Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Весняні рятівники. ДАРИ ВІД БЕРЕЗИ для здоров’я та харчування

Поділіться цією сторінкою:

WEB-ліографічний фітоогляд  до Всесвітнього дня здоров’я

Корисні поради для підтримки здоров’я природними підручними засобами на час військового стану

Бережіть себе, родину й Україну!

Символ світла і чистоти - саме так величають березу. ЇЇ ще називають цілющим деревом, бо у народній і традиційній медицині використовують березові бруньки, сік, кору й листя

Сезон збирати березові бруньки. Не пропустіть нагоду!!!

Березові бруньки

НАУКА підтверджує низку властивостей бруньок берези, що були виявлені в народній медицині дослідним шляхом. Це протизапальний, протинабряковий, сечогінний, жовчогінний засіб. Вони виявляють протимікробну активність проти великої кількості штамів стафілококів антибіотикостійкої форми, серед яких збудники перитоніту, фурункульозу, флегмони тощо. Гнітюче діють на інфузорії, трихомонади, лямблії. Справляють згубний вплив на аскарид і гостриків, дезінфікують порожнину шлунка.

Березові бруньки користуються особливим попитом, бо наділені цілющими властивостями:

підвищують імунітет і підтримують життєві сили організму в комплексній терапії при лікуванні хронічних хвороб, збільшують міцність і пружність судин, розріджують кров.

Позитивно впливають на швидкість обмінних процесів, знімають запалення слизової оболонки ротової порожнини, в тому числі при ангіні, стоматиті, пародонтозі і кровоточивості ясен.

Стимулюють відхаркування, тому ефективні при хворобах дихальних шляхів. Беруть участь у функціонуванні нервової системи і кисневому обміні, перешкоджають відкладанню на стінках судин шкідливого холестерину, стабілізують роботу ендокринної системи.

Звільняють організм від таких небезпечних речовин, як шлаки, токсини, важкі метали, видаляють паразитів із кишківника людини, покращують стан шкірних покривів, сприяють росту і зміцненню волосся, відновлюють шкіру після ран і опіків.

 Березові бруньки також входять до складу зборів для схуднення і збереження стрункої статури, впоруються з безсонням, повертаючи здоровий міцний сон, який відновлює сили.

Є багато різних рецептів, які можна зробити в домашніх умовах, для лікування березовими бруньками цілого спектра захворювань. Наведу деякі з них. Прекрасний спосіб розслабитися після важкого дня –  випити відвар. Засіб також допоможе при постійній сонливості, дратівливості і слабкості. Регулярний прийом напою чудово зарядить енергією і подарує море позитивних емоцій. Складники: 2 чайні ложки бруньок, склянка питної води. В емальований посуд покласти березові бруньки, залити їх окропом і млоїти три хвилини на маленькому вогні. Остудити і профільтрувати. Вживати по 2 столові ложки тричі на добу між прийомами їжі.

Рецепт 2. Складники: 10 г сушених бруньок берези, 200 мл питної води. Сушені бруньки залити крутим окропом і варити близько пів години на слабкому вогні. Потім дати постояти 10 хвилин, профільтрувати. Пити відвар по столовій ложці три-чотири рази на добу. Довго зберігати настій не можна, щодня треба готувати нову порцію.

На основі бруньок роблять ще настій. Завдяки наявності у їхньому складі ефірної олії і смоли настій здатний усунути набряклість, зменшити рівень білка в сечі і позбавити задишки. Складники: 1,5 столової ложки бруньок берези, 600 грамів питної води. Налити в емальований посуд гарячу воду і додати бруньки. Ємність накрити кришкою і поставити на водяну баню. Через чверть години остудити до кімнатної температури і процідити. Довести обсяг готового складу до 600 грамів, додавши кип’яченої води. Пити на день за три прийоми по 200 грамів перед їдою.

