Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

«Здоровий спосіб життя - основа національної безпеки»

Поділіться цією сторінкою:

Бібліодайджест до Всесвітнього дня здoрoвoгo харчування

Здорове, правильне харчування, є одним з найбільш значущих аспектів способу життя людини і факторів його здоров’я. Давня мудрість говорить: «Ми є те, що ми їмо». Мета Всесвітнього дня здoрoвoгo харчування - залучення уваги громадськості до проблем харчування в сучасному суспільстві. Відзначається «Всесвітній день здoрoвoгo харчування » щорічно 16 жовтня.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 80 відсотків усіх захворювань пов’язані тією чи іншою мірою з харчуванням, а 40 відсотків з них пов’язані безпосередньо з фактором харчування людини.

Оптимальне здорове харчування може сприяти не тільки поліпшенню вашого самопочуття, бадьорості, енергійності та активності, але також дозволить знизити ризики розвитку серйозних серцево-судинних захворювань, онкологічних, шлунково-кишкових та інших захворювань, значно погіршуючих якість вашого життя. Харчуйтеся правильно, не шкодуйте часу на приготування здорової свіжої їжі, відмовляйтеся від сурогатного швидкого харчування і ви істотно зміните своє життя на краще!

Цікаві факти про здорове харчування

Всім нам відомо, що здорове харчування зміцнює здоров'я і є профілактикою різних захворювань.  

Однак далеко не завжди виходить і хочеться правильно харчуватися, особливо за наявності смачних і шкідливих продуктів. Існує безліч думок щодо того, що ж насправді потрапляє в категорію «здорове харчування», проте в деякому думка дієтологів, все ж, сходиться: це, насамперед, збалансований раціон, в який включені фрукти і овочі, морепродукти, бобові, горіхи, молочні продукти, і виключені цукор, фаст-фуд і оброблені продукти.

1. Правильне харчування знижує ризик розвитку деяких видів раку. Численні дослідження підтверджують, що дієти з високим вмістом фруктів і овочів можуть запобігти виникненню хвороби.

2. Здорова дієта покращує шкіру. А продукти з високим вмістом вуглеводів з високим глікемічним індексом викликають акне, про що свідчить дослідження вчених.

3. Правильне харчування може поліпшити чоловічу фертильність. Як показують дослідження, середземноморська дієта пов'язана зі збільшенням кількості сперми.

4. Збалансована дієта може поліпшити настрій. Вченістверджують, що вживання овочів і фруктів позитивним чином позначається на психічному здоров'ї.

5. Корисні продукти подовжують життя. Люди, які добре і правильно харчуються, як правило, живуть довше і мають менше проблем зі здоров'ям.

6. Дослідження показують, що вживання в їжу корисних продуктів може знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань, в тому числі серцевих нападів і інсультів.

7. Здорове харчування покращує якість і кількість сну.

Ми думаємо про їжу близько ста разів на день. Так-так, в перебігу дня нам доводиться близько 100 раз приймати харчові рішення. Тому раз на тиждень можна без шкоди дозволити собі і шматочок торта (не весь торт), і одне тістечко, і тарілку пельменів. Виняток можуть скласти хіба що спортсмени на етапі сушіння – там все строго, скільки не думай.

У молоці з пониженим вмістом жиру більше кальцію. Виявляється, жир витісняє кальцій, тому витісняючи жир з молока (але не повністю, трохи жиру залишимо), на виробництві підвищують кількість кальцію в кожній чашці. До речі, кістки організму повністю оновлюються за сім років, так що ще є можливість зміцнити скелет у кожного. Крім того, приємним бонусом в такому молоці буде зниження кількості насичених жирів – їх їсти треба, але зовсім трохи.

Роздільне харчування з недоведеною ефективністю. Саме так: ефективність роздільного харчування науково не доведена. замість шкідливих жирних і калорійних страв до вас додому приїде збалансоване меню, яке подарує відчуття ситості і достатку собою. Їсти після шести можна. І навіть потрібно, якщо ви лягаєте після 10 вечора.

Досить їсти востаннє за три-чотири години до сну – цього цілком достатньо, щоб їжу переварити і не заважала організму спокійно відпочивати. Крім того, якщо дуже хочеться їсти, а на годиннику вже дев’ять вечора – спокійно випийте склянку нежирного кефіру і не мучте себе. Від такого перекусу калорій зайвих не додасть і шлунок не буде перевантажений.

