем / М. Томак // День. - 2009. - 22 трав.(№84). - С. Рецепти та традиції, що склали основу козацької медицини, були обумовлені світоглядом і способом життя козаків. Найголовнішим видається те, що, відчуваючи безпосередній зв’язок і свою пряму залежність від навколишнього середовища, козаки, мовою сучасності, мислили екологічними категоріями. Цього нам точно варто в них повчитися. Олексій Косенко, посилаючись на дослідників козаччини, розповів «Дню» про найцікавіші з «лікарських прийомів», які використовували на Січі.

Федоров Є. Від тромбозу до варікозу: серце, хто ти? / Є. Федоров // Сільські вісті. - 2009. - 7 квіт.(№38). - С. 4.

Філіпенко І. В Україні підрахують хворих на гепатит: за прогнозами медиків, носієм вірусу може бути кожен 12-й / І. Філіпенко // День. - 2009. - 21 трав.(№83). - С.  Днями в усьому світі відзначали Міжнародний день боротьби з гепатитом, який торік започаткував Всесвітній альянс з проблем гепатиту. За результатами досліджень зарубіжних лікарів, кожна дванадцята людина в світі може бути хворою. Найбільшу небезпеку для життя людина несе вірус гепатиту С, оскільки симптоми хвороби проявляються не відразу, а через 10—40 років після інфікування. Щоб привернути до цього увагу громадськості, торік по всьому світу пройшло понад 165 тематичних акцій — від рок-концертів до прес-конференцій і ділових зустрічей на рівні міністерств. Україна тільки-но стає на цей шлях, розпочинаючи інформаційну кампанію боротьби з гепатитом «Я номер 12?».

Шилінгер В. АКОРД від Ольги Богомолець / В. Шилінгер // Урядовий кур'єр. - 2009. - 26 трав.(№91). - С. 16. Заслужений лікар України, директор Інституту дерматології та косметології, професор Ольга Богомолець ініціювала благодійну акцію - Всеукраїнський марафон здоров'я. Ольга Богомолець запропонувала спеціальну абетку "АКОРД меланоми", за якою будь-хто може визначити прикмети переродження

12 травня - День медичної сестри

Тимошенко, Юлія. З нагоди Всесвітнього дня медичних сестер: привітання / Прем'єр-міністр України // Урядовий кур'єр . - 2009. - 14 трав.(№83). - С. 2.

Свято непрестижної професії: дванадцятого травня весь світ відсвяткував День медичної сестри / Матеріали підготувала Антоніна Лівандовська // Вечірній Київ. - 2009. - 14трав.(№60). - С. 7. Дванадцять років тому Україна приєдналася до всесвітнього руху медсестер

Діабет

Нецукровий діабет: це захворювання пов'язане з порушенням водно-електролітного обміну. Оскільки слово "діабет" уживається при цукровій і нецукровій його формах, то їх іноді плутають і нецукровий діабет також відносять до порушень вуглеводного обміну / Розмову вів Микола Юрчишин // Сільські вісті. - 2009. - 7 квіт.(№38). - С. 4.

Федорина А. Зупиніть епідемію!: іноді діабет зникає, коли людина починає правильно харчуватися, йде до тренажерної зали та скидає зайву вагу / А. Федорина // Україна молода. - 2009. - 8 квіт.(№64). - С. 11. Утім ця хвороба впевнено охоплює весь світ, не минаючи ані відсталих країн, ані розвинених держав. ВООЗ прогнозує, що в 2010-му кількість таких пацієнтів сягне майже 240 мільйонів, а у 2030 році такий діагноз матиме кожен п'ятий землянин. Отже, йдеться про глобальну неінфекційну епідемію. До якої ми, на жаль, не готові

Йододефіцит

Йододефіцит: ця проблема актуальна для всіх країн світу. Майже 30 відсотків населення планети, тобто понад два мільярди людей, проживають у зоні його нестачі. Від цього страждає не лише щитоподібна залоза, а й передусім, інтелект. Тому нині усталилася думка: країни, котрі не борються з йододефіцитом, відставатимуть в інтелектуальному розвитку / Розмову вів Микола Юрчишин // Сільські вісті. - 2009. - 28 квіт.(№47). - С. 4. Розповідає зав.від.епідеміології ендокринних захворювань та лабораторії діагностики і профілактики йододефіцитних захворювань Інституту ендокринології та обміну речовин ім.В.П.Комісаренка АМН України д.м.н., професор Віктор Іванович Кравченко

Оксана Миколюк. В Україні - «прихований голод»: так ендокринологи називають йододефіцит, на який страждають 38 мільйонів громадян / Оксана Миколюк, Олена Ковтун // День. - 2009. - 23 квіт.(№70). - С.  У двадцятих числах квітня увага громадськості в Україні, як правило, привернута до чорнобильських проблем. Їх, невирішених, - безліч. Однією з таких лікарі-ендокринологи називають питання йододефіциту - хронічної проблеми України, яку зумовили природні фактори (нестача йоду в традиційній їжі та воді), загострили ж екологічні виклики, пов’язані з аварією на ЧАЕС. Чому проблема не вирішується, адже йодні препарати є доступними, «День» запитав у ендокринолога, к.м.н. Луганського державного медичного університету Марини Маменко

