Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

ТОП - ПРЕС: популярно про актуальне. ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я (I квартал 2015 року)

Поділіться цією сторінкою:

 

Поточний бібліографічний покажчик за І-й квартал 2015 року
Бібліографію статей розміщено за розділами:

  МЕДИЧНА РЕФОРМА
ПРОФІЛАКТИКА ХВОРОБ
ГІГІЄНА ХАРЧУВАННЯ
ШКІДЛИВІ ЗВИЧКИ. АЛКОГОЛІЗМ
ПРОФІЛАКТИКА ЗАЛЕЖНОСТЕЙ
ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ
САНАТОРНО-КУРОРТНЕ ЛІКУВАННЯ
ПСИХОЛОГІЯ
ІСТОРІЯ МЕДИЦИНИ
ІНТЕРНЕТ РЕСУРСИ

 

МЕДИЧНА РЕФОРМА

Золотько, Ярослава. Пацієнт зможе обирати лікаря самостійно [Текст] = http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4603/art/1421781651.html: вже до кінця 2015 року кияни відчують зміни в медичній галузі столиці / Золотько, Ярослава // Хрещатик. - 2015. - 21 січ. (№7). - С. 1. При проведенні медичної реформи у Києві буде сконцентровано зусилля на трьох напрямках: надання медичної допомоги киянам в умовах недостатнього фінансування, зміна медичної системи і громадського здоров’я Києва та залучення фінансування в медичну галузь через інвестиційні, громадські та інші фінансові джерела

Долина, Наталія. Коли ми відчуємо ефект від медичної реформи? [Текст] = http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/koli-mi-vidchuyemo-efekt-vid-medichnoyi-reformi/: законодавчої бази під зміни, які пропонують чиновники, поки що немає / Долина, Наталія // Урядовий кур`єр. - 2015. - 21 січ. (№10). - С. 1, 4. Міністр охорони здоров’я розповів, як саме відомство планує реформувати галузь. За його словами, принцип простий: гроші йдуть за пацієнтом, у пацієнта є вибір, у лікарні -  свобода

 

МЕДИЧНЕ СТРАХУВАННЯ

Борисова, Вікторія. Як зробити поліс рятівником для здоров’я? [Текст] = http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/yak-zrobiti-polis-ryativnikom-dlya-zdorovya/: експерти надають перевагу впровадженню обов’язкового медстрахування з участю страховиків, а не єдиного фонду / Борисова, Вікторія // Уряд.кур. - 2015. - 28 січ. (№15). - С. 11.

 

ПРОФІЛАКТИКА ХВОРОБ

Гірник, Галина. Свербіж «од нервів» [Текст] = http://www.silskivisti.kiev.ua/19224/PostZdorovja.php?n=26404 // Сільські вісті. - 2015. - 17 бер. (№29). - С. 4. Це хронічне шкірне захворювання проявляється висипами і сильним свербінням. Як твердять медики, у походженні нейродерміту величезне значення мають не тільки алергізація організму, а й різні розлади функцій нервової системи. Часто характерний алергічний висип з'являється саме на нервовому ґрунті.

Капуста, Тетяна. Сімейний лікар Костянтин Зеленський: «Ринок пропонує безліч препаратів від застуди, яку можна не лікувати» [Текст] = http://www.silskivisti.kiev.ua/19224/PostZdorovja.php?n=26404 / Капуста, Тетяна // Урядовий кур`єр. - 2015. - 17 січ. (№8). - С. 8. Сімейний лікар Костянтин Зеленський вважає, що дія більшості препаратів, особливо нав’язаних агресивною рекламою, грунтується на ефекті плацебо: людині легшає від того, що вона вірить у чудодійну силу ліків.

Коваль, Петро. Хворим допомагає телемедицина [Текст] / Коваль, Петро // Урядовий кур`єр. - 2015. - 23 січ. (№12). - С. 7. Дедалі більшої актуальності набувають сучасні підходи, які багато років успішно застосовують у світовій медицині, але вони ще не набули поширення в Україні. Один з прикладів - телемедицина, яка в Україні почала розвиватися 2008 року завдяки ініціативі мобільного оператора "МТС Україна". За цей час побудовано найбільшу в країні телемедичну мережу, яка об'єднує понад сорок медичних установ різного рівня. Щороку в телемедичній мережі дають сотні віддалених консультацй, проводять консиліуми, інтенсивно навчають та обмінюються досвідом столичні фахівці та їхні колеги в регіонах.

