Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

«Шанс на нове життя»

Поділіться цією сторінкою:

Бiблiографічний список статей до Всесвітнього дня біженців

 Протягом багатьох років різні країни та регіони відзначали власні пам’ятні дні й навіть тижні, присвячені біженцям.

Міжнародна спільнота консолідує свої зусилля щодо полегшення важкої долі цих людей. Створене в 1950 році Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ) є зараз центральним міжнародним агентством, яке робить зусилля для вирішення цього завдання.

Одним з найвідоміших вважається День африканських біженців, який відзначається в кількох країнах 20 червня.

Виражаючи солідарність з Африкою, де перебуває більша частина біженців, і яка традиційно проявляє до них свою великодушність, Генеральна Асамблея ООН одноголосно прийняла в 2001 році спеціальну резолюцію.

Згідно з резолюцією Генеральної Асамблеї, в 2001 році відзначалася п’ятидесята річниця Конвенції про статус біженців 1951 року, і Організація африканської єдності (ОАЄ) погодилася з тим, щоб міжнародний День біженців відзначався одночасно з Днем африканських біженців - 20 червня.

До цих пір біженці - це одна з найбільш гострих проблем сучасного світу. В даний час на планеті зареєстровано десятки мільйонів біженців і внутрішньо переміщених осіб. Основна частина з них знаходиться в Африці, в зоні афганського конфлікту, на Балканах, в Ефіопії, Судані, Ємені, Мозамбіку та Колумбії.

На приклад, після початку агресії Росії проти України, анексії Кримського півострова і розв’язання нелюдського кровопролиття на сході України, ескалації конфліктів в азіатському регіоні, кількість біженців досягла рекордних показників за всю сучасну історію, склала понад 60 млн. осіб (2014-2015)

Біженці - це одна з найбільш гострих проблем сучасного світу

Внутрішньо переміщені особи (ВПО)

Війна росії проти України спровокувала найбільшу в Європі міграційну кризу з часів Другої світової. За даними ООН, від початку вторгнення мусили полишити свої домівки та перетнути український кордон 6,8 мільйона співгромадян. І це без урахування ще 3,8 мільйона людей, які з тих же причин набули статусу внутрішньо переміщеної особи.

Куди саме за кордон подались утікачі від війни? Зрештою, чи всі повернуться додому, після того як здолаємо ворога?

Внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Відповідно до Конституції Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою, в якій людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю.

Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

Згідно із статтею 2 Закону України ,,Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” Україна вживає всіх можливих заходів, передбачених Конституцією та законами України, міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, щодо запобігання виникненню передумов вимушеного внутрішнього переміщення осіб, захисту та дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, створення умов для добровільного повернення таких осіб до покинутого місця проживання або інтеграції за новим місцем проживання в Україні.

Зареєстровані як внутрішньо переміщені особи громадяни пенсійного віку, особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та інші особи, які перебувають у складних життєвих обставинах, мають право на отримання соціальних послуг відповідно до чинного законодавства України за фактичним місцем проживання чи перебування.

Соціальний захист малозабезпечених сімей внутрішньо переміщених осіб, в тому числі багатодітних, забезпечується шляхом надання їм допомоги відповідно до Закону України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” (далі – Закон) з урахуванням сукупного доходу та майнового стану сім’ї.

Відповідно до статті 5 Закону розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім’ї та її середньомісячним сукупним доходом.

Зокрема, на сьогодні за рішенням комісій, утворених районними, районними у м. Києві державними адміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад житлова субсидія може призначатися одному з членів домогосподарства, які не зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому без укладеного договору найму (оренди) житла, якщо вони є внутрішньо переміщеними особами. У такому випадку склад домогосподарства декларується заявником (внутрішньо переміщеною особою) при зверненні за призначенням житлової субсидії

Інформаційна підтримка внутрішньо переміщених та виїхавших за межі України осіб

Нормативна база:

