Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Hyperloop або читати корисно

Поділіться цією сторінкою:

Ілон Маск - доказ тому, що книги надихають

Бібліографічний дайджест із циклу «ТЕСЛА. Історія. Сучасність...»

Частина VІІI

Дивіться на сайті бібліотеки частина І, частина ІІ, частина III,  частина ІV,

 частина VчастинаVI , частина VIII   та слідкуйте за продовженням

на сайті http://www.msmb.org.ua

Коли Ілон Маск реалізує проект Hyperloop Alpha, то міжміське сполучення докорінно змінить весь світ. Авіатранспорт перепрофілюється для доставки на орбіту космічних туристів і частково виконуватиме тільки віддалені перевезення пасажирів. Як вам такі перспективи?

Hyperloop Alpha

Світову увагу проект вакуумного поїзда Hyperloop привернув ще в 2012 році. Концепція технологічно розвинула класичну ідею пневматичної пошти. Технологія hyperloop передбачає подорожі спеціальниими вакуумними тунелями з надвисокими швидкостями.

На початку листопада 2020 року, Hyperloop перевіз своїх перших пасажирів. Щоправда тільки в тестовому режимі. Масові перевезення обіцяють в 2025 році

Вперше, в 2003 році, розробку вакуумного поїзда представили американські інженери Джеймс Пауелл і Гордон Денбі.

У 2012-му про намір створювати гіперлуп-поїзди заявив Ілон Маск, засновник SpaceX. За розрахунками Маска, Hyperloop дозволить розвивати швидкість до 1200 км / год та переміщатись на сонячній енергії в тунелях. П’ятий вид транспорту не завдаватиме шкоди навколишньому середовищу, не залежатиме від умов погоди

В 2014 році компанію з виробництва таких поїздів відкрив британський медіагігант Virgin.

 Восени минулого року в проект інвестував значну суму мільярдер і засновник Virgin Річард Бренсон.

Автор книги бетселера «До біса все! Бери роби!». Нещодавно Бренсон анонсував попереднє узгодження запуску Hyperloop в Індії, а Маск заявив про те, що влада дозволила прокладати тунель під Вашингтоном для майбутнього запуску Hyperloop в США.

 

 

 

Як все починалося в далекому 1863 році

Історія ідеї Hyperloop в літературі

Пересування у вакуумному тунелі, подібне до Hyperloop, вперше докладно описане, в антиутопії Жюля Верна «Париж в XX столітті».

Дивно, але опубліковали цю книгу аж через !!! сто тридцять років після написання.

Рукопис роману вважали втраченим аж до 1989 року, доки його знайшов у родинному сейфі праправнук Жуля Верна. Таким чином, роман, написаний у 1863 році про Париж 1960-х років, було вперше опубліковано аж у 1994 році! Майже детективна захоплююча історія. Здається автор приховав твір недаремно. Жулю Верну було що приховувати в романі від сучасників. Він трохи побешкетував над ними в тексті.

«Париж в XX столітті» одночасно має і цінність історичного документа. Він - справжня енциклопедія, що містить комплексні відомості про Францію і особливо про тогочасний Париж. Ілон Маск, звісно , не оминув роман своєю увагою

                           Бібліографія

 

Брэнсон, Ричард. К черту всё! Берись и делай! - 2 [Текст] = Screw it, Let's do it. Expanded / Брэнсон, Ричард ; Пер. с англ. М.Вершовского. - М. : Юнайтед Пресс, 2011. - 281 с.

Верн, Жуль. Париж двадцятого століття [Текст] = Paris au XXe siecle : Роман / Верн, Жуль ; Пер. з франц. М.Абрамова. - К. : Вид-во Жупанського, 2018. - 248 с

Книги можна замовити та отримати додому у відділі обслуговування нашої молодіжної бібліотеки за адресою: вул. Толстого, 49

***

Ілон Маск - доказ того, що в дитинстві та юності корисно читати книжки

Не виключено, що саме фантастика та фентезі пробудили в майбутнього винахідника неспокійний дух відкривача. Про це можна прочитати в тій же книжці Ешлі Венса про Ілона Маска.