Меню правильного харчування може складатися з страв, які не повторюються. Причому тут навіть не йдеться про те, що куряча грудка з сіллю і куряча грудка з петрушкою – це різні страви. Тут йдеться про компанію, яка готова надати своїм клієнтам семиденне меню без повторюваних страв, причому всі вони ресторанного рівня і збалансованого складу.

Якщо ви вважаєте, що це дійсно цікаві факти про правильне харчування, то просто зайдіть на сайт компанії і перевірте всі їх в дії – вони реально працюють.

КНИГИ ПРО ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ

Пейткс, Моніка. Мія і Бруно ростуть здоровими [Текст] = Mia y Brunocrecensanos : Що варто знати про дитяче харчування та ожиріння: Науково-популярне видання. Для молодшого шкільного віку / Пейткс, Моніка ; Пер. з ісп. Я.Губарева; Худож. К.Лосантос. - Львів : Урбіно, 2020. - 44 с. : іл. - ISBN 9789662647389

Бруно сім років, і сьогодні він сумує, бо в школі його обізвали «коровою». Хоча він зазвичай харчується так, як і інші хлопчики та дівчатка, у нього накопичується на животі жирок.І це турбує Бруно, бо він більше втомлюється, коли бігає на майданчику. Педіатр каже, що в нього ОЖИРІННЯ. Булінг? Здорове харчування? Голод у животі? Голод у голові? Ситість? Клітковина? Калорії? Спорт? Отримай якомога більше порад, щоб уникнути ожиріння! Тепер Бруно задоволений: у нього залишилося тільки трохи ЗАЙВОЇ ВАГИ. У його сім’ї всі харчуються краще й більше рухаються, вони – здорова родина!

 

Найду, Ума. Їжа для ментального здоров'я. Як харчуватися, щоб жити без стресу, депресії і тривожності [Текст] = ThisisYourBrainonFood : Популярне видання / Найду, Ума ; Пер. з англ. Н.Яцюк. - К. : Наш Формат, 2021. - 344 с. - Рецепти: с.252; Додатки: с.293; Подяки: с.302; Примітки: с.305. - ISBN 9786177866823

Невже завдяки раціону можна подолати депресію і тривожність? Який зв’язок між їжею і настроєм? Чому кишківник називають «другим мозком» і коли він «засмучений»? Який зв’язок між салямі й біполярним розладом? Що їсти, коли дошкуляють втома й безсоння? Як вплинути на стрес за допомогою меню? Ума Найду аналізує найсучасніші дослідження і пропонує варіанти, як позбутися різних ментальних проблем. У книжці ви також знайдете історії з психіатричної практики авторки та раціони з детальними рецептами: меню для подолання депресії, тривожності, для ідеального сну, зменшення втоми, поліпшення пам’яті, посилення лібідо тощо

Фріт, Алекс. Я дорослішаю. Книжка для хлопців [Текст] = GrowingUpforBoys : Науково-популярне видання. Для середнього шкільного віку / Фріт, Алекс, Брукс, Фелісіті ; Пер. з англ. В.Кучменко; Худож. К.Саттон. - К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2021. - 288 с. : іл. - Вступ: с.3; Покажчик: с.282. - ISBN 9789669484611

 Посібник із подолання проблем підліткового віку - періоду в житті, коли дитина починає змінюватися та дорослішати. Тут міститься чимало порад щодо того, як подолати незмінні супутники підліткового періоду - тривоги й переживання, стрес від іспитів, проблеми вдома. А ше у даному посібнику міститься велика кількість інформації на «дорослі» теми: від сексу й наркотиків до грошей і стосунків. Для дітей середнього шкільного віку

 

 

Брукс, Фелісіті. Я дорослішаю. Книжка для дівчат [Текст] = GrowingupforGirls : Науково-популярне видання. Для середнього шкільного віку / Брукс, Фелісіті ; Пер. з англ. В.Кучменко; Худож. К.Ловелл. - К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2021. - 280 с. : іл. - Вступ: с.3; Покажчик: с.272. - ISBN 9789669484604

Твоє тіло починає змінюватися, настрій нагадує рух маятника, вирують гормони, а стресів не бракує? А ще ж треба розібратися з харчуванням, фізичними навантаженнями, іспитами, набридливими прищами, впевненістю в собі, власним стилем, дружбою, першим коханням... Подбати про себе, уникнути небезпеки у вигляді алкоголю чи наркотиків, сформувати правильне ставлення до сексу й запобігання вагітності... Як упоратися з усіма цими завданнями, коли вже хочеться волати від безпорадності? Ця книжка підтримає дівчаток у будь-якій ситуації, якими повсякчас дивуватиме підлітковий вік. Для дітей середнього шкільного віку