Спиртова настоянка для внутрішнього використання допоможе в боротьбі із застудою, бронхітом, ларингітом, а також підвищить апетит і позбавить від проблем з травною системою. Складники: 20 г сухої перетертої сировини, 100 мл спирту або горілки (70%). Залити бруньки спиртом і настоювати три тижні у темному прохолодному місці, постійно збовтуючи вміст. Профільтрувати, віджавши залишки. Розвести водою в столовій ложці 20 крапель і пити за 20 хвилин до їди тричі на день.

Заслуговує на увагу ще один рецепт. З його допомогою можна вилікувати, як стверджують фахівці народної медицини, хронічну екзему, довгозагоювальну виразку, ерозію шкіри. Складники: 1 частина березових бруньок, 5 частин спирту. Бруньки потовкти у ступці і додати до них спирт або якісну горілку. Упродовж тижня настояти. Після цього застосовувати за призначенням. Наносити двічі на день на проблемні місця, добре укутати їх і дати прогрітися.

Для зміцнення коренів волосся, посилення їх росту, відновлення блиску необхідно зробити настій, який готується за таким рецептом. Складники: 10 г березових бруньок, пів склянки горілки. Залити бруньки берези спиртом і залишити на 15 днів настоюватися. Затим злити і відфільтрувати. Настоянку зберігати у темному бутлі в прохолодному місці. Перед застосуванням розвести у співвідношенні 1:10. Засіб втерти в коріння волосся, після чого на голову надіти поліетиленову шапочку для косметичних процедур і укутати рушником. Тримати три хвилини, потім вимити волосся з шампунем.

Проблеми із суглобами подагричного і ревматоїдного характеру допоможе вирішити мазь із березових бруньок. Складники: 400 г бруньок берези, 800 г вершкового масла, 8 г камфори. В емальовану каструлю покласти масло шаром 1,5 см, поверх якого насипати такої ж товщини шар бруньок. Наповнити ємність, чергуючи шари, потім накрити кришкою, обмазати тістом і поставити млоїтися в духовку на добу. Потім зібрати масло, добре вичавивши його з бруньок, і додати камфору. Готовий засіб потрібно поставити на зберігання в холодильник. Натирати болючі ділянки тіла раз на добу перед сном. Лікувальний процес не потребує багато часу. Через кілька хвилин після накладання мазі настане довгоочікуване полегшення.

Березові бруньки, як і всі лікарські народні засоби, мають певні протипоказання. Їх необхідно з обережністю використовувати пацієнтам, які мають хвороби сечовивідної системи в стадії загострення і ниркову недостатність. Вагітні жінки і матері-годувальниці, а також діти віком до 12 років мають обмежити прийом препаратів на основі бруньок берези. Лікування ними протипоказано людям, схильним до алергії або індивідуальної непереносимості окремих компонентів. Оксана СКИТАЛІНСЬКА, дієтолог.

 http://www.silskivisti.kiev.ua/19868/print.php?n=48291

 

При регулярному вживанні березового соку відбувається очищення крові, підвищується рівень гемоглобіну крові, виводяться шлаки, солі важких металів, токсини, продукти розпаду та інші шкідливі речовини. Також значно поліпшується загоєння ран, пошкоджень шкіри, рубцюються виразки.

Березовий сік: лікувальні властивості, застосування в лікувальних рецептах народної медицини

Самою унікальною властивість білоствольної красуні є її здатність давати вже готовий натуральний продукт, який має неймовірну цілющу силу - березовий сік.

Сік берези являє собою прозору рідину, яка на початку весни рухається по стволу, пробуджуючи спляче дерево до активного життя. Він є потужним ліками, яке використовується для лікування від багатьох недуг. Офіційна медицина вважає сік берези одним з кращих натуральних дієтичних продуктів, який завдяки своєму біохімічному складу позитивно впливає на організм.

За старих часів слов'яни поїли їм по весні дітей і хворих людей, і після декількох днів прийому соку, ті відчували себе бадьоріше, здоровіше і енергійніше.