Косинська, Юлія. І про вай-фай - частіше забувай? [Електронний ресурс] = http://www.umoloda.kiev.ua/number/2590/218/91245/: якщо дитина хоча б раз на день вип’є склянку чистої води, показник її здоров’я покращиться вдвічі / Косинська, Юлія  // Україна молода. - 2015. - 13 січ. (№3). 16 років Українського інституту екології людини вивчає вплив довкілля на здоров’я дітей. Разом із колегами, каже директор Михайло Васильович Курик, вони провели тисячі обстежень, дослідили динаміку здоров’я дітей. Як професор і директор Інституту Михайло Васильович розробив власну методику вимірювання впливу довкілля на здоров’я. Чи може людина бути здоровою в такому нездоровому екологічно-інформаційному просторі, який ми сьогодні маємо? - риторично запитує пан Курик і відповідає. - Якщо людина займатиметься своїм здоров’ям - так! Є багато методик. Але дитина не може сама себе захистити. Тому завдання дорослих - подбати про здоров’я своїх малюків. Знаходьте можливість контролювати своє самопочуття, якість харчових продуктів, пити чисту воду і жити в гармонії з природою і собою.

Лівандовська, Антоніна. Столичні лікарі навчилися вирощувати штучну шкіру й кістки [Текст] : в Україні лікуватимуть опіки та нарощуватимуть кістки пораненим за допомогою клітинних технологій / Лівандовська, Антоніна // Вечірній Київ. - 2015. - 5 лют. (№5). - С. 13. Виростити кістку чи шкіру - для медиків нині цілком реальне завдання. Новітні біотехнології дали українським лікарям змогу повертати до повноцінного життя людей, приречених стати інвалідами. Особливо актуальними такі методи лікування є тепер, коли в країні тривають воєнні дії.

Осадчук, Петро. «Спадок» французького барона [Текст] = http://www.silskivisti.kiev.ua/19201/PostZdorovja.php?n=25643/ Осадчук, Петро // Сільські вісті. - 2015. - 20 січ. (№6). - С. 4. Людині «скрутило» руки. Біда та й годі! Та ще якби одну, а то обидві відразу. Саме так зазвичай буває при контрактурі, або ж хворобі Дюпюїтрена. Це тяжка недуга кисті, причини котрої до решти не з'ясовано. Існує багато гіпотез і теорій її виникнення. Так воно завжди, коли немає чіткого уявлення про механізми патології. У чоловіків контрактура має тенденцію до швидшого прогресування, ніж у жінок, та й зустрічається переважно у представників сильної статі.

Череватий, Олекса. Безцінний дар - бачити [Текст] = http://kreschatic.kiev.ua/ua/4616/art/1423695748.html: очі людини - не тільки дзеркало душі, а ще й унікальний механізм пізнання навколишнього світу / Череватий, Олекса // Хрещатик. - 2015. - 12 лют. (№20). - С. 18. Понад 90 % інформації про навколишній світ ми отримуємо завдяки очам. Науковці зараховують людське око до найскладніших та найуразливіших органів. Воно має розмір усього 2,5 см і важить близько 28 грамів, однак містить 6 м’язів та мільйони клітин, які й дозволяють нам бачити. Більше того, око людини має незвичайну здатність фільтрувати пил та бруд у повітрі, регенеруватись і самостійно відновлюватися після отримання подряпин та невеликих травм. Мати здорові очі й бачити світ навколо себе - це справжній дар. Однак з кожним роком збільшується кількість людей, які через ті чи інші причини позбавлені його. Згідно з даними ВООЗ, на 2013 рік у світі нараховувалося близько 285 млн. осіб, які страждають від порушень зору, з них 39 млн. вражені сліпотою, 246 млн. мають знижений зір.

Череватий, Олекса. Гімнастика для очей [Текст] = http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4616/art/1423696151.html: кілька вправ для того, щоби зберегти очі від проблем та порушень / Череватий, Олекса // Хрещатик. - 2015. - 12 лют. (№20). - С. 18.

Череватий, Олекса. Зробіть тихіше! [Текст] = http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4616/art/1423696151.html: у світі понад 43 мільйони молодих людей віком від 12 до 35 років втратили слух, більшість з них - через гучну музику / Череватий, Олекса // Хрещатик. - 2015. - 26 бер. (№43). - С. 18. Слух людини - це цінний дар, який дозволяє розрізняти звуки навколишнього світу та насолоджуватись музикою. Але цей дар дуже вразливий. Втрата слуху майже завжди є незворотною. Причинами втрати слуху можуть бути вроджені проблеми або наслідки ускладнень під час вагітності та пологів. Також глухота може стати наслідком пережитих інфекційних захворювань, травм голови, пошкоджень вуха або старості. Але існує ще один фактор ризику, який може спровокувати появу проблем зі слухом. Цей фактор настільки буденний та звичний для людини, що його часто просто не помічають. Цей фактор - надмірний шум.