Озерна, Дарка. Ви це зможете! 7 складових здорового способу життя [Текст] : Науково-популярне видання / Озерна, Дарка ; Худож. О.Дегтярьова. - К. : YakabooPublishing, 2020. - 160 с. - (Оптимістично про здоров’я). - Бібліогр: с.154. - Передмова: с.6; Післяслово: с.153. - ISBN 9786177544486

Це посібник зі свідомого ставлення до життя і покращення здоров’я. У ньому містяться рекомендації щодо раціону, внормування маси тіла і сну, фізичної активності та медичних обстежень. Всі тези та висновки базуються на сучасних наукових даних, медичних рекомендаціях та протоколах діагностики і лікування. Авторка легко і детально пояснює, як зважено і свідомо ставитися до власного здоров’я і способу життя, не впадати у крайнощі, не вірити в чарівні таблетки, магічне мислення і не вдаватися до суворих обмежень. А окрім цього, посібник написаний для і про сучасних українців і українок, з глибоким розумінням та емпатією до їхніх щоденних викликів

 

Озерна, Дарка. Книжка для дорослих. Як старшати, але не старіти [Текст] : Науково-популярне видання / Озерна, Дарка ; Худож. О.Дегтярьова. - К. : YakabooPublishing, 2021. - 304 с. : іл. - (Оптимістично про здоров’я). - Бібліографія: с.293. - Вступ: с.7. - ISBN 9786177544622

Реалістично про старшання у новій книзі Дарки Озерної "Книжка для дорослих. Як старшати, але не старіти", яка стала третьою у серії "Оптимістично про здоров’я". Власне, в нашому інформаційному просторі життя всіх людей, старших навіть за 35 років, малопомітне. Чим живуть "дорослі"? А це правда, що старші люди всі хворі, занудні, несучасні, не хочуть сексу і не подобаються собі в дзеркалі?.. Ні, неправда. Давно на часі переглянути ставлення до віку, старіння, старшання, хронічних хвороб. При чому не просто "взяти і перестати хворіти", а збагнути, що з нами відбувається, які є ризики та можливості в кожного віку, та продовжити старшати, та не старіти

 

Бібліографія статей

(подано в алфавіті авторів)

Басараб, Олена. Біди вегетаріанців [Електронний ресурс] = https://health.nv.ua/ukr/medicine/chi-pravda-shcho-vidmova-vid-m-yasa-zrobit-vashi-kistki-krihkimi-i-pidvishchit-rizik-perelomiv-50263395.html  : чи правда, що відмова від м'яса зробить ваші кістки крихкими і підвищить ризик переломів / Басараб, Олена  // Новое время страны. - 2022. - 16 серп. Протягом багатьох років ви могли чути, що вегетаріанська дієта - це найкраще рішення, щоб схуднути "чарівним чином". Чи означає це, що відмова від м'яса автоматично означає втрату ваги та поліпшення здоров'я загалом? Справді, є деякі докази, що вегетаріанська дієта пов'язана з нижчим ризиком розвитку діабету, серцево-судинних захворювань та раку. Але є й свої мінуси, останнім часом з'являється все більше інформації щодо здоров'я кісток та підвищеного ризику переломів у вегетаріанців

Басараб, Олена. Забудьте про свіжі помідори. Сім овочів, які корисніше приготувати, ніж їсти сирими [Електронний ресурс] = https://health.nv.ua/ukr/nutrition/korisni-ovochi-yaki-ovochi-krashche-jisti-prigotovleni-na-pari-abo-v-duhovci-50252158.html/ Басараб, Олена // Новое время страны. - 2022. - 26 черв. Як правило, деякі вважають, що сирі овочі корисніші, ніж приготовлені на пару або в духовці, оскільки при термічній обробці користь рослинних продуктів знижується, але є одне «але». Справді, деякі овочі насправді поживніші у приготовленому вигляді, тому давайте розглянемо, що краще не вживати без попереднього приготування