Картинки по запросу ЗАКОН УКРАЇНИ КАРТИНКИУкраїна. Закон. Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб [Текст] = https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1706-18#Text  : закон України від 20 жовтня 2014 р. № 1706-VII / Інф. "ГУ" // Голос України. - 2014. - 21 лист. (№225). - С. 11-13. Закон відповідно до Конституції та законів України, міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, встановлює гарантії дотримання прав, свобод та законних інтересів внутрішньо переміщених осіб

Міністерка соціальної політики Марина Лазебна: «Українці за кордоном не можуть претендувати на допомогу ВПО, однак решту видів соцдопомоги та пенсії отримують» [Електронний ресурс] = https://zn.ua/ukr/internal/ministerka-sotsialnoji-politiki-marina-lazebna-ukrajintsi-za-kordonom-ne-mozhut-pretenduvati-na-dopomohu-vpo-odnak-reshtu-vidiv-sotsdopomohi-ta-pensiji-otrimujut-.htm : про реєстрацію статусу, виплати і верифікацію допомоги // Дзеркало тижня. - 2022. - 26 квіт. Скільки виїхало за кордон? Чи всі вони можуть претендувати на допомогу від держави? І кому її не платитимуть взагалі? Про це у своєму бліц-інтерв'ю ZN.UA розповіла міністерка соціальної політики Марина Лазебна. – Що відбувається з реєстрацією переселенців? І стосовно цифр кількості переселенців — внутрішніх і зовнішніх – відчуття хаосу. Причому навіть після запуску реєстрації в «Дії»

Пасько, Ліна. Набуття статусу внутрішньо переміщеної особи [Електронний ресурс] = http://www.silskivisti.kiev.ua/19959/index.php?n=51207 / Пасько, Ліна // Сільські вісті. - 2022. - 7 трав. (№15)  У зв’язку з війною на нашій території багато хто з людей, рятуючи себе та своїх рідних, був змушений покинути свої домівки і їхати, шукаючи безпечніше місце проживання. Статус та права внутрішньо переміщеної особи (ВПО) регулюються Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», постановою Кабінету Міністрів України «Про облік внутрішньо переміщених осіб» та Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим цією ж постановою. Щоб набути статусу ВПО, недостатньо лише приїзду на нове місце проживання в Україні. Він потребує реєстрації. Фактом підтвердження якої є отримана довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи

Правила безпеки для внутрішньо переміщених осіб [Електронний ресурс] = http://www.golos.com.ua/article/360287  / Інф. "ГУ" // Голос України. - 2022. - 20 трав. В умовах активної фази російської агресії на більшій частині України зросла внутрішня міграція, а отже необхідність пошуку місця роботи. У зв’язку з цим, Проектом «Українцям про Європейський Союз» European Union in Ukraine спільно з IOM Ukraine Міжнародною організацією з міграції розроблено ряд інформаційних матеріалів, направлених на попередження та уникнення потрапляння у злочини пов’язані з торгівлею людьми. Мінсоцполітики надає інформацію щодо основних маркерів безпеки

Про правову допомогу та соціальні виплати від держави внутрішньо переміщеним особам [Електронний ресурс] = http://www.golos.com.ua/article/358211  / Інф. "ГУ" // Голос України. - 2022. - 4 квіт. Внутрішньо переміщені особи (ВПО) – це люди, які залишили свої домівки, рятуючись від небезпеки, але не перетнули міжнародний кордон, а залишились на території рідної країни. ВПО перебувають під законним захистом свого уряду. Вони зберігають усі права та захист згідно з міжнародним законодавством з прав людини. – На яку правову допомогу можуть розраховувати ВПО?