Череватий, Олекса. Рідкісні - не означає не важливі [Текст] = http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4628/arub/8.html: 28 лютого в світі відзначили Міжнародний день рідкісних захворювань / Череватий, Олекса // Хрещатик. - 2015. - 5 бер. (№32). - С. 18. Кожного року в останній день лютого світова спільнота згадує про тих, хто став жертвою рідкісного захворювання. Доля цих людей справді важка. Рідкісні захворювання дуже часто не діагностуються. Навіть якщо рідкісне захворювання діагностували, його лікування може бути не по кишені більшості людей на планеті. І навіть у випадку, якщо пацієнту пощастило і він знайшов кошти на лікування, більшість рідкісних захворювань неможливо вилікувати. Життя людини із цим діагнозом переповнене випробуваннями та стражданнями. Цей факт змушує ще більше захоплюватись силою духу тих людей, які мають сміливість жити з цією проблемою, говорити про неї відкрито та ще сильніше любити життя.

Юрчишин, Микола. Діабет, але не цукровий [Текст] = http://www.silskivisti.kiev.ua/19201/PostZdorovja.php?n=25637/ Юрчишин, Микола // Сільські вісті. - 2015. - 20 січ. (№6). - С. 4. Це захворювання пов'язане з порушенням водно-електролітного обміну. Оскільки слово «діабет» уживається при цукровій і нецукровій його формах, то їх іноді плутають, і нецукровий також зараховують до порушень вуглеводного обміну. Але це зовсім не так, - розповідає завідувач відділу профілактики ендокринних захворювань Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор Володимир Іванович Паньків. Ця патологія жодним чином не стосується порушення вуглеводного обміну. Є дві форми нецукрового діабету - спадкова і набута.

Юрчишин, Микола. Коли кістки втрачають міцність [Текст] http://www.silskivisti.kiev.ua/19216/PostZdorovja.php?n=26145 = / Юрчишин, Микола // Сільські вісті. - 2015. - 24 лют. (№21). - С. 4. Йдеться про остеопороз -  прогресуюче захворювання скелета, яке характеризується зменшенням щільності кісткової тканини, що призводить до зниження її міцності. Уражує одночасно весь кістяк, що зумовлює ризик переломів навіть у найпростіших життєвих ситуаціях при звичних повсякденних навантаженнях. У кістках містяться мінеральні речовини, зокрема кальцій і фосфор, які надають їм твердості та щільності. Зменшення вмісту цих мінеральних речовин відбувається за рахунок їх «вимивання».

Юрчишин, Микола. Хвороба високого тиску [Текст] = http://www.silskivisti.kiev.ua/19230/PostZdorovja.php?n=26607/ Юрчишин, Микола ; Підготували Сергій Скоробагатько та Микола Юрчишин // Сільські вісті. - 2015. - 31 бер. (№35). - С. 4. Гіпертонія - застарілий термін, який означає підвищення кров'яного тиску в судинному руслі понад норму. Із 90-х років XX століття в медичній практиці рекомендовано користуватись терміном артеріальна гіпертензія (АГ). Основною діагностичною ознакою (симптомом) цього хронічного захворювання є стійке підвищення гідравлічного тиску в артеріальних судинах великого кола кровообігу, що змушує серце працювати з більшим навантаженням.

 

Гастроентерологічні захворювання

Юрчишин, Микола. Виразковий коліт [Текст] = http://www.silskivisti.kiev.ua/19210/PostZdorovja.php?n=25951 / Юрчишин, Микола // Сільські вісті. - 2015. - 10 лют. (№15). - С. 4. Це запальне захворювання кишківнику, яке уражує слизову оболонку прямої та відділів товстої кишки. Буває гостре і хронічне, найбільш поширене в Європі, розповідає завідувач першого хірургічного відділення Київської міської клінічної лікарні №15, хірург-колопроктолог вищої категорії, кандидат медичних наук, заслужений лікар України Віталій Григорович Яцентюк.

Юрчишин, Микола. «Під ложечкою» запекло [Текст] = http://www.silskivisti.kiev.ua/19224/PostZdorovja.php?n=26397 / Юрчишин, Микола // Сільські вісті. - 2015. - 17 бер. (№29). - С. 4. Йдеться про гастрит - запалення слизової оболонки шлунка. На цю недугу в нас страждає майже половина дорослого населення. Болячка може виявлятися по-різному, починаючи з невеликого почервоніння тканин і закінчуючи крайнім варіантом - виразковою хворобою. Гастрит, як правило, - наслідок неправильного харчування, - пояснює завідувач першого хірургічного відділення Київської міської клінічної лікарні №15, хірург вищої категорії, кандидат медичних наук, заслужений лікар України Віталій Григорович Яцентюк. - Поштовхом до його появи може стати і стрес. Причому необов’язково сильне нервове потрясіння - гастрит і виразка можуть бути спровоковані як разовим, так і тривалим хронічним стресом.