Онкологія

Омелянчук І. Життя, подаровані вдруге: скільки ж життів удруге дарують людям з різних куточків України у Національному інституті раку, який наступного року відзначає 90-річчя? І чи могли б, власне кажучи, подарувати більше? / І. Омелянчук // Урядовий кур'єр. - 2009. - 17 черв.(№106). - С. 17. Загальнонаціональна програма боротьби з онкозахворюваннями, яку розробили фахівці, потребує 7,7 мільярда гривень на найближчих 10 років. Вона складається з Національного плану дій "50 кроків боротьби з раком в Україні" та проекту Закону "Про онкологічну службу та надання онкологічної допомоги населенню України", які обговорені й підтримані медичною спільнотою України. Втім, Верховна Рада не ухвалює цих документів уже два роки поспіль

Сорокопуд В. Дитяча онкологія: «Ну, як там наші?» / В. Сорокопуд // Дзеркало тижня. - 2009. - 21-27 бер.(№10). - С. 15. У рамках Міжнародного дня захисту онкохворих дітей, який відзначався в середині лютого, благодійний фонд «Розвиток України» організував майстер-клас для представників ЗМІ, які пишуть про дитячу онкогематологію. Його метою, з одного боку, було дати можливість батькам розповісти про те, як уперше дізналися, що в їхньої дитини рак, і з якими проблемами зіштовхнулися за період діагностики та лікування. А з іншого — почути коментарі працівників Національного інституту раку, Центру дитячої гематології та трансплантації кісткового мозку НДСЛ «Охматдит», медичних психологів, котрі як ніхто інший знають про випробування, яких доводиться зазнати як рідним, так і самим маленьким пацієнтам

Свинячий грип

Власенко В. Ситуація під контролем: в Україні створено спеціальну групу фахівців для вивчення питань, пов'язаних зі свинячим грипом. Зараз науковці відпрацьовують підходи до вакцинації та захисту від хвороби / В. Власенко // Урядовий кур'єр. - 2009. - 28 квіт.(№76). - С. 2.

Карпенко О. Підступний вірус із Мексики: свинячий грип добряче переполошив світову спільноту. про нього сьогодні говорять більше, ніж про економічну кризу. Згідно з інформацією, яку поширив Департамент ветеринарної медицини України, вперше цю хворобу було діагностовано 1918 року в США під час пандемії грипу людей. Проте вірус грипу свиней був виокремлений та ідентифікований лише в 1931 році і визначений як А (Айова) / О. Карпенко // Сільські вісті. - 2009. - 30 квіт.(№48). - С. 2.

Пандемия: только без паники?: грипп в свином обличье продолжает набирать обороты и щекотать нервы. На минувшей неделе ВОЗ присвоила эпидемии статус пандемии. Насколько эта болезнь может быть серьёзной, несет ли она угрозу украинцам или возникший ажиотаж умело подогревается теми, кому он выгоден? / Подготовила Светлана Голландс // АиФ в Украине. - 2009. - июнь(№25). - С. 24.

"Свинство" вбиває: людство постало перед новою смертельною загрозою - вірусом невиліковного "свинячого грипу" / Інф. "Україна молода" // Україна молода. - 2009. - 28 квіт.(№77). - С. 2

Створюємо свій банк ліків: сьогодні загрозу виникнення пандемії грипу, викликаного штамом «Каліфорнія 0409» («cвинячого грипу»), розуміють усі країни. Нещодавно директор ВООЗ Маргарет Чен оголосила про початок п’ятої фази розвитку даного захворювання і наголосила на необхідності світової інтеграції та об’єднання зусиль для вироблення глобальних заходів з недопущення переходу пандемії у наступну, шосту, фазу / Підготовлено за матеріалами власкорів та інформагенціцй // Голос України. - 2009. - 6 трав.(№82). - С. 7. Український медичний союз розробив пакет конкретних заходів, спрямованих на забезпечення готовності України до розвитку пандемії

Філіпенко І. Чи омине грип A/H1N1 Україну?: із настанням тепла активність поширення вірусу зменшиться, але відмовлятися від протиінфекційних заходів ВООЗ не радить / І. Філіпенко // День. - 2009. - 13 трав.(№77). - С.  Майже щодня зростає кількість країн, де фіксують випадки захворювання на новий вірус грипу A/H1N1. За даними ВООЗ, нині вірус виявлено в 29 країнах світу

Шиманський О. Всесвітня безпорадність: ВООЗ констатувала, що наука наразі безсила перед «свинячим грипом» / О. Шиманський // Україна молода. - 2009. - 20 трав.(№88). - С.  Головною темою асамблеї Всесвітньої організації охорони здоров’я, яка зібрала в Женеві делегації зі 193 країн, стало поширення вірусу грипу А/H1N1.