Уряд подовжив термін отримання допомоги вимушеним переселенцям [Електронний ресурс] = https://ukurier.gov.ua/uk/news/uryad-podovzhiv-termin-otrimannya-dopomogi-vimushe/ / Інф. "УК" // Урядовий кур`єр. - 2022. - 10 квіт. Кінцевий строк подання заяви для отримання допомоги вимушеним переселенцям подовжено до 30 квітня. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Відповідне рішення Уряд схвалив на засіданні 9 квітня. Вимушені переселенці тепер зможуть скористатися програмою підтримки до кінця квітня. Дорослі мають можливість отримати 2 тис. грн та 3 тис. грн на дитину

https://msmb.org.ua/media/msmb/images/content/bibliorafiya/2020/13-05/den-klimatu/3.png

Бібліографія статей

(подано у зворотній хронології)

2022

Бедзір, Василь. «Совине гніздо» стало центром доброти [Текст] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/sovine-gnizdo-stalo-centrom-dobroti/ : закарпатські волонтери і влада допомагають переселенцям розв’язувати тисячі проблем / Бедзір, Василь// Урядовий кур`єр. - 2022. - 18 трав. (№111). - С. 5. Уже третій місяць поспіль культурно-історичний центр «Совине гніздо» в Ужгороді виконує гуманітарну місію – надає послуги внутрішньо переміщеним особам, які прибувають у місто. За цей час пункт допомоги зарекомендував себе як своєрідний хаб, де приймають утікачів від жахіть війни. Волонтери – рушійна сила у «Совиному». Їх тут майже пів сотні, більшість працює від самого початку війни

Божко, Лариса. Українські жінки, що перебрали на себе весь тягар життя переселенців, потребують допомоги психологів [Електронний ресурс] = https://health.fakty.com.ua/ua/psykholohiia/ukrayinski-zhinky-shho-perebraly-na-sebe-ves-tyagar-zhyttya-pereselencziv-potrebuyut-dopomogy-psyhologiv/ / Божко, Лариса  // Факти. Здоров'я. - 2022. - 15 трав. Понад п’ять мільйонів українців виїхали за кордон. Переважно це жінки і діти. Дехто відправляв дітей з родичами, або до родичів. Війна розірвала українські сім’ї. І люди зараз переживають важкі часи через розлуку. Весь удар припав на матерів, яким зараз дуже складно. Вони мають підтримувати сім’ю. Забезпечувати безпеку сім’ї. Вони повинні організувати життя своєї сім’ї. Вони повинні самі стримувати свої емоції та допомагати своїм дітям. Тому, працюючи з матерями я бачу, що їм дуже потрібна підтримка і допомога

В Україні створили сайт про шкільну освіту дітей-біженців [Електронний ресурс] = http://osvita.ua/school/86567/ / Інф. http://osvita.ua // http://osvita.ua. - 2022. - 2 черв.  В Україні створили вебсайт про шкільну освіту дітей, які вимушено залишили Україну. Ресурс містить опис системи освіти України, базу українських навчальних програм англійською мовою та відповіді українською на поширені запитання батьків дітей. За словами голови Державної служби якості освіти Руслана Гурака, створення сайту стало відповіддю на виклики, пов’язані з освітою дітей-біженців за кордоном

Галаур, Володимир. Допомогти переселенцям – наш обов’язок [Текст] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/dopomogti-pereselencyam-nash-obovyazok/  : Центральна і місцева влада Харківщини обговорили загальні засади й конкретні кроки поліпшення життя внутрішньо переміщених осіб / Галаур, Володимир // Урядовий кур`єр. - 2022. - 26 січ. (№15). - С. 3. В Харкові відбувся захід, який не пройшов повз увагу громадськості країни, особливо людей, котрим довелося покинути домівки, рятуючись від жахіть війни, розв’язаної російським агресором на сході України. У конференц-залі бібліотеки Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого проходив круглий стіл під головуванням віцепрем’єр-міністра – міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук

«Дієвий тил – допомагаємо фронту, підтримуємо переселенців, боремося зі спекулянтами» [Текст] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/miskij-golova-hmelnickogo-oleksandr-simchishin-diy/  / Спілкувалася Ірина Чириця // Урядовий кур`єр. - 2022. - 17 трав. (№110). - С. 3. Хмельницький із перших днів війни став прихистком для багатьох людей, які шукали порятунку від жахіть війни. Містяни об’єдналися задля того, аби допомагати переселенцям, забезпечувати армію та наближати нашу Перемогу. Понад місяць тому мирне місто теж стало ціллю для російських військ, які завдали по ньому ракетний удар. На щастя, минуло без постраждалих. Попри те, що лінія фронту далеко від Хмельницького, там постійно готуються до оборони. Про безпекову ситуацію у місті, будівництво житла для переселенців, релокацію бізнесу, пріоритети місцевого бюджету і перейменування вулиць в інтерв’ю Укрінформу розповів Хмельницький міський голова Олександр Симчишин