Туберкульоз

Борткевич, Сергій. Чи готова Україна до спалаху туберкульозу? [Текст] = http://gazeta.dt.ua/HEALTH/chi-gotova-ukrayina-do-spalahu-tuberkulozu-_.html / Борткевич, Сергій // Дзеркало тижня. - 2015. - 21-27 бер. (№10). - С. 1, 12. Щорічно Міністерство охорони здоров'я України видає інформаційно-аналітичний довідник "Туберкульоз в Україні" з детальною інформацією про те, скільки виявлено нових випадків захворювання, скільки людей отримали лікування і скільки з них одужали, перервали лікування, або померли від туберкульозу тощо. Чому ми не можемо впоратися зі СНІД упродовж 27 років, а з туберкульозом упродовж 19? Мабуть тому, що потрібно щось радикально змінювати в державній політиці у цих сферах. Для цього експерти Всеукраїнської спілки громадських організацій "Коаліція "Зупинимо туберкульоз разом" на підставі тривалих досліджень розробили проект концепції "Національної стратегії протидії захворюванню на туберкульоз до 2020 року", який надіслали президентові України з пропозицією включити її як складник до президентської "Стратегії 2020", оскільки нинішня епідемічна ситуація з туберкульозом може стати реальним бар'єром на шляху України до Європейського Союзу Більше читайте тут: http://gazeta.dt.ua/HEALTH/chi-gotova-ukrayina-do-spalahu-tuberkulozu-_.html

Суворова, Тетяна. Туберкульоз: епідемію подолано, та розслаблятися зарано [Текст] / Суворова, Тетяна // Голос України. - 2015. - 24 бер. (№52). - С. 1, 6. Про Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Протидія цій недузі - актуальне завдання і для України. За словами експерта, проблемами у фтизіатричній службі нашої країни і всього світу залишається своєчасне виявлення туберкульозу та його ефективне лікування.

Онкозахворювання

Мельник, Сергій. Рак можна легко вилікувати на ранніх стадіях [Текст] = http://www.golos.com.ua/wrong_browser / Мельник, Сергій // Голос України. - 2015. - 4 лют. (№19). - С. 5. У 2005 році Міжнародний союз із боротьби з онкологічними захворюваннями проголосив 4 лютого Всесвітнім днем боротьби проти раку. Мета - підвищення поінформованості жителів планети про рак як одне з найважчих захворювань сучасності, привернення уваги громадськості до його запобігання, виявлення й лікування. Наскільки сьогодні актуальна ця проблема в нашій країні, в інтерв’ю «Голосу України» розповіла член Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Тетяна Бахтеєва.

Мостовенко, Раиса. Рука помощи [Текст]: как общими усилиями повысить выживаемость онкобольных детей в Украине / Мостовенко, Раиса // Новое время страны. - 2015. - 13 февр. (№5). - С. 54. Незважаючи на високий професіоналізм українських лікарів-онкологів та повну віддачу, з якою вони намагаються рятувати життя своїх пацієнтів, ситуація з дитячою онкологією в Україні залишається напруженою - кожен рік у дітей від 0 до 18 років виявляють понад 1400 абсолютно нових випадків онкологічних захворювань.

 

ГІГІЄНА ХАРЧУВАННЯ

«Кіборги» з донецького аеропорту назвали наш академічний борщ найсмачнішим» [Текст] = http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/obid-dlya-kiborga/: столичні науковці запропонували військовим добові пайки з оздоровчими властивостями, зарубіжних аналогів яких немає / Інтерв'ю провела Ірина Ніколайчук // Урядовий кур`єр. - 2015. - 16 січ. (№7). - С. 5. Науковці Інституту технічної теплофізики НАН України розробили для українських військових добовий сухий харчовий пайок швидкого приготування. Його вже продегустували бійці 72-ї механізованої та 95-ї аеромобільної бригад і високо оцінили запропоновані страви, а «кіборги» з донецького аеропорту назвали борщ теплофізиків найсмачнішим з усього того, що їм доводилося їсти на війні. Як вдалося догодити чоловікам, розповідає автор розробки провідний науковий співробітник Інституту доктор технічних наук Жанна Петрова.

