Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.
Останнє оновлення: 15.08.2022 р.

ТОП 20 найпопулярніших книг 2020

Книги 2020 року від освітньої платформи  prometheus.ua

Бібліографічний дайджест із циклу «#ЧИТАЙ _ ДОСЯГАЙ»*

Взаємозв’язок між читанням та життєвими здобутками

Частина І

Дивіться на сайті бібліотеки  https://msmb.org.ua  та слідкуйте за продовженням

#Читай_досягай: Інститут книги спільно з Міністерством культури та інформаційної політики започаткували всеукраїнську акцію з промоції читання https://mkip.gov.ua/news/4880.html

 

Аналітики з «Прометеуса» переглянули для вас десятки топ-добірок різних видавництв - від “The Guardian”, “The Washington Post” до «Нашого формату» та “Yakaboo”, аби зібрати найцікавіше!

Скоріше зберігайте, аби все перечитати!

 

 

 

«Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР». Вахтанг Кіпіані

Книга містить архівні матеріали судових справ, що дозволяють більше дізнатися про дисидента та поета Василя Стуса: його громадянську позицію, силу волі та несправедливе засудження радянською репресивною машиною. Вахтанг Кіпіані зібрав унікальні джерела, що дозволяють реконструювати найдраматичніші сторінки біографії Стуса з небувалою точністю.

 

«Код винятковості. Живи за власними правилами».

Вішен Лакяні

На старті життя ми сильні. Ми швидко вчимося, змінюємося і не боїмося сміливих вчинків. Але для більшості із часом усе змінюється. Ми приймаємо правила, знаходимо зону комфорту і починаємо жити звичайним життям. Що як багато правил цього світу насправді безглузді й обмежують наш потенціал? Автор цієї книжки поспілкувався із величезною кількістю неординарних людей: від Ілона Маска до Річарда Бренсона, та дійшов висновку, що всі володіють спільною рисою - ставлять під сумнів установлені правила гри.

«Простими словами. Як розібратися у своїх емоціях». Марк Лівін, Ілля Полудьонний

«Розум: та все добре! У тебе є робота, дах над головою, їжа і друзі. Емоції: щось так тоскно.», - якщо ви переживали схоже й не могли втямити, у чому річ - ця книжка для вас. У ній письменник Марк Лівін та психотерапевт Ілля Полудьонний простими словами розповідають про емоції та почуття.

«Мистецтво відпочинку: Як перевести подих у сучасному світі», Клаудія Гаммонд

Авторка пояснює, яке значення має відпочинок, і пропонує дорожню карту до більш спокійного та збалансованого життя.

«До кінця часу». Брайан Грін

У своїй останній книзі відомий фізик Брайан Грін проводить читачів крізь дослідження часу та прагнення людства зрозуміти його. Від нашого розуміння початку Всесвіту до найкращих висновків науки про той самий «кінець» - Грін чітко розповідає про те, як ми до цього дійшли та куди прямуємо

 

 

«Усе замахало. Але надія є». Марк Менсон.

Ми живемо в парадоксі прогресу: що кращими стають речі навколо нас, то тривожнішими ми є. І хоча світ успішно бореться з голодом, расизмом, сексизмом та іншими викликами, люди й далі почуваються нещасними. То що ж відбувається? На думку автора, нам не вистачає надії.

 

 

 

«Netflix. Ця ідея ніколи не спрацює». Марк Рендольф

Найдраматичніша бізнес-історія: як прямувати за мрією, коли навколо всі впевнені, що тобі не вдасться. Книга спогадів співзасновника всесвітньовідомої стримінгової платформи Netflix підприємця Марка Рендольфа. Наразі Netflix наробила чимало галасу в Голлівуді. Платформа Netflix кардинально змінила сферу ІТ-технологій і не дає виспатися мільонам глядачів по всьому світу. Однак шалений успіх прийшов до Рендольфа та його партнера Ріда Гастінгса не одразу, адже спочатку була ідея, яку ніхто не бажав підтримати.

