Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Готуємо. Експерементуємо. Дегустуємо з друзями

Поділіться цією сторінкою:

Бібліографічний дайджест з профілактики осінніх застуд: цілющі та смачні осінні напої

У холодну пору ризик переохолодитися чи застудитися зростає. Наші ж бо мудрі старші жінки знали: аби придушити хворість у зародку, можна обійтися без антибіотиків, вчасно вдаривши по хворобі цілющими напоями, користь яких перевірена століттями.

Зима вже наближається, час випробувати рецепти напоїв на практиці, поекспериментувати та запастися запашними спеціями і медом.

Діставайте улюблене варення з кульбабок...

Готуйте для друзів, родини чи для себе і насолоджуйтеся

8 гарячих напоїв, щоб почастувати друзів в осінній вечір

Осінь – саме час гуртуватися, запрошувати друзів на гостину й проводити вечори з фільмами, іграми й довгими душевними розмовами. Після літа точно накопичилися цікаві історії з мандрів і відпочинку, та й засумувати, може, встигли. Щодо частувань усе зрозуміло: ароматні осінні пироги й печиво, соковите м’ясо чи овочі, піца, замовлена в кафе. А що ж робити з напоями, коли хочеться чогось цікавого й осіннього? Обиратате з нашої підбірки!

1. Імбирний чай з лимоном

Простий у приготуванні, недорогий і дуже зігрівальний напій.

Що потрібно: 20 г імбиру, 5 г улюбленого чаю, 10 г лимону, чайна ложка меду.

Як готуємо:

Імбир натерти на середній терці. Лимон можна теж натерти або нарізати скибочками.

Чай заварити та дати настоятися. Тоді додати імбир та лимон, трави до смаку(наприклад, м’яту).

Коли чай охолоне до комфортної для вас температури, додайте мед або трохи цукру.

2. Кава Борджія

Знадобиться, коли вечірка затяглася, і треба збадьоритися. Або ж щоб пригостити гостів зранку. Різні варіації кави з вершками чудово підійдуть як “кава в ліжко” для коханих.

Що треба: 200 мл кави, 100 г шоколаду, 25 мл молока, 30 мл збитих вершків, трішки цедри апельсина за бажанням.

Як готуємо:

Заваріть каву в турці чи кавоварці.

Шоколад поламайте на дрібні шматочки, змішайте з молоком і на маленькому вогні розтопіть(краще зробити це на водяній бані).

Змішайте каву та шоколад, нагрійте з апельсиновою цедрою кілька хвилин для ароматності.

Розлийте напій в чашки та прикрасьте збитими вершками.

3. Яблучно-цитрусовий пунш

Вітамін С восени так і проситься до чашки у вигляді лимонів, апельсинів та грейпфрутів. Не опирайтеся та готуйте пунш.

Що потрібно: 2 яблука, 1 апельсин, 1 лимон, 0,5 літра соку яблука, 0,5 л апельсинового соку, паличка кориці, 1 ст.л цукру, 1 зірочка бодяну, 3-4 штуки гвоздики.

Як готуємо: Зняти цедру з апельсина та лимона. Фрукти нарізати скибочками.

Воду нагріти, додати цукор, сік, проварити разом з цедрою декілька хвилин.

Процідити суміш, відкинути цедру, воду повернути до каструлі.

В каструлю додати фрукти, соки та прянощі, проварити на середньому вогні та дати настоятися 15 хвилин.

Готовий пунш остудити. До готового пуншу можна додати ром, тоді напій буде алкогольним

4. Шоколадний глінтвейн

Ніжний вершковий напій для особливих вечорів. Сподобається тим, хто жити не може без шоколаду.

Що потрібно: 0,5 л вина, 100 мл молока, 100 г шоколаду, 100 г апельсина, 100 г лимона, 1 ч.л какао, 1 шт. бодяну, паличка кориці.

Як готуємо:

Апельсини та лимони помити, нарізати скибочками.

Вино налити в каструлю, додати спеції, лимон та апельсин. Гріти на середньому вогні 10-15 хвилин, але не доводити до кипіння.

В окремій каструльці молоко з’єднати з шоколадом та какао, нагріти, щоб всі компоненти з’єдналися.

Вино наливаємо до молока через сито, на цьому етапі треба все гарно перемішати та довести напій до смаку.

Подавайте в келихах, прикрасивши скибочками апельсина.