Житло для переселенців

Заболотний, Назар. Житло для переселенців [Електронний ресурс] = https://zn.ua/ukr/macrolevel/zhitlo-dlja-pereselentsiv.html : що пропонує держава вже, та чого чекати в майбутньому / Заболотний, Назар // Дзеркало тижня. - 2022. - 17 трав. Але зростання кількості переселенців, дефіцит доступного житла та викликане війною безробіття для багатьох сімей створюють умови, за яких вони не можуть забезпечити себе домівкою на тривалий час. Чимало ВПО досі разом із дітьми живуть у спортивних залах шкіл. Багатьом просто нікуди повернутися. Оскільки забезпечення прихистку для переселенців переростатає в дедалі гострішу проблему, втручання держави стає необхідністю

http://www.silskivisti.kiev.ua/19960/pic/169075_Bizhentsi.jpg

Кощенко, Олена. Біженці од війни [Електронний ресурс] = http://www.silskivisti.kiev.ua/19960/index.php?n=51220 / Кощенко, Олена // Сільські вісті. - 2022. - 17 трав. (№16). Війна росії проти України спровокувала найбільшу в Європі міграційну кризу з часів Другої світової. За даними ООН, від початку вторгнення мусили полишити свої домівки та перетнути український кордон 6,8 мільйона співгромадян. І це без урахування ще 3,8 мільйона людей, які з тих же причин набули статусу внутрішньо переміщеної особи. Куди саме за кордон подались утікачі від війни? Зрештою, чи всі повернуться додому, після того як здолаємо ворога?

Миколюк, Оксана. Переселенці вимагають аудиту [Текст] = https://day.kyiv.ua/uk/article/den-ukrayiny/pereselenci-vymagayut-audytu : вони просять Володимира Зеленського провести перевірку коштів, наданих на потреби ВПО / Миколюк, Оксана  // День. - 2019. - 24 трав. (№ 89-90) . - С. 2. 46 організацій внутрішньо переміщених осіб звернулися до Президента Володимира Зеленського з проханням провести аудит коштів, які міжнародні організації, країни, посольства та окремі банки виділили на вирішення проблем переселенців, зокрема на забезпечення житлом. Представники громадськості зазначили з посиланням на дані ООН

Мінрегіон та Норвезька рада у справах біженців співпрацюватимуть у вирішенні житлових питань ВПО [Електронний ресурс] = http://www.golos.com.ua/article/359469 / Інф. "ГУ" // Голос України. - 2022. - 3 трав. Мінрегіон та Норвезька рада у справах біженців підписали спільний Меморандум про співробітництво у розв’язанні гуманітарних проблем та забезпеченні житлом внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Планується, що співпраця сприятиме додатковій підтримці в реалізації урядової соціальної програми “Прихисток

Омелянчук, Інна. Щоб побачити веселку, треба пережити дощ [Текст] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/shob-pobachiti-veselku-treba-perezhiti-dosh/ : у поліській глибинці допомагають переселенцям і твердо вірять у нашу перемогу / Омелянчук, Інна // Урядовий кур`єр. - 2022. - 18 трав. (№111). - С. 5. У гостинному поліському селищі Степань на Рівненщині вона справдилася. Директорка санаторію «Горинь» Лариса Шишковська зустрічає на вході. І одразу до діла. Від початку березня цей профспілковий заклад гостинно відчинив двері для тих, хто втікав від війни. Пані Лариса навіть не думала, що буде завтра

Правила безпеки для внутрішньо переміщених осіб Служба DAAD запустила сайт допомоги українцям [Електронний ресурс] = http://osvita.ua/abroad/higher_school/germany/86329/  / Інф. http://osvita.ua // http://osvita.ua. - 2022. - 22 квіт. Німецька служба академічних обмінів DAAD запустила вебсайт Національного академічного контактного центру для України. Ця платформа містить інформацію та пропозиції підтримки для українських студентів і науковців щодо проживання, використання обладнання університетів, навчання й досліджень та повсякденного життя в Німеччині