Короткий огляд: Серед легенд техбізнесу, саме Ілона Маска найбільше обдаровують гучними епітетами та приголомшливими порівняннями: його називають і Леонардо да Вінчі нашої епохи, і новим Стівом Джобсом. Без нього не було б ані платіжної системи PayPal, ані електромобілів Tesla, ані перших приватних космічних польотів. Він прагне не тільки пересадити людство на електромобілі, зняти його з нафтової голки завдяки сонячній енергії електромобілів, але й розпочати колонізацію Марса та зробити людську цивілізацію міжпланетною. Обізнаний у світі технологій, американський журналіст Ешлі Венс зміг отримати доступ до Маска, до його родини, колег та друзів. Ця книжка відстежує шлях мільярдера від непростого дитинства у Південній Африці аж до сходження на вершини світового бізнесу. Венс провів понад 50 годин у розмовах з Маском, аби розповісти історію компаній, які змінюють світ, та розкрити непросту особистість інноватора, що втілює в реальність задуми планетарного та міжпланетного масштабу.

https://www.e-reading-lib.com/book.php?book=1050747

Втілення ідеї Hyperloop в ХІХ –ХХ столітті

Як уже зазначалося, роман «Париж в XX столітті» Жуль Верн написав в1863 році. У ті ж роки було здійснено перші дві спроби практичного втілення нової транспортної технології . Хоч вони обидві були успішними, але тільки експериментальними.

З серпня 1864 в парку Кришталевого палацу на півдні Лондона діяла, сконструйована Томасом Раммелем, пневматична залізниця. Вагон, переміщався по тунелю довжиною 550 м і діаметром близько 3 м, приводився в рух гігантським вентилятором, що працював в свою чергу від парової машини.

Подібний транспортний засіб також продемонстрував американський винахідник Альфред Елі Біч в 1867 році в Нью-Йорку. А з 1870 по 1873 роки навіть він діяв як працюючий прототип метрополітену: за 25 центів можна було покататися під Бродвеєм в циліндричному вагончику на 22 пасажира по тунелю довжиною всього 95 м. Хоча для публіки це був свого роду атракціон, його творець планував Beach Pneumatic Transit в якості повномасштабної транспортної системи - якій, втім, так і не судилося з'явитися на світ.

Технічне впровадження ідеї Hyperloop ближче до нашого часу

Уже в кінці XIX століття простий пневматичний транспорт став тупиковою гілкою розвитку, нездатною конкурувати за швидкістю і вартістю з електричними і паровими двигунами. У 1909 році згадуваний уже Роберт Годдард анонімно опублікував статтю про потяг нового типу – вакуумний. Однак, докладні креслення прототипів такого транспорту, здатного рухатися зі швидкістю до 1600 км / год, були знайдені в його паперах після смерті винахідника, що відрізнявся рідкісною скритністю, - патенти «Vacuum tube transportation system» і «Apparatus for vacuum tube transportation» були видані його вдові тільки в 1949-50 роках.

Окрім того, практично одночасно з Годдардом, досліди з переміщенням тіл у вакуумній трубі за допомогою електромагнітного підвісу успішно проводив в 1911-1913 роках професор фізики Томського технологічного інституту Борис Вейнберг, який прочитав 31 березня 1914 року в Санкт-Петербурзі лекцію під назвою «Рух без тертя », незабаром видану і окремою брошурою.

Проект Swissmetro

За минулі десятиліття проекти вакуумного поїзда так і не були реалізовані, хоча ідеї, що нагадують про проекти Годдарда і Вейнберга, все ж продовжували періодично висуватися. Так, в 1974 році інженер Швейцарських федеральних залізниць Родольфо Ньєто, вимушений щодня їздити на роботу з Лозанни в Берн, придумав спосіб скоротити час на такий шлях, використовуючи маглев-поїзда в підземному вакуумному тунелі. Перспектива реалізації такого проекту визрівала вкрай повільно, протягом усіх 1990-х років В результаті з’явився проект Swissmetro - вакуумного поїзда, що рухається в середовищі низького тиску зі швидкістю близько 500 км / ч і з'єднує Сент-Галлен з Цюріхом, а потім наступного в Базель, Берн, Лозанну і Женеву. Наприклад, з Берна в Цюріх можна було б дістатися тоді за всього 12 хвилин замість години. На жаль, після багатьох років проект Swissmetro остаточно закрито в 2009 році. Причина банальна: нестача фінансування для реалізації

https://itc.ua/articles/hyperloop-vakuumnyie-poezda-i-ih-podvodnyie-kamni/

Швидкість без зупинок

Допитливий Ілон знав, що ще в 1909 році піонер ракетобудування Роберт Годдард запропонував ідею вакуумного поїзда, просто вона чекала свого часу, а саме - відчайдушно підприємливого підходу.