Шиманський О. Знімайте маски і йдіть у кафе: «свинячий грип» подає ознаки відступу / О. Шиманський // Україна молода. - 2009. - 6 трав.(№80). - С. Незважаючи на те, що у світі реєструють нові випадки захворювання на «свинячий грип», який викликає вірус A/H1N1, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) не має наміру найближчим часом оголошувати загальнопланетарну тривогу, тобто черговий - шостий і останній - рівень загрози, який означає світову пандемію

Шиманський О. Шоста швидкість «свинячого» грипу: ВООЗ оголосила пандемію / О. Шиманський // Україна молода. - 2009. - 13 черв.(№105). - С.  Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) підвищила поріг небезпеки розповсюдження вірусу грипу A/H1N1 до найвищого, шостого, ступеня. На засіданні в Женеві генеральний директор ВООЗ Маргарет Чан оголосила про початок першої пандемії ХХІ століття. Це також визнана ВООЗ перша світова епідемія за останні 40 років

Туберкульоз

Кощенко О. Чи здолаємо "хворобу бідності"?: у Національному комітеті Товариства Червоного Хреста України відбувся круглий стіл, на якому ішлося про поширення туберкульозу в країні та підтримку найбільш уразливих груп населення /О. Кощенко // Сільс. вісті. - 2009. - 28 квіт.(№47).- С.4

Ротай Н. Біда «дітей асфальту»: для профілактики туберкульозу треба частіше вивозити малят на чисту природу / Н. Ротай // Україна молода. - 2009. - 28 трав.(№94). - С.  Дітей вважають найуразливішою групою для багатьох захворювань. Туберкульоз - не виняток. Також лікарі кажуть, що найбільшу кількість хворих на сухоти реєструють у районах із найбільшою концентрацією населення. Там, де мало зелених зон, багато комунальних і просто тісних квартир, де відчувається важке дихання вокзалів і заводів

Щеплення

Комаровский Е. Прививки: техника безопасности: если вы убеждены в том, что любой, кто высказывается в пользу прививок, - человек, однозначно и с потрохами продавшийся производителям вакцин, вам совсем не надо это читать. Если вы - ярый противник прививания, если вы для себя и за своего ребенка уже все решили, вам совсем не надо это читать. Это статья предназначена для родителей, которые понимают, что прививки - реальный и высокоэффективный способ профилактики инфекционных заболеваний / Е. Комаровский // Мир семьи. - 2009. - №5. - С. 44-46.

Філіпенко І. Українцям ще раз розкажуть про щеплення: незабаром відбудеться Європейський тиждень імунізації / І. Філіпенко // День. - 2009. - 4 квіт.(№58). - С. 20 квітня в Україні розпочнеться Європейський тиждень імунізації. Його проводять за ініціативою ВООЗ уже четвертий рік поспіль. Основне завдання - ще раз розповісти населенню, що захиститися від кору, краснухи, дифтерії, туберкульозу та інших інфекційних хвороб можна за допомогою вакцин

Історія медицини

Музиченко Я. Той, хто зазирав у голову: 26 квітня - 175-та річниця всесвітньо відомого анатома й психіатра Володимира Беца, відкривача "клітин свідомості" в людському мозку / Я. Музиченко // Україна молода. - 2009. - 25 квіт.(№76). - С. 11. Володимир Бец ще за життя здобув світову славу. Лікував, досліджував і відкривав ще не відомі особливості людського організму. Здобув знання, які досі рятують життя мільйонам людей в усьому світі. Так, Бец локалізував ділянку мозку, яка керує рухами, дослідив функцію надниркових залоз, кровообіг у печінці, опублікував фундаментальне дослідження "Як ростуть кістки" і загалом близько 50 наукових праць. Анатомію студентам викладав більш захоплююче, ніж дехто історію, про його лекції писали часописи світу. Як знаний психіатр, 25 років лікував і консультував людей у Кирилівській лікарні, що тепер імені Павлова

Оздоровлення дітей

Україна. Президент. Про літнє оздоровлення та відпочинок дітей у 2009 році: Указ Президента України від 26 травня 2009 року №363/2009 //Урядовий кур'єр. - 2009. - 30 трав.(№95). - С. 4.

Гончар О. Діти, діти, куди ж вас подіти?: "Вечірка" дослідила, куди найкраще відправляти дітей на літній відпочинок / О. Гончар // Вечірній Київ. - 2009. - 26 трав.(№66). - С. 6.

Оздоровити дітей можна й під Києвом: минула зима, і батьки зітхнули з полегкістю: пора гарячих дитячих лобиків та надсадного нічного кашлю минула. Тепер мами сповнені рішучості з користю провести благодатні літні місяці, аби серйозно взятися за оздоровлення своїх чад. Як це зробити правильно? Розповідає к.м.н., асистент кафедри педіатрії №1 НМУ ім.О.Богомольця Анастасія Барзилович / Розмову вела Вікторія Власенко // Урядовий кур'єр. - 2009. - 11 черв.(№102). - С. 10.

Пуговиця М. Діти і острів: посол Фелікс Леон Карбальйо: "Куба готова й надалі приймати на лікування та оздоровлення українських дітей. Це тверде рішення уряду країни. Кубинська державна програма "Діти Чорнобиля" працюватиме доти, доки потребуватимуть нашої підтримки, нашої медичної допомоги хлопчики й дівчатка братньої України" / М. Пуговиця // Урядовий кур'єр. - 2009. - 3 черв.(№97). - С. 8.