Косинська, Юлія. А до ковбаски --спокійно, будь ласка [Електронний ресурс] = http://www.umoloda.kiev.ua/number/2590/218/91246/: процес адаптації організму після різдвяного посту може тривати кілька тижнів / Косинська, Юлія // Україна молода. - 2015. - 13 січ. (№3). Отже, різдвяний піст позаду. Відтак тим, хто тривалий час обмежував себе в їжі, зокрема уникав тваринних білків і жирів, необхідно адаптуватися до нового режиму харчування. Лікарі застерігають: процес адаптації має відбуватися поступово, зважено, інакше всі зусилля впродовж посту виявляться марними. Фахівці радять повертатися до звичного режиму харчування поволі - процес може тривати кілька тижнів. Особливо на це мають зважати люди, яких турбують хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту.

Кушнір, Оксана. «Кисла» кров [Текст] = http://www.silskivisti.kiev.ua/19210/PostZdorovja.php?n=25944 / Кушнір, Оксана // Сільські вісті. - 2015. - 10 лют. (№15). - С. 4. На думку деяких фахівців із гігієни харчування, сучасне людство подібне до дерев, пошкоджених кислотними дощами. Аналогічно до того, як ми забруднюємо довкілля, забруднюється і наш організм. Причому зазвичай токсини навколишнього середовища є кислотами різної сили дії. Відтак організм має постійно підтримувати кислотно-лужний баланс крові та тканин на рівні слаболужної реакції. Людина не виживе, якщо внутрішнє середовище її залишатиметься кисле. У цьому разі ушкоджуватимуться клітини, тканини, кістки й навіть органи. Про цю вельми важливу проблему розповідає сьогодні експерт із питань харчування.

Мечетная, Наталия. Здоровье в тарелке [Текст] / Мечетная, Наталия // Новое время страны. - 2015. - 23 янв. (№2). - С. 50-53. "НВ" презентує топ-10 продуктів харчування, які, згідно новітнім дослідженням, здатні запобігіти найпоширенішим хворобам - ожирінню, раку та ураженню серцево-судинної системи.

Мечетная, Наталия. Ничего лишнего [Текст]: против лишнего веса, проклятия человечества ХХІ века, специалисты рекомендуют идеальное оружие - сбалансированные системы питания при условии здорового образа жизни и позитивного мышления / Мечетная, Наталия // Новое время страны. - 2015. - 6 марта (№8). - С. 52-56. Топ-7 найпопулярніших дієт сучасності.

Череватий, Олекса. Транс-жири: непомітний ворог здоров’я [Текст] = http://kreschatic.kiev.ua/ua/4608/art/1422479761.html / Череватий, Олекса // Хрещатик. - 2015. - 29 січ. (№12). - С. 18. Транс-жири визнані небезпечними в багатьох країнах світу. Деякі уряди повністю заборонили їх використання в продуктах харчування. В Україні, яка посідає провідні місця за показниками смертності від серцево-судинних захворювань, транс-жири залишаються невід’ємною складовою продуктів харчування. Що ж таке — транс-жири? І чому, попри науково доведену небезпеку, люди щодня споживають у величезних обсягах ці жири?

Череватий, Олекса. Що і як безпечно їсти? [Текст] = http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4620/art/1424291504.html / Череватий, Олекса // Хрещатик. - 2015. - 19 лют. (№24). - С. 18. Цього року Всесвітній день здоров’я присвячений темі безпеки харчування. Згідно з даними ВООЗ, шкідливі бактерії, віруси, паразити або хімічні речовини, які містяться в їжі, можуть викликати більш ніж 200 захворювань -  від діареї до раку. У світі щодня мільйони людей стикаються із проблемами, причиною яких стає звичайна їжа. Харчові хвороби посідають одне із провідних місць в номенклатурі небезпечних викликів здоров’ю. Зазвичай вони виникають під дією небезпечних мікроорганізмів або токсичних хімікатів і, як завжди буває в таких випадках, абсолютній більшості із цих захворювань можна запобігти.

ШКІДЛИВІ ЗВИЧКИ. АЛКОГОЛІЗМ

Боюн, Елена. Серьёзный разговор [Текст]: к сожалению, родители начинают задумываться об этом лишь после того, как находят у своего ребенка пустую бутылку из-под алкоголя. А надо бы раньше / Боюн, Елена // Добрые советы. - 2015. - № 2. - С. 63. Алкоголізм у нашій країні згначно помолодшав. Наприклад, тільки споживання пива серед підлітків за останні чотири роки збільшилося удвічі. Чи не слід вже бити насполох?

