Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

«Ті, що пройшли крізь вогонь»

Поділіться цією сторінкою:

Бібліографічний список статей до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

День пам’яті захисників започатковано 2019 року указом Президента України № 621 задля гідного вшанування пам’яті всіх військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які полягли в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їхнього героїзму, зміцнення патріотичного духу в суспільстві.

Україна сьогодні переживає найбільше випробування в новітній історії – збройну боротьбу за незалежність і територіальну цілісність проти російського агресора. Сучасна російсько-українська війна триває від 2014 року. Повномасштабне вторгнення російських військ в Україну в лютому 2022 року остаточно зірвало маску з агресивного путінського режиму та відкрило нову сторінку героїзму, стійкості та, на жаль, втрат України в боротьбі за суверенітет і соборність.

 В історії проведення антитерористичної операції 29 серпня 2014 року стало днем найбільших втрат української армії на Донбасі.  29 серпня 2014 року під час виходу сил АТО з оточення під Іловайськом російське керівництво порушило домовленості і ворожі збройні сили впритул розстріляли з важкого озброєння колони українських військових. Таке віроломне вбивство кваліфікується міжнародним гуманітарним правом як воєнний злочин. Тоді полягло 366 українських воїнів, 429 – зазнали поранень, 300 – опинилися в полоні, 158 – зникли безвісти. Смертельний для наших захисників «зелений коридор» пролягав через поля із соняшниками. Саме під ними сотні українців поклали в боротьбі з ворогом свої життя на вівтар свободи, гинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Тому символом  цього дня обрали квітку соняха як уособлення скорботи за загиблими захисниками України

   ​

29 серпня ми згадуємо не лише тих, хто загинув в Іловайській трагедії, а й десятки тисяч полеглих захисників і захисниць України в сучасній російсько-українській війні від 2014 року. Вони стоять в одному ряду з усіма поколіннями борців за волю і державну самостійність – від воїнів Русі-України, лицарів Костянтина Острозького, козаків Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького та Івана Мазепи до бійців Армії Української Народної Республіки та Галицької армії Західно-Української Народної Республіки, Антигітлерівської коаліції часів Другої світової війни, Української Повстанської Армії. Це воїнство мужньо здобувало героїчні перемоги і віддавало життя за українську землю.

У нинішній війні ми платимо надзвичайно велику ціну. Безперечно, це не єдиний день у році, коли згадуються полеглі та віддається їм шана. У День пам’яті захисників по всій країні приспускають Державні Прапори на будівлях органів влади, державних підприємств, установ і організацій, обмежуються трансляції розважальних радіо- і телепрограм, відбуваються меморіальні заходи, тематичні книжкові й фотовиставки, кінопокази, концерти-реквієми тощо. Україна вшановує полеглих воїнів також загальнонаціональною хвилиною мовчання. Іловайська трагедія стала важким випробуванням і продемонструвала, що в умовах гібридної війни міжнародне право не завжди працює, що потрібно сподіватися лише на власні сили.

Пам’ять про борців і їхні подвиги є найвищою цінністю у шкалі нашої національної ідентичності. А віра і впевненість, що в разі загибелі на полі бою жертовність воїна буде пошанована на державному рівні, є дуже важливою для підняття морального духу військовослужбовців.

Бібліографія статей

(подано в зворотній хронології та в алфавіті авторів)

До Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

2023

Україна. Кабінет Міністрів. Про заходи з відзначення у 2023 році Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України [Електронний ресурс] = https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/617-2023-%D1%80#top: розпорядження КМ України від 11 липня 2023 р. № 617-р // Законодавство України. - 2023. - 11 лип.

Пам’ять захисників вшанують на державному рівні [Електронний ресурс] = http://www.golos.com.ua/article/372178 / Інф. "ГУ" // Голос України. - 2023. - 12 лип. (№138). Заходи до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, що відзначатиметься 29 серпня. Відповідний проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про заходи з відзначення у 2023 році Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України» прийнято під час засідання уряду 11 липня

2022

Леошко, Владислав. Подвиг і жертви Героїв, принесені на вівтар Перемоги, безсмертні [Електронний ресурс] = http://www.golos.com.ua/article/363709: 29 серпня відзначається День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України / Леошко, Владислав // Голос України. - 2022. - 26 серп.

