Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

«Штучний інтелект назавжди змінює світ»

Поділіться цією сторінкою:

Бібліографічний список статей із серії

«Молодіжне життя: тенденції, ідеї, рішення»

розділ «Технології та інновації»

Що таке штучний інтелект і чого всім раптом стало так цікаво

Штучний інтелект (ШІ) — це термін, з яким ви напевно вже стикалися в Інтернеті. Досі не розумієте що воно таке і як працює? У цій статті ми розповімо про штучний інтелект простими словами, щоб дати вам чітке уявлення про те, що це таке і як взагалі це ШІ впливає на наше життя.

Як працюють системи штучного інтелекту

Спробуємо пояснити максимально просто. ШІ — це така технологія, яка дає змогу комп'ютерам думати та робити рішення, схожі на людські. Замість того, щоб просто виконувати завдання, задані людьми, комп'ютери зі штучним інтелектом можуть навчатися, аналізувати інформацію та ухвалювати самостійні рішення. Вони використовують алгоритми та моделі для обробки величезних масивів даних, щоб витягувати з них корисну інформацію.

Ідея створення штучного інтелекту виникла ще в середині 20-го століття. У 1956 році було проведено першу конференцію з ШІ, де вчені досліджували можливості створення комп'ютерних систем, здатних моделювати людське мислення. Звідти почався шлях до розвитку штучного інтелекту, і відтоді вчені по всьому світу працюють над його вдосконаленням.

Але останні роки стався справжній прорив у сфері ШІ. Найбільше шуму у Мережі наробив той самий Chat GPT, про який можна почути ледь не з кожної праски. Власне, і в цьому блозі ви теж ще не один раз почуєте про цей славнозвісний чат та зможете знайти більше корисної інформації про те, як він працює та чим корисний.

Штучний інтелект сьогодні

З кожним роком ШІ стає дедалі потужнішим, доступнішим і поширенішим. Люди, які працюють у різних сферах вже починають відчувати його вплив на своїй роботі. А деяким професіям взагалі пророчать зникнення у найближчому майбутньому!

Ось що може штучний інтелект.

Автоматизація звичних всім процесів

Вже зараз напрацювання в сфері ШІ активно використовуються для прискореного і простого виконання завдань з мінімальним застосуванням людської сили і знань. Наприклад, ШІ може автоматизувати процеси управління даними, аналітики, маркетингу і обслуговування клієнтів. В автоматичному режимі (тобто без людського втручання) може підтримуватись і кібербезпека. Посилена за допомогою ШІ система захисту буде здатна виявляти вразливості, запобігати витокам і шахрайству, аналізувати поведінку користувачів і виявляти аномалії або підозрілі дії у найкоротші терміни.

Глибока інтеграція у різні сфери діяльності

Найфутуристичніше, що одразу спадає на думку — це колаборація ШІ з IoT. IoT (інтернет речей) — це мережа пристроїв, які збирають і передають дані через інтернет. ШІ та машинне навчання допомагають обробляти ці дані, робити висновки та ухвалювати рішення. Наприклад, ШІ може оптимізувати роботу розумних будинків, міст, фабрик і транспорту. Але це далеко не все! Штучний інтелект вже зараз активно використовується бізнесами не лише для автоматизації, але й для прогнозування, моделювання й аналізу. Він дає змогу компаніям краще розуміти своїх клієнтів, конкурентів і ринок, а також передбачати майбутні тренди, попит і доходи.

Сфери застосування штучного інтелекту

Отже, просто зараз штучний інтелект знаходить застосування в безлічі сфер:

  1. Транспорт і автономні технології — розробка автономних автомобілів, систем навігації та управління транспортними потоками, що може поліпшити безпеку й ефективність транспортних систем.
  2. Охорона здоров'я — діагностика захворювань, створенні індивідуалізованих планів лікування, аналізі медичних даних і зображень, що сприяє більш точним діагнозам і лікуванню.
  3. Фінанси та банківська справа — аналіз ринків, прогнозування трендів, виявлення шахрайства та автоматичного управління фінансовими операціями.
  4. Освіта — створення персоналізованих освітніх програм, автоматичне оцінювання завдань, підтримка студентів у процесі навчання та надання доступу до освітніх ресурсів.
  5. Промисловість — автоматизація та оптимізація виробничих процесів, контроль якості, прогнозування збоїв устаткування і поліпшення енергоефективності.
  6. Природничі науки та дослідження — обробка та аналіз великих обсягів даних, пошук закономірностей, моделювання складних систем і прогнозування результатів досліджень.
  7. Комунікація та спілкування — розвиток чат-ботів, голосових помічників і систем машинного перекладу, покращення комунікації між людьми, що спілкуються різними мовами і полегшення доступ до інформації.
  8. Розваги та ігри — створення реалістичних віртуальних світів, розроблення інтелектуальних супротивників, підтримка віртуальної реальності та поліпшення графіки і фізики ігрових процесів.
  9. Мережеві технології та соціальні медіа — покращення алгоритмів рекомендацій, фільтрації контенту, аналіз поведінки користувачів і оптимізація мережевих процесів, що допомагає нам отримувати більш персоналізований і релевантний контент.