Басараб, Олена. Здорова дієта - це дорого? П'ять способів отримати максимальну користь від їжі [Електронний ресурс] = https://health.nv.ua/ukr/nutrition/pravilno-harchuvatisya-ne-oznachaye-dorogo-p-yat-sposobiv-otrimati-maksimalnu-korist-vid-jizhi-50259276.html/ Басараб, Олена  // Новое время страны. - 2022. - 28 лип. Сезонне харчування робить страви поживнішими (Фото:OlaMishchenko/Unsplash) Автор: Олена Басараб Існує помилка, що правильне харчування може обійтися вам в "копієчку", але це всього лише міф, харчуватися правильно може бути навіть дешевше, ніж звичайно. Здорове харчування може заощадити гроші у довгостроковій перспективі, особливо якщо ви дотримуєтеся кількох ключових принципів при купівлі, виборі та приготуванні їжі

Басараб, Олена. Меню довгожителів. Шість звичок у раціоні, які продовжать ваше життя [Електронний ресурс] = https://health.nv.ua/ukr/nutrition/menyu-dovgozhiteliv-50251575.html/ Басараб, Олена // Новое время страны. - 2022. - 22 черв. Можливо ваше харчування не зовсім відповідає дієті довгожителів, але це є важливим компонентом для правильного функціонування тіла та розуму. Щоб зберегти свою енергію, важливо переконатися, що за допомогою адекватного харчування ви їсте необхідну кількість корисних речовин. Дослідження показують, що за тим, що 100-річні люди кладуть у свої тарілки та довголіттям, стоять чіткі наукові дані. Тому, якщо ви хочете жити довго і добре, можливо, вам варто запозичити деякі поради в їжі у тих, хто знає про довгожительство не з чуток

Басараб, Олена. Сім звичок, які псують ваше здоров'я [Електронний ресурс] = https://health.nv.ua/ukr/medicine/shkidlivi-zvichki-yak-zberegti-svoye-zdorov-ya-doslidzhennya-50253712.html: ви робите ці помилки щодня / Басараб, Олена // Новое время страны. - 2022. - 3 лип. Залишатися здоровим може бути важким завданням, особливо коли в країні повномасштабна війна, здавалося, ми лише трохи оговталися від карантину, пов’язаного з пандемією, а тепер військові дії можуть спровокувати вас на ще більш нездорові звички. Більшість людей, коли йдеться про здоров’я, знають, що профілактика краща, ніж лікування, але що, якщо ви підриваєте свій добробут, не підозрюючи про це? Ось кілька способів, як ви можете серйозно шкодити вашому здоров’ю

Басараб, Олена. П’ять овочів, які допомагають боротися з високим рівнем цукру у крові [Електронний ресурс] = https://health.nv.ua/ukr/nutrition/p-yat-ovochiv-yaki-dopomagayut-borotisya-z-visokim-rivnem-cukru-u-krovi-50268473.html: ви недооцінюєте осінь / Басараб, Олена // Новое время страны. - 2022. - 8 верес. Дієта з високим вмістом фруктів та овочів може мати важливе значення для профілактики діабету 2 типу, і можливо не зайвим буде конкретизувати їх для зниження ризику. Діабет є однією з основних проблем у всьому світі і до 2030 року він, швидше за все, стане ще більш поширеним «убивцею». Люди з діабетом 2 типу не можуть виробляти достатньо інсуліну підшлунковою залозою для регулювання рівня цукру в крові, а це означає, що він може досягати небезпечно високого рівня. Тому харчування — запорука успіху у боротьбі з високим рівнем глюкози

Басараб, Олена. П'ять способів позбутися солодкої залежності [Електронний ресурс] = https://health.nv.ua/ukr/nutrition/p-yat-sposobiv-pozbutisya-solodkoji-zalezhnosti-yak-perestati-lyubiti-solodke-50260625.html/ Басараб, Олена // Новоевремястраны. - 2022. - 3 серп. Не існує магічного способу, щоб в одну мить перестати любити солодке, але з цією залежністю легше впоратися, якщо знати, для чого ви це робите. Ви можете розірвати порочне коло споживання цукру, яке спричиняє неприємні наслідки для здоров'я

Басараб, Олена. Ранок починається не з кави. П'ять корисних продуктів на сніданок, щоб скинути вагу 10 лип Автор: Олена Басараб [Електронний ресурс] = https://health.nv.ua/ukr/nutrition/skinuti-vagu-shcho-ye-na-snidanok-dlya-shudnennya-doslidzhennya-50255296.h /Басараб, Олена // Новое время страны. - 2022. - 10 лип. Сніданок, мабуть, один з найприємніших прийомів їжі, ароматна кава та тарілка з поживними продуктами може зробити ваш день трохи кращим

