Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

День Героїв! Вшанування борців за волю України!

Поділіться цією сторінкою:

Бібліографічний список статей до Дня Героїв

Вступ

Безумовно, цьогорічний День Героїв набув ще більш глибокого, воістину буквального змісту. Солдати і офіцери ЗСУ щодня героїчно захищають рідну землю від російських окупантів, вони вже досягли переламу у війні – і перемога не за горами. На жаль, це обходиться дорогою ціною – на фронтах щодня гинуть безстрашні українські воїни. Вони гідно продовжують справу своїх славних попередників – борців за волю України, передусім лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, гайдамаків, опришків, січових стрільців, вояків  Армії УНР, ОУН, УПА, а також героїв Небесної сотні. І День Героїв – однозначно знакове свято захисників і захисниць Держави сучасної доби.

Історія свята почалась ще 1941 року. Тоді Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив відзначити 23 травня як День Героїв. Воно було покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь, які дали нашій історії яскраві приклади героїзму лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН. Дата 23 травня була обрана не просто так. У травні місяці в різні роки Україна втратила виразних діячів визвольного руху:

-3 травня 1924 року – за суперечливих обставин загинув головний ідеолог державної самостійності України початку XX століття, один із співавторів ідейних засад українського націоналізму Микола Міхновський;

-25 травня 1926 року в Парижі від кулі більшовицького агента загинув головний провідник української національно-визвольної боротьби 1917-21 років Симон Петлюра;

-23 травня 1938 року в Ротердамі вибух бомби, підкладеної агентом НКВС, обірвав життя організатора українського націоналістичного руху, засновника та першого Провідника УВО та ОУН полковника Євгена Коновальця.

В роки німецької, а згодом радянської окупації цей день відзначався у підпіллі, а також в українській діаспорі. Свято стало одним із найбільших у підпільно-повстанському середовищі.

Цього дня члени та юнацтво ОУН проводили закриті святкові зібрання (сходини). Приміщення, де відбувалися урочистості, зазвичай прикрашали прапорами та портретами Міхновського, Коновальця та Петлюри. Передбачалося дотримання певного церемоніалу, складовими якого було вшанування пам’яті полеглих героїв хвилиною мовчання, зачитування наказу крайового Провідника, виголошення коротких промов та складання присяги новими членами організації.

Цей день був особливим у середовищі української діаспори, котра популяризувала спадкоємність української військової традиції та героїзм воїнів від часів Давньої Русі, козаччини до двадцятого століття, яке ознаменувалося героїчним чином Української Галицької армії, Січових Стрільців, Армії УНР, ОУН та УПА в ім`я визволення та утвердження державності України. Пам’ять про подвиги героїв, знакові битви, ключові постаті та віхи Українського державотворення вони вважали потужним мобілізаційним та патріотично-виховним чинником, який мотивував до боротьби за незалежність наступні покоління.

Ось уже 80 років Україна вшановує своїх кращих синів і доньок, усіх тих українців, які присвятили своє життя нашій з вами свободі, тих, хто боровся і захищав Україну. З проголошенням незалежності День Героїв відзначається в Україні. Після 1991-го року свято стало набувати популярності

Відзначення Дня Героїв – це свідчення твердої волі українського народу йти накресленим Героями шляхом боротьби до найвищої мети – Незалежності, розквіту і слави Української Самостійної Соборної Держави. В цей день небайдужі та вдячні нащадки вивішують національні прапори для вшанування пам'яті борців за свободу кожного українця, за кращу долю та волю України і з повагою та почуттям власної гідності промовляють: ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ! СЛАВА УКРАЇНІ!

24 лютого 2022 року в Україну прийшла страшна біда, прийшла війна… Російський агресор вбиває наших дітей, мирних людей, нищить наші оселі, церкви, цілі міста. Війна докорінно змінила свідомість людей, всю систему цінностей. Кращі з нас пішли захищати свою Землю зі зброєю в руках. По всій країні набрав розмаху потужний волонтерський рух, всі працюють на Перемогу, на підтримку Збройних сил України.

Українські герої сучасності різні за віком, політичними й релігійними переконаннями, світоглядом, соціальним статусом і навіть за національностями. Але їх об’єднує одне – любов до рідної землі, прагнення почуватися на ній господарями й ненависть до тих, хто прийшов їх убивати.