 

ПРОФІЛАКТИКА ЗАЛЕЖНОСТЕЙ

Мажуріна, Світлана. Інтернет захоплює в полон [Текст] = http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4628/art/1425505240.html: психологи порівнюють комп’ютерну залежність з наркотичною / Мажуріна, Світлана // Хрещатик. - 2015. - 5 бер. (№32). - С. 7. Сучасне життя неможливо уявити без Інтернету. Треба лише навчитися не зловживати ним та у всьому дотримуватись міри. Інакше це може призвести до замкнутості людини, а також стати причиною стресів та нервових перевантажень. «Якщо людина звертається до соцмереж, щоб вирішити конкретні завдання у реальному житті, це нормально. Але якщо вона постійно «блукає» там без будь-якої потреби, тобто просто вбиває час, то це шкодить їй,- розповів «Хрещатику» науковий керівник Центру терапії залежностей «АТОС» - доктор медичних наук професор Юрій Пакін. Чим зумовлена така залежність від соціальних мереж? Пан Пакін пояснює, що у віртуальному просторі спілкуватися легше, ніж у реальному житті.

Номофобія

Череватий, Олекса. Небезпечні телефонии [Текст] = http://kreschatic.kiev.ua/ua/4612/art/1423080235: шкідливість використання мобільних телефонів для людського здоров’я остаточно ще не доведена. Поки що не доведена... / Череватий, Олекса // Хрещатик. - 2015. - 5 лют. (№16). - С. 18. Ми щодня користуємося мобільними телефонами. Ці компактні пристрої для зв’язку так міцно увійшли у наше буденне життя, що ми впадаємо в паніку, коли хоча б на годину залишаємось без телефону. Наслідки такої прив’язаності настільки сильні, що лікарі навіть ввели спеціальне визначення, яке характеризує цю залежність людини від «мобільника». «Номофобія» - або страх залишитися без контактів з іншими людьми за допомогою мобільного телефону - нова психологічна хвороба, яка вражає мільйони користувачів телефонів в усьому світі

 

ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ

Лівандовська, Антоніна. Лікування парою [Текст] / Лівандовська, Антоніна // Вечірній Київ. - 2015. - 15 січ. (№2). - С. 13. Про користь сауни сказано чимало. Вона і загартовує, й імунітет зміцнює, і з зайвою вагою бореться, щоправда, не за рахунок розщеплення жирів, а завдяки очищенню організму від шлаків. Доведено, що гаряче повітря парної покращує кровообіг, знімає нарпугу у м'язах, позбавляє від утоми. І це ще не всі магічні властивості сауни.

Скрипка, Анастасия. Работай со своим телом! [Текст] / Скрипка, Анастасия // Твоё здоровье. - 2015. - №2. - С. 60-61. Кожне тренування розраховано на роботу з однією, або декількома проблемними зонами, вправи для яких повторюються циклічно. Розповідає тренер команди Bodi Slim.

«Ты можешь просто придти и рискнуть» [Текст] // Здоровье. - 2015. - №25. - С. 24-27. Про закалювання організму розмова з Максимом Шишкіним, який очолює асоціацію моржів-початківців "Зимовий пляж" міста Дніпропетровська.

Безпека життєдіяльності

Сулик, Юлія. Розбили градусник... [Текст] =  http://www.silskivisti.kiev.ua/19201/PostZdorovja.php?n=25638 / Сулик, Юлія // Сільські вісті. - 2015. - 20 січ. (№6). - С. 4. Що робити в такому випадку? Якими можуть бути наслідки для здоров'я від контакту з кульками ртуті? Як розпізнати симптоми можливого отруєння?..

Череватий, Олекса. Небезпечна вода [Текст] = http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4631/art/1426102663.html: в усьому світі від «лихої води» щороку гинуть 372 000 чоловік / Череватий, Олекса // Хрещатик. - 2015. - 12 бер. (№35). - С. 18. Наближається пора літнього відпочинку, пляжів, моря. Але разом із цим наближається новий сезон небезпечної води, коли тисячі людей стають жертвами утоплення. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, утоплення є третьою за значимістю причиною смерті від ненавмисних травм. У всьому світі понад 7 % смертельних наслідків травмування пов’язані саме з водою. Чому в технологічно розвиненому світі так багато людей гинуть через утоплення?