 

 

«Can’t Even: How Millennials Became the Burnout Generation». Anne Helen Petersen

Чи відчуваєте ви, що ваше життя – це нескінченний список справ? Ви приходите до тями, коли бездумно прокручуєте Instagram, тому що занадто виснажені, щоб взяти книгу. Ви постійно працюєте та відчуваєте вину, коли робите речі, які приносять вам радість? Ласкаво просимо до культури вигорання.

 

 

«The Passion Ekonomy: The New Rules for Triving in the Twenty-Fist Century Hardcover». Deckle Edge

На відміну від того, що ви могли чути, середній клас не вмирає, а роботи не крадуть нашу роботу. Як пише Адам Девідсон – один з провідних громадських голосів з економічних питань, - економічна парадигма двадцять першого століття пропонує нові способи заробляння грошей, нові шляхи до професійної реалізації та безпрецендентні можливості для побудови кар’єри!

Докладніше дивіться на prometheus.ua

 

 

Найпопулярніші книги українських авторів

Список ТОП 20 видань від молодіжної бібліотеки

«Ми – те, що ми читаємо»

/Альберто Мангуель/

Бібліографію подано за алфавітом авторів та назв

Андрухович, Софія. Амадока [Текст] : роман / Андрухович, Софія. - К. : Видавництво Старого Лева, 2020. - 832 с. Понівечений до невпізнаваности в одній із гарячих точок на Сході України, герой роману «Амадока» тільки дивом залишився живим. Це сумнівна втіха, оскільки важкі травми призвели до повної втрати пам’яті: чоловік не пам’ятає ні свого імені, ні звідки походить, не пригадує жодної близької людини, жодного фрагмента свого попереднього життя. Таким його і віднаходить жінка, любов і терпіння якої здатні творити дива: сягати найглибших пластів забуття і спогадів, поєднувати розрізнені клапті понівеченої свідомості, зшивати докупи спільну історію. Амадока - найбільше в Європі озеро, розташоване на території сучасної України, вперше згадане Геродотом і впродовж кількох століть відтворюване на мапах середньовічними картографами, аж до свого раптового і цілковитого зникнення. Яким чином безслідно випаровуються великі озера, як зникають цілі світи, цілі культури - і що залишається натомість? Чи може забуття однієї людини сягати на кілька поколінь під землю? Чи пов’язують нас знаки і шрами понівеченої пам’яті? Чи здатні любов і терпіння дати змогу торкнутися свідомості іншої людини?

Вдовиченко, Галина. Пів'яблука. Інші пів'яблука [Текст] : Романи / Вдовиченко, Галина. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. - 472 с. Історія жіночої дружби, що дозволить читачеві поглянути на звичні речі по-новому, оповідь про долі чотирьох подруг - таких різних, але однаково близьких. Одного разу вони знаходять незвичайний сувенір. Те, що спершу здавалося просто цікавою іграшкою, починає у дивовижний спосіб змінювати життя жінок, виконуючи найпотаємніші бажання кожної з них... Знахідка стане початком нових пригод, вона покаже, чого насправді бажають подруги. Хто зміг створити цей шедевр? І чому майстер Пінзель, найзагадковіший галицький скульптор XVIII століття, що далі помітніше впливає на тих, хто живе у XXI столітті? Дізнайтесь усі таємниці, прочитавши цю чудову книжку. Романи «Пів'яблука» та «Інші пів'яблука», з якими свого часу дебютувала Галина Вдовиченко, - вперше під однією обкладинкою, у новій авторській редакці

 

Гнатко, Дарина. Проклята краса [Текст] : Роман / Гнатко, Дарина. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб  сімейного дозвілля", 2016. - 240 с. Полтавщина. 30-ті роки ХХ ст. Сільська дівчина Ганнуся наділена фатальною красою, тому стає найбажанішою нареченою. Але серед її залицяльників є й одружені чоловіки... Мимоволі Ганнуся руйнує чужі родини, а її краса стає справжнім прокляттям