І справді, сік пробуджує не тільки дерево, а будь-якого, хто його п'є - зникає втома, поліпшується настрій - справжній еліксир бадьорості, приготований нам в подарунок матінкою-Природою.

З чого складається сік берези?

Деякі вважають цей сік панацеєю від усіх хвороб, хоча це не так, цікаво дізнатися, що ж дає йому таку унікальну силу.

До складу соку входять вітаміни: С, В6 і В12, є й інші, але їх зміст незначно. За кількістю і набору мікро- і макроелементів, березовий сік можна назвати лідером - в ньому присутня майже вся таблиця Менделєєва: мінеральні солі барію, алюмінію, заліза, стронцію, титану, нікелю, заліза, магнію, цирконію, натрію та ін.

Крім цього, в ньому виявлені: більше десятка органічних кислот, дубильні сполуки, сапоніни, фітонциди, цукру (глюкоза, фруктоза, сахароза), ефірні масла

Такий багатий комплекс біоактивних речовин володіє високопоживної цінністю, при цьому, калорійність складає всього 24 Ккал на 0,1 л.

Протизапальні властивості забезпечує набір фітонцидів, який знищує мікроби і бактерії, активують імунітет і сприяє зростанню опірності до різних бактерій. Він корисний при вітамінної недостатності і цинзі, успішно відновлює сили, підвищує імунітет і виводить токсини.

Всього стакан березового соку насичує організм всіма необхідними мінеральними речовинами, в яких потребує людина, ослаблений авітамінозом.

Лікувальні властивості березового соку

За старих часів люди вірили в містичну чудотворну силу берези, проте, в наші дні було дано науково обґрунтоване пояснення - це багатий склад біоактивних речовин. Саме цим обумовлені здібності березового соку зцілювати хвороби.

Регулярне вживання соку сприяє очищенню крові, виведенню з клітин токсинів, шлаків і продуктів розпаду, підвищенню гемоглобіну. Березовий сік благотворно впливає на загоєння ран і пошкоджень шкіри, під його впливом швидше рубцюються навіть застарілі і гнійні виразки.

Відомо, що він стимулює функції нирок, що дуже важливо при таких захворюваннях, як сечокам'яна хвороба і пієлонефрит. Сік покращує обмін речовин, що сприяє схудненню. Недарма в народі порівнюють стрункість з березою, а сік використовують як один із засобів лікування ожиріння.

Він приводить в тонус нервову систему, що допомагає впоратися з такими проблемами, як хронічна втома, депресія або весняна хандра.

Народні цілителі рекомендували пити сік для нормалізації кислотності в шлунку і кишкової мікрофлори, а також для підтримки організму в комплексному лікуванні онкологічних захворювань. Сік дають пити людям, які страждають на подагру, артрити, запалення легенів або туберкульоз.

Не оминули увагою сік і косметологи, вони стверджують, що косметичні засоби на його основі тонізують шкіру, позбавляють її від пігментації і усувають зайву жирність. Сільські дівчата ополіскували волосся соком берези, щоб поліпшити їх зростання, усунути лупа і зміцнити волосяні цибулинки.

Склянка соку рекомендується випивати при головних болях або безсонні, він полегшує стан жінок в клімактеричний період, а у чоловіків покращує потенцію.

Сік можна пити як чистим, так і в суміші з іншими - яблучним, буряковим або морквяним.

Свіжозібраний березовий сік можна зберігати в холодильнику протягом двох діб без спеціальної обробки. Потім він втрачає свої корисні властивості.

Дорослим можна пити не більше 1 л соку на день, а дітям і літнім людям – не більше однієї склянки. Зауважте: сік, щойно принесений із двору або з холодильника дуже холодний і, якщо його пити одразу, може призвести до захворювання горла.

Користь березового соку значною мірою залежить від того, де його зібрали. Якщо береза росте, наприклад, біля автомобільної траси, сік з неї не принесе жодної користі для організму і, навпаки, може навіть нашкодити.