Штучний інтелект — це дивовижна технологія, яка вже зараз має широке застосування в багатьох сферах життя. Він допомагає нам підвищити ефективність, точність і рівень комфорту в різних завданнях і діяльностях. Разом з тим, він викликає важливі питання, що стосуються етики, безпеки даних та рівноправності. Тому зараз надзвичайно важливо розвивати і використовувати ШІ максимально відповідально, з урахуванням потенційних наслідків і взаємодії з людським суспільством.

Детальніше: https://ailaboratory.wixsite.com/shi-ua/post/shcho-take-shtuchnyj-intelect

Цікаво про штучний інтелект

Бібліографічний список статей

Документи

Україна. Кабінет Міністрів. Про схвалення Концепції розвитку штучного інтелекту в Україні [Текст] = https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-shvalennya-koncepciyi-rozvitku-shtuchnogo-intelektu-v-ukrayini-s21220: розпорядження КМ України від 2 грудня 2020 р. № 1556-р / Інф. "УК" // Урядовий кур`єр. - 2020. - 18 груд. (№247). - С. 9.

Ухвалено декларацію про використання штучного інтелекту [Текст] = http://www.golos.com.ua/article/374735 / Інф. "ГУ" // Голос України. - 2023. - 3 лист. (№221). - С. 1, 5. 28 країн та Європейський Союз підписали так звану Декларацію Блетчлі, яка має сприяти міжнародній співпраці в галузі безпеки штучного інтелекту (ШІ). Однією з важливих тем для обговорення під час зустрічі була загроза непередбачуваних досягнень цієї технології та можливості втрати людьми контролю над ШІ

Штучний інтелект

Козьяков, Сергій. Штучний інтелект і Біла книга України. Як наздогнати лідерів? [Електронний ресурс] = https://zn.ua/ukr/TECHNOLOGIES/shtuchnij-intelekt-i-bila-kniha-ukrajini-jak-nazdohnati-lideriv.html / Козьяков, Сергій // Дзеркало тижня. - 2024. - 26 лист. Минуло майже пів року з дати оприлюднення урядового документу під назвою «Біла книга з регулювання ШІ в Україні: бачення Мінцифри. Версія для консультацій» (БК ШІ). Автори цього аналітичного матеріалу запропонували підхід до регулювання технологій штучного інтелекту (ШІ) в Україні. У передмові до БК ШІ міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров причиною її появи назвав небезпеку «стрімкого розвитку штучного інтелекту та його потенційного впливу на права людини».

Козьяков, Сергій. Якою має бути державна політика підтримки розвитку та стримування небезпеки штучного інтелекту. Частина друга [Електронний ресурс] = https://zn.ua/ukr/TECHNOLOGIES/jakoju-maje-buti-derzhavna-politika-pidtrimki-rozvitku-ta-strimuvannja-nebezpeki-shtuchnoho-intelektu-chastina-druha.html / Козьяков, Сергій // Дзеркало тижня. - 2024. - 3 лют.

Олег К. Романчук. «Штучний інтелект як «експериментальна філософія» чи вимога реальності?» [Електронний ресурс] = https://litgazeta.com.ua/articles/oleh-k-romanchuk-shtuchnyj-intelekt-iak-eksperymentalna-filosofiia-chy-vymoha-realnosti/ / Олег К. Романчук // Українська літературна газета. - 2025. - 20 бер. Створення ШІ є закономірним наслідком історії розвитку людства. Природно, що з появою ШІ неминуче виникатимуть певні соціальні наслідки. І залежатимуть вони насамперед від того, чи встигнуть до того часу завершитись процеси демократизації та гуманізації цивілізації. Слід чітко усвідомити, що людство, яке створить ШІ, стане якісно новою системою, що вже не може сприйматись ізольовано від ШІ, і подальша доля його залежатиме від сумісності двох систем – загальної демократичної, гуманістичної системи і власне ШІ-системи. Це має бути взято до уваги ще до створення ШІ й закладене в процес його розробки