 

 

 

Давиденко, Тетяна. Країна призначення [Текст] : літературно-художнє видання / Давиденко, Тетяна; Худож. А.Гаєва. - Чернівці : Книги - XXI, 2019. - 192 с. Листи ведмедя Степана - це подорожні нариси, написані від імені середньостатистичного українського ведмедика. Це історії з різних екзотичних країн і міст, а також міст України, які Степан справді відвідав. Тут багато іронії та інтертекстуальності. Пишучи листи до своєї хазяйки, Степан проводить короткий курс української і світової літератури. Країна ж призначення для ведмедика завжди Україна. "Історія така: я знайшов своє призначення. Спочатку, як ти пам'ятаєш, я хотів стати пінгвіном-перевертнем, себто перевертачем пінгвінів. Ну, ти знаєш: коли бідні пінгвіни, що висиджують яйця, лякаються літаків, падають на спину і чеберяють лапами, а підвестися не можуть, то підіймати їх, виходить, нікому. Але днями побачив у новинах молоду жінку, яка вирішила займатися тим, що в неї найкраще виходить, - обійматися. Оскільки сегмент ринку обіймів уже опанований, я для себе вирішив, що можу писати самотнім людям листи. Воно, може, в мене не так добре виходить, як у тої дівчини - обійматися, але я буду дуже старатися.

 

Дашвар, Люко. Покров [Текст] : Роман / Дашвар, Люко ; Худож. Анна Лопатіна. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. - 384 с. Ніч проти 30 листопада 2013 року багато чого змінює і в житті країни і в долі киянки Мар'яни Озерової. Після розміреного напівсонного існування дівчина опиняється у вирі подій і несподіваних зустрічей: виснажливі чергування на Майдані, зникнення коханої людини та пошуки нащадків у сьомому коліні славного козака Яреми Дороша, яких прокляла його дружина - зарозуміла шляхтянка Станіслава. Та чи не даремні пошуки? Адже перед цими щасливцями постає непростий вибір - незліченні скарби, або кохання і воля...

 

 

Жадан, Сергій Вікторович. Інтернат [Текст] : Роман / Жадан, Сергій Вікторович. - Чернівці : Мерідіан Черновіц,  2017. - 336 с. Одного разу, прокинувшись, ти бачиш за вікном вогонь. Ти його не розпалював. Але гасити його доведеться й тобі… Січень 2015 року. Донбас. Паша, вчитель однієї зі шкіл, спостерігає, як лінія фронту неухильно наближається до його дому. Стається так, що він змушений цю лінію перетнути. Щоби потім повернутись назад. І для цього йому щонайменше потрібно визначитись, на чиєму боці його дім…

Жадан, Сергій. Список кораблів. Нові вірші, 2018-2019 [Текст] : Поезії / Жадан, Сергій Вікторович ; Худож. К.Косьяненко. - Книга в суперобкладинці. - Чернівці : Меридіан Черновіц, 2020. - 160 с. Шістдесят віршів про пам’ять, що народжується з любові, та про вогонь, по якому лишається ніжність. Шістдесят спроб окреслити світло й розповісти про повітря над містом. Шістдесят уривків чужих розмов, шістдесят голосів, якими наповнюються весняні сутінки. «Список кораблів» - це список тих, хто пішов, але кого не можна забути. Список імен, які супроводжують тебе протягом життя. Список міст, де на тебе завжди чекають. Мабуть, найінтимніша книга автора

 

Каденюк, Леонид Константинович. Миссия - Космос [Текст] : документально-художественное издание / Каденюк, Леонид Константинович. - 2011 : Довіра, 2011. - 382 с.

Кідрук, Макс. Бот [Текст] : роман / Кідрук, Макс Іванович ; Передмова Ю.Мендель. - Харків : Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2014. - 480 с. : Успішний програміст, що спеціалізується на ботах, погоджується на роботу в Чілі. Але замість обіцяних тисяч доларів він дістає смертельні пригоди. Боти, яких йому треба зупинити, це нанороботи, що вирвалися з-під контролю, їм до вподоби смак людської плоті...

