Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

«Молодь, яка програмує майбутнє»

Поділіться цією сторінкою:

Бібліодайджест до Міжнародного дня молоді  

Молодість - це не просто певний період у житті людини, а ще й особливий стан душі.

12 серпня світова громадськість відзначає Міжнародний день молоді.

День молоді вважається святом творчості, енергії, пізнання та реалізації найсміливіших задумів.

Міжнародний днем молоді має на меті нагадати про роль молодих людей у розвитку та побудові світу, а також у вирішенні різних повсякденних завдань.

Свято Міжнародний день молоді засновано на рівні ООН в 1998 році. Святкові заходи Дня молоді присвячені розвитку рішень і висвітленню проблем молоді, захисту їх прав і свобод в міжнародному аспекті.

Міжнародний день молоді був встановлений Генеральною Асамблеєю ООН 17 грудня 1999 року за пропозицією Всесвітньої конференції міністрів у справах молоді, що відбулася в Лісабоні 8-12 серпня 1998 року (A/RES/54/120).

Конференція рекомендувала організувати інформаційно-пропагандистські заходи на підтримку Дня з метою підвищення інформованості, особливо молоді, про Всесвітню програму дій, що стосуються молоді, до 2000 року і на наступний період, прийняту Асамблеєю в 1995 році.

Генеральний секретар ООН закликав міжнародне співтовариство визнати взаємозалежність поколінь і вирішувати проблеми різного віку спільно.

Свій День молоді є і в Україні – відзначають його в останню неділю червня.

Цим днем привертається увага до актуальних проблем молодих людей. Йдеться, зокрема, про кроки щодо поліпшення якості їхнього життя та розширення кола можливостей.

Цей день вважається святом творчості, енергії, пізнання та реалізації найсміливіших задумів.

Традиційно щороку молодь вітають з її днем. До свята часто влаштовують різноманітні концерти, фестивалі, квести та спортивні заходи. Також у День молоді можуть влаштовуватися різні флешмоби, в яких можуть взяти участі усі бажаючі.

Звісно ж, багато молодих людей віддають перевагу святкуванню в товаристві своїх друзів. Чудово провести час можна, наприклад, на природі, адже літній день так і спонукає зібратися веселою компанією на свіжому повітрі.

Цікаві факти про молодь

У той час як молодь складає одну чверть світової робочої сили, на неї припадає половина безробітних. Ринки праці зазнають труднощів із забезпеченням стабільної зайнятості з гарними перспективами для молодих людей, за винятком висококваліфікованих фахівців.

Сьогодні у світі налічується майже 3 мільярди жителів у віці до 25 років. 1,2 мільярда молодих людей, що становить 16% світового населення. До 2030 року чисельність молоді, за прогнозами, збільшиться на 7% і досягне майже 1,3 мільярда чоловік. Більше півмільярда з них живуть в бідності. Понад 100 мільйонів дітей не відвідують школу. Щодня близько 30 тис. дітей вмирають від убогості. Щодня 7 тис. молодих людей заражаються ВІЛ / СНІДом.

За статистикою аналітичної компанії Euromonitor International, наразі момент популяція молоді (людей до 30 років) становить 3,5 мільярда людей. У 1980 році ці показники досягали позначки в 2,7 мільярда.

1. Не бояться новинок у техніці

Покоління Z можна назвати цифровими аборигенами. На відміну від попереднього покоління, нинішні діти вже виросли зі смартфоном в одній руці і планшетом в інший.

Їм легше розібратися з інтерфейсом нового смартфона або програми, ніж замінити лампочку в своїй кімнаті. Вони можуть не знати, як саме працює комп'ютер, що таке VPN, швидкість свого інтернету, але вони з легкістю використовують всі можливості інтернету.

2. Вони переселилися в інтернет

Для них набагато легше знайти цікаву інформацію в інтернеті. Молоді люди повністю інтегрували свою особистість у світову павутину, одночасно маневруючи між вкладками браузера, завантажуючи пост на Facebook і фото в Instagram, відповідаючи на повідомлення в месенджерах.