Пентагон уже використовує дані про війну в Україні для навчання штучного інтелекту [Електронний ресурс] = https://zn.ua/ukr/TECHNOLOGIES/pentahon-uzhe-vikoristovuje-dani-pro-vijnu-v-ukrajini-dlja-navchannja-shtuchnoho-intelektu.html: це допоможе прорахувати всі можливі кроки російського командування / Підготувала Фаїна Вауліна // Дзеркало тижня. - 2022. - 26 квіт. Пентагон використовує штучний інтелект та технології машинного навчання для аналізу широкого спектру інформації, що надходить з війни, розв'язаної в Україні Росією. За словами фахівців, дані, отримані зараз, дозволять навчити штучний інтелект прогнозувати поведінку військ у майбутньому

Перетворюйте штучний інтелект на персонального помічника [Текст] = https://www.golos.com.ua/article/382962: інформує Комітет з питань цифрової трансформації / Інф. "ГУ" // Голос України. - 2025. - 21 бер. (№56). - С. 6. Індустрія штучного інтелекту швидко розвивається. Він пропонує виняткові можливості для інноваційного розвитку науки й техніки, безліч економічних та фінансових переваг. Він робить продукти більш зручними і цікавими для нас. А ще, його можна перетворити на персонального помічника.

Розвиток штучного інтелекту — один із пріоритетів Мінцифри [Текст] = https://ukurier.gov.ua/uk/news/rozvitok-shtuchnogo-intelektu-odin-iz-prioritetiv-/ / Інф "УК" // Урядовий кур`єр. - 2025. - 26 бер. (№63). - С. 1. «Розвиток штучного інтелекту — один із наших пріоритетів. Ми впроваджуємо ШІ в різні проєкти та галузі — від освіти до дефенс-тек. Завдяки цьому можемо стати ще швидшими й ефективнішими як держава. Саме тому мета цього року — максимально пришвидшитися й інтегрувати ШІ у проєкти.

Сфери застосування ШІ

Медицина

Вчені навчили штучний інтелект прогнозувати розвиток цукрового діабету другого типу [Електронний ресурс] = https://zn.ua/ukr/TECHNOLOGIES/shtuchnij-intelekt-mozhe-prohnozuvati-rozvitok-tsukrovoho-diabetu-druhoho-tipu.html: алгоритм працює з точністю у 80% / Інф. "Дзеркало тижня" // Дзеркало тижня. - 2021. - 27 лип.

Ходоренко, Антон. Американські медики навчили штучний інтелект передбачати ризик смерті з лякаючою ймовірністю [Текст] = https://nv.ua/ukr/health/medicine/prognozuvannya-smerti-50140669.html / Ходоренко, Антон // Новое время страны. - 2021. - 9 лют. Дослідники з Geisinger виявили, що комп’ютерний алгоритм, розроблений з використанням відео ехокардіограми серця, може передбачити смертність протягом року

Штучний інтелект та вправи у смартфоні [Електронний ресурс] = https://vechirniy.kyiv.ua/news/88585/: як у Києві працює Центр медико-психологічної реабілітації військових / Спілкувалася Сніжана Божок // Вечірній Київ. - 2023. - 23 вер. У Центрі медико-психологічної реабілітації Інституту медицини праці ім. Ю. І. Кундієва допомагають військовим стати на ноги й впоратися зі складними стресовими розладами та іншими травмами війни, які впливають не лише на фізичне здоров’я, але й на ментальне. Про найсучасніші методики, обладнання зі штучним інтелектом, фінансування і підтримку міжнародних донорів, а також про глобальні плани на майбутнє журналістка «Вечірнього Києва» поспілкувалася з керівницею Центру Іриною Сисоєнко