5. Гарячий шоколад з чилі

Якщо просто гарячих напоїв мало, зробіть їх пекельно-гарячими з чилі. Але насправді перець та шоколад чудово поєднуються, смак збалансований та цікавий. Головне не насипати забагато.

Що потрібно: шоколад 200 г, 0, 5 л молока, паличка кориці, 0,5 ч.л перцю чилі, 1 ч.л ванільного цукру, 1 ч.л крохмалю.

Як готуємо:

Шоколад поламати чи натерти.

В каструлю налити молоко, на невеликому вогні нагрівати, не доводячи до кипіння. Додати в молоко корицю, ванільний цукор та чилі, перемішуємо та проварюємо хвилин 10.

Додаємо в молоко шоколад та розтоплюємо до однорідної маси. Шоколад має повністю розчинитися.

Крохмаль треба розчинити в холодній воді або молоці та ретельно вимішати. Порціями додаємо в молочну суміш та постійно вимішуємо. Варимо декілька хвилин з крохмалем і подаємо.

6. Грог

Класичний гарячий алкогольний напій на основі рому.

Що треба: 400 мл води, 200 рому, 2 лимони, 3 ст.л цукру.

Як готуємо:

Вичавіть сік з лимонів.

Воду закип’ятіть. Тоді до каструлі налийте сік, ром та воду, насипте цукор та

вимішайте. Прогрійте напій 5 хвилин на слабкому вогні та подавайте. За бажання можна використати мед замість цукру.

7. Егг-ног

Схоже на молочний смузі з пінкою, але гарячий. Егг-ног часто готують з додаванням рому, бренді чи віскі, але є і безалкогольний варіант.

Що треба:

3 яйця, 0,5 л молока або вершків, 3 ст.л цукру, паличка кориці, мускатний горіх, ванілін.

Як готуємо:

Жовтки та білки відділити. Збити блендером жовтки з цукром, ваніліном до однорідності. Перенести суміш в каструлю.

Додати молоко в каструлю, додати спеції, усе добре перемішати.

Суміш тримаємо на маленькому вогні 15 хвилин та постійно помішуємо. Тоді знімаємо з вогню та продовжуємо перемішувати ще кілька хвилин.

Подаємо у зручному келишку.

8. Молоко зі спеціями

Що треба: молоко, мед, кориця, коріандр, мускатний горіх

Як готуємо:

Просто підігрійте молоко, додайте по дрібці улюблених спецій (корицю можна використати в паличках), закип’ятіть. Перед тим, як пити, додайте трішки меду чи цукру до смаку. Такий напій чудово підійде для наймолодших гостей, які точно ще не доросли до глінтвейну, або допоможе заспокоїтися перед сном.

Простіший варіант – зварити какао з маршмелоу, або ж поєднати какао зі спеціями.

Смакуйте напої так, ніби вони зберігають останнє тепло осені. Зима вже наближається, час відпрацювати рецепти напоїв на практиці, поекспериментувати та запастися запашними спеціями та медом. Діставайте улюблене варення з кульбабок, яблук і грушок. Готуйте для друзів, родини чи для себе і насолоджуйтеся.

Запозичено з:https://vsviti.com.ua/interesting/food/132337

Рейтинг цілющих напоїв від застуди «рве» Інтернет за кількістю переглядів

Ризик переохолодитися чи застудитися завжди є. У холодну пору він, звісно, зростає. Однак коли навколо тебе один за другим порожніють стільці колег, а дані відділу кадрів нагадують фронтове зведення, заклик «Лікуйся, хто як може!» стає вкрай актуальним. Пропорційно зростає й частка тих, хто звик шукати відповіді найлегшим шляхом, – через Інтернет. Замість того, щоб просто уважно слухати в дитинстві бабусю. Тож прислухаймося хоч тепер.

1. Теплий чай з медом і лимоном

Якщо ви застудилися, приготуйте неміцний чорний або зелений чай, в який додайте чайну ложку меду і кілька шматочків лимона. Дуже важливо НЕ додавати мед і лимон в окріп, щоб зберегти їх корисні речовини.

2. Малиновий чай з квітками липи

З сухих квіток липи заваріть чай, додайте в нього сухі ягоди й листя малини. Залишіть настоюватися на 30 хвилин. Якщо ягід малини немає, підійде і малинове варення.

3. Чай із шипшини

Ні для кого не секрет, що шипшина – ідеальне джерело вітаміну С. Подрібнені сухі плоди шипшини (три столові ложки) залийте 0,5 літра окропу й залиште в термосі на ніч. Уранці процідіть і пийте 1/2 склянки 4 рази на день за 30 хвилин до їжі.