3. У них кліпове мислення

Кліпове мислення - здатність сприймати інформацію через яскраві, але короткі образи. Наприклад молодь легше сприйме короткий кліп, ніж цілий фільм. Пост у Facebook, ніж книгу. Згідно з дослідженнями корпорації Microsoft в 2015 році, сучасні молоді люди втрачають свою концентрацію вже через 8 секунд після читання.

Це не веде до деградації людей. Навпаки потік інформації став набагато швидшим. А молоді люди обробляють великі обсяги новин краще, ніж попередні покоління. Такий тип мислення з'явився якраз через попередній пункт.

Тепер пошук відповідей на питання знизився до декількох секунд. Знайшовши відповідь на питання, молодь рухається далі.

4. Молодь довіряє фейковим новинам

Через кліпове мислення молоді люди найчастіше читають заголовки статті і не перевіряють інформацію на достовірність.

В інформаційну епоху рахунок йде не на якість інформації, а на її кількість. Саме цим і користуються більшість політтехнологів, які працюють із молодими людьми: легше запустити гучну негативну фейкову новину, яка запам'ятається своїм заголовком, а потім спростувати її менш яскравим заявою.

5. Менше реагують на гендерні відмінності між людьми

 

Серед них лише 63 відсотки опитаних характеризують себе гетеросексуалами. 78 відсотків юнаків відносять себе до чоловічої статі, і 80 відсотків дівчат вважають себе жінками.

 

 

 

6. Молодь самотня

Переважно психологи називають проблему самотності. Хоч молоді люди і пов'язані між собою соціальними мережами, вони ізольовані один від одного фізично. Подібний формат спілкування виключає фізичну взаємодію, тактильні відчуття. Люди найчастіше відчувають себе ізольованими.

 

7. Молодь часто відчуває депресію

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) за 2015 рік, депресія - третє за поширеністю захворювання серед молодих людей. А самогубство стоїть на третьому місці серед поширених причин смерті.

На перших місцях знаходяться смерть через дорожньо-транспортні пригоди, а на другому смерть через захворювання дихальних шляхів.

Британська організація ChildLine - екстрена гаряча лінія для допомоги дітям повідомляє, що з 1986 року більшість дітей зверталося до них із причини фізичного і сексуального насильства, проблем у сім'ї.

Сучасна молодь вкрай нервово ставиться до питань вибору майбутньої професії та освіти. Саме через стурбованість своїм майбутнім молоді люди цікавляться соціальними і політичними подіями в світі, беруть участь у виборах і проявляють громадянську активність.

8. У молодих людей низька самооцінка

Сучасні соціальні системи побудовані на системі оцінок: лайків, репостів. І незважаючи на те, що якості, дані при народженні, відійшли на другий план, сучасні молоді люди страждають від низької самооцінки.

В епоху, коли особисте життя виставляється на загальний огляд, молоді люди бачать всі заходи, на які не були запрошені, красиві оброблені фотографії людей, які рідко відповідають реальності, успішне життя своїх ровесників, кількість «лайків» під своїми фотографіями та публікаціями.

Молоді люди дуже залежні від оцінок, одержуваних в інтернеті. Для них більшість дій у реальному житті відбувається для визнання у віртуальному світі

Так, у мережі з'явився один із видів сучасного насильства. Троллінг або Кібербулінг - систематичне і цілеспрямоване відправлення агресивних повідомлень з електронних носіїв. Жертви таких атак схильні до депресії, самоушкодження, суїциду.

Згідно з дослідженнями Всесвітньої організації охорони здоров'я, найбільше нападкам піддаються підлітки в Гренландії, Литві та Російської Федерації. Україна знаходиться в середині списку з 42 країн.

КНИГИ ПРО МОЛОДЬ

2020

 

Грін, Джон. Паперові міста [Текст] = Paper Towns : Роман / Грін, Джон ; Пер. з англ. В.Назаренко. - К. : КМ-БУКС, 2020. - 320 с. - Від автора: с.318. - ISBN 9789669482532. Усе життя Квентин був здалеку закоханий у свою дивовижну сусідку - Марго Рот Шпігельман. Тож коли вона, одного дня відчинивши знадвору вікно в його кімнаті, прокрадається в його життя, втягуючи в неймовірні пригоди, Квентін не може їй опиратися. Але ніч пригод закінчується, і на другий день у школі Квентин з'ясовує, що загадкова Марго таємничо щезла...