 

 

 

Кокотюха, Андрій Анатолійович. Привид із Валової [Текст] : роман. Кн.2 / Кокотюха, Андрій Анатолійович ; Худож.  Л.П.Вировець. - Харків : Фоліо, 2017. - 283 с. Початок ХХ століття, 1909 рік. Успішний київський адвокат Клим Кошовий від переслідувань царської охранки тікає до Львова, де стає лише скромним помічником старого нотаря. Його нудні злиденні будні порушує візит комісара кримінальної поліції: у кишені трупа, знайденого у будинку на вулиці Валовій, виявили візитівку Клима. Сам чоловік загинув за досить дивних обставин, хоча офіційно це нещасний випадок. Але той дім має у Львові недобру славу. Кажуть, у ньому вже сто років блукає привид Чорної пані. Всякого, хто зустрінеться з нею, чекає погибель. І така смерть на Валовій - не перша. У гонитві за привидом Кошовий та його відданий друг Йозеф Шацький змушені зануритися у львівські нетрі та спуститися на міське дно. Ризикуючи життям, вони таки дізнаються правду про привида. І вона дуже не сподобається загадковій та впливовій красуні Магді Богданович...

 

Лис, Володимир Савович. Століття Якова [Текст] : роман / Лис, Володимир Савович ; Передм. О.Забужко. - Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2010. - 240 с. У житті старого Якова Меха на короткий час, мов той метелик, з’являється дівчина-приблуда. Вона питає, ци любив він колись, - і виринає десь з глибини пам’яті його кохання, і біль втрати, і круговерть війн та режимів, і радощі та горе в родині, і гріхи, і каяття...

Лис, Володимир Савович. Століття Якова [Текст] : роман / Лис, Володимир Савович ; Передм. О.Забужко; Худож. Т.Коровіна. - 4-те вид. ; Дод. наклад. - Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. - 240 с. : Роман - своєрідний епос-біографія одного поліського українця, який за свій столітній вік пережив п’ять держав: Російську імперію, УНР, Польщу, гітлерівську Німеччину, сталінський СССР. Доживши до держави Україна, він опинився перед лицем і родинної, і національної драми, яка була запрограмована катастрофами XX століття. У житті старого Якова Меха на короткий час, мов той метелик, з’являється дівча-приблуда. Вона питає, чи любив він колись, - і виринає десь із глибини пам`яті його кохання, і біль втрати, і круговерть війн та режимів, і радощі та горе в родині, і гріхи й каяття…

 

 

Мороз, Оксана. Нація овочів? Як інформація змінює мислення і поведінку українців [Текст] : науково-популярне видання / Мороз, Оксана ; Вст. сл. авторки. - К. : Yakaboo Publishing, 2020. - 288 с. Ця книжка – посібник від маніпулятора-практика про те, як протистояти зараженню інформаційними вірусами. Ці віруси інфікують нас щодня. Вони - провідники для тисяч шкідливих тверджень. Вони вбивають свідомість і перетворюють своїх жертв на слухняне стадо. Вони полюють не тільки на нас, а й на наступні покоління

Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР [Текст] : суспільно-політичне видання / Уклад. В.Капіані; Гол. ред. О.С.Кандиба. - Харків : Віват, 2019. - 688 с. Правда про кримінальну справу, життя і смерть Василя Стуса. У книжці «Справа Василя Стуса» зібрано архівні документи з кримінальної справи Василя Стуса, покази свідків, листи поета з тюрми, спогади його рідних та друзів. Ознайомившись із наведеними матеріалами,читачі дізнаються про невідомі факти щодо життя, ув’язнення та загибелі Стуса, які досі охороняли під грифом «Секретно»