Сміян, Надія. Турбота держави, навіть незважаючи на те, що агресія триває [Електронний ресурс] = http://www.golos.com.ua/article/363824 / Сміян, Надія // Голос України. - 2022. - 29 серп. У Верховній Раді в День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність, відбулася зустріч парламентаріїв та представників уряду з родинами загиблих.

2021

Букет, Євген. Сьогодні — День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України [Електронний ресурс] = https://armyinform.com.ua/2021/08/29/sogodni-den-pamyati-zahysnykiv-ukrayiny-yaki-zagynuly-v-borotbi-za-nezalezhnist-suverenitet-i-terytorialnu-czilisnist-ukrayiny/ / Букет, Євген // АрміяInform. - 2021. - 29 серп.

Вони заплатили найвищу ціну за незалежність України [Текст] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/voni-zaplatili-najvishu-cinu-za-nezalezhnist-ukray/: маємо бути вдячні полеглим воїнам не лише у День пам’яті захисників / Відділ новин «Урядового кур’єра» // Урядовий кур`єр. - 2021. - 31 серп. (№166). - С. 2.

2020

Обпечені соняхи Іловайська [Текст] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/obpecheni-sonyahi-ilovajska/: саме в День пам'яті захисників України вони символізують подвиг, військову звитягу й Життя у всіх його виявах / Інф. "УК" // Урядовий кур`єр. - 2020. - 29 серп. (№167). - С. 3-5

2019

Кущ, Павло. Щоденний День пам’яті [Текст] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/shodennij-den-pamyati/ / Кущ, Павло // Урядовий кур`єр. - 2019. - 29 серп. (№164). - С. 1, 4. Пошанування захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, відтепер відбуватиметься на державному рівні 29 серпня. Жахливе побоїще відбулося наприкінці серпня 2014 року біля Іловайська.

Проворний, Євген. Сьогодні День пам’яті захисників України [Електронний ресурс] = https://armyinform.com.ua/2019/08/29/ilovajsk-serpen-2014/ / Проворний, Євген // АрміяInform. - 2019. - 29 серп. Сьогодні День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність і територіальну цілісність України. Саме останні дні серпня 2014 року стали найтрагічнішими у історії сучасної України. Під час активної фази агресії Росії проти України найбільша кількість наших загиблих була саме 29 серпня

Соняхи рятували життя українських воїнів [Текст] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/sonyahi-ryatuvali-zhittya-ukrayinskih-voyiniv/ / Відділ новин «УК» // Урядовий кур`єр. - 2019. - 30 серп. (№165). - С. 1, 3. Розпочалася церемонія ударами Дзвона пам’яті, кількість яких відповідає кількості загиблих бійців. На урочистості було запрошено 250 батьків і членів родин полеглих військовослужбовців з усієї країни, щоб відзначити їх за стійкість, патріотизм, відданість Батьківщині

Чорна, Світлана. Іловайськ-2014: вони загинули за нас [Текст] = http://www.golos.com.ua/article/321012: меморіальні заходи з ушанування пам’яті захисників України відбулися у Києві та практично в усіх містах та селах країни / Чорна, Світлана // Голос України. - 2019. - 30 серп. (№164). - С. 16.

2018

Зятьєв, Сергій. Звірства Кремля в Iловайському котлі [Текст] = https://day.kyiv.ua/uk/article/podrobyci/zvirstva-kremlya-v-ilovayskomu-kotli: полковник медичної служби Всеволод Стеблюк — про те, як росіяни на його очах добивали і чавили на БМД українських солдатів / Зятьєв, Сергій // День. - 2018. - 29 серп. (№ 155). - С. 4. 29 серпня, в Україні вперше відзначають День пам’яті захисників України, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність держави. Саме того дня в Іловайському котлі загинуло найбільше бійців за весь час війни на Донбасі