Табір «Козацька фортеця»

Приступ Н. Літо в «Козацькій фортеці»: ще весна, а подруга вже готує сина до літнього відпочинку. Шиє… кілька пар козацьких шароварів. Хлопець тренується в секції українського бойового мистецтва «Гопак» і торік улітку відпочивав у справжньому січовому таборі на Черкащині. Екстремальні пригоди й веселощі настільки сподобалися, що все поза тим видавалося сірим і буденним / Н. Приступ // Дзеркало тижня. - 2009. - 18-24 квіт.(№14). - С. 16. Табір «Козацька фортеця», що його організовує школа українського бойового мистецтва «Гопак», випадає зі звичайних уявлень про літній відпочинок. Когось це шокує, у когось викликає захоплення, але нікого не залишає байдужим. Тільки уявіть: за десять днів дитина зі звичайного хлопчака перетворюється на козака. Діти живуть у великому козацькому наметі, ранок починають із проруху (руханки), протягом дня слухають лекції про життя та пригоди козаків, грають у різноманітні ігри на силу, спритність, витривалість. Опановують давнє козацьке бойове мистецтво - гопак, вивчають елементи боротьби, бою на палицях, іншій історичній зброї. Увечері - співають героїчних пісень біля вогнища

Томак М. Канікули на Січі: козацький вишкіл замість радянського табору/ М. Томак // День. - 2009. - 9 квіт.(№61). - С. Уже протягом двадцяти років українські школярі щоліта живуть справжнім козацьким життям - поруч із доленосними для історії українства місцями, пліч-о-пліч із традиціями лицарської звитяги, розповідями про національних героїв, закони дружби та побратимства, секрети виживання у складних умовах. Інакше кажучи, дитячий вишкільний табір (так називають його організатори) «Козацька фортеця» обіцяє не нудні канікули в обшарпаному санаторії-профілакторії з «радянським» душком, а козацькі пригоди в мальовничому куточку України зі славним історичним «шлейфом».

Здоровий спосіб життя

Гирак Г.Невидимый враг: где радиация подстерегает киевлян / Г. Гирак // АиФ в Украине. - 2009. - апр.(№17). - С. 9. "АиФ" з'ясовув, чи небезпечні для киян наслідки аварії на ЧАЕС 23-літної давнини

Глумин П. Мышцы наголо!: строителям коммунизма запрещали строить своё тело, но искоренить культуризм в СССР так и не смогли / П. Глумин // Корреспондент. - 2009. - 10 апр.(№13). - С. 62-64. В 1970-ті роки минулого століття під офіційну заборону потрапив і бодібілдінг

Завтра Київ відзначатиме Олімпійський день / Повідомляє УКРІНФОРМ // День. - 2009. - 19 черв.(№103). - С.  У суботу, 20 червня, світова спільнота відзначатиме Олімпійський день, який проводиться з нагоди заснування Міжнародного олімпійського комітету. Цього року МОКу виповниться 115 років. Яскраве спортивне свято з цієї нагоди пройде й на центральній площі української столиці - майдані Незалежності
На урок фізкультури з паспортом здоров'я: нещодавно Міністерство освіти і науки провело професійний всеобуч для педагогів, на який запросили викладачів фізкультури та основ здоров'я, початкових класів, заступників директорів шкіл, представників вищих навчальних закладів і владних структур, громадських та благодійних організацій. Прокоментувати захід редакція попросила заступника голови Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Анатолія Ільченка / Розмову вів Микола Петрушенко // Урядовий кур'єр. - 2009. - 18 квіт.(№71). - С. 8

Свиридовський А. Двоколісний Росинант: кореспонденти «УМ» вирішили розібратись у розмаїтті велосипедів: як треба вибирати «залізного друга» / А. Свиридовський // Україна молода. - 2009. - 16 трав.(№86). – С. З часів нескладного вибору між «Аістом», «Україною» або «Салютом» у двоколісній справі багато чого змінилося. Нині є десятки марок, що пропонують широкий спектр роверів: різноманітних видів, модифікацій та різною ціною. Спершу можна повністю розгубитися, однак кореспондентам «УМ» вдалося розібратись у справі вибору «залізного коня»

Семків В. Карпатська «байка»: у горах набирає обертів «Велокраїна» - проект, який зробить наші Карпати найбільш облаштованим краєм для велосипедного туризму / В. Семків // Україна молода. - 2009. - 16 трав.(№86). - С. На двоколісному транспорті можна вибратися на гірські стежки або ж помандрувати до віддалених пам’яток. Зараз у Карпатах активно працює проект «Велокраїна», який має на меті прокласти мережу велосипедних маршрутів, а також облаштувати інфраструктуру для туристів та їхніх «байків». Під час травневих свят у горах відкрили перші сім маршрутів. Кореспонденти «УМ» долучилися до доброї справи і взяли участь у маркуванні велошляхів спеціальними знаками. «Велокраїна» виграла грант, Євросоюз узяв на себе майже всі витрати цієї ініціативи. Офіційно проект утілюється за підтримки Комісії ЄС у рамках програми сусідства Румунія-Україна

Філіпенко І. Квітень - пора бігати: за місяць в Україні облаштують понад 27 тисяч спортивних майданчиків / І. Філіпенко // День. - 2009. - 4 квіт.(№58). - С. Про необхідність займатися спортом знають усі, та, на жаль, роблять це всього 13% українців. Одна з причин — бігати вранці крос чи просто поганяти м’яча практично немає де. Щоб вирішити цю проблему й створити в кожному місті діючий спортивний майданчик, Міністерство сім’ї, молоді та спорту з 1 квітня проводить місячник «Спорт для всіх - спільна турбота». Основне його завдання - впорядкувати існуючі спортмайданчики, збудувати, якщо треба, нові, а також агітувати населення активніше займатися фізкультурою