Талан, Светлана Олеговна.  Расколотое небо [Текст] : роман / Талан, Светлана Олеговна ; Пер. с укр. Р.Хворостяной; Предисл. О.Хвостовой; Худож. Н.В.Переходенко. - Харков, Белгород : Книжный Клуб "Клуб Семейного Досуга", 2015. - 352 с. Україна, 1930-ті роки. Варя виросла в заможній родині, у якій вміли та любили працювати, тому й господарство мали міцне. Але прийшли інші, лихі часи. Почалася колективізація, і все, що люди заробили своїм потом, потрібно було віддати... Хіба ж хто знав, яка страшна біда чекає на ці щедрі землі? Годі було уявити, що голодна смерть спустошить усе навколо. Втративши чоловіка, родичів, Варя залишилася сама з маленькими дітьми. Хто зможе їх урятувати? З відгуків: "Я до сих пор не могу отойти от этой книги. Она меня потрясла, вывернула наизнанку, это одно из самых пронзительных книжных впечатлений этого года!", "Це щось надзвичайне! Щось надзвичайно відверте, надзвичайно сумне, надзвичайно важке. Ніяк не можу відволіктись від історії сім'ї Чорножукових, історії про голод в Україні..."

Талан, Світлана Олегівна. Коли ти поруч [Текст] : Роман / Талан, Світлана Олегівна. - 3-тє вид., стер. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. - 320 с.

Звичайна добра і чуйна людина випадково захворіла на СНІД і відразу ж була відштовхнута сучасним суспільством, яке не готове сприймати таких- недужих. Проте невігластво оточення не зломило її, героїня не опустила руки. Автору хотілося б, щоб ви подивились іншима очима на хворих на СНІД...

 

Тарнава, Анна. Дванадцять місяців [Текст] : роман / Тарнава, Анна. - К. : Нора-Друк, 2016. - 176 с. Чи вірити у казки? Коли надворі ХХІ століття, коли ти розлучена, коли сама із двома дітьми, коли «зашиваєшся» на роботі, коли залякує колишній чоловік і на додачу до всього вляпалась у кримінальну історію? Звичайно, ні! А що натомість? Натомість не зраджувати своїм принципам, йти вперед попри труднощі і проблеми, вірити у себе, сміятися з себе, допомагати іншим. Роман «Дванадцять місяців» описує рік із життя сучасної жінки. Авторка зачіпає серйозні теми, але роман читається легко завдяки захопливому сюжету...

 

Шкляр, Василь Миколайович. Маруся [Текст] : роман / Шкляр, Василь Миколайович ; Післям. авт.; Худож. Ю.Дзекунова. - Харків : Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2014. - 320 с. «Маруся» - історичний роман, що написаний українським письменником Василем Шклярем та вперше опублікувався у видавництві "Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля» 2014 року. «У ньому йдеться про українську отаманшу, нашу Жанну д'Арк». Тендітна золотоволоса дівчина народилася для щастя. Але бурхливий 1919 рік - один із найдраматичніших в історії України - покликав її до боротьби за волю Вітчизни. ПІсля загибелі братів, повстанських отаманів, шістнадцятирічна гімназистка Саша Соколовська стає на чолі тисячного війська. Відтепер вона - отаман Маруся. На шалику її козацької шапки напис «Смерть ворогам України!» Та навіть у вирі кривавих подій доля дарує їй щире кохання і шанс зберегти життя... Роман писався протягом п'яти років, з 2009 по 2014 роки. Роман написаний на основі архівів і щоденників очевидців, «тут за кожною подією в книзі стоїть історичний факт»

***

Авраменко, Олександр. 100 експрес-уроків української [Текст] : практичний посібник / Авраменко, Олександр ; Худож. Н.Гайди. - К. : КНИГОЛАВ, 2016. - 192 с. Щоб без проблем освоїти тонкощі спілкування українською мовою, радимо придбати книгу «100 експрес-уроків української». У кишеньковому самовчителі стисло і просто пояснюються складні моменти слововживання і побудови фраз. «Холостяк» або «парубок», «вибирати» або «обирати», «Паска», «Пасха» або «Великдень», «по четвергам» або «по четвергах» - книжка дає відповіді на численні запитання і виправляє типові помилки