Іловайський котел

2022

Зятьєв, Сергій. «Зелений коридор» смерті [Електронний ресурс] = https://armyinform.com.ua/2022/08/29/sogodni-den-pamyati-zahysnykiv-ukrayiny-yaki-zagynuly-v-borotbi-za-nezalezhnist-suverenitet-i-terytorialnu-czilisnist-ukrayiny-2: сьогодні День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України: / / Зятьєв, Сергій // АрміяInform. - 2022. - 29 серп. 29 серпня 2014 року, порушивши досягнуті домовленості, московити розстрілювали впритул українських вояків, що виходили з так званого Іловайського котла

2021

Бегма, Олена. Злочин без строку давності [Електронний ресурс] = http://www.silskivisti.kiev.ua/19913/index.php?n=49743 / Бегма, Олена // Сільські вісті. - 2021. - 3 вер. (№65). Цими днями Україна спогадує трагічні події семирічної давності біля Іловайська. Бої за це місто на Донеччині тривали з 6 серпня по 3 вересня 2014 року. 18 серпня в результаті запеклих сутичок наші військові взяли під контроль частину цього населеного пункту, однак після просування російських військ 23-24 серпня в тил українського угруповання з території РФ вони опинилися в оточенні

Крючков, Олександр. Такого не забути і не простити [Текст] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/takogo-ne-zabuti-i-ne-prostiti/: наших бійців у серпневому котлі 2014-го рятували навіть волонтери / Крючков, Олександр // Урядовий кур`єр. - 2021. - 28 серп. (№165). - С. 3-7. Цими днями Україна вшановує жертв Іловайської трагедії, коли, попри домовленості про створення гуманітарного коридору для виведення українських військ з оточення, регулярні російські війська підступно відкрили по них вогонь, розстрілявши колони на марші. За даними Національного військово-історичного музею, у боях за Іловайськ 7-31 серпня 2014 року полягло 368 українських бійців, 18 уважають зниклими безвісті

2019

Брюховецька, Лариса. Мужня правда про Іловайськ [Текст] / Брюховецька, Лариса // Кіно театр. - 2019. - № 6. - С. 3-5.

Кострюкова, Людмила. Правду про Іловайську трагедію не можна спотворити [Текст] = https://ukurier.gov.ua/uk/news/pravdu-pro-ilovajsku-tragediyu-ne-mozhna-spotvorit/ / Кострюкова, Людмила // Урядовий кур`єр. - 2019. - 29 серп. (№164). - С. 4. У страшному 2014 році він, колишній морський піхотинець, за покликом серця і душі, а ще тієї складної суто людської субстанції — совісті в перші дні вторгнення росіян на територію України записався в добровольчий батальйон «Дніпро-1». Із перших днів не очікувано навіть для себе почав писати щоденник, який згодом став книжкою. У літературі є такий жанр — сповідь. Роман Зіненко написав сповідь «Іловайський щоденник», прагнучи бути максимально точним, чесним і неупередженим, об’єктивним. Адже ті, хто, захищаючи рідну країну, пішов в інше буття, не дозволяють йому фальшувати, бути неправдивим, нещирим

2018

Басараб, Сергій. Іловайськ: хто спотворює правду? [Текст] = http://viysko.com.ua/dumka-narodu/ilovajsk-khto-spotvoriuie-pravdu/ / Басараб, Сергій // Військо України. - 2018. - № 9. - С. 14-18. Понад 1700 добровольців та військових брали участь у боях поблизу цього міста. Їхня загальна тривалість становила майже 600 годин. 366 загиблих, 158 зниклих безвісти, 429 поранених, 128 полонених… Це – сумна статистика Іловайська, одна з найбільш трагічних сторінок нашої історії. З кожним роком нам стає дедалі більше відомо про неї. Чи був «зелений коридор»? Що пропонувала російська сторона? Хто досі маніпулює суспільною думкою, намагаючись перекласти вину за загибель кількох сотень українських військових? Відповіді на ці та інші запитання поступово проливають світло на суть тих подій