 

 

Кідрук, Макс.
Бот. Атакамська криза [Текст] = Перевидання з новою назвою : Роман. Кн.1 / Кідрук, Макс Іванович. - Харків : Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2020. - 544 с. : іл.- с.7. - ISBN 9789661450645.
Кідрук, Макс.
Бот. Гуаякільський парадокс [Текст] : Роман / Кідрук, Макс Іванович. - Кн.2. - Харків : Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2020. - 512 с. : іл. - Післямова: с.498.

Книга, за яку українці можуть полюбити українську літературу.
«Ботів» можна назвати переломним моментом у творчості письменника. Після появи у 2012-му першої частини Кідрук більше не сприймається як автор легких і веселих історій про навіжених хлопців, які мандрують на край землі. З появою «Бота» Кідрук став хлопцем, який умудрився налякати всю країну. Його історія про ботів-дітей, з яких за допомогою нанороботів збираються зробити універсальних солдатів, віддає якимось аж потойбічним страхом, за що Кідрук навіть отримав прізвисько українського Стівена Кінга.
Макс Кідрук написав твір, через який українська література постала зовсім з нового боку і через який їй стало набагато легше говорити зі світом. Перший український технотрилер «Бот» повіяв справжнім патріотизмом, не замішаним на історії, національних пріоритетах чи акцентах імперіалістично-кріпацьких відносин. Просто в основу твору молодий письменник поставив справжнього українського героя, потреба в якому катастрофічно зростає з кожним новим твором сучукрліт.

 

Цикіна, Галина. Коли молот зустрічається з ковадлом [Текст] : Роман / Цикіна, Галина. - Харків : Фолiо, 2020. - 266 с. - ISBN 9789660389731. Студентка Оля випадково знаходить у коморі будинку покійної бабусі Ярини її щоденник і розуміє, що старенька знала шлях до загубленого скарбу. Які небезпечні таємниці приховувала бабця? Чому Олю та її сестру переслідують і намагаються вбити? Більше запитань, ніж відповідей… Але зв’язок минулого із теперішнім значно потужніший, ніж може здатися на перший погляд: він завжди незримо існує у нашому житті й повсякчас допомагає у скрутному становищі. У якийсь момент доля Ярини та доля її онуки несподіваним чином сплетуться в одну, і кожна у свій час намагатиметься не зламатися, опинившись у горнилі боротьби, в якому молот зустрічається з ковадлом…

 

Шкляр, Василь Миколайович. Характерник [Текст] : Роман / Шкляр, Василь Миколайович. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 304 с. - ISBN 9786171268418. У другій половині ХVІІ століття в Запорозькій Січі сталася неймовірна подія, яку зафіксовано в архівах тодішньої Московії і яку не оминув увагою жоден доскіпливий хроніст козаччини. Та особливого чару ця пригода набуває під пером письменника, що на основі документальних джерел творить яскраву історичну реальність з життя «лицарів списа і шаблі». Кошовий Сірко, кинувши виклик самому цареві, розпочинає велику, вкрай небезпечну гру з Москвою. І треба зробити неможливе, аби в цьому поєдинку зберегти козацьку честь і гідність матері Січі. Хто просуне голову в пащу скаженого звіра?

 

2019

Бату, Дорж. Франческа. Повелителька траєкторій [Текст] : Хроніки . Кн.1 / Васильєв, Андрій ; Передм. О.Парновського; Худож. О.Ком'яхов . - Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. - 304 с. - Передм.: с.6. - ISBN 9786176794851. У минулому Андрій Васильєв працював ведучим новин і готував репортажі з гарячих точок. А сьогодні він - оператор корекції траєкторій Центру керування польотами Національного управління з аеронавтики та досліджень космічного простору США. Герої його книжки, працівники НАСА, відповідають за траєкторії і орієнтацію сателітів, а також за підведення космічних кораблів на підхідні орбіти до міжнародних космічних станцій. У часі космічних робочих буднів з Доржем, його напарницею Франческою, полковником Вескоттом, Сарою, професором Расселом та іншими постійно трапляються кумедні та незвичайні історії. Найчастіше у різні халепи потрап­ляє сицилійка Франческа. Усе, до чого вона торкається, вибухає, горить і розбивається... А космос близько