Крізь цю кляту війну пройшли сотні тисяч наших земляків. Абсолютна більшість із них з честю виконали свій громадянський, військовий і людський обов’язок перед своєю країною.

Не всі повертаються з війни з орденами й медалями. Але всі, хто взявся у грізну для Батьківщини годину за зброю і пішов на війну, не ховався там за чужі спини, чесно роблячи свою роботу, вже ГЕРОЙ!

Бібліографія статей

(подано в алфавіті авторів)

Історичні особистості

Микола Іванович Міхновський (1873-1924)

Віхров, Максим. Українець, самостійник, націоналіст [Текст] = https://day.kyiv.ua/uk/article/cuspilstvo/ukrayinec-samostiynik-nacionalist: 85 років тому помер Микола Міхновський – батько українського самостійництва / Віхров, Максим // День. - 2009. - 14 трав.(№78). Про Миколу Міхновського можна написати цілу книгу, але сьогодні достатньо лише трьох слів: Українець, Самостійник, Націоналіст. Йому випало жити в буремний час, але від початку й до кінця він залишався вірним своєму корінню і своїм ідеалам. Земне життя Миколи Міхновського виявилося недовгим – всього 51 рік. Але народне повір’я дивним чином справдилося: і через 85 років після його смерті пам’ять про Міхновського живе. Міхновський подав українцям чи не найцінніший за все ХХ століття урок: щоб вижити, треба бути сильним. У наш час це знову актуально.

Горак, Володимир.Вічний опозиціонер [Текст] = https://day.kyiv.ua/uk/article/istoriya-i-ya/vichniy-opozicioner: життя і боротьба Миколи Міхновського / Горак, Володимир // День. - 2007. - 14 квіт. (№64). - С. 7.

Григор’єва, Олена. Микола Міхновський. Життя проти течії [Текст] = https://zn.ua/ukr/HISTORY/mikola-mihnovskiy-zhittya-proti-techiyi-_.html / Григор’єва, Олена // Дзеркало тижня. - 2013. - 20-26 квіт. (№15). - С. 15. За життя його часто зневажали, боялися, вважали небезпечним. Він пізнав ненависть опонентів і зраду колишніх друзів. Його погляди поділяло лише невелике коло однодумців, для інших він був зарозумілим демагогом, шовіністом і авантюристом. По трагічній кончині його ім'я надовго втаємничили від поколінь українців, яким він присвятив усе життя. На думку сториків, постать ідеолога державної самостійності України Миколи Міхновського є однією з найтрагічніших у нашій минувшині

Кудрявцев Л. Апостол української державності [Текст]: влада очима історії / Л. Кудрявцев // Урядовий кур'єр. - 2006. - 22 лист.(№220). - С.14. Упродовж багатьох років у радянській історіографії Миколу Міхновського зображували як запеклого націоналіста, ворога українського народу. Його ідеї, погляди тлумачили як консервативно-мракобісницькі, подібні до ідей Ніцше та інших реакційних західних теоретиків. Тим часом Міхновський мріяв про єдину, неподільну, вільну Україну - державу робочих людей від "гір Карпатських аж до Кавказьких"

Лубчак, Вадим. Актуальний – і через століття [Текст] = http://www.day.kiev.ua/uk/article/den-ukrayini/aktualniy-i-cherez-stolittya: на Київщині відкрили пам’ятник ідеологу державної самостійності України Миколі Міхновському / Лубчак, Вадим // День. - 2013. - 9 квіт. (№64). - С. 2. У центрі села Турівка Згурівського району Київської області було відкрито пам’ятник визначному українському громадсько-політичному, державному та військовому діячеві Миколі Міхновському

Основоположник українського націоналізму [Текст] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/mertvij-kumir-najbezpechnishij/ / Авторська рубрика Віктора Шпака // Урядовий кур`єр. - 2018. - 24 бер. (№57). - С. 4. Беззаперечний факт, що перший український націоналіст не галичанин, а син православного священика і уродженець Полтавщини Микола Міхновський. Він співзасновник першої на Наддніпрянщині суто національної Революційної Української партії, за активної участі якої у 1905 році вибухнуло повстання на броненосці «Потьомкін». Програмну брошуру Міхновського «Самостійна Україна» навіть на Галичині вважали надто радикальною, а його «Десять заповідей націоналіста» донині багато хто сприймає як нетолерантні й навіть расистські

Остудін В. Білі плями в біографії націоналіста Міхновського [Текст] / В. Остудін // Україна молода. - 2003. - 23 квіт.(№75). - С. 10.