Маск розповів сучасному світу, що є дуже дієвий спосіб надшвидкого подолання великих відстаней і ім'я йому Hyperloop.

Ідеальний транспорт, на божевільну швидкість якого не зможуть вплинути погодні умови, зацікавив шейхів ОАЕ та 44-го президента США. Навіть скептики-європейці прийшли до висновку, що гіперпетля між Гельсінкі та Стокгольмом щорічно буде приносити більше 1 млрд євро прибутку. Поки всі в очікуванні завершення випробувань в пустелі США. Хочеться вірити, що не марно.

https://www.hroniky.com/news/view/18830-korotka-istoriia-vsikh-vynakhodiv-ilona-maska

ЛИСТОПАД 2020

У США протестували перший гіперлуп-поїзд з пасажирами на борту

У пустелі Невади пройшло перше випробування надшвидкісного потягу Hyperloop Virgin з людьми на борту. Про це повідомляє The Verge.

Першими пасажирами Hyperloop Virgin стали технічний директор компанії Джош Гігель і керівниця відділу обслуговування пасажирів Сара Лучіан. На тестовій трасі протяжністю 500 метрів капсулі вдалося досягти швидкості 160 кілометрів на годину. Максимальна швидкість, яку повинен розвивати гіперлуп в майбутньому, - 1 223 кілометри в час.

Дизайн розробив датчанин Бьярке Інгельс. Один з найвідоміших його проектів - електростанція CopenHill в Копенгагені, яка не виділяє в повітря небезпечних випарів, що дозволило створити на її даху гірськолижну базу. А недавно Інгельс заявив, що працює над генеральним планом з порятунку Землі.

9 листопада 2020 року. Випробовування Hyperloop Virgin

http://batona.net/130953-v-ssha-protestirovali-pervyy-giperlup-poezd-s-passazhirami-5-foto.html

Майже телепортація

Каліфорнія завжди страждала від перевантаженого трафіку. Здавалося б, логічне рішення проблеми - побудувати ще одну автостраду, рейки для поїзда і зменшити потік машин. Але Ілон Маск, як ми знаємо, не задовольняється традиційними рішеннями.

Поки Каліфорнія збиралася вирішити проблему запуском швидкісного трамвая за $ 70 мільярдів, Маск проклав вакуумний тунель всього за $ 6 мільярдів. У ньому буде курсувати поїзд з пасажирськими капсулами зі швидкістю 1200 км / год (що майже в два рази швидше, ніж літак). Все це працюватиме на сонячній енергії, без шкідливих викидів в атмосферу та загроз клімату.

Гіперлуп доставить вас від Лос-Анджелеса до Сан-Франциско всього за 30 хвилин і коштуватиме $ 25.

Ходять чутки, що зовсім скоро тунель майбутнього може з'явитися і в Україні. Він доставить вас з Києва до Львова чи Одеси всього за 40 хвилин і обійдеться не набагато дорожче, ніж "Укрзалізниця". Тестову платформу планують організувати в Дніпрі

Скромний геній, винахідник і мільярдер Ілон Маск змінив життя тих, хто навіть не чув його імені. Він піклується про навколишнє середовище, записує реп і колонізує Марс, доводячи, що наступ майбутнього можна прискорити.

https://www.hroniky.com/news/view/18567-iak-ilon-mask-zminiuie-nashe-uiavlennia-pro-maibutnie

Hyperloop. Що це взагалі таке

Hyperloop - це розроблена засновником SpaceX Ілона Маском концепція транспортної системи, що складається із сталевих труб, усередині яких в вакуумі переміщається поїзд на повітряній подушці або завдяки магнітній левітації. При цьому може розвиватися швидкість від 350 до 1220 км / год.

