Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Ми згуртовані перед викликами й загрозами

Поділіться цією сторінкою:

Бібліографічний список статей до Дня єднання (16 лютого)

ДЕНЬ ЄДНАННЯ УКРАЇНИ

16 лютого в Україні святкують особливе свято — День єднання. Головна мета цього дня — посилення консолідації українського народу та зміцнення його стійкості в умовах зростання військової загрози.

Державна ініціатива Дня єднання виникла на початку лютого  2022 року. Американська та західноєвропейська розвідки попереджали Україну про можливе вторгнення РФ і навіть називали дату - 16 лютого. Ніхто не хотів вірити в це країна продовжувала жити своїм життям і турботами. Але в суспільстві все-таки почалися хвилювання. Для підняття духу і, щоб зменшити психологічний тиск, президент України підписав Указ № 53/2022 від 14 лютого 2022 року «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства», згідно з яким  16 лютого 2022 року встановив нове свято, покликане нагадати, що саме в єднанні  наші сила та міць. "Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання", сказав тоді президент.

День єднання молоде свято. У нього немає сформованих роками традицій, але в умовах війни воно набуло особливого сенсу - показати усьому світові, що ми сьогодні як ніколи єдині та попри все будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє.

У День єднання України бажаємо нам усім здорового прагматизму і щирої віри для побудови економічно незалежної та соціально відповідальної держави. Саме нашому поколінню відведено цей важливий історичний шанс.

Пам’ятаймо та шануймо наших національних героїв. Молімо Бога за тих, хто віддав своє життя за Україну. Зичимо щастя, добробуту та злагоди в родинах. Слава Україні! Героям Слава!

Детальніше: https://www.unian.ua/lite/holidays/den-yednannya-2023-data-ta-istoriya-svyata-12147075.html

https://www.knuba.edu.ua/den-yednannya-ukra%D1%97ni/

Бібліографія статей

(подано в зворотній хронології та в алфавіті авторів)

Президент України

Україна. Президент. Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства [Текст] = https://www.president.gov.ua/documents/532022-41357: указ Президента України від 14 лютого 2022 р. №53/2022 / Інф. "УК" // Урядовий кур`єр. - 2022. - 16 лют. (№32). - С. 2. З метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість оголосити 16 лютого 2022 року Днем єднання

Лепеха, Ярослав. "Нас об'єднує єдине бажання: жити в мирі" [Електронний ресурс] = https://suspilne.media/207438-nas-obednue-edine-bazanna-ziti-v-miri-zelenskij-zapisav-video-do-dna-ednanna/: Зеленський записав відео до Дня єднання / Лепеха, Ярослав // Суспільне. Новини. - 2022. - 16 лют. Президент Володимир Зеленський записав ролик до нововведеного Дня єдності, який відзначають 16 лютого. Він побажав українцям об'єднуватися заради єдиного бажання – жити в мирі та щасті. Пересічні українці та політики публікують фото та відео із підписами "Ми разом – ми в Україні"

Сьогодні в державі оголошено День єднання [Текст] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/sogodni-v-derzhavi-ogolosheno-den-yednannya/: напередодні Президент Володимир Зеленський звернувся до співгромадян // Урядовий кур`єр. - 2022. - 16 лют. (№32). - С. 2. Звернення Президента України Володимира Зеленського до співгромадян

2023

День Єднання в Україні: історія свята [Електронний ресурс] = https://zn.ua/ukr/UKRAINE/den-jednannja-ukrajini-istorija-svjata.html / Підготувала Фаїна Вауліна // Дзеркало тижня. - 2023. - 16 лют. 16 лютого в Україні відзначають День єднання.

Зайцева, Ольга. День єднання: історія свята напередодні війни [Електронний ресурс] = https://www.unian.ua/lite/holidays/den-yednannya-2023-data-ta-istoriya-svyata-12147075.html: 16 лютого 2022 року президент України встановив нове свято - День єднання / Зайцева, Ольга // УНІАН. - 2023. - 16 лют. Україна відзначає День єднання. Його президент України Володимир Зеленський заснував 16 лютого 2022 року на тлі попереджень про можливу війну.

Крючкова, Юлія. День єднання в Україні: пафосна радянщина у боротьбі за рейтинги чи згуртування людей? [Електронний ресурс] = https://www.radiosvoboda.org/a/den-yednannya-zelenskyy/31707047.html / Крючкова, Юлія // Радіо Свобода. - 2023. - 16 лют. Підняття прапорів України над адміністративними будівлями, виконання державного гімну, вишиванки на роботі, спеціальні уроки в школах та тематичні марафони на українських телеканалах. 16 лютого в Україні вперше відзначили День єднання, запроваджений напередодні Указ президента Володимира Зеленського. З якою метою українська влада запровадила спеціальне свято на дату ймовірного вторгнення Росії? Чи справді такі патріотичні заходи можуть об’єднати громадян? Про це Радіо Свобода запитало експертів

2022

День єднання [Електронний ресурс] = https://armyinform.com.ua/2022/02/16/den-yednannya-yak-v-ukrayini-vidznachaly-nove-derzhavne-svyato/: як в Україні відзначали нове державне свято / Інф. АрміяInform // АрміяInform. - 2022. - 16 лют. Сьогодні вся Україна відзначала нове державне свято — День єднання. В усіх містах України піднімали Державний Прапор на будинках і спорудах, а о 10:00 в унісон виконували головну пісню України.