 

Авраменко, Олександр. 100 експрес-уроків української. Частина 2 [Текст] : практичний посібник / Авраменко, Олександр ; Худож. Н.Гайда. - К. : КНИГОЛАВ, 2017. - 192 с. Щоб удосконалювати мовлення й мову було комфортно, у посібнику подано короткі уроки з дотепними ілюстраціями, які сприятимуть якнайкращому запам’ятовуванню норм сучасної української мови

 

WEB-ліографія:

«Чим більше ми підіймаємо тему читання, тим більше людей зможуть знайти своїх авторів та свої книги. Книги мають фігурувати скрізь:  на телебаченні, у ЗМІ, у соціальних мережах, у виступах авторитетних людей. Читання має стати модною звичкою, яку прагне підтримувати більшість населення»

/Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики/

 

«Книжки - це сходи до успіху у житті. Та й просто-напросто читання гарної книжки дарує насолоду, розвиває уяву та розширює світогляд. Читайте, розвивайтеся, насолоджуйтеся гарними книжками».

/Дмитро Кулеба, Міністр закордонних справ України/

https://nashformat.ua/catalog/top-20-nashoho-formatu Топ 20 кращих книг сучасності видавництва "Наш Формат"

https://vogue.ua/ua/article/culture/knigi/10-bestsellerov-kotorye-vyydut-v-ukraine-v-2020-godu.html10 книжок-бестселерів, які вийдуть в Україні 2020 року

 

https://life.pravda.com.ua/culture/2020/03/23/240308/ Що почитати: 10 книжок, від яких ви не зможете відірватися

https://book-ye.com.ua/blog/osoblyva-dumka/krashchi-knyhy-2020-roku-za-versiyeyu-bookforum-yaki-rozpovidayut-nam-khto-my-ye/ Кращі книги 2020 року за версією Book Forum, які розповідають нам, хто ми є

https://shopping.nv.ua/ukr/sport-i-hobbi/kniga-top-knig-2020-roku-pyelyevin-sencov-king-rouling-i-inshi-krashchi-avtori-minulogo-roku-50136313.html Роулінг, Кінг і Сенцов. Топ 20 найкращих книг 2020 року, які ви повинні обов’язково прочитати

https://pen.org.ua/publications/najkrashhi-ukrayinski-knyzhky-2020-roku-za-verciyeyu-pen/ Найкращі українські книжки 2020 року за верcією ПЕН

https://rubryka.com/article/20-ukrainian-books-2020/ Які українські книжки читати: 20 новинок 2020 року

http://chytomo.com/100-najkrashchykh-knyzhok-21-stolittia-vid-the-guardian/Британська газета The Guardian уклала власний рейтинг зі 100 книжок, виданих протягом 21 століття, які, на думку редакції, найбільше заслуговують уваги читачів. Перелік опублікований на сайті видання.

* #Читай_досягай

20 січня Міністерство культури та інформаційної політики, разом з Українським інститутом книги, розпочали всеукраїнську акцію з промоції читання.

За словами міністра культури Олександра Ткаченка, акція #Читай_досягай має популяризувати читання серед українців.

"Завдяки #Читай_досягай ми хочемо, щоб про книги казали всюди: по телевізору, у ЗМІ, у соцмережах. Із вуст авторитетних українців із великою аудиторією. Чим більше ми говоримо на тему читання – тим більше людей зможуть знайти своїх авторів та свої книги. І тоді в них з'явиться звичка читати", – зазначив міністр у власному Telegram-каналі.

До акції закликають долучитися усіх охочих й показати українцям "взаємозв’язок між читанням та життєвими здобутками і заохотити читати більше книг, щоб досягти нових звершень"

Бібліограф – упорядник: Наталя Фоміна.

 Слідкуйте за продовженням на сайті молодіжної  https://msmb.org.ua/

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