Логвиненко, Леонід. Iловайське пекло: запитання без відповідей [Текст] = http://www.silskivisti.kiev.ua/19613/index.php?n=39911 / Логвиненко, Леонід // Сільські вісті. - 2018. - 29 серп. (№66). - С. 1, 2. Колишній майор міліції і доброволець батальйону «Миротворець» В’ячеслав Гінге намагався забути соняшникове поле біля Іловайська, де їх зненацька захопили сепаратисти. Хотів стерти з пам’яті й те, як знущалися з них у підвалах Донецька… Але довелося згадати, коли зустрівся з депутатом польського сейму Малгожатою Госевською, яка збирала докази військових злочинів росіян, учинених у 2014 році

Чорна, Світлана. Іловайська трагедія: Генпрокуратура оприлюднила результати розслідування [Текст] = http://www.golos.com.ua/article/306955 / Чорна, Світлана // Голос України. - 2018. - 31 серп. (№162). - С. 2.

2017

Губаш, Михайло. Iловайська бійня: хто винен? [Текст] = http://www.silskivisti.kiev.ua/19509/index.php?n=36467 / Губаш, Михайло // Сільські вісті. - 2017. - 18 серп. (№64). - С. 1, 2. У серпні 2014-го про невеличке містечко на Донеччині дізнавсь увесь світ — про бої в ньому та навколо писали не тільки вітчизняні, а й більшість упливових світових ЗМІ.

Коба, Олекса. 8-ма рота, "Червоний Хрест" та феномени пам'яті [Текст] = http://tyzhden.ua/Society/199084 / Коба, Олекса // Український тиждень. - 2017. - 1-7 вер. (№ 35). - С. 18-21. За даними Ігоря Палагнюка, який координував порятунок поранених та підбирав загиблих під Іловайськом, 8-ма рота відшукала та вивезла 159 тіл, евакуювала 212 поранених та надала медичну допомогу 400 полонених українських захисників, яких не хотіли відпускати російські війська

Тинченко, Ярослав. Іловайський мартиролог 7–29 (31) серпня 2014 року [Текст] = http://tyzhden.ua/Society/199083: станом на сьогодні є остаточна цифра безповоротних утрат українських військ під Іловайськом й усіх загиблих та зниклих безвісти можна назвати поіменно / Тинченко, Ярослав // Український тиждень. - 2017. - 1-7 вер. (№ 35). - С. 16-17. Упродовж 7-31 серпня 2014 року під Іловайськом загинули 368 бійців, а 18 тих, чиї тіла не знайдені, досі зараховують до зниклих безвісті

Торба, Валентин. Кривавий серпень 2014-го [Текст] = https://day.kyiv.ua/uk/article/podrobyci/kryvavyy-serpen-2014-go: на четвертому році війни, за наявності низки звітів і розслідувань, суспільство досі не отримало відповіді щодо всіх причин Іловайського котла / Торба, Валентин // День. - 2017. - 16 серп. (№143). - С. 4. Іловайська трагедія стала не лише найбільш масштабною за час проведення АТО, а й вирішальною в ході боїв з деокупації частини Донбасу

Торба, Валентин. Три роки: обпечені Іловайськом [Текст] = https://day.kyiv.ua/uk/article/tema-dnya-podrobyci/try-roky-obpecheni-ilovayskom: «Зрозуміло, винний агресор, але головною причиною людських втрат і стратегічної ініціативи було зволікання українського командування», — учасник бойових дій / Торба, Валентин // День. - 2017. - 30 серп. (№151). - С. 4-5. Зараз вкрай необхідно накопичувати кожний артефакт агресії, по деталях, по сантиметрах для майбутнього неминучого суду над Росією. Понівечені ж телефони, на які так і не додзвонилися рідні наших солдатів, мають перетворитися на потужний дзвін пам’яті в наших душах. Для іншого Суду, який мають вершити українці над окупантом щодня, — як на передовій, так і в мирному житті

Чорна, Світлана. Іловайськ: «Вороги не врахували одного — сили нашого духу» [Текст] = http://www.golos.com.ua/article/292943 / Чорна, Світлана // Голос України. - 2017. - 30 серп. (№158). - С. 1, 4.