Ходіть на здоров'я: ходьба - чудовий спосіб оздоровлення / Матеріали підготувала Антонінна Лівандовська // Вечірній Київ. - 2009. - 21 трав.(№64). - С. 7. При правильній ходьбі працюють передня і задня поверхні стегна, ікри, сідниці, руки, плечі, прес. При цьому тіло і коліна зазнають незначного навантаження. Такий "фітнес" підходить всім без виключення

Бебі-бум

Родить нельзя подождать: в этой фразе многие украинки ставят запятую после первого слова. Шумно проанонсированный беби-бум в Украине состоялся - и даже кризис не смог этому помешать. Вот только это не спасает ситуацию - численность населения нашей страны продолжает катастрофически уменьшаться / Подготовила Светлана Голландс // АиФ в Украине. - 2009. - апр.(№14). - С. 9. Український бебі-бум

Ротай Н. Скоро декрет!: як правильно вибирати пологовий будинок і скільки грошей треба готувати на «гонорари» лікарям у столиці та за її межами / Н. Ротай // Україна молода. - 2009. - 26 трав.(№92). - С. Вибір пологового будинку для майбутньої мами - процес відповідальний. Тож питання «де краще народжувати?» жваво обговорюються на інтернет–форумах, в офісі й на кухні, в тролейбусі, навіть у книжковому магазині. Як же вибрати найкращий варіант? Як з’ясувала «УМ», майбутнім батькам слід звертати особливу увагу не на модні шпалери в коридорах, не на кількість холодильників–телевізорів у палатах і не на пишні регалії гінеколога, а на зовсім інші моменти

Тымкив К. Недетское время: наметившийся в прошлом году в Украине беби-бум снесла волна экономического кризиса. В считанные месяцы страну накрыла эпидемия абортов, и рождаемость пошла на убыль / К. Тымкив // Корреспондент. - 2009. - 3 апр.(№12). - С. 32-34

Шкідливі звички

Алкоголізм

Алкогольне питання: Національний Інститут досліджень зловживання алкоголем і алкоголізму США винайшов "головне запитання", за допомогою якого можна швидко довідатися: чи є людина алкоголіком, чи ні. Роботи Бостонського медичного центру підтвердили, що цей метод діагностики ефективний / "Washington ProFile" // Урядовий кур'єр. - 2009. - 19 трав.(№86). - С. 13 .

Бойко А. Пиво та цигарки - ці «розваги» доступні для наших школярів: більше половини українських підлітків (15-16 років), як мінімум, пробували курити, а кожен дев’ятий - вживати алкоголь. Такі результати відповідного дослідження оприлюднив учора представник ЮНІСЕФ в Україні Джеремі Хартлі / А. Бойко // Голос України. - 2009. - 16 квіт.(№69). - С. 5. Причина такої ситуації - відсутність чіткої державної політики стосовно алкоголю та наркотиків в Україні. Адже головні причини долучення школярів до шкідливих звичок - приклад батьків, відсутність контролю та стосунки в сім’ї, незайнятість після уроків, доступність шкідливих речовин - і їх усі можна вирішити без суттєвого грошового вливання

Мединський М. Хіба пиво зникне з вулиць?: Київська міська рада просить Верховну Раду прирівняти пиво і слабоалкогольні напої до алкоголю / М. Мединський // Вечірній Київ. - 2009. - 23 черв.(№81). - С. 5. Головною причиною, що спонукала київських депутатів до такого звернення, стала, за їх словами, тенденція стрімкого зниження віку дитячого алкоголізму. За даними Всеасвітньої організації охорони здоров'я, що наводилися під час засідання Київради, Україна посідає перше місце у світі зі споживання алкоголю секред дітей та молоді

Прозвєнніков А. Зірковий літрбол: кумири підлітків - Cердючка, Шева та Кличко, пропагують нездоровий спосіб життя. Молодь спивається / А. Прозвєнніков // Вечірній Київ. - 2009. - 23 квіт.(№53). - С. 3 . Українські діти - потенційні алкоголіки. Принаймі, на це вказують соціологічні виміри. Дані опитування виявилися жахливими - 63% українських дітей у 15 років мають досвід паління, 91% - вживають алкоголь, а 14% - курили маріхуану

Тютюнопаління

Гончар О. Курці помирають рано: незабаром на пачках цигарок малюватимуть страшні картинки з прогнозами / О. Гончар // Вечірній Київ. - 2009. - 16 черв.(№77). - С. 4. "Куріння може викликати повільну та болісну смерть", "Куріння пошкоджує сперму і може призвести до імпотенції" - відтепер страшилки такого пошибу будуть відлякувати вас від купівлі чергової пачки цигарок. Окрім текстових засторог, наслідки куріння унаочать. 50% площі з лицьового та зворотнього боку пачки будуть займати малюнки та піктограми із зображенням різноманітних хвороб

Как прожить без сигареты и прибавить 10 лет жизни: самая большая проблема, которая возникает при отказе от курения, - рецидив. В США и некоторых странах Европы прошли клинические испытания антиникотиновой вакцины, которая поможет избежать возврата к нездоровой привычке. В этом году её начнут внедрять за рубежом, у нас она появится года через 3-4. а пока основной залог успеха - решительный настрой / Подготовили Юлия Экарева и Ирина Павлова // АиФ в Украине. - 2009. - июнь(№23). - С. 21.