Докладніше на: https://rivne1.tv/news/89690-berezoviy-sik-likuvalni-vlastivosti-zastosuvannya-v-likuvalnikh-retseptakh-narodnoi-meditsini

 МСМБ рекомендує:

Товстуха, Євген Степанович. Чари зела чудодійного [Текст]: науково-популярне видання / Товстуха, Євген Степанович ; Передм. М.Слабошпицького. – К. : Ярославів Вал, 2012. – 328 с. Дивна ця книжка, що вийшла у видавництві «Ярославів Вал». З одного боку, твір Євгена Товстухи можна читати, як захопливу повість про наше прадавнє й сьогоднішнє життя, з другого - це енцикло­педія народних звичаїв, прикмет, прислів’їв і приказок. Подивитися під іншим кутом зору – цікава кулінарна книга, з якої добра господиня може запозичувати рецепти неординарних цілющих страв. А якщо виходити з позицій суто лікарсько-професійних, то "Чари зела чудодійного" є чудовим посібником для тієї категорії лікарів, які допомагають не задля грошей, а заради здоров’я своїх пацієнтів

WEB-ліографія

Березові бруньки та листочки

https://www.youtube.com/watch?v=3m00AILqz2A  Березові бруньки

https://www.youtube.com/watch?v=5S5xfv518kE Сік, листя, кора берези мають лікувальні властивості, - фітотерапевт Наталія Земна

https://liktravy.ua/useful/encyclopedia-of-herbs/berezovi-brunky  Березові бруньки

https://mozdocs.kiev.ua/likiview.php?id=3626   Березові бруньки

https://likicontrol.com.ua/%D1%96%D0%BD%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BA%D1%86%D1%96%D1%8F/?[24756   Березові бруньки

https://uk.ebolet.com/3775312-birch-leaves-useful-properties-and-contraindications Листя берези: корисні властивості та протипоказання

https://nv.ua/ukr/opinion/smog-pil-u-kiyevi-shcho-jisti-piti-ta-yak-zhiti-v-umovah-zabrudnenogo-povitrya-novini-ukrajini-50083001.html Дим і пил у Києві. Що їсти, пити та як жити в таких умовах

https://rivne1.tv/news/89690-berezoviy-sik-likuvalni-vlastivosti-zastosuvannya-v-likuvalnikh-retseptakh-narodnoi-meditsini Березовий сік: лікувальні властивості, застосування в лікувальних рецептах народної медицини

https://www.ukrinform.ua/rubric-yakisne-zhyttia/3218640-korisni-vlastivosti-berezovogo-soku.html Оздоровчі властивості березового соку

http://radka.in.ua/kulinariya/berezovii-sik-korist-i-shkoda-likyv.html Березовий сік – користь і шкода, лікувальні властивості, як збирають і готують в домашніх умовах

https://www.unian.ua/health/country/783173-likuvalni-vlastivosti-berezovogo-soku.html Лікувальні властивості березового соку

https://www.youtube.com/watch?v=aiR7dFRw_kk Сезон збору березового соку: про секрети збирання та цілющі властивості

https://www.bbc.com/ukrainian/blogs-56652573 Чи корисний березовий сік і чи шкодять деревам його збирачі

https://brovary.net.ua/berezovyj-sik-koryst-ta-protypokazannia-retsepty-napoiv-iz-soku/ Березовий сік: користь та протипоказання. РЕЦЕПТИ напоїв із соку

https://www.5.ua/regiony/chystyi-iak-sloza-sekrety-zbyrannia-ta-tsiliushchi-vlastyvosti-berezovoho-soku-189484.html Чистий як сльоза: секрети збирання та цілющі властивочті березового соку.

https://medfond.com/korysni-produkty/chim-korisnnii-berezovii-sik.html Березовий сік: користь та шкода

https://wz.lviv.ua/news/431953-eliksyr-zhyttia-chomu-korysnyi-berezovyi-sik Еліксир життя: чому корисний березовий сік

Підготувала бібліограф упорядник: Наталя Фоміна

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