Коваль, Любомира. Люди вірять у свою армію та державу [Текст] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/lyudi-viryat-u-svoyu-armiyu-ta-derzhavu/: наша згуртованість — найкраща зброя проти споконвічного агресора / Коваль, Любомира // Урядовий кур`єр. - 2022. - 17 лют. (№33). - С. 2. Уряд згідно з указом Президента про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства, відзначає з усіма українцями День єднання. «У цей день ми хочемо показати нашим друзям і нашим ворогам, що Україна згуртована, наш народ об’єднаний у готовності захищати Батьківщину, свободу й незалежність. День єднання — не про політику та владу, це про державу. Українці відкинули свої розбіжності і єднаються у відповідь на загрози. Заради кращого майбутнього ми вміємо це робити. І наша згуртованість — наша найкраща зброя», — наголосив глава уряду. Бо в нас велика держава, сильна армія і незламний народ. Ми хочемо мирно жити і процвітати на своїй землі. І нікому не дозволимо зазіхнути на наше демократичне європейське вільне майбутнє

Мілсент, Аліна. День єднання [Електронний ресурс] = https://soc.obozrevatel.com/ukr/prazdniki/den-ednannya-yak-ukraintsi-vidznachayut-svyato-yake-viniklo-cherez-vijnu-z-rf.htm: як українці відзначають свято, яке виникло через війну з РФ / Мілсент, Аліна // OBOZREVATEL . - 2023. - 16 лют. 14 лютого 2022 року на тлі попереджень американської та західноєвропейської розвідки про можливу війну, президент Володимир Зеленський підписав указ про започаткування нового свята 16 лютого Дня єднання. Тоді, на початку лютого 2022-го, мало хто вірив у те, що Росія дійсно розпочне велику війну, а День єднання ще раз нагадав, що саме у єдності наша сила і міць. Про те, як виникло це свято і яке значення воно має

Ми згуртовані перед викликами й загрозами [Текст] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/mi-zgurtovani-pered-viklikami-j-zagrozami/: у День єднання українці продемонстрували це і друзям, і ворогам / Відділ новин «Урядового кур’єра» // Урядовий кур`єр. - 2022. - 18 лют. (№34). - С. 2. Моя Україна єдина! Моя Україна сильна! Вірю у свою державу! Україна — це Європа. Єдність — наша найпотужніша зброя! У День єднання українці продемонстрували друзям і ворогам, що Україна згуртована перед лицем загроз. Що український народ єдиний у готовності захищати Батьківщину, свободу та незалежність. На провідних загальнонаціональних і регіональних телеканалах пройшов ранковий і вечірній телемарафон єднання #UAразом. Під час ранкового до українців звернувся Президент Володимир Зеленський, який наголосив, що наш дім Україну захистити можна лише разом, об’єднавшись. Що схід, захід, південь, північ — звучить тільки разом і звучить сильно

Національна єдність під час і після війни [Електронний ресурс] = https://zbruc.eu/node/113781: за матеріалами круглого столу “Національна єдність під час і після війни” / Підготувала Іва Подольська // Збруч. - 2022. - 17 лист. З початком повномасштабної війни українська нація показала небачений досі приклад консолідації суспільства. Сьогоднішня велика війна, яку можна вважати Третьою світовою у гібридному форматі, фактично стала критичною точкою об’єднання українців довкола спільних цінностей. Ми спільно обирали проєвропейський курс розвитку і відмовилися від будь-яких зв’язків із росією. Хоча саме ці питання надзвичайно довго були ключовими темами для суперечок і роздробленості серед українців. Однак наскільки сталою є теперішня наша єдність?

Нині найкращий приклад єдності демонструє Українська армія," — Олександр Корнієнко [Електронний ресурс] = https://armyinform.com.ua/2022/02/16/nyni-najkrashhyj-pryklad-yednosti-demonstruye-ukrayinska-armiya-oleksandr-korniyenko/ / Інф. АрміяInform // АрміяInform. - 2022. - 16 лют. Про це час зазначив під час Марафону до Дня єднання на телеканалі «Рада» Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко. За його словами, саме з українського війська, з наших бійців потрібно брати приклад. Адже вони демонструють єдність незалежно від того, де перебувають та яке завдання виконують

WEBліографія

https://www.youtube.com/watch?v=bh7xOwX437A  День єднання 2024

https://www.holosameryky.com/a/6444892.html  –  Україна 16 лютого вперше відзначила День єднання. Відео

https://www.youtube.com/watch?v=_ANvuAqQLmY  День єдності

Інтернет-ресурси

https://www.president.gov.ua – сайт Президента України

https://zn.ua/  сайт газети «Дзеркало тижня»

https://ukurier.gov.ua – сайт газети «Урядовий кур’єр»

Підготувала бібліограф: Мілашенко Т. І.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