ДОНОРСТВО

Скрипник, Ольга. Остання крапля [Текст] = http://gazeta.dt.ua/HEALTH/ostannya-kraplya-_.html / Скрипник, Ольга  // Дзеркало тижня. - 2015. - 28 бер. (№11). - С. 1, 12. Офіційної статистики, скільки поранених у зоні АТО - як бійців, так і мирних мешканців, - заразилися вірусними гепатитами, ВІЛ/СНІДом, вірусами герпесу і т.д., немає. Науковці, лікарі, волонтери, пацієнтські організації б'ють на сполох, - вони мають удосталь фактів, які свідчать, що донорська кров не проходить належної перевірки і нерідко стає причиною тяжких захворювань. Фахівці стверджують, що Україна, мабуть, єдина держава в Європі, в якій, попри епідемії, переливають кров, яка не пройшла перевірки відповідно до міжнародних стандартів. Кожна її крапля - це питання життя і смерті багатьох людей. А на думку науковців - питання національної безпеки

 

САНАТОРНО-КУРОРТНЕ ЛІКУВАННЯ

Клікова, Ганна. ...I псоріаз відступає [Текст] =  http://www.silskivisti.kiev.ua/19216/PostZdorovja.php?n=26152 / Клікова, Ганна // Сільські вісті. - 2015. - 24 лют. (№21). - С. 4. Саме по здоров’я у маленьке приазовське село Строганівка приїздять люди з далеких і близьких світів. Тут, на унікальному клаптику узбережжя Азовського моря, на глибині відкладається цілющий мул. Лікувальні властивості його доповнює маленька річка Корсак, яка впадає у море. Суміш морської і прісної води, а також жовтої, сірої та чорної глини і є тими ліками від Бога. Діють вони на зболене тіло особливо сприятливо влітку, разом із сонячним промінням. Ефект таласотерапії за три з гаком десятки літ, відколи у Строганівці діє Запорізький обласний шкірно-венеричний диспансер, випробували на собі тисячі хворих.

Кущ, Ліна. Курорт як символ визволеного міста [Текст] / Кущ, Ліна // Голос України. - 2015. - 20 бер. (№50) . - С. 10. Унікальний комплекс "Слов'янський курорт", де поєднуються природні та медичні чинники, почали відроджувати одразу після припинення бойових дій і визволення міста в липні минулого року. За лічені місяці нове керівництво закладу відновило роботу курорту. Сьогодні "Слов'янський курорт" - єдиний в Україні оздоровчий комплекс для реабілітації інвалідів-спинальників. Що потрібно для якнайшвидшого відновлення курорту - робирався "ГУ"

Кущ, Павло. Слов’янський курорт: реанімація [Текст] = http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/slovyanskij-kurort-reanimaciya/: на Донеччині за короткий час відновили роботу відомого санаторного комплексу / Кущ, Павло // Урядовий кур`єр. - 2015. - 27 лют. (№37). - С. 1, 4. Відомий далеко за межами Донеччини курорт у Слов’янську багато років своїми цілющими грязями, водою та ропою із солоних озер сприяв одужанню сили-силенної людей. Але минулого літа сама оздоровниця після окупації та визволення міста від бойовиків так званої ДНР потребувала невідкладної реанімації. А вже нині санаторно-реабілітаційний центр «Слов’янський курорт» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» знову приймає пацієнтів майже з усіх куточків країни.

Юрчишин, Микола. Прихистять і вилікують [Текст] = http://www.silskivisti.kiev.ua/19230/PostZdorovja.php?n=26600 / Юрчишин, Микола // Сільські вісті. - 2015. - 31 бер. (№35). - С. 4. Кременецький обласний дитячий комунальний психоневрологічний санаторій. Тут лікуються і оздоровлюються діти з неглибокими патологіями - невротичними станами, астенічними неврозами, затримкою мовного розвитку, енурезом. Лікують у закладі й легкі форми дитячого церебрального паралічу, тобто коли дитина сама себе може обслуговувати.

ПСИХОЛОГІЯ

Васильев, Виктор. Суицид в подростковом возрасте [Текст] / Васильев, Виктор // Здоровье. - 2015. - №25. - С. 22-23. У підлітковому віці проблема суїциду дуже актуальна у зв'язку з особливостями психології та поведінки цієї вікової групи. Психологія підлітків характеризується високою енергією усіх процесів життєдіяльності, у першу чергу емоційних реакцй, активності у спілкуванні, при відсутності достатнього життєвого досвіду, соціальних навичок та незрілості реакцій на ті чи інші чинники.

Пропадає сон уночі і з'являється відчуття втрати енергії [Текст]: як боротися з депресією / Інф. "Країна" // Країна. - 2015. - 26 лют. (№8). - С. 13-17. На депресію хворіють близько 14 відсотків українців. У багатьох країнах значно більше. До 2020 року кількість недужих у світі може зрости до 50 відсотків. Тобто йдеться про епідемію, говорить завідувач психотерапевтичного центру Львівської обласної психіатричної лікарні Сергій Рослюк.