Коваль Л. Кинь цигарку!: акція "Всесвітній день без тютюну" започаткована ВООЗ у 1987 році й ставить перед світовою спільнотою завдання: у ХХІ столітті повністю здолати нікотиноманію - одну з найпоширеніших епідемій у світі. Міністерство у справах сім'ї, молоді та спорту оприлюднило власні дослідження у цьому напрямку / Л. Коваль // Урядовий кур'єр. - 2009. - 17 черв.(№106). - С. 7

Білоусова Н. Чи спаде «димова завіса»?: міжнародні експерти радять Україні знову підвищити акцизи на цигарки.../ Н. Білоусова // День. - 2009. - 13 трав.(№77). - С.  Рівень поширення тютюнопаління у нашій країні один із найвищих у світі: палять дві третіх чоловіків (67%) і кожна п’ята жінка (20%). Такі цифри у своєму звіті під назвою «Економіка оподаткування тютюнових виробів в Україні» нещодавно озвучив Світовий банк, розкривши детальну картину розвитку цього ринку за роки незалежності нашої країни. Курінню слід негайно оголосити. В іншому випадку через декілька років отримаємо націю п’яниць та курців. Фахівці Світового банку теж наголошують на аспекті здоров’я нації при вирішенні питання швидкого поширення куріння. Проаналізувавши ситуацію, вони дійшли висновку, що тютюнова навала розпочалася через занадто низькі акцизи на ці товари

Бобруєнко Ю. Київрада посилить боротьбу з курінням у столиці: столична влада оприлюднила програму профілактики тютюнопаління / Ю. Бобруєнко // Вечірній Київ. - 2009. - 23 черв.(№81). - С. 5

Ігроманія

Рижков В. «Одноруким бандитам» криза не страшна: на Дніпропетровщині почастішали злочини ігроманів / В. Рижков // День. - 2009. - 29 квіт.(№74). - С.  Гральний азарт охопив міста та проник у сільську глибинку. Жертвами азартних ігор найчастіше стають діти й молодь, однак нерідко схильні до згубної пристрасті й люди похилого віку, які до копійки програють свою пенсію. Правоохоронні органи й громадськість уже давно б’ють на сполох і благають про допомогу, однак нашестя «одноруких бандитів» триває

Наркоманія

Замісна терапія - міфи і реальність : віднедавна в Україні в рамках програми замісної терапії відкрилася лінія довіри для людей, котрі проходять курс ЗПТ / Матеріали підготувала Антоніна Лівандовська // Вечірній Київ. - 2009. - 30 квіт.(№57). - С. 13. Ідея створення безкоштовної телефонної лінії для наркозалежних належить Київському обласному благодійному фонду "Надія та Довіра". Проект підтримано і Міністерством охорони здоров'я України

Магдич М. З неволі - зі своєї волі: Андрій Соловйов служити у Християнському центрі реабілітації наркозалежної молоді "Источник" став не випадково. Більше десяти років тому він успішно пройшов курс реабілітації і відтоді, за його словами, чітко зрозумів: він зобов'язаний допомагати тим, хто свого часу потрапив у полон наркозалежності, але потім усвідомив увесь масштаб лиха для себе, рідних і друзів і заохотив повернутися до повноцінного життя... / М. Магдич // Голос України. - 2009. - 13 трав.(№85). - С. 15. Неформальна організація, що згодом почала називатися "Источником", у Севастополі функціонує з 1996 року

Мелешко Г. Заповнення вакууму: Я хотів би дізнатися правду. Правду про те, що ж насправді відбувається з людьми, котрі проходять в Україні лікування та реабілітацію після наркотичної залежності... Пошук інформації розпочався з перегляду інтернет-матеріалів. Безліч сайтів, публікацій та обговорень стосувалася діяльності центру «Нарконон»: трагічні історії про смерть студентів і сенсаційні методики, що обіцяли повну відмову від залежності всього за вісім місяців… Суперечності викликали бажання розібратися, примусили зануритися в інформаційну безодню, поговорити з багатьма людьми і відвідати центри особисто / Г. Мелешко // Дзеркало тижня. - 2009. - 18-24 квіт.(№14). - С. 15

СНIД

Клініка на колесах: фонд "АнтиСНІД" передав п'ятьом регіональним Центрам СНІДу по мобільній клініці / Підготувала Людмила Колб // Вечірній Київ. - 2009. - 8 квіт.(№45). - С. 4. Мобільні клініки вирушили до Центрів СНІДу в Криму, Дніпропетровській, Донецькій, миколаївській, Одеській областях, а також до спеціалізованого Центру ВІЛ-позитивних дітей в "Охмадиті"

Кощенко О. Усі ми - в "групі ризику": в Україні - епідемія ВІЛ/СНІДу. щоб зупинити епідемію, впродовж наступних п'яти років, за підрахунками фахівців, держава мусить витратити майже 6 мільярдів гривень. Такі дані оприлюднено на Національному форумі з подолання епідемії ВІЛ/СНІДу в умовах економічної кризи, який відбувся в Києві / О. Кощенко // Сільські вісті. - 2009. - 7 квіт.(№38). - С. 4.