4. Морс журавлинний або брусничний

Журавлина і брусниця – просто унікальні за своїми бактерицидними властивостями засоби. Для приготування морсу розітріть ягоди журавлини або брусниці з цукровим піском (3:1). Дві столові ложки суміші залийте 0,5 літра теплої води.

5. Гаряче молоко з мінеральною водою

Якщо у вас почався кашель, приготуйте гаряче молоко з лужною водою (наприклад, «Боржомі»). Цей напій буде сприяти відходженню мокротиння.

6. Молоко з часником

Цей екстрений засіб допоможе стати на ноги за одну ніч. У тепле молоко потрібно додати 10 крапель соку часнику і випити на ніч.

7. Компот із сухофруктів

Перевірений і всім відомий з дитинства засіб. Відвар із сухофруктів має зміцнювальну і пом’якшувальну дію під час застуди. 100 грамів сухофруктів перебрати, великі фрукти нарізати. Всі сухофрукти ретельно промити в теплій воді. Спочатку варити яблука і груші до м’якості протягом 30 хвилин, додавши цукор (три столові ложки на літр води), потім урюк і чорнослив, і насамкінець за п’ять хвилин до закінчення варіння додати родзинки й курагу. В готовий компот можна додати сік лимона або апельсина, мед.

8. Глінтвейн

Ідеальний засіб від застуди та просто смачний, корисний, зігрівальний напій! Змішати прянощі, додати 100 грамів води, довести до кипіння, зняти з вогню, настояти 10 хвилин. Процідити. Нарізати апельсин кружечками. Змішати вино, відвар, цукор і дольки апельсина. Все довести до кипіння, але не кип’ятити! У глінтвейн можна додавати також мед, яблука, родзинки. Подавати гарячим. Пити краще на ніч, щоб одразу лягти в ліжко, а в ноги покласти теплу грілку.

9. Ромашковий чай

Ромашка – м’який протизапальний засіб. У поєднанні з липою і медом добрий протизастудний запобіжник. Приготування чаю: взяти по чайній ложці квіток ромашки й липи, заварити склянкою окропу, настояти 20 хвилин, процідити. Пити по 1/3 склянки тричі на день до їжі. Можна додати мед.

10. Імбирний чай

У холодні дні допоможе й імбирний чай з лимоном – зміцнить імунітет і підвищить працездатність. Корінь імбиру - воістину чарівний засіб від застуди: і симптоми миттєво знімає, і допомагає побороти віруси. Рецептів цього цілющого чаю існує чимало. Ми вибрали для вас найсмачніші та ефективні.

Рецепт 1: Імбирний чай від застуди й кашлю

Цей рецепт швидко й ефективно допомагає при болю в горлі і кашлі. Для приготування візьміть чорний або зелений чай, імбир, два стручки кардамону, 1–2 квіточки гвоздики. Спочатку заварюємо чай і проціджуємо його в невелику каструлю, ставимо на вогонь. У чай додаємо кардамон, тертий імбир, гвоздику і варимо приблизно 20 хвилин. Наостанку можна додати для аромату трохи соку лимона або апельсина (щойно вичавленого). Далі чай знімаємо, охолоджуємо і знову проціджуємо. Пити можна і холодним, і теплим. Вважається, що такий імбирний чай допомагає не тільки при незначному кашлі та застуді, а й навіть знімає симптоми при важких бронхітах і пневмонії.

Рецепт 2: Імбирний чай від застуди нашвидкуруч

Цей рецепт імбирного чаю від застуди чудово підходить тим, хто постійно квапиться і переносить застуду чи грип на ногах.

Отже, зранку наріжте імбир тонкими скибочками, складіть у велику чашку, додайте трохи листя зеленого чаю. Зверху покладіть 3-4 кружечки свіжого лимона і залийте окропом - справа на кілька хвилин, не більше! Далі біжіть і збирайтеся на роботу. Поки робите макіяж і підбираєте вбрання, чай цілком завариться. Кілька теплих ковтків у дорогу - і на весь день ви будете заряджені енергією і зігріті чудовим східним ароматом.