Скоробагатько, Сергій. Вічний самостійник [Електронний ресурс] = http://www.silskivisti.kiev.ua/18934/index.php?n=17222 / Скоробагатько, Сергій // Сільські вісті. - 2013. - 9 квіт. (№41). Сьогодні цю людину називаємо визначним громадсько-політичним, державним і військовим діячем, творцем Революційної української партії, полум’яним патріотом. А ще недавно ім’я його було мало відоме широкому загалові, радянська ж історіографія згадувала не інакше як у негативному плані, навішуючи всілякі брехливі ярлики. Та й нині чи всі читачі нашої газети мають належне уявлення про постать Миколи Міхновського і його роль у боротьбі за незалежність та державність України?  

Симон Петлюра (1879 - 1926)

Бурбан, Володимир. Симон Петлюра: міфи й дійсність [Текст] = http://www.silskivisti.kiev.ua/19684/index.php?n=42218 / Бурбан, Володимир // Сільські вісті. - 2019. - 11 трав. (№37). - С. 5. 10 травня виповнюється 140 років од дня народження Симона Васильовича Петлюри – одного з чолових українського національно-визвольного руху, публіциста, Головного Отамана Армії УНР, голови Директорії Української Народної Республіки

Данилець, Олександр. Петлюрівські місця Полтави [Текст] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/petlyurivski-miscya-poltavi/: сьогодні виповнюється 140 років з дня народження Голови Директорії УНР, державного, військового та політичного діяча, журналіста, літературного і театрального критика Симона Петлюри / Данилець, Олександр // Урядовий кур`єр. - 2019. - 22 трав. (№94). - С. 5. У радянській історіографії рідко вказували, що Симон Петлюра народився в Полтаві. Багато сучасників-полтавців пережили культурний шок, дізнавшись, що він їхній земляк.

Журжа, Ірина. Злочин без покарання [Текст] = http://www.golos.com.ua/article/269437: до 90-ї річниці від дня вбивства Симона Петлюри / Журжа, Ірина // Голос України. - 2016. - 24 трав. (№94). - С. 13. Національно-визвольні змагання 1917-1921 рр. породили плеяду визначних діячів. Симон Петлюра був одним з найяскравіших представників того часу. 25 травня 1926 р. близько другої години дня у Парижі, на розі вулиці Расін та бульвару Сен-Мішель, Симона Петлюру застрелив Самуїл Шварцбард. Мотивом він назвав помсту за погроми єврейського населення в Україні, нібито скоєні С. Петлюрою та його військами. Смерть Симона Петлюри глибоко вразила українство на Батьківщині і за її межами. У провідних осередках української еміграції було організовано комітети для вшанування його пам’яті

Здоровило, Тарас. "Більшовики боялися, що Петлюра повернеться в Україну" [Текст] = http://umoloda.kiev.ua/number/3278/196/120866/ / Здоровило, Тарас // Україна молода. - 2018. - 23 лют. (№ 22). - С. 5. «На засіданні ЦК РКП(б) у 1922 році Ленін сказав: «Ніякі Денікіни, Юденичі нам не страшні, бо їхні програми застаріли. Нам, більшовикам, страшний лише один лідер – Петлюра, програма якого небезпечна для нас. І до того часу, доки житиме Петлюра, доти не закінчиться рух повстань проти нас, ми не можемо чекати спокою на Півдні. Тому Петлюру необхідно вбити. Доручаю Сталінові як представникові партії, а Дзержинському й Триліссеру по лінії ЧК виконати це завдання»

Кентій, А. "...Він горів і вмів видобувати горіння й ентузіазм..." [Текст] / А. Кентій // Сільські вісті. - 2009. - 12 черв.(№65). - С. 5. Для нас і майбутніх поколінь Симон Петлюра - взірець переконаного українського самостійника і державника, людина глибоких демократичних переконань

Непримиримий борець за Українську державу [Текст] = http://www.golos.com.ua/Article.aspx?id=333182 / Публікацію підготувала к.і.н. Світлана Власенко // Голос України. - 2014. - 22 трав. (№97). - С. 20-21. Серед видатних особистостей буремного ХХ століття виокремлюється український політичний, державний, громадський та військовий діяч, один із незаперечних лідерів визвольних змагань 1917-1921 років Симон Васильович Петлюра. Його політична зірка запалала в революційні часи 1917 року і вже до кінця життя освітлювала йому шлях в боротьбі за незалежність України. Отже, яке місце займав С. Петлюра в державотворенні України, якою він був людиною?