 

Кідрук, Макс. Заради майбутнього [Текст] : Оповідання / Кідрук, Максим Іванович ; Передмова авт. - Харків : Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2019. - 304 с. : іл. - Передмова автора: с.5 . - ISBN 9786171259614. «Ця книга не про ядерну зиму, тотальне винищення людства чи який-небудь інший апокаліпсис. «Заради майбутнього» - це збірка різних історій. Ну, тобто реально різних. Більшість написано задовго до виходу книги, найдавніші - ще 2011-го, і лише три з десяти - «Р61», «Знову і знову» та «Заради майбутнього» - опубліковано вперше. Решта були надруковані у різноманітних колективних збірках і журналах (і щось мені підказує, що мало хто з вас читав їх усі). У збірці є все: горор, техно, містика, гостросоціальні та гумористичні оповідання. Не раз упродовж читання у вас паморочитиметься голова від зміни настрою та темпу оповіді. Але зрештою хороша збірка оповідань, на мою думку, якраз і має вражати своєю неоднаковістю, інакше це вже буде не збірка, а…

 

 

Клімов, Андрій. Ті, кого немає [Текст] : Роман / Клімов, Андрій, Клімова, Світлана. - Х. : Ранок: Фабула, 2019. - 416 с. - ISBN 9786170959089. Чотирнадцятирічну Марту спіткала справжня катастрофа: після багаторічної відсутності повернувся брат її матері, оселився в тій самій квартирі й почав переслідувати юну дівчину, домагаючись її. Не знайшовши розуміння та підтримки в батьків, Марта наважується на відчайдушний учинок, що межує зі злочином, - і водночас дізнається, що вона - прийомна дитина, а ім’я її справжньої матері - таємниця. Низка драматичних подій, як видається Марті, веде її близьких та її саму до глухого кута… «Ті, кого немає» - книжка про психологічне насильство і протистояння йому, примхливі форми квір-сексуальності, проблеми прийомних дітей і конфлікти поколінь, які все ще зазнають впливу «совкової» дійсності. Дію роману приурочено до літа 2013 року. Українською «Ті, кого немає» вперше публікується в повній версії

 

 

Кміта, Рімантас. Хроніки Південного [Текст] = Pietinia kronikas : Роман / Кміта, Рімантас ; Пер. з лит. Б.Белявців. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. - 384 с. - ISBN 9786176796688. «Хроніки Південного» - молодіжний роман литовського письменника Рімантаса Кміти, в якому йдеться про життя шяуляйського старшокласника в 1990-х роках. Це дуже щира й дотепна розповідь головного героя, який виростає від бажання «бути як усі» до того, щоб не боятися бути унікальним. Як і кожен підліток, герой роману прагне самостійності, крутості, для цього пробує і в дрібному «бізнесі» покрутитися, і досягнути результатів у регбі, і дів­чата притягують його наче магнітом. Перші проблеми з правоохоронцями, перша любов, перші вірші й перший секс - усе, що було актуальне в 1990-х, і тепер буде близьким підліткам-читачам

 

2018

 

Косач, Юрій. Сеньор Ніколо [Текст] : Історичні повісті та оповідання / Косач, Юрій ; Післ. М.Р.Стеха. - К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. - 512 с. - (Класика XX століття). - Мандрівка крізь століття у повістях та оповіданнях Ю.Косача: с.486. - ISBN 9786175851579. Сюжети опублікованих у цій книжці історичних повістей та оповідань Юрія Косача - одного з найзначніших письменників ХХ століття - розкинені в часі на 2500 років: від невдалого походу перського імператора Дарія І проти скіфів у VI ст. до н.е., крізь бурхливу добу давньоруських та козацьких воєн, через витончені епохи бароко та класицизму ХVII-XVIII століть і романтичне відродження ХІХ століття - аж до українських визвольних змагань 1917-1920 рр. Віртуозний майстер історичної белетристики, Косач зачаровує читача то незвичними ракурсами погляду на вузлові моменти української історії, то яскравими зображеннями маловідомих, а то й зовсім невідомих подій з нашого минулого