Університет Масарика прийме на навчання студентів-біженців [Електронний ресурс] = http://osvita.ua/abroad/86285 / / Інф.http://osvita.ua // http://osvita.ua. - 2022. - 20 квіт. Чеський університет Масарика в Брно відкрив позачерговий прийом студентів, які виїхали з України. Про це повідомило Radio Prague International. За словами речника університету Радіма Сайбота, до закладу зараховуватимуться лише ті українські студенти, яким надано тимчасовий захист. «Вони можуть підтвердити свою попередню освіту за допомогою заяви та звільняються від усіх зборів, пов'язаних із процедурою прийому», – зазначив Радім Сайбо

2021

Горбівненко, Марія . Переселенці в Україні відстоюють свої права [Електронний ресурс] = https://zn.ua/ukr/SOCIUM/pereselentsi-v-ukrajini-vidstojujut-svoji-prava.html : сім років конфлікту на Сході України та окупації Криму створили численні юридичні проблеми для внутрішньо переміщених осіб / Горбівненко, Марія  // Дзеркало тижня. - 2021. - 9 трав. 2014 року Україна зіштовхнулася з небаченими раніше масштабами внутрішнього переміщення. Держава повинна була швидко регулювати ці процеси, тому в країні з’являлися нові закони та постанови, що окреслювали нові реалії життя переселенців. Проте людям було непросто розібратися у цих правилах без професійної юридичної підтримки. За сприяння Європейського Союзу Агентство ООН у справах біженців і його партнерські організації «Десяте квітня» та «Право на захист» допомагають внутрішньо переміщених особам у захисті своїх прав

Грудка, Орися. Петро Яценко. Магнетизм [Текст] = https://krytyka.com/ua/reviews/mahnetyzm : рецензія на книгу / Грудка, Орися // Критика. - 2021. - № 3-4. - С. 22. «Маґнетизм» – дев’ятий роман письменника Петра Яценка. Розпочинається історія в Донецьку на початку окупації. Гайка (це прізвисько, її ім’я – Марія Гай) пакує валізи, аби виїхати до Києва останнім потягом. Тим часом дізнаємося про її оточення – безплідного, ймовірно, чоловіка (хоч офіційно Гайка з ним не одружена)...Чверть книжки, поки Гайка вийшла з потяга у Києві й пішла до соціальної служби, все скидається на цілком реалістичний роман про війну і переселенців, а епітет «магічна» в анотації здається вжитим у переносному значенні («магічна історія про те, як у дивовижний спосіб пов’язані люди і міста

Калхун, Ноель. Про статуси та реальну допомогу [Електронний ресурс] = https://zn.ua/ukr/social_secutity/pro-statusi-ta-realnu-dopomohu.html : чому «статус» перешкоджає вирішенню проблем переселенців / Калхун, Ноель  // Дзеркало тижня. - 2021. - 30 бер. Слова, які ми вживаємо, прив’язують нас до певних уявлень, іноді помилково. Уже сім років українці вживають словосполучення «статус ВПО», не замислюючись над тим, що ж насправді означають ці слова та як саме вони впливають на майже півтора мільйона внутрішньо переміщених осіб в Україні

Шуткевич, Олеся. "Будинок нашої мрії" [Текст] = https://day.kyiv.ua/uk/article/den-ukrayiny/budynok-nashoyi-mriyi : у Вінниці представили три можливі варіанти вирішення житлових питань внутрішньо переміщених осіб / Шуткевич, Олеся // День. - 2021. - 29 жовт. (№133-134). «Будинок нашої мрії» – так переселенці, які оселилися у Вінниці, називають багатоповерхівку, що зводять на околиці міста. Це перший в Україні приклад будівництва житла для переселенців. Землю під багатоповерхівку виділила міська влада, а гроші на будівництво в складчину збирають самі переселенці