Ралдугіна, Тетяна. Симон Петлюра: епізоди політичної біографії [Текст] / Ралдугіна, Тетяна // Пам'ять століть. - 2006. - №3-4. - С. 92-108

Скальський, Віталій. "Росіян вважав найбільшою проблемою" [Текст] = https://gazeta.ua/articles/history-journal/_rosiyan.../903243: Україна 1917-1921 років була взірцем для Української повстанськоїармії / Скальський, Віталій // Країна. - 2019. - 16 трав. (№ 18, 19). - С. 60-62. Петлюра ставив перед собою мету – незалежність України з власною мовою, церквою та справедливим суспільством

Чорна, Світлана. У Києві відкрили барельєф отаману Симону Петлюрі [Текст] = http://www.golos.com.ua/article/312703 / Чорна, Світлана // Голос України. - 2019. - 23 січ. (№14). - С. 2. У Києві на будинку, що на перетині вулиці Симона Петлюри та бульвару Тараса Шевченка, відкрили барельєф Головному отаману військ і флоту Української Народної Республіки. У Києві це перший меморіальний знак на його честь. Виготовлено барельєф, автором якого є скульптор Василь Маркуш, за кошти Київської міськдержадміністрації

Шаповал, Юрій. Петлюра, якого ми все ще не зрозуміли [Текст] = https://day.kyiv.ua/uk/article/istoriya-i-ya/petlyura-yakogo-mi-vse-shche-ne-zrozumili: до 80-ї річниці смерті українського державного і політичного діяча Симона Петлюри / Шаповал, Юрій // День. - 2006. - 27 трав. (№85). - С. 7. Історик Юрій Шаповал намагається прояснити суперечки стосовно постаті Симона Перлюри

Шпильова В. Симон як символ [Текст] / В. Шпильова // Голос України. - 2009. - 24 черв.(№115). - С. 12. Симон Петлюра - символ національно-визвольного руху пеочатку ХХ століття. Цікаво, що під час гітлерівської окупації про Петлюру небажано було згадувати зовсім! А як у незалежній Україні, за яку він боровся й загинув?

Євген Коновалець (1891-1938)

Деревляний, Василь. Євген Коновалець: "У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю" [Текст] / Деревляний, Василь // Голос України. - 2011. - 18 черв. (№110). - С. 31. Євген Коновалець - великий український Патріот, Борець і Проповідник. Щастям нашого народу є те, що 120 років тому серед українців 14 червня 1891 року народився Євген Коновалець

Журжа, Ірина. Борець за волю України [Текст] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/borec-za-volyu-ukrayini/ / Журжа, Ірина // Урядовий кур`єр. - 2021. - 12 черв. (№112). - С. 4. Полковник Армії УНР, командир Січових Стрільців, перший голова ОУН Євген Коновалець, чиє ім'я стало символом безкомпромісної боротьби за державну незалежність

Журжа, Ірина. Легендарний полковник [Текст] = http://www.golos.com.ua/article/270714: до 125-ї річниці від дня народження Євгена Коновальця / Журжа, Ірина // Голос України. - 2016. - 11 черв. (№108). - С. 10. Про Євгена Коновальця немало написано у науковій літературі, його діяльність ґрунтовно вивчена дослідниками. Та для широкого загалу українців та роль, яку він відіграв у нашому національно-визвольному русі ХХ століття, й досі залишається маловідомою, а ім’я Коновальця асоціюється з нав’язаними штампами та історичними міфами

Кентій А. Голгофа полковника Євгена Коновальця [Текст]: до 70-ї річниці загибелі провідника ОУН / А. Кентій // Сільські вісті. - 2008. - 23 трав.(№60). - С. 3.

Сергієнко, Павло. Таємниця одного теракту [Електронний ресурс] = https://day.kyiv.ua/uk/article/ukrayina-incognita/taiemnicya-odnogo-teraktu: про деякі обставини загибелі Євгена Коновальця / Сергієнко, Павло // День. - 2008. - 27 черв. (№112).