Восени минулого року компанія опублікувала список з десяти частин світу, де в перспективі планують запустити Hyperloop за результатами міжнародного конкурсу. У списку була Великобританія, США, Канада, Мексика, Індія, але України та європейських материкових країн не було. В цей же час в проект інвестував значну суму мільярдер і засновник Virgin Річард Бренсон. Днями Бренсон анонсував попереднє узгодження запуску Hyperloop в Індії між Мумбаї і Пуною, а Маск заявив про те, що влада дозволила прокладати тунель під Вашингтоном для майбутнього запуску Hyperloop в США.

Що буде в Україні

Як з'ясувалося на прес-конференції, в Україні будуть дійсно працювати над проектом - створять Центр транспортних інновацій Hype.ua і пізніше протестують Hyperloop в Дніпрі. За словами міністра інфраструктури України, для України це спосіб увійти в ряд передових країн.

До роботи над проектом підключаться "Укроборонпром", Національна академія наук, "Південмаш" та інші. На першій стадії проект оцінять на рівні Академії наук, на другий побудують тестову площадку в Дніпрі, а потім будуть реалізовувати промислове виробництво. Для цього залучать приватні інвестиції. Бюджет проекту обіцяють озвучити через 2-3 тижні, але поки говорять, що Hyperloop в Україні попередньо обійдеться в два рази дешевше, ніж будівництво високошвидкісних залізниць.

Чому всі жартують

Якщо тестуванням в Дніпрі не обмежаться, то перспектива запуску Hyperloop в Україні радує. Як можна буде реалізувати проект із надсучасними поїздами-капсулами на повітряній подушці, які будуть переміщатися в вакуумних трубах, в українських реаліях - поки невідомо. Всі давно змирилися з 17 годинами в шляху в плацкарті, електричкою на Троєщину, розбитими рейками, і навіть Інтерсіті, що раз у раз ламаються. Тому розповіді про технології Маска здаються нереальними і недоречними, поки звичайна залізниця в такому стані.

Проте, все можливо…Раніше вважали, що поїздка в 50-60 км імовірно обійдеться в 5 доларів. Тоді ж було повідомлено, що тестові поїздки планують почати з 2021 року.

Джерело: https://gloss.ua/citynews/121103-hyperloop-v-ukraine-chto-uzhe-izvestno-i-pochemu-ob-etom-vse-shutyat

WEB-ліографія

https://ecotechnica.com.ua/transport/3307-kapsulu-hyperloop-ot-spacex-tesla-ilon-mask-khochet-razognat-do-poloviny-skorosti-zvuka.html Капсулу Hyperloop від SpaceX / Tesla Ілон Маск хоче розігнати до половини швидкості звуку

https://ecotechnica.com.ua/transport/3372-ilon-mask-vypustil-video-pervogo-tonnelya-pod-los-anzhelesom.html Ілон Маск випустив відео першого тунелю під Лос-Анжелесом

https://youtu.be/Q3VvA9jEVMI "Де і Коли все ж буде побудований перший Hyperloop?" на YouTube

https://ecotechnica.com.ua/tag/hyperloop.html  Первые пассажиры Virgin Hyperloop проехались по вакуумному туннелю

https://www.youtube.com/watch?v=VaPyXiheCm0 В Україні планують запустити гіперлуп - транспорт якого ще немає в світі

https://www.youtube.com/watch?v=tp3Uodoyp8g Українські чиновники всерйоз заявляють про наміри збудувати "Гіперлуп"

https://www.youtube.com/watch?v=DisVGCnFKpg Ілон Маск представив першу в світі капсулу "Гіперлуп"

https://112.ua/politika/omelyan-zayavil-o-sozdanii-testovoy-ploshhadki-v-dnepre-dlya-realizacii-proekta-hyperloop-434344.html Україна приєдналася до проекту «Hyperloop», в 2018 році, створенням тестової платформи в Дніпрі

https://ecotechnica.com.ua/transport/4978-virgin-hyperloop-prosertifitsiruet-vakuumnye-poezda-dlya-ssha.html  Virgin Hyperloop просертифицирует вакуумные поезда для США

https://itc.ua/articles/hyperloop-vakuumnyie-poezda-i-ih-podvodnyie-kamni/ Hyperloop: вакуумные поезда и их подводные камни