 

Матолінець, Наталія. Гессі [Текст] : Роман / Матолінець, Наталія. - Харків : Віват, 2018. - 416 с. - (Книжкова полиця підлітка). - ISBN 9789669422903. - ISBN 8786176906810. У затишному світі, що нагадує часи Belle Epoque, де люди дбають передусім про мистецькі насолоди, танцювальні вечірки й вишукані манери, живе 15-річна Гестія Амалія. Проте її життя незбагненним чином перетинається з іншим світом - невидимим, але вловлюваним у химерних подіях і яскравих снах. І чим далі, то більше Гессі розуміє: вона має розгадати хитросплетіння цих світів - лише тоді сповна пізнає себе… Дівчина балансує між очікуваннями інших і тим, до чого озивається її серце, але рано чи пізно доведеться обирати. Це історія довгих пошуків і неминучих потрясінь. Історія давніх богів, долі яких вплелися в життя людей. І про те, що закохатися до нестями можна, просто побачивши очі, які до тебе всміхаються. Розповідь про звичайну дівчинку та її незвичайну внутрішню магію

 

Тур-Коновалов, Костянтин. Крути 1918 [Текст] : Роман / Тур-Коновалов, Костянтин. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2018. - 224 с. : іл. - Від автора: с.11; Перша світова та Україна: с.13; Між молотом і ковадлом: с.26; Деякі дійові особи: с.32. - ISBN 9786171250895. Січень 1918 року видався по-справжньому холодним. От-от на Київ мали рушити більшовицькі загони. Сини генерала контррозвідки УНР Андрій та Олекса опиняються серед оборонців залізничної станції Крути. Такі схожі, але й такі різні брати, обоє до нестями закохані у курсистку Софію, брати без роздумів рушили захищати Україну. Раптом стається непередбачуване: спалахує повстання на заводі «Арсенал». І на боротьбу із заколотом направляють елітні боєздатні частини. Супроти вишколеного війська Муравйова на станції крути лишаються тільки необстріляні студенти і юнкери. Ходять чутки, що серед українських загонів є агент більшовиків, який передає інформацію «червоним». Андрій ще не знає, що йому добре відоме обличчя зрадника… У горнилі бою, не шкодуючи власних життів, змагаючись за незалежність та любов. Сто років тому, як і сьогодні, без страху та сумнівів вони підуть у бій захищати найдорожче…

2017

 

 Кінні, Джеф. Щоденник слабака [Текст] = Diary of A Wimpy Kid : Записник Грега Гефлі: Роман у малюнках. Кн.1 : Записник Грега Гефлі / Кінні, Джеф ; Пер. з англ. Д.Шостака. - К. : КМ-БУКС, 2017. - 224 с. : іл. - (Щоденник слабака). - ISBN 9786175383285.  Дитинство - жахлива пора. Й кому це знати краще, як не Ґреґу Гефлі! Середня школа, де вчорашня дрібнота опиняється серед рослявих і недобрих підлітків, які вже й бороду голять, це просто катастрофа якась. Але Ґреґ не втрачає оптимізму й ділиться з нами своїми пригодами й порадами. Для дітей молодшого і середнього шкільного віку.

 

 

 

Косач, Юрій. Володарка Понтиди [Текст] : Авантюрний роман-щоденник / Косач, Юрій ; Післ. Р.Радишевського, М.Р.Стеха. - К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2017. - 528 с. - (Класика XX століття). - Роман антигероя (Слово від автора): с.475; Володарка Понтиди - авантюрний роман-щоденник Юрія Косача/Р.Радишевський: с.482; У погоні за з'явою: Юрій Косач та його "Володарка Понтиди"/М.Р.Стех: с.501. - ISBN 9786175850923. Володарка Понтиди – це унікальна в українській літературі пригодницька мандрівка лабіринтами королівських дворів, ложами таємних товариств, феєречними маскарадами, капканами підозрілих дешевих корчомок та в’язничних келій у передреволюційній Європі 1770-х років.Герой цього авантюрного і глибоко філософського роману – український козак-шляхтич Юрій Рославець. Зачарований «дамою свого серця» і претенденткою на імператорський трон, він «женеться за з’явою» своєї пристрасті від Парижа, через Німеччину до Венеції, Неаполя, Риму й Пізи, переживаючи карколомні пригоди і сповнюючись життєвою мудрістю й дещо фаталістичним розумінням життя і світу. Цей літературний шедевр написаний 1987 року в Нью-Йорку контроверсійним українським автором, племінником Лесі Українки, Юрієм Косачем (1908-1990) – видатним, хоча й досі, на жаль, маловідомим майстром української історичної прози