2020

Кобинець, Ярослава. "Вмісти життя у валізу": виклики для переселенців у період карантину [Електронний ресурс] = https://zn.ua/ukr/SOCIUM/vmisti-zhittya-u-valizu-vikliki-dlya-pereselenciv-u-period-karantinu-349195_.html : з якими труднощами зіткнулися переселенці через пандемію коронавірусу / Кобинець, Ярослава  // Дзеркало тижня. - 2020. - 28 трав. Пандемія коронавірусу зачепила всі сфери життя українців. І навіть після двох місяців карантину призвичаїтися до нових умов буває складно. Особливо боляче обмеження вдарили по незахищених категоріях громадян. Серед інших, чимало труднощів виникло у переселенців. У цій статті ми розповідаємо про те, які проблеми спіткали їх під час карантину. Хтось залишився без роботи, без заробітку, був змушений повернутися до батьківського дому

Миколюк, Оксана. Юридичний порадник – у месенджерах Мінцифри презентувало чат-бот для правової підтримки переселенців [Електронний ресурс] = https://day.kyiv.ua/uk/article/den-ukrayiny/yurydychnyy-poradnyk-u-mesendzherah / Миколюк, Оксана // День. - 2020. - 14 жовт. (№194). Нещодавно для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) підготували та презентували юридичний порадник, доступний на платформах Vіber і Telegram. Проєкт реалізується за підтримки фонду «Східна Європа» та Благодійного фонду «Право на захист». Послуги передбачені й для громадян, які проживають на непідконтрольній території Донбасу. «На початку минулого тижня ми запровадили таку послугу, як електронна довідка ВПО в мобільному додатку «Дія», тепер – чат-бот «Юридичний порадник»

Шуткевич, Олеся. Донбас: точки дотику [Електронний ресурс] = https://day.kyiv.ua/uk/article/podrobyci/donbas-tochky-dotyku : яким бачать шлях до реінтеграції, амністії та порозуміння з ОРДЛО громадські активісти, колишні полонені та переселенці / Шуткевич, Олеся  // День. - 2020. - 7 жовт. (№189). «Місто, з якого почалася війна» – саме так називається видання, яке містить 78 задокументованих свідчень постраждалих та свідків порушень прав людини у Слов’янську. Це глибокий документальний аналіз життя міста під час окупації, а згодом і після звільнення у 2014-2018 роках. Автори видання – правозахисники з Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» – зібрали свідчення цивільних про пошук примирення, надання медичної допомоги, життя підлітків під час воєнних дій, а також зробили аналіз інформаційного впливу російської пропаганди на місцеві медіа

Інтернет-ресурси

https://mon.gov.ua – сайт Міністерства освіти і науки України

http://www.golos.com.ua – сайт газети «Голос України»

https://day.kyiv.ua – сайт газети «День»

https://zn.ua – сайт газети «Дзеркало тижня»

http://www.silskivisti.kiev.ua  – сайт газети «Сільські вісті»

http://www.ukurier.gov.ua – сайт газети «Урядовий кур’єр»

https://health.fakty.com.ua – сайт газети «Факти. Здоров’я»

WEB-ЛІОГРАФІЯ

https://m.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=141&year=2022  – Всесвітній день біженців

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1706-18#Text  ЗАКОН УКРАЇНИ Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб

  https://www.msp.gov.ua/timeline/Vnutrishno-peremishcheni-osobi.html   Міністерство соцiальної політики України. Внутрішньо переміщені особи - Міністерство соціальної політики України 

https://www.bbc.com/ukrainian/features-61302499 –  Нові правила допомоги для внутрішньо переміщених. Хто може її отримати і як - BBC News Україна

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/269-2022-%D0%BF#Text Про внесення змін до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи

https://guide.diia.gov.ua/view/vydacha-dovidky-pro-vziattia-na-oblik-vnutrishno-peremishchenoi-osoby-e0d66712-cab9-43a2-8f11-2daa4b395bc6  – Статус внутрішньо переміщеної особи та довідка переселенця - Гід онлайн Дія

Підготувала бібліограф Качановська Н.В.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