ТОЧКА ЗОРУ

Психологи радять: зміцнюйте дух

Згадайте, коли ви востаннє хворіли, і подумки поверніться до того, про що думали перед тим, як погіршилося самопочуття. Найімовірніше, про щось неприємне, сумне. Може, сердилися, ревнували або заздрили. А деструктивні думки спричиняють енергетичні блоки і збої в організмі. Він бореться з цим, намагається звільнитися, очиститися і починає хворіти, щоб вивести непотрібний ментальний баласт.

Психологи вважають: що вище духовний рівень людини і що сильніша її віра, то більша ймовірність, що хвороби вдасться уникнути.

Психосоматика й імунітет завжди йдуть поряд. Хвороби, особливо вірусна інфекція, ОРЗ, бронхіт, грип, ларингіт, ангіна тощо, безпосередньо пов’язані з темпераментом і силою духу. Безумовно, і з фізичними показниками. Як може протистояти хворобі організм, господар якого постійно послаблює його неправильним харчуванням, браком фізичних навантажень, сигаретами й алкоголем?

Респіраторні захворювання – всі види страхів, дрібні образи, а також метушливість: коли людина намагається одночасно зробити безліч справ і боїться, що не зможе. А ларингіт – страх сказати правду, брехливість, злі слова, лайка...

Людина повинна вчитися працювати над собою. Розуміючи свої страхи, шукати вихід, просити про допомогу, очищатися, зміцнювати дух. За нас цього ніхто не може зробити. Тоді й вітаміни, і правильне харчування, і ароматерапія, цибуля, часник та інші засоби профілактики допоможуть протистояти простудним захворюванням, не піддатися загальній істерії і не заразитися ментально. Адже будь-яка профілактика - хороше доповнення до правильного психологічного налаштування на несприйнятливість до хвороб.

http://ukurier.gov.ua/uk/articles/do-chayu-treba-zvichayu-i-vse-bude-imbir/

Бібліографія статей

(подано за алфавітом авторів та назв)

До чаю треба звичаю - і все буде… імбир [Текст] = http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/do-chayu-treba-zvichayu-i-vse-bude-imbir/: Складений нещодавно рейтинг цілющих напоїв від застуди «рве» Інтернет за кількістю переглядів / Сторінку підготувала Оксана Головко // Урядовий кур`єр. - 2013. - 9 лют. (№27). - С. 20.

П’ять напоїв, які дійсно продовжують життя [Текст] = https://health.nv.ua/ukr/nutrition/napoji-yaki-diysno-prodovzhuyut-zhittya-50123184.html: чи правда, що червоне вино корисне, чи варто пити камбучу і чи не шкодить вам чорна кава? / Інф. "НВ" // Новое время страны. - 2021. - 23 трав. П’ять напоїв, які дійсно продовжують життя. І це доведено наукою Чи правда, що червоне вино корисне, чи варто пити камбучу і чи не шкодить вам чорна кава? 23 трав

Сокольский И. Черное африканское зелье [Текст] / И. Сокольский // Наука и жизнь. - 2012. - № 7. - С. 117-123. Про кавові зерна, їх історія, рецепти приготування кави

Сокольский, Игорь. "Пунш, друзья мои, пунш и ничто иное..." [Текст] / Сокольский, Игорь // Наука и жизнь. - 2016. - № 12. - С. 118-123. Народжений в спекотній колоніальній Індії пунш досяг прохолодних берегів Тезми і Неви, після чого міцно влаштувався на сторінках творів англійських письменників і славних російських поетів

Ступчук, Людмила. А ви варили каву... з батога? Зацвів цикорій - блакитний символ літа [Текст] = https://day.kyiv.ua/uk/article/naprykinci-dnya/vy-varyly-kavu-z-batoga / Ступчук, Людмила // День. - 2019. - 14 черв. (№ 104-105). - С. 32. Усі бачили цю гарну квітку, що нагадує блакитну ромашку, сто разів, але не всі знають, що саме це і є цикорій. Хоча напій, виготовлений із його кореня, так звану цикорієву каву, певно, спробували всі

П’ять напоїв, які дійсно продовжують життя [Текст] = https://health.nv.ua/ukr/nutrition/napoji-yaki-diysno-prodovzhuyut-zhittya-50123184.html: чи правда, що червоне вино корисне, чи варто пити камбучу і чи не шкодить вам чорна кава? / Інф. "НВ" // Новое время страны. - 2021. - 23 трав. П’ять напоїв, які дійсно продовжують життя. І це доведено наукою Чи правда, що червоне вино корисне, чи варто пити камбучу і чи не шкодить вам чорна кава? 23 трав