Басараб, Олена. Харчуватись по-скандинавськи [Електронний ресурс] = https://health.nv.ua/ukr/nutrition/chomu-skandinavska-diyeta-mozhe-buti-krashchoyu-vid-znamenitoji-seredzemnomorskoji-50260350.html : чому нова популярна дієта може бути кращою від знаменитої середземноморської / Басараб, Олена // Новоевремястраны. - 2022. - 2 серп. Щодня у світі з'являється нова дієта, існує багато варіацій харчування, які привертають увагу дієтологів, але деякі з них виділяються по-особливому. І ось на слуху зараз скандинавська дієта. Вам може бути цікаво, що це таке і чи це не є ще однією химерною дієтою? Скандинавська дієта була спеціально розроблена, щоб зробити революцію на скандинавській кухні та покращити здоров'я населення. Вчені-дієтологи з Копенгагенського університету Данії об'єдналися із співзасновником всесвітньо відомого ресторану Noma для цього багаторічного проекту

Басараб, Олена. Чотири причини полюбити молоко раз і назавжди. Не вірте стереотипам, воно може бути корисним [Електронний ресурс] = https://health.nv.ua/ukr/nutrition/moloko-shkoda-ta-korist-korisni-vlastivosti-50250365.html/ Басараб, Олена  // https://health.nv.ua. - 2022. - 17 черв. Молоко є важливою частиною раціону людини, при цьому ви можете пити молоко мулу немає. Вчені давно пов’язали молоко з покращенням здоров’я кісток, функцією серця та зниженням ризику ожиріння. Чашка молока в день є одним з найкращих способів заповнити потреби кальцію в організмі та вітаміні D у вашому раціоні, адже це найкращий спосіб отримати вітаміни, які допомагають вам зберегти міцні кістки

Басараб, Олена. Шість дивовижних продуктів, які продовжать ваше життя на 10 років [Електронний ресурс] = https://health.nv.ua/ukr/nutrition/shist-divovizhnih-produktiv-yaki-prodovzhat-vashe-zhittya-na-10-rokiv-50260244.html : ви можете все змінити / Басараб, Олена  // Новое время страны. - 2022. - 1 серп. Немає чудового рішення для досягнення довголіття, проте є способи, які допоможуть покращити показники вашого здоров'я, пов'язані з тривалістю життя. Згідно з дослідженнями, розумний вибір продуктів для вашої тарілки можеодовжити ваше життя на 10 років, чому б не скористатися цією перспективою?

Басараб, Олена. Шість продуктів, які прискорять ріст вашого волосся [Електронний ресурс] = https://health.nv.ua/ukr/nutrition/krasive-volossya-shcho-jisti-shchob-vidrostiti-dovge-i-krasive-volossya-doslidzhennya-50256150.html /Басараб, Олена // Новоевремястраны. - 2022. - 10 лип. Волосся може випадати з різних причин, які не завжди можна контролювати, але вживання певних продуктів і правильний догляд за волоссям може допомогти вирішити проблему з вашою шевелюрою та прискорити її ріст. Ви повинні знати, що немає добавки, яка прискорює ріст волосся. Але якщо вам не вистачає певних поживнихечовин, це може вплинути на ваше волосся

Басараб, Олена. Шість фруктів та ягід, які корисні для вашого серця [Електронний ресурс] = Харчування https://health.nv.ua/ukr/nutrition/shist-fruktiv-ta-yagid-yaki-korisno-jisti-dlya-zdorov-ya-sercya-doslidzhennya-50258658.html : ви дарма їх ігноруєте / Басараб, Олена // Новое время страны. - 2022. - 30 лип. Літо - це найкращий час, щоб насититися продуктами, багатими на корисні поживні речовини для серця. Численні дослідження показали, що одним із найбільш ефективних способів уникнути руйнівних серцевих захворювань може бути вживання рослинної їжі. Мало того, що фрукти багаті на вітаміни і мінерали, вони також містять поживні речовини, такі як фітохімічні речовини, які мають протизапальні властивості і борються з холестерином