https://ecotechnica.com.ua/technology/4245-poezda-hyperloop-budut-ezdit-na-energii-solnechnykh-batarej-i-bezlopastnykh-vetrogeneratorov.html Поезда Hyperloop будут ездить на энергии солнечных батарей и безлопастных ветрогенераторов

https://ecotechnica.com.ua/transport/4587-byudzhetnyj-hyperloop-dlya-dostavki-tovarov-magway-perevernet-transportnuyu-otrasl-video.html Бюджетный Hyperloop для доставки товаров Magway перевернет транспортную отрасль 

https://ecotechnica.com.ua/transport/4816-novoe-issledovanie-hyperloop-ot-hardt-obespechit-niderlandam-rost-vvp-na-275-mdld-evro.html Новое исследование: Hyperloop от Hardt обеспечит Нидерландам рост ВВП на 275 мдлд евро

https://ecotechnica.com.ua/transport/3461-skorostnoj-tunnel-ilona-maska-svyazhet-metro-i-stadion-v-los-andzhelese.html

https://www.hroniky.com/news/view/18830-korotka-istoriia-vsikh-vynakhodiv-ilona-maska Коротка історія винаходів Ілона Маска

https://www.hroniky.com/news/view/18567-iak-ilon-mask-zminiuie-nashe-uiavlennia-pro-maibutnie Як Ілон Маск змінює наше уявлення про майбутнє

https://video-ua.112.ua/u-ssha-protestuvaly-pershyi-hiperlup-poizd-z-pasazhyramy-na-bortu-336044.html У США протестували перший гіперлуп-поїзд з пасажирами на борту

https://youtu.be/Wp9FQLW1XYs Ілон Маск: Презентація першого тунелю The Boring Company

https://fishki.net/3469684-v-ssha-protestirovali-pervyj-giperlup-poezd-s-passazhirami-na-bortu.html В США протестировали первый гиперлуп-поезд с пассажирами на борту

https://www.youtube.com/watch?v=Z5LbHhEtLYk Аудиокнига "Илон Маск. Tesla, SpaceX и дорога в будущее" - Эшли Вэнс

http://www.e-reading.by/bookreader.php/141406/Vern_-_Parizh_100_let_spustya_(Parizh_v_XX_veke).html Жуль Верн. Роман «Париж в XX столітті» Читати он-лайн

                    Список творів Жуля Верна із фондів МСМБ

Верн, Жуль. 20 000 льє під водою [Текст] : роман / Верн, Жуль ; Пер. з фр. Д.Паламарчука; Післям. О.Пономаревої. - К.; Тернопіль : Веселка; Навчальна книга - Богдан, 2010. - 299 с.

Діти капітана Гранта [Текст] : роман / Верн, Жуль ; Пер. с фр.; Худож. Н.Козлов. - Харків : Вид. дім "ШКОЛА", 2008. - 510 с.

Навколо світу за 80 днів [Текст] : роман: Для дітей середнього та старшого шкільного віку / Верн, Жуль ; Пер. з фр. О.Донічевої; Худож. Н.Клочкова. - К. : Країна Мрій, 2009. - 272 с

Париж двадцятого століття [Текст] = Paris au XXe siecle- : роман / Верн, Жуль ; Пер. з франц. М.Абрамова. - К. : Вид-во Жупанського, 2018. - 248 с. Серед більше ніж півсотні романів у доробку письменника «Париж ХХ століття» займає окреме місце, оскільки, на відміну від інших його творів, він сповнений не стільки звичного захоплення чудесами науки майбутнього, скільки тривогою про те, до чого може призвести індустріалізація суспільства і, як наслідок, тотальна раціоналізація всіх проявів життя.

П'ятнадцятирічний капітан [Текст] : роман: Літературно-художнє видання / Верн, Жуль ; Післямова В.Пащенка; Пер. з фр. - Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2016. - 408 с. :

Таємничий острів [Текст] : роман: Для сер. та ст.шк.віку / Верн, Жуль ; Пер. с фр. В.Омельченка; Післям. В.Пащенко; Худож. Г.Акулов. - К. : Веселка, 1992. - 528 с

Докладніше з творчістю Жуля Верна ви можете ознайомитися в електронному каталозі на сайті бібліотеки https://msmb.org.ua/.

До вашої уваги близько ста книг автора

 

Бібліограф упорядник: Наталя Фоміна

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