Філатова С. Час пити каву [Електронний ресурс] = http://www.umoloda.kiev.ua/number/1849/237/65676/: про ритуал і підготовчий період / С. Філатова // Україна молода. - 2011. - 16 бер.(№41). «Чорне золото» - нафта, цей образ народився в індустріальнi часи, у ХХ столiттi. А задовго до того так називали саме каву. І це зрозуміло: часом уранці горня доброї кави вартує більше, ніж усі скарби Всесвіту. Сортів кави існує безліч, а основних видів - два. Усі поціновувачі кави розділилися на два табори: любителів робусти і любителів арабіки у чистому вигляді або змішаної

Філатова С. По ковтку з усього світу [Електронний ресурс] = http://www.umoloda.kiev.ua/number/1849/237/65677/: кавові напої з часником, какао і чаєм / С. Філатова // Україна молода. - 2011. - 16 бер.(№41) Колекціонування рецептів кави стало моїм хобі: я привожу їх з мандрів, вишукую в інтернеті та в меню кав’ярень, для мене їх збирають друзі. Всi рецепти обов’язково перевiряю на собi. Пропоную читачам влаштувати імпровізовану кавову подорож навколо світу, не виходячи з дому

Хорольська, Лариса. Замість кави: чому корисно починати ранок із теплої води з медом [Текст] = http://www.umoloda.kiev.ua/number/3196/218/114478/ / Хорольська, Лариса // Україна молода. - 2017. - 8 серп. (№ 95). - С. 11. Лікарі давно стверджують, що, випиваючи вранці склянку води, ми допомагаємо організму прокинутися. Дієтологи радять пити натщесерце воду, підкислену лимоном, однак не менш корисно додавати у склянку ранкового напою чайну ложечку (або менше) меду

Список літератури із фондів МСМБ:

Ніколайчук, Ернест Володимирович. Цілющі рослинні напої [Текст] / Ніколайчук, Ернест Володимирович. - Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2004. - 184 с.

Орлова, Олександра. Чайна книжка. Історії про чай і не тільки [Текст] : Літературно-художнє видання / Орлова, Олександра ; Передмова авт. - К. : Брайт Букс, 2019. - 152 с. З давніх-давен за чаєм вели розмови й розповідали казки, і ця книжка продовжує традицію. Мов чайне горнятко, вона по вінця наповнена історіями, дивами та почуттями, занурює читачів у чайні традиції, мандри й зустрічі, пропонує оповідки та чайні напої на всі смаки й настрої, дарує тепло, надію, любов і затишок, хвилює та зворушує, але нізащо не дає впадати у відчай

Рахманин, Олег Борисович. Из китайских блокнотов [Текст]: окультуре, традициях, обычаях Китая / Рахманин, Олег Борисович ; Предисл. В.Ф.Сорокина; Худож. В.Локшин. - 2-е изд., доп. - М. : Наука, 1984. - 120 с. У книзі подано оригінальні рецепти приготування алкогольно-рослинних напоїв для лікування гастроентерологічних, шлункових захворювань, атеросклерозу, остеохондрозу, ревматизму та ін.

Шаров, Богдан Владимирович. Чай и чаепитие : Секреты выбора и приготовления чая / Шаров, Богдан Владимирович. - 2-е изд., с измен. - К. : Елисейские Поля, 2006. - 104 с.

Шивельбуш, Вольфганг. Смаки раю. Соціальна історія прянощів, збудників та дурманів [Текст] = Das Paradies, der Geschmack und die Vernunft: науково-популярне видання / Шивельбуш, Вольфганг ; Пер. з нім. Ю.Прохаська; Пер. англ. віршів Т.Цимбала; Передм. К.Азархіна. - К.; Львів : Ніка-Центр; Видавництво Анети Антоненко, 2016. - 256 с. Книжка присвячена не так історії найвідоміших і найуживаніших спецій, як-от перець, чай, кава, тютюн тощо, як тому впливові цих засобів насолоди, який вони справляли протягом віків, починаючи від доби Середньовіччя, на загальний поступ людства, тому особливому місцю, яке вони посідали в культурному й економічному житті Європейського

Інтернет ресурси:

https://day.kyiv.ua – сайт газети «День»

https://nv.ua/ – сайт журналу «Новое время страны»

http://www.umoloda.kiev.ua – сайт газети «Україна молода»

https://ukurier.gov.ua – сайт газети «Урядовий кур`єр»

Бібліограф упорядник: Наталія Фоміна

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