Штучний інтелект навчився прогнозувати розвиток хвороби Альцгеймера [Електронний ресурс] = https://zn.ua/ukr/TECHNOLOGIES/shtuchnij-intelekt-navchivsja-prohnozuvati-rozvitok-khvorobi-altshejmera.html: ШІ виявляє зміни в мозку з 99% точністю / Інф. "Дзеркало тижня" // Дзеркало тижня. - 2021. - 8 вер. Вчені з Литви навчили штучний інтелект виявляти зміни в мозку, які передують розвитку хвороби Альцгеймера, з точністю в 99%. У ході дослідження ШІ проаналізував дані фМРТ 138 осіб. Зокрема, він зміг виявити ознаки помірного когнітивного порушення - проміжного стану між когнітивним зниженням (зазвичай пов'язане зі старістю) і хворобою Альцгеймера. Часто це порушення не супроводжується фізичними симптомами, які можна виявити

Освіта і наука

Асадчева, Тетяна. Цифрова трансформація освіти у Києві: сучасні сервіси та безпечне середовище для навчання [Електронний ресурс] = https://vechirniy.kyiv.ua/news/109783/ / Асадчева, Тетяна // Вечірній Київ. - 2025. - 13 бер. Днями у Київському Палаці дітей та юнацтва відбувся другий форум «Цифровий простір Освіти Києва», де були представлені ключові досягнення та плани столиці у сфері освітніх технологій. Захід став важливою платформою для обговорення ключових аспектів цифровізації освіти у Києві. Значну увагу учасники приділили важливому питанню співвідношення людського та штучного інтелекту в освіті, обговорюючи перспективи їхнього співіснування. Штучний інтелект відкриває нові можливості: автоматизація тестувань, створення навчальних матеріалів, аналіз результатів та адаптація освітнього процесу до потреб учнів

Бахрушин, Володимир. Штучний інтелект і освіта [Електронний ресурс] = https://zn.ua/ukr/EDUCATION/shtuchniy-intelekt-i-osvita-350946_.html: чого не вистачає у Концепції розвитку штучного інтелекту в Україні? / Бахрушин, Володимир // Дзеркало тижня. - 2020. - 15 черв. Розширення застосування штучного інтелекту в різних сферах - необхідна умова сталого розвитку України. А освіта є ключовою галуззю, від якої залежить здатність створювати і застосовувати ці технології

Безкоштовне навчання штучному інтелекту: Google запустив в Україні відповідну платформу [Електронний ресурс] = https://zn.ua/ukr/ECONOMICS/bezkoshtovne-navchannja-shtuchnomu-intelektu-google-zapustiv-v-ukrajini-vidpovidnu-platformu.html / Підготувала Олена Середа // Дзеркало тижня. - 2024. - 12 лист. Міністерство економіки, Мінцифра та Google Україна запропонували українцям нову можливість для вивчення штучного інтелекту, а саме запустили платформу із безкоштовними ресурсами. Навчання орієнтоване як на новачків, так і на досвідчених фахівців.

Кричковська, Галина. Естонія впроваджує ШІ в усіх середніх школах [Електронний ресурс] = https://osvitoria.media/news/estoniya-vprovadzhuye-shi-v-usih-serednih-shkolah/ / Кричковська, Галина // Освіторія.Медіа . - 2025. - 7 бер. Естонія спільно з OpenAI і Anthropic розпочали загальнонаціональну кампанію з навчання учнів старших класів навичкам штучного інтелекту. Естонія посідає перше місце серед європейських країн у міжнародних освітніх тестах PISA.

Страшко, Володимир. Майбутня освіта: як штучний інтелект змінює нашу реальність [Електронний ресурс] = https://zn.ua/ukr/EDUCATION/majbutnja-osvita-jak-shtuchnij-intelekt-zminjuje-nashu-realnist.html / Страшко, Володимир // Дзеркало тижня. - 2024. - 30 черв. Виставка VivaTech 2024, що відбулась у Парижі, яскраво продемонструвала, як цієї секунди змінюється освітня сфера. Серед представлених проєктів з усього світу були як нові освітні платформи, так і цікаві ідеї щодо застосування штучного інтелекту (ШІ) в навчанні. На тлі швидкого розвитку технологій і появи штучного інтелекту в освіті навчання перетворюється на захопливу гру, де кожен учень може розвиватися відповідно до власних потреб і талантів

Страшко, Володимир. Штучний інтелект у школі: загроза для вчителів чи шанс для освіти? [Електронний ресурс] = https://zn.ua/ukr/EDUCATION/shtuchnij-intelekt-u-shkoli-zahroza-dlja-vchiteliv-chi-shans-dlja-osviti.html: досвід американської школи / Страшко, Володимир // Дзеркало тижня. - 2025. - 3 квіт. У США відкрили онлайн-школу, де академічну частину викладає штучний інтелект (ШІ), а саме навчання триває лише дві години на день. Решту часу діти займаються власними проєктами. Йдеться про онлайн-школу Unbound Academy, яку нещодавно відкрили в США. Досвід такої школи може бути цікавим для України не лише з огляду на можливості застосування в наших школах освітніх технологій, а й з урахуванням того, що ШІ відкриває нові можливості для навчання онлайн, що є особливо актуальним у воєнний час