Борисіхіна, Кіра. Актуально для багатьох. Лікарі виявили несподівану користь какао [Електронний ресурс] = https://health.nv.ua/ukr/medicine/kakao-dozvolyaye-zniziti-pidvishcheniy-krov-yaniy-tisk-britanski-likari-50260757.html / Борисіхіна, Кіра // Новоевремястраны. - 2022. - 3 серп. На думку дослідників з Університету Суррея, Великобританія, флавоноли, які містяться в какао, допомагають знизити кров'яний тиск. Гіпертонія - одна з найпоширеніших проблем мешканців розвинутих країн. В Україні на неї страждають близько 35% населення. Недавній експеримент британських лікарів дозволив знайти незвичайний та смачний спосіб знизити тиск надовго

Борисіхіна, Кіра. Буде непросто [Електронний ресурс] = https://health.nv.ua/ukr/nutrition/vcheni-znayshli-idealnu-shemu-intervalnogo-goloduvannya-ostanni-novini-50262207.html: лікарі з'ясували, коли треба їсти, щоб схуднути / Борисіхіна, Кіра // Новоевремястраны. - 2022. - №3-4. На думку американських лікарів, прийом їжі з 7 ранку до 3 години дня сприяє більш ефективній втраті ваги, і зниженню артеріального тиску в порівнянні зі звичайним 12-годинним інтервалом харчування. Інтервальне голодування - популярний спосіб схуднення. Його ідея полягає в тому, щоб розподілити їжу в невеликий проміжок часу, а решту часу потрібно утримуватися від їди

Борисіхіна, Кіра. Зокрема тунець. Учені знайшли зв’язок між споживанням певних сортів риби та раком шкіри [Електронний ресурс] = https://health.nv.ua/ukr/medicine/riba-prizvodit-do-raku-shkiri-triska-kambala-tunec-pov-yazani-z-melanomoyu-50250499.html/ Борисіхіна, Кіра  // https://health.nv.ua. - 2022. - 17 черв. Багаторічне спостереження показало, що споживання деяких сортів риби, серед яких тунець, призводить до істотного підвищення ризику розвитку меланоми. Фахівці Національного інституту здоров’я США провели опитування серед 490 тис. осіб. Учасники заповнили анкету з питаннями про те, скільки і якої риби вони вживають. Через 13-16 років вчені проаналізували кількість випадків раку шкіри серед учасників та зіставили з даними опитування. З’ясувалося, що ті, хто їв несмажену рибу (консервований тунець, тріску та камбалу) у кількості близько 42 г на день, на 22% частіше захворювали на рак шкіри

Чи може вода замінити інші напої? [Електронний ресурс] = https://life.nv.ua/ukr/health/korist-vodi-chi-mozhna-zaminiti-vodoyu-vsi-napoji-poyasnyuye-ekspert-50260995.html / Інф."Новоевремястраны" // Osvita.ua. - 2022. - 12 серп. Щоранку протягом місяця Кріс Бейлі випивав склянку води натщесерце. І це було надзвичайно мудро, адже німецькі вчені в ході експериментів довели, що вода, випита перед їжею: " виводить токсини, розщеплення яких відбувається вночі, та прискорює метаболізм на 24%; " достатньо 500 мл питної води, щоб стимулювати кровообіг і зробити шкіру більш сяючою; " склянка води натщесерце підтримує баланс лімфатичної системи. Завдяки цьому організм стає стійкішим до шкідливих мікроорганізмів. Більше того - знижується ризик появи печії, ниркових каменів та інфекцій сечового міхура

Як дізнатися, що ви їсте забагато солі [Електронний ресурс] = https://gazeta.ua/articles/health/_e-visim-oznak-yak-diznatisya-scho-vi-yiste-zabagato-soli/1101004 / Інф. "Країна" // Країна. - 2022. - 17 лип. Українці вживають занадто багато солі. За даними досліджень, у страви додають вдвічі більше за рекомендовану ВООЗ норму солі - 9,7 г замість 5 г. А надмірне споживання солі вкрай шкідливе для організму. Це може призвести до інсульту, серцевих захворювань, високого кров'яного тиску, хвороб нирок і остеопорозу. Вчені пояснили, як дізнатися, чи споживаєте ви забагато солі. Є вісім ознак, які про це сигналізують

WEВЛІОГРАФІЯ:

https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=445  - Всесвітній день здoрoвoгo харчування

Інтернет-ресурси:

https://gazeta.ua - сайт газети «Країна»

https://nv.ua - сайт журналу «Новое время страны»

Бібліограф-укладач Качановська Н.В.

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