Бібліографія статей

(подана в алфавіті авторів)

2022

Бедзір, Василь. Як повернути сільську молодь до закладів культури [Текст] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/yak-povernuti-silsku-molod-do-zakladiv-kulturi : на Закарпатті досліджували, чим краще наповнити дозвілля людей у громадах, щоб воно було цікавим і корисним / Бедзір, Василь // Урядовий кур`єр. - 2022. - 12 лют. (№29). - С. 5. Які інтереси сучасної молоді на селі? Чим наповнити її дозвілля, щоб воно було цікавим і корисним? Традиційні культурні заходи і дискотеки відійшли у минуле. Максимум уваги зосереджено на гаджетах і присвячено комп’ютерним іграм. Проте як зробити, аби вона повернулася до сільських закладів культури, яких на Закарпатті вдосталь? Чим привернути увагу та інтерес молоді? Чим наповнювати культурний простір? Ці й чимало інших завдань ставили перед собою організатори опитування і дослідження, яке проведено на Закарпатті. Про його підсумки в деталях розповідає «Урядовий кур’єр»

2021

Кащій, Уляна. Україна-2041: півстоліття незалежності [Електронний ресурс] = https://zn.ua/ukr/internal/ukraina-2041-pivstolittia-nezalezhnosti.html : бути чи не бути Україні? І що робити, щоб бути / Кащій, Уляна  // Дзеркало тижня. - 2021. - 12 груд. Стипендіальна програма «Завтра.UA» Фонду Віктора Пінчука 15 років підтримує не просто яскраво успішних, а й громадянськи активних студентів. У рік 30-ліття Незалежності України «Завтра.UA» оголосила серед своїх випускників конкурс есеїв на тему «Україна 2041 - пів століття незалежності». Якою буде наша країна через 50 років від дня офіційного народження? Говорячи про Україну через 20 років, хочеться сказати, що мені ввижається цілісна, мирна, квітуча держава - з ініціативною молоддю, сильною економікою та справедливою політикою

Як зацікавити покоління Z. Якщо це взагалі можливо [Текст] = https://nv.ua/ukr/biz/experts/yak-privernuti-uvagu-pokolinnya-z-yaka-reklama-cikavit-dvadcyatirichnih-poradi-50140992.html : як рекламістам комунікувати з тими, хто народився на початку 2000-х / Інф. "НВ" // Новое время страны. - 2021. - 10 лют. У 2020 році покоління Z становило вже понад 40% всіх споживачів. Це платоспроможні молоді люди, вони дбають про особисті кордони, їх доволі складно здивувати та зацікавити. Саме тому бренди повинні боротися за увагу представників Z, дбати про те, щоб їхній продукт був помітним, адже відсутність взаємодії з новим покоління негативно відіб'ється на доходах будь-якої компанії

2019

«Важливий тандем – викладач і студент» [Текст] = https://day.kyiv.ua/uk/article/cuspilstvo-litnya-shkola-zhurnalistyky/vazhlyvyy-tandem-vykladach-i-student : проректорка СНУ імені Лесі Українки Анна Данильчук - про сучасну молодь, віртуальну освіту, мову та екологію / Спілкувалася Євгенія Шевцова // День. - 2019. - 22 серп. (№ 151) . - С. 10-11. У гостях ЛШЖ «Дня»-2019 побувала проректорка з науково-педагогічної роботи, євроінтеграції та роботи зі студентами Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, керівниця громадської організації «Волинська фундація», блогерка «Дня» Анна Данильчук