Як штучний інтелект впливає на навчання школярів: дослідження [Електронний ресурс] = https://gazeta.ua/articles/science-life/_ak-shtuchnij-intelekt-vplivaye-na-navchannya-shkolyariv-doslidzhennya/1193549 / Інф. "Країна" // Країна. - 2024. - 16 вер. Штучний інтелект стрімко проникає в усі сфери життя, зокрема впливає на освітній процес. Дослідники виявили, що використання ШІ у навчанні допомагає школярам покращувати свої академічні результати. Персоналізовані навчальні програми, аналіз прогалин у знаннях та інтерактивні підказки роблять процес навчання ефективнішим та захопливішим. Водночас виникають питання щодо можливого негативного впливу на критичне мислення та самостійність учнів

Ярошенко, Тетяна. Виклики штучного інтелекту для освіти й науки [Електронний ресурс] = https://zn.ua/ukr/TECHNOLOGIES/vikliki-shtuchnoho-intelektu-dlja-osviti-j-nauki.html / Ярошенко, Тетяна // Дзеркало тижня. - 2024. - 15 лист. Штучний інтелект (ШІ) вже давно вийшов за межі наукової фантастики. Поява машинного інтелекту кидає серйозні виклики системам освіти й науки. Розглядаючи виклики нейромережевого інтелекту для освіти й науки, важливо побачити обидва боки медалі: як Україна готує фахівців для розвитку ШІ та як сам штучний інтелект змінює освіту й науку

Ринок праці

Георгієва, Кристаліна. ШІ змінить світову економіку. Переконаємось, що це принесе користь людству [Електронний ресурс] = https://www.imf.org/en/Blogs/Articles/2024/01/14/ai-will-transform-the-global-economy-lets-make-sure-it-benefits-humanity / Георгієва, Кристаліна // IMFBlog . - 2024. - 14 січ. Швидкий розвиток штучного інтелекту захопив світ, викликавши хвилювання та тривогу, а також поставивши важливі питання щодо його потенційного впливу на світову економіку. Чистий ефект важко передбачити, оскільки ШІ впливатиме на економіку складними способами. У новому аналізі співробітники МВФ вивчають потенційний вплив ШІ на глобальний ринок праці. Багато досліджень передбачають ймовірність того, що робочі місця будуть замінені ШІ. Проте ми знаємо, що в багатьох випадках штучний інтелект може доповнювати роботу людини. Аналіз МВФ враховує обидві ці сили

Експерти озвучили, скільки робочих місць можуть замінити штучним інтелектом у майбутньому [Електронний ресурс] = https://gazeta.ua/articles/edu-and-science/_eksperti-ozvuchili-skilki-robochih-misc-mozhut-zaminiti-shtuchnim-intelektom-u-majbutnomu/1207654 // Країна. - 2025. - 7 лют. До 70% завдань на робочих місцях, що потребують використання комп'ютерів, можуть бути трансформовані або замінені штучним інтелектом. Тому експерти закликають до активнішого втручання уряду, оскільки нинішня політика щодо штучного інтелекту зосереджена більше на прискоренні впровадження та безпеці ШІ, а не на його наслідках

Кошова, Оксана. Чи загрожують людям нові технології: як штучний інтелект змінює ринок праці [Електронний ресурс] = https://vechirniy.kyiv.ua/news/94882/ / Кошова, Оксана // Вечірній Київ. - 2024. - 13 лют. Швидкий розвиток штучного інтелекту веде до технологічної революції, удосконалення робочих процесів, проте викликає чимало побоювань. Один зі страхів — ШІ відбере роботу у людини. І мова уже не про автоматизацію праці чи виконання рутинних завдань, а про вплив на висококваліфіковані робочі місця та творчі професії. Проблема, про яку говорять все більше — штучний інтелект може призвести до вивільнення людської праці. ШІ вплине на майже 40 відсотків робочих місць у всьому світі, замінюючи одні та доповнюючи інші