Кощенко О. Зупини відлік!: світ відзначив День пам'яті людей, котрі померли від СНІДу. В Україні вірусом імунодефіциту людини вражено понад півмільйона чоловік. У Києві на меморіалі "Червона стрічка" з'явилося перше в Європі електронне табло, яке вестиме лік ВІЛ-позитивних людей у нашій країні. Його встановили члени благодійного об'єднання "Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД" / О. Кощенко // Сільські вісті. - 2009. - 10 черв.(№63). - С. 4. Щодоби в Україні ВІЛ-інфекцією вражається 208 людей. "Зупини відлік!" - таким був лейтмотив виступів промовців. Вони закликали молодих не бути безпечними і легковажними в коханні, відмовитись від наркотиків, дбати про здоров'я, зокрема перевірятися на СНІД

Миколюк О. СНIД та економіка: що буде, якщо поширення інфекції не зупинити вже зараз? / О. Миколюк // День. - 2009. - 7 квіт.(№59). - С. Час іде, та актуальність профілактики й лікування в Україні ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та наркоманії тільки зростає. Нещодавно Президент України Віктор Ющенко взяв участь у засіданні Координаційної ради з проблем ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та наркоманії, де наголосив, що в нинішніх умовах неприпустимо скорочувати фінансування програм, спрямованих на профілактику та зменшення рівня цих захворювань. Увага перших осіб країни до проблеми зумовлена тим, що катастрофічне поширення інфекції в Україні вже через кілька років може лягти важким тягарем на економіку

Харчування

Карпенчук Л. 12 кроків до раціонального харчування / Л. Карпенчук // Урядовий кур'єр. - 2009. - 15 трав.(№84). - С. 21.

Крупник Е. Нежива вода: більшість прохолоджуючих напоїв несуть хімічну небезпеку людському організму / Е. Крупник // Вечірній Київ. - 2009. - 16 черв.(№77). - С. 7. Спрага, неодмінний супутник спеки, миттєво охопила більшість городян. Як з'ясувалося, втамувати її, насправді, майже нема чим. бо більшість популярних напоїв приховують в собі відверту небезпеку здоров'ю

Крупник Е. Fast death: швидка їжа - "фастфуд", за свідченням британських учених, украй небезпечна для здоров'я / Е. Крупник // Вечірній Київ. - 2009. - 23 черв.(№81). - С. 7. Як відомо, перекус нашвидкоруч, такий зручний для жителів мегаполісів, котрі хронічно кудись поспішають, внесено лікарями до списку ворогів здоров'я номер один. Стрімке нарощування ваги, інфаркти та діабет - хвороби, що все частіше спіткають європейців, спонукали дієтологів з британського графства Гемпшир скласти рейтинг найшкідливіших видів фастфуду

Небезпечна їжа: характеристика харчових добавок згідно з міжнародною системою стандартизації / Сторінку підготував Сергій Скоробагатько // Сільські вісті. - 2009. - 28 квіт.(№47). - С. 4. Причинами численних хвороб, надто ж усіляких алергій, причому в дітей, є їжа. І якщо на Заході спеціальне маркування добавок на упаковках харчових продуктів обов'язкове, то в нас на брак його, як правило, не заважають. А це означає, що ми їмо те, про що навіть не підозрюємо

Петрушенко М. Багато і дорого - не значить корисно: який українець не любить смачно поїсти! Але смачно і багато не значить корисно. Не даремно ж мовиться: "Що занадто, то не здраво". Це підтвердили працівники Українського НДІ харчування, які нещодавно з'ясовували у чотирьох областях -Київській, Черкаській, Чернігівській і Житомирській, як харчується населення / М. Петрушенко // Урядовий кур'єр. - 2009. - 15 трав.(№84). - С. 21. Тривогу викликає незбалансованість харчування. Нині в Україні сорок відсотків населення має надмірну вагу

Різнокольорова їжа: як вона впливає на нашу психіку?/ Іnopressa.ru. // День. - 2009. - 3 черв.(№92). - С.  Існує система здорового харчування, що базується на поєднанні продуктів за кольором. В ідеалі колірна гамма щоденного меню має складатися з 16 кольорів. У східній медицині вважається: для того, щоб бути гарним, здоровим і жити до глибокої старості, слід їсти якомога простішу їжу, поєднувати в раціоні всі кольори спектра. Якщо у вашому раціоні бракує продуктів якогось кольору, це призводить до фізичного й психічного дисбалансу, а зрештою й до хронічної хвороби

Савченко В. Кризове меню: наукова еліта у сфері дієтології та гігієни харчування виступила з ініціативною розробкою раціону харчування українців в умовах кризи, презентувавши її на засіданні прес-клубу «Антикриза». Ця тема викликала жвавий інтерес у представників ЗМІ / В. Савченко // Дзеркало тижня. - 2009. - 16-22 трав.(№17). - С. 15. Головний позаштатний дієтолог МОЗ України Олег Швець заявив, що наша країна - одна з небагатьох у Європі, яка не прийняла національної програми здорового харчування населення. Хоча в сусідній Росії така програма успішно працює. Цікаво, від кого залежить прийняття аналогічної програми в Україні?