Психологічна допомога переселенцям та воїнам АТО

Віленський, Юрій. Чужий біль як свій [Текст] = http://www.day.kiev.ua/uk/article/cuspilstvo/chuzhyy-bil-yak-sviy: інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України став важливою ділянкою надання медичної допомоги дітям та жінкам із районів психологічного і травматичного лиха на південному сході країни / Віленський, Юрій // День. - 2015. - 21 січ. (№7). - С. 9.

Костюченко, Олексій. Воїнів підтримують психологи [Текст] / Костюченко, Олексій // Голос України. - 2015. - 28 січ. (№14). - С. 12. У Національному університеті «Острозька академія» нещодавно запрацювала науково-практична лабораторія «Психологічна підтримка та реабілітація постраждалих унаслідок бойових дій». Надання психологічної допомоги та психосоціальна реабілітація - один із важливих напрямів у допомозі повернутися учасникам бойових дій до повноцінного життя.

Прокопенко, Ольга. Ліки від епідемії війни [Текст] = http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/liki-vid-epidemiyi-vijni/: як подолати посттравматичний стресовий розлад військовим, які повернулися з передової / Прокопенко, Ольга // Урядовий кур`єр. - 2015. - 20 бер. (№51). - С. 1, 5. На війні як на війні. А що чекає після повернення до цивільного життя на воїна і його сім’ю? Емоції, спогади, розмови, сни… Будь-що, пов’язане з бойовими діями, безжально вкарбовується у свідомість людини. Як впоратися з цим багажем? Як розпізнати посттравматичний стресовий розлад? Психологи одностайні в думці, що приблизно через півроку після повернення із зони бойових дій посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) дасться взнаки багатьом солдатам неоголошеної війни. Психологи наголошують, що пом’якшити цілком природну захисну реакцію людського організму можна, якщо заздалегідь звернути увагу на підготовку людини до перебування в стресових умовах.

Череватий, Олекса. Травми, які лікують турботою [Текст] = http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4624/art/1424899471.html: психологічні травми -  одні із найнебезпечніших наслідків життя людини в екстремальних умовах / Череватий, Олекса // Хрещатик. - 2015. - 26 лют. (№28). - С. 18. Вчені прогнозують, що до 2020 року понад 50 % всіх проблем зі здоров’ям будуть пов’язані із психічними розладами. Хвороби психіки займатимуть 5-те місце серед найбезпечніших загроз для здоров’я людства. Бідність, війни, катастрофи, пропаганда насилля - всі ці фактори створюють неприйнятні для життя нормальної людини умови, коли єдиною реакцією на зовнішній світ стає стрес та агресія. В Україні майже 2 мільйони громадян щороку стають жертвами психічних розладів. Багато років поспіль наша країна займає перше місце в Європі за показниками кількості психічно хворих громадян. Ситуація війни, вимушеної зміни місця проживання, втрат та економічної кризи можуть серйозно збільшити ці цифри.

 

ІСТОРІЯ МЕДИЦИНИ

Фурманов, Юрій. "Діти" Шалімова [Текст] = http://gazeta.dt.ua/personalities/diti-shalimova-_.html / Фурманов, Юрій // Дзеркало тижня. - 2015. - 28 лют. (№7). - С. 12. Про одного із засновників сучасної української хірургії, видатного хірурга академіка Олександра Шалімова.

Віленський, Юрій. Хірург Володимир Мішалов. Ночі та дні [Текст] = http://www.day.kiev.ua/uk/article/cuspilstvo/hirurg-volodymyr-mishalov-nochi-ta-dni: «Країні на зламі потрібні справді хороші, вправні фахівці» / Віленський, Юрій // День. - 2015. - 26 бер. (№52). - С. 9. Розмова з лікарем-хірургом Володимиром Мішаловим, в рідній для нього Олександрівській лікарні, де він, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, заслужений лікар України, вже близько сімнадцяти років очолює, у складі Національного медичного університету імені О. О. Богомольця, кафедру шпитальної хірургії № 2 з курсами грудної та судинної хірургії.

 

ІНТЕРНЕТ РЕСУРСИ

http://www.day.kiev.ua - сайт газети «День»
http://www.ukurier.gov.ua - сайт  газети «Урядовий кур’єр»
http://www.dt.ua - сайт тижневика «Дзеркало тижня»
http://www.umoloda.kiev.ua - сайт газети «Україна молода»
http://kreschatic.kiev.ua - сайт газети «Хрещатик»
http://www.golos.com.ua - сайт газети «Голос України»
http://www.silskivisti.kiev.ua - сайт газети „Сільські вісті”

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