Валентин Ткач. Як я побачив майбутнє України [Текст] = https://dt.ua/SOCIUM/yak-ya-pobachiv-maybutnye-ukrayini-302923_.html : життя знову мені підказало, що майбутнього не потрібно вигадувати / Валентин Ткач // Дзеркало тижня. - 2019. - 16-22 лют.(№ 6). - С. 12. Я часто зустрічаю молодих людей - хлопців і дівчат, чоловіків і жінок. Вони якісь типові, хоча й убрані по-різному. Коли вони збираються гуртом, то я жодного разу не бачив, щоб хтось із них курив на вулиці. Їхні зустрічі завжди веселі, але не гамірні, в них присутній ентузіазм, і ніколи не почуєш лайки у спілкуванні, хоча емоцій у ньому не бракує

2018

Соколова, Світлана. "Творчий інкубатор" [Текст] / Соколова, Світлана // Культура і життя. - 2018. - 9 бер. (№10). - С. 7. Бібліотечний проект із такою назвою відкрив двері у приміщенні оновленого відділу мистецтв Київської міської спеціалізованої молодіжної бібліотеки "Молода гвардія"

2017

Карлова, Леся. Для молоді головне - бажання та готовність вчитися [Текст] = http://www.golos.com.ua/article 297173 / Карлова, Леся ; Інф. "Голос України" // Голос України. - 2017. - 14 груд. (№ 234). - С. 23. Не тільки заробити собі на розваги чи нові гаджети, а й оплатити навчання у виші або ж підтримати родину фінансово - такі можливості відкриваються перед молоддю, якщо вона, в свою чергу, активна і готова до навчання. Принаймні в цьому запевняють роботодавці

Сундалов, Максим . З пелюшок зі смартфонами [Електронний ресурс] = https://zn.ua/ukr/EDUCATION/z-peljushok-zi-smartfonami.html : як вчити покоління Z / Сундалов, Максим  // Дзеркало тижня. - 2020. - 14 лист. Ймовірно, ви чули термін digital natives - це люди, яких із пелюшок оточують технології. Саме таким є покоління Z - молодь, якій зараз 15-25 років. Вони ніколи не жили у світі без Інтернету та звикли миттєво отримувати будь-яку інформацію. Вони, скоріше, вийдуть із дому без штанів, аніж без смартфону. Діджитал-світ із нами всерйоз і назавжди. Якщо сучасна молодь звикла до технологій, освітній процес має піти їй назустріч. Аби оптимізувати та осучаснити освіту для нинішнього покоління, необхідно зрозуміти її потреби та особливості

WEВ-ЛІОГРАФІЯ:

https://www.unian.ua/lite/holidays/den-molodi-2021-data-ta-istoriya-svyata-yak-priynyato-vidznachati-11455435.html  - День молоді 2022: дата та історія свята, як заведено відзначати

https://espreso.tv/article/2017/06/25/9_faktiv_pro_molod - 8 фактів про молодь: Прогресивні, інтернет-залежні, самотні

https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=184  -  Міжнародний день молоді

https://marieclaire.ua/uk/obshhestvo/8-filmov-i-serialov-pro-molodezh - 8 фільмів та серіалів про молодь

https://bit.ua/2022/08/na-takflix-vyjshov-film-pro-molod-na-kyyivskomu-rejvi-shema/  - На Takflix вийшов фільм про молодь на київському рейві «Схема»

http://moviestape.net/katalog_filmiv/drama/12305-zolota-molod.html  - Золота молодь

https://www.okino.ua/selection/filmy-pro-molodezh/ - Фільми про молодь

Інтернет-ресурси:

https://day.kyiv.ua - сайт газети «День»

http://gazeta.dt.ua - сайт газети «Дзеркало тижня»

http://www.golos.com.ua - сайт газети «Голос України»

http://presa.ua/kul-tura-i-zhittja - сайт газети «Культура і життя

http://www.ukurier.gov.ua - сайт газети «Урядовий кур’єр»

http://nv.ua - сайт журналу «Новое время страны»

Підготувала бібліограф Качановська Н.В.

 

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