Скрипник О. Каву в ліжко? Тільки після тестування!: як вигадливо складається доля випадкових відкриттів - непоказний кущ, який обгризли кози, не засох під пекучим ефіопським сонцем, навпаки - згодом піднявся на п’єдестал світового монополіста. Напевно, немає такої країни на планеті, де не любили б тонізуючого духмяного напою з кавових зерен. А якій каві віддаєте перевагу ви? І взагалі - чи вмієте ви правильно її вибирати? Як її краще готувати - у турочці чи в гейзерній кавоварці? Сьогодні полиці українських магазинів забиті упаковками кави різних виробників, вибір великий. Інша річ - як вибрати найкращу? / О. Скрипник // Дзеркало тижня. - 2009. - 23-29 трав.(№18). - С. 14.

Скрипник, Ольга. Такий сніданок краще віддати ворогу / Скрипник, Ольга // Дзеркало тижня. - 2009. - 21черв.(№21) . - С.12. Сьогодні проблема зайвої ваги, а якщо точніше, ожиріння, турбує не окремих громадян, а цілі держави - у США це називають внутрішнім тероризмом. На боротьбі із зайвою вагою люди заробляють мільйони. Вигадують безліч дієт, аби допомогти тим, хто хоче мати стабільну вагу і тонку талію! Отут якраз дуже до речі з’явилися й сухі сніданки, які дуже швидко стали популярними в усьому світі. На маркетингові «фенечки» ведуться не тільки діти, а й мами з бабусями. Але чому ж дієтологи і педіатри не поділяють цього захоплення?

Требушная Е. Е-да: украинцы незадумываясь уплетают колбасы, обильно сдобренные пищевыми добавками, от которых отказались Европа и Россия /Е.Требушная // Корреспондент. - 2009. - 5 июня(№20). - С. 42-43. Харчові добавки в Україні

Чи виростають крила від енерготоніків?: не за горами спекотні дні. Крива попиту на напої стрімко потягнеться догори. Чим вгамувати спрагу? Звичайно, скаже, зокрема, молодь (бо саме вона стане активним сегментом на ринку новинок), наймоднішим енергетичним напоєм. Звідки він і що в ньому? Про це розповіла президент Всеукраїнської екологічної громадської організації "Жива планета" Світлана Берзіна / Розмову провела Ольга Прокопенко // Урядовий кур'єр. - 2009. - 15 трав.(№84). - С. 8.

Як харчуватися під час кризи: на думку дієтологів, навіть у нинішній економічній ситуації економити на харчуванні аж ніяк не варто. Інша річ, що обчислювати сімейний раціон треба ретельніше, щоби вкластись у прийнятну суму. Які ж продукти життєво необхідні для організму? Ось що думає з цього приводу відомий український учений, д.м.н., професор кафедри гігієни і екології Харківського національного медичного університету Леонід Подригало / Сторінку підготував Сергій Скоробагатько // Сільські вісті. - 2009. - 28 квіт.(№47). - С. 4

Генномодифіковані продукти (ГМО)

Бевез О. ГМО - шикуйтесь в ряд: Кабінет Міністрів вирішив зобов’язати виробників маркувати вміст «мутантів» у своїй продукції / О. Бевез // Україна молода. - 2009. - 20 трав.(№88).–С.

Дубенський Д. Виробників змусять говорити правду: однак обов'язкове маркування генно-модифікованих продуктів не вирішить проблем споживачів / Д. Дубенський // Вечірній Київ. - 2009. - 15 трав.(№61). - С. 6.

Олійник Д. До питання використання генетично модифікованих організмів в Україні / Д. Олійник // Економіка України. - 2009. - №6. - С.85 - 92. У статті розглянуто доцільність запровадження єдиних підходів щодо використання продуктів харчування, які містять генетично модифіковані організми. Проаналізовано їх використання в Україні та вплив на здоров'я споживачів

Писанська В. Трансген як член сім'ї?: неймовірно, але повідомлення контролюючих органів про те, що в понад 90 відсотках кисломолочних продуктів виявлено не лише кількість консервантів, яка перевищує безпечну для здоров'я людини норму, а й генномодифіковані продукти (ГМО), не викликало протесту споживачів / В. Писанська // Голос України. - 2009. - 22 квіт.(№72). - С. 6. Вберегтися від нашестя, здається, неможливо: складається враження, ніби Україна стала полігоном для випробування шкідливих ліків і продуктів харчування. Як виробляється такий продукт?

Інтернет-ресурси

http://www.vechirka.kiev.ua/  Вечірній Київ Електронна версія газети
http://www.day.kiev.ua/ -Газета «День» Щоденна всеукраїнська газета
http://www.zn.kiev.ua/ Дзеркало тижня: Міжнародний суспільно-політичний тижневик
http://www.kp.kiev.ua/ Комсомольська правда в Україні
http://www.korespondent.net/ Кореспондент: Українська мережа новин
http://uamedia.visti.net/  Українська преса в Internet Урядовий Кур'єр, Україна Молода, Голос України, Молодь України, Київська Правда, Сільські Вісті, Робітнича Газета, Закон і Бізнес, УКРІНФОРМ,
http://www.umoloda.kiev.ua/ Україна молода Електронна версія газети
http://kreschatic.kiev.ua/ Хрещатик: Газета київської міської ради

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