2015

Денисова, Оксана. Анатолій Матіос: "Гібридна війна породжує страшні гібридні наслідки" [Текст] = https://zn.ua/ukr/internal/anatoliy-matios-gibridna-viyna-porodzhuye-strashni-gibridni-naslidki-_.html / Денисова, Оксана // Дзеркало тижня. - 2015. - 10-16 жовт. (№38). - С. 3. Інтерв'ю з головним військовим прокурором розпочали з питання про найбільш резонансний військовий злочин за період проведення АТО — Іловайський котел

Торба, Валентин. Iловайський котел. Рік по тому [Текст] = http://www.day.kiev.ua/uk/article/podrobyci/ilovayskyy-kotel-rik-po-tomu: чи знаємо ми всю правду і чи засвоєно уроки з трагедії? / Торба, Валентин, Кривцун, Дмитро // День. - 2015. - 26 серп. (№152). - С. 4-5.

2014

Бутусов, Юрій. Іловайськ. Фатальні рішення [Електронний ресурс] = https://zn.ua/ukr/internal/ilovaysk-fatalni-rishennya-_.html / Бутусов, Юрій // Дзеркало тижня. - 2014. - 10 жовт. Подвиг і трагедія боротьби на Південному фронті і прориву з Іловайська посідають особливе місце в історії російсько-української війни. Масштабне вторгнення російських військ проявило нашу силу і наші слабкості. Силу духу, відданість обов'язку солдатів, офіцерів і генералів, які залишилися на передовій до кінця, і недоліки системи управління бойовими діями, безвідповідальність і некомпетентність конкретних посадовців. Тут необхідно поіменно встановити всіх героїв і відзначити всіх гідних того. Бо російські танки і артилерію в цій війні вся світова дипломатія зупинити не змогла. Вторгнення зупинили українські воїни - і найвищою ціною. Україна повинна дізнатися про цю ціну

Бутусов, Юрій. Подвиг і трагедія Іловайська [Електронний ресурс] = https://zn.ua/ukr/internal/podvig-i-tragediya-ilovayska-_.html / Бутусов, Юрій // Дзеркало тижня. - 2014. - 5 вер. Приголомшливі героїзм та самопожертва українських воїнів, які зупинили російський наступ і здобули в бою докази російського вторгнення та полонених російських солдатів, не повинні залишитися забутими й не мають повторитися знову. Вторгнення російських військ в Україну та битва за Іловайськ - події, які потребують якнайретельнішого розслідування

Бої за Дебальцівський плацдарм

2021

Мазур, Євгенія. Бої за Дебальцеве: що потрібно знати про це зіткнення із російською армією [Електронний ресурс] = https://24tv.ua/boyi-za-debaltseve-shho-potribno-znati-pro-novini-debaltseve_n1546177 / Мазур, Євгенія, Тропотяга, Оксана // 24 Канал. - 2021. - 18 лют. 18 лютого 2015 року понад 2,6 тисячі українських військовослужбовців остаточно залишили позиції на Дебальцевському плацдармі. Що відбувалось у боях за Дебальцеве

2020

Сушинський, Олег. На дебальцівській дузі [Електронний ресурс] = https://armyinform.com.ua/2020/01/21/na-debalczivskij-duzi/ / Сушинський, Олег // АрміяInform. - 2020. - 21 січ. Це невеличке містечко в Донецькій області, розташоване на вузлі залізничної гілки, стало епіцентром однієї з основних військових подій неоголошеної Росією війни на українській землі. Запеклі бої взимку 2014-2015 років привернули до нього увагу як до наймасштабнішої злочинної операції російсько-окупаційних військ на Донбасі. Історія героїчної оборони Дебальцівського плацдарму містить чимало прикладів справжньої сили, стійкості духу та витримки наших воїнів

Шрамович, В'ячеслав. Український Дюнкерк: чи могла Україна втримати Дебальцеве? [Електронний ресурс] = https://www.bbc.com/ukrainian/features-51550721 / Шрамович, В'ячеслав // BBC News Україна. - 2020. - 19 лют. Відступ української армії з Дебальцева у лютому 2015 року не став для неї повторенням катастрофи Іловайська. Але й особливим успіхом втрату стратегічно важливого міста назвати важко