ШІ замінює не людей, а завдання та процеси експерт [Електронний ресурс] = https://zn.ua/ukr/TECHNOLOGIES/ii-zaminjuje-ne-ljudej-a-zavdannja-ta-protsesi-ekspert.html: компаніям та урядам необхідно змінити підхід до набору та роботи співробітників / Підготувала Фаїна Вауліна // Дзеркало тижня. - 2025. - 21 січ. Автоматизація змінює ринок праці. Але як це змінює наше власне життя? Чи готові ми до світу, де машини замість нас виконують не лише рутинні завдання, а й взагалі більшу частину нашої роботи? Питання, яке ми повинні ставити перед собою вже не в тому, чи потрібен нам ШІ, а в тому, як нам залишитися потрібними самим собі та світові. Чим зайняти свої руки і як не втратити сенсу буття

Щоткіна, Катерина. Що робити, поки ШІ працює? [Електронний ресурс] = https://zn.ua/ukr/TECHNOLOGIES/shcho-robiti-poki-shi-pratsjuje.html / Щоткіна, Катерина // Дзеркало тижня. - 2024. - 25 груд. Прийнято вважати, що вплив штучного інтелекту на робочі місця матиме дві принципово відмінні форми. Перша — автоматизація, яка дозволить звільнити людей від нудних і рутинних завдань. Інша форма використання штучного інтелекту полягатиме в розширенні можливостей більш спеціалізованих (і високооплачуваних) фахівців. Цікава особливість «революції АІ» — те, що головною її жертвою стає середній клас. Хороша новина полягає в тому, що розвиток штучного інтелекту передбачає не тільки скорочення наявних сфер зайнятості, а й появу нових

Розвиток особистості

Картель, Данило. Про нав’язаний тобі світ та “думки” від ШІ [Електронний ресурс] = https://litgazeta.com.ua/dopysy/danylo-kartel-pro-nav-iazanyj-tobi-svit-ta-dumky-vid-shi/ / Картель, Данило // Українська літературна газета. - 2025. - 27 бер. Взагалі хотів усе написати по-іншому, але тут цілий міністр Федоров написав, що замість самостійного читання книжок він радить завантажувати книжки в ШІ та просто ставити відповідні запитання “роботу”. Перевага самостійного читання, коли ти сам будуєш образи у своїй уяві, сам створюєш контекст та задаєш інтонації. Це не нав’язаний тобі світ та “думки” від ШІ. Це про особисте, про розвиток себе, про особистістість

Тваринництво

Штучний інтелект здатний визначати хвороби тварин: як це відбувається [Електронний ресурс] = https://gazeta.ua/articles/science-life/_stuchnij-intelekt-zdatnij-viznachati-hvorobi-tvarin-yak-ce-vidbuvayetsya/1209154 / Інф. "Країна" // Країна. - 2025. - 21 лют. Науковці за допомогою штучного інтелекту навчились визначати біль, стрес і хвороби у тварин. Система ШІ аналізує це по фото їхніх морд. Штучний інтелект аналізує фотографії морд тварин і визначає три ключові показники: біль, погане самопочуття, емоційний дискомфорт. Фермери отримують автоматичні сповіщення, що дозволяє їм оперативно реагувати на погіршення стану тварин і підвищувати ефективність сільськогосподарського виробництва

Шопінг

Руденко, Леонід. Як штучний інтелект може допомогти здійснити вигідні покупки? [Електронний ресурс] = https://vechirniy.kyiv.ua/news/103869/ / Руденко, Леонід // Вечірній Київ. - 2024. - 17 жовт. Як знайти найвигіднішу пропозицію серед сотень чи тисяч варіантів та як не заплутатися у виборі? Тут на допомогу може прийти штучний інтелект (ШІ), який може значно полегшити процес пошуку, вибору та врешті-решт покупки. Один із найпоширеніших способів використання ШІ у світі шопінгу — це пошук найвигідніших цін на обрані товари

WEBліографія

https://library.bdpu.org.ua/ai-for-education-and-research/   Штучний інтелект в освіті

Інтернет-ресурси

https://vechirniy.kyiv.ua – сайт газети «Вечірній Київ»

http://www.golos.com.ua  сайт газети «Голос України»

https://zn.ua сайт газети «Дзеркало тижня»

https://litgazeta.com.ua сайт газети «Українська літературна газета»

https://ukurier.gov.ua  сайт газети «Урядовий кур’єр»

Підготувала бібліограф Мілашенко Т. І.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