2018

Карпюк, Геннадій. Дебальцеве. Висновки Про поле цивілізаційної битви [Текст] = http://day.kyiv.ua/uk/article/podrobyci/debalceve-vysnovky / Карпюк, Геннадій // День. - 2018. - 8 лют. (№ 22). - С. 1, 4. Три роки тому на завершальний етап вийшла операція з оборони Дебальцевського плацдарму. Це історія української звитяги й історія про підступ нашого ворога. Нашого давнього антагоніста — імперців, які керують Росією. Цього разу ними стали путінці. Імперська Росія ніколи свято не дотримувалася даних обіцянок. Її «мирні ініціативи», домовленості із нею про «зелені коридори» та про припинення вогню є нічим іншим, як іще одним їхнім інструментом помсти. Помсти Україні за те, що вона хотіла зійти з кремлівської орбіти мирно

2017

Голуб, Андрій. Два роки потому. Пряма мова ветеранів [Текст] = http://tyzhden.ua/Society/185616: оцінка подій під Дебальцевим їх безпосередніми учасниками / Голуб, Андрій // Український тиждень. - 2017. - 17-23.02 (№7). - С. 26-27. Військові, які вирвалися з оточення на Дебальцівському плацдармі, розповіли про те, що з ними відбулося за два роки, та про сприймання тих подій

Тинченко, Ярослав. Дебальцівська статистика [Текст] = http://tyzhden.ua/Society/185576: оцінка головних фронтових подій лютого 2015-го в цифрах / Тинченко, Ярослав // Український тиждень. - 2017. - 17-23.02 (№7). - С. 24-25. Бої під Дебальцевим і подальший вихід українських військ із «мішка» не мають одностайної оцінки. Для одних (переважно професійних військових) це зразок вдалої воєнної операції, яка була проведена в надзвичайно складних стратегічних та погодних умовах і з мінімальними втратами. Для інших, переважно простих громадян та деякої частини мобілізованих військовослужбовців і членів їхніх родин, це була трагічна сторінка, яку можна порівняти з іловайськими подіями. Маючи два абсолютно розбіжних погляди на одну подію, звернімося до цифр і фактів

2015

Ануфрієв, ВІктор. «Ті, хто воює проти нас, – не безсмертні» [Електронний ресурс] = https://shron3.chtyvo.org.ua/Viisko_Ukrainy/2015_N02_172.pdf?PHPSESSID=qdefrs77q0b7m0mt7hp1kir253: Дебальцевський плацдарм / Ануфрієв, Віктор // Військо України. - 2015. - № 2. - С. 2-5. Дебальцеве. Після донецького аеропорту ця ділянка стала другою за напруженістю на передовій зони АТО, другою цитаделлю української слави. Тут точилася повноцінна війна з усіма її жахливими чинниками. Житлові квартали Дебальцевого та прилеглі до нього населені пункти сепаратисти перетворили на руїни, зрівняли із землею. Прикмету, що снаряд в одну воронку двічі не влучає, ця дійсність спростувала. Через постійні обстріли з «Градів» земля двиготіла під ногами, а білий сніг перетворився на чорний

Дебальцевський плацдарм: хроніка боїв (оновлюється) [Електронний ресурс] = https://tyzhden.ua/debaltsevskyj-platsdarm-khronika-boiv-onovliuietsia/ / Інф. "УТ" // Український тиждень. - 2015. - 2 лют. Тиждень.ua оновлює хроніку боїв та надавати інформацію про актуальну ситуацію

Коваленко, Віктор. Дебальцевський щоденник. Битва за Логвинове [Електронний ресурс] = https://tyzhden.ua/debaltsevskyj-shchodennyk-bytva-za-lohvynove-prodovzhennia/ / Коваленко, Віктор // Український тиждень. - 2015. - 23 жовт.

Український інститут національної пам’яті підготував корисні тематичні посилання: ресурси та матеріали

Віртуальний музей російської агресії – перший в Україні інтернет-портал про події та злочини, скоєні під час окупації Російською Федерацією територій України – Криму та частини Донецької та Луганської областей. Ресурс містить найрізноманітніші дані українською та англійською мовами: свідчення очевидців, архівні джерела, усноісторичні джерела, інформацію ЗМІ, рішення та резолюції міжнародних організацій, фото та відеоматеріали.

Портал створений Українським інститутом національної пам’яті, Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим, Офісом Генерального прокурора, прокуратурою АР Крим та міста Севастополя, Міжнародним фондом «Відродження», Центром дослідження безпекового середовища «Прометей».

Біла книга антитерористичної операції на сході України (2014-1016)

​​Виставка «Україна. Війна в Європі» про історичні передумови сучасного російсько-українського протистояння, різні аспекти поточної фази війни після повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року, а також героїчний спротив українського народу, який тримає Україну в фокусі європейського інтересу.

Виставка «Кожен із нас – воїн» – спільний проєкт Сил територіальної оборони Збройних сил України та Українського інституту національної пам’яті про історичну тяглість національного спротиву українців, а також про сучасних захисників України – бійців територіальної оборони.

Вулична виставка «Рашизм – це…»  створена спільно Українським інститутом національної пам’яті, Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, а також Національним меморіальним комплексом Героїв Небесної Сотні – Музеєм Революції Гідності. Розкриває зміст та характерні риси квазіідеології – рашизму: культ «скрєп» і культ вождя, імперський реваншизм і «побєдобєсіє», агресивна пропаганда та ксенофобія, розповідає про злочини, які здійснюють рашисти.

Виставка «Комунізм = Рашизм» створена Архівом національної пам’яті (Галузевим державним архівом Українського інституту національної пам'яті). Включає 13 історій українців XX та XXI століть, які постраждали від радянської та сучасної російської влади. Історії проводять паралель між злочинами комунізму та рашизму й доводять, що методи, мотиви росіян зі знищення українців – розстріли, виселення, пограбунки, депортації, фільтраційні табори – не змінюються.

Серія короткометражних документальних фільмів «Жінки, які загинули за Україну» – це проєкт Жіночого ветеранського руху за підтримки Інституту.

Цикл «Нескорені» – три короткі ролики, в яких про воїнів Української повстанської армії розповідають їхні нащадки, котрі нині на передовій боронять Україну від російської агресії.

«Історії місць війни» – відеофіксація спогадів людей, які пережили окупацію і стали свідками воєнних злочинів.

Фільм-реквієм «Імена на стінах».

WEBліографія

https://www.president.gov.ua/documents/6212019-29269 - УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №621/2019 від 23 серпня 2019 року «Про День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України»

https://tsn.ua/ato/na-zhal-geroyi-vmirayut-zaluzhniy-zvernuvsya-do-narodu-u-den-pam-yati-zahisnikiv-ukrayini-2145352.html - "На жаль, герої вмирають": Залужний звернувся до народу у День пам'яті захисників України

https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/derzhsluzhbovcyam/informaciyni-materialy-do-dnya-zagyblyh-zahysnykiv-ukrayiny-2023  -  Український інститут національної пам’яті. Інформаційні матеріали до Дня загиблих захисників України – 2023

Інформаційні матеріали до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України (uinp.gov.ua) - Інформаційні матеріали до Дня пам’яті захисників України

https://www.youtube.com/watch?v=Xq0ES49nDlA - Освітнє відео до Дня пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність

https://www.radiosvoboda.org/a/27555492.html#intro - Дебальцеве: рішення, які врятували військо

https://msmb.org.ua/biblioresursi/bibliografiya/istorichni-podii/slava-geroyam/ - Слава героям

https://msmb.org.ua/biblioresursi/bibliografiya/istorichni-podii/nezlamni-kiborgi-deny-vshanuvannya-pamyati-zahisnikivdonetsykogo-aeroportu/ - «Незламні кіборги. День вшанування пам'яті захисників Донецького аеропорту»

Інтернет-ресурси

http://www.golos.com.ua – сайт газети «Голос України»

http://day.kyiv.ua – сайт газети «День»

https://zn.ua/ukr - сайт газети «Дзеркало тижня»

https://ukurier.gov.ua – сайт газети «Урядовий кур‘єр»

http://tyzhden.ua – сайт часопису «Український тиждень»

Підготувала бібліограф Мілашенко Т. І.

 

 

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