Скрипник, Олександр. Вибух у Роттердамі [Електронний ресурс] = https://day.kyiv.ua/uk/article/polityka-istoriya-i-ya/vybuh-u-rotterdami: Євген Коновалець у протистоянні з ДПУ-НКВС / Скрипник, Олександр // День. - 2021. - 20 трав. 23 травня 1938 року співробітник НКВС СРСР Павло Судоплатов убив керівника Проводу ОУН Євгена Коновальця. Фатальний вибух у Роттердамі став завершенням багаторічної широкомасштабної операції радянських органів ДПУ-НКВС, вказівку на здійснення якої давав особисто Йосип Сталін.

Червак, Богдан. Сила соборної нації [Текст] = https://day.kyiv.ua/uk/article/ukrayina-incognita/sila-sobornoyi-naciyi: ОУН. Так усе починалося... / Червак, Богдан // День. - 2008. - 28 лют.(№38). - С. 7. Наприкінці січня 1929 року у далекому і чужому Відні розпочав роботу Конгрес українських націоналістів, який завершився створенням Організації українських націоналістів. Створення ОУН – це результат копіткої праці Є.Коновальця та його співробітників, які за умов політичного хаосу, відчаю та зневіри зуміли виробити методологію об’єднання, яка дала можливість сформувати сильну й авторитетну Організацію

Червак, Богдан. Уроки полковника [Електронний ресурс] = https://day.kyiv.ua/uk/article/cuspilstvo/uroki-polkovnika / Червак, Богдан // День. - 2011. - 10 черв.(№100-101). Євген Коновалець з’явився на суспільно-політичних обріях тоді, коли наш народ складав непрості іспити перед історією. Саме Коновалець був одним із небагатьох національних лідерів, діяльність яких дозволяє сказати: на зорі минулого століття ми заклали основи державності, яку сьогодні обстоюємо й утверджуємо. Він першим зрозумів, що здобути українську державність неможливо без двох вирішальних чинників: ідеології та сильної організації. Ушановуючи пам’ять Є.Коновальця, важливо збагнути уроки полковника. Головний з них: ніхто і ніщо не може стати на заваді українцям обстоювати державність своєї нації

«Я воїн і помру на фронті» [Електронний ресурс] = https://m.day.kyiv.ua/uk/article/istoriya-i-ya/ya-voyin-i-pomru-na-fronti: полковник Євген Коновалець – постать, здавалося б, добре відома українцям. Проте насправді – чи так багато ми знаємо про нього? / Інтерв’ю підготував Зіновій Партико // День. - 2017. - 13 січ. У харківському видавництві «Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля» щойно вийшла книжка «Євген Коновалець». Вона є швидше популярною, ніж науковою, але надзвичайно ґрунтовна, оскільки охоплює весь життєвий шлях Є. Коновальця та подає цілу низку невідомих чи маловідомих фактів із життя командувача Українських січових стрільців, творця Української військової організації (УВО) та Організації українських націоналістів (ОУН

День Героїв

23 травня День героїв. Свято не офіційне, але традиція вшанування героїв міцнішає з року в рік через те, що від 2014 року українці обстоюють територіальну цілісність і право на вільний вибір своєї держави у війні з Російською Федерацією, яка анексувала Крим та окупувала частину Донбасу. На жаль, лави героїв, які віддали життя за останні шість років, поповнюються чи не щодня

23 травня – День Героїв [Електронний ресурс] = https://uinp.gov.ua/pres-centr/novyny/23-travnya-den-geroyiv / Інф. УІНП // УІНП. - 2020. - 23 трав. Ідея Свята Героїв виникла у середовищі українських націоналістів. Уперше офіційно воно було запроваджене постановою ІІ Великого Збору ОУН, який відбувся у квітні 1941 року в Кракові: «Обов’язуючі організаційні свята є: свято соборності 22 січня, свято Героїв революції дня 23-го травня і День боротьби 31 серпня»

День Героїв неофіційно відзначають в Україні [Електронний ресурс] = https://umoloda.kyiv.ua/number/0/2006/157361 / Інф. "УМ" // Україна молода. - 2021. - 23 трав. День Героїв або Свято Героїв відзначають щороку на честь українських вояків – борців за волю України, передусім лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, гайдамаків, опришків, січових стрільців, вояків Армії УНР, ОУН-УПА, а також героїв Небесної сотні та сучасної російсько-української війни. Наразі День Героїв не є офіційним державним святом, але усе частіше відзначається органами місцевої влади в Україні

В Україні відзначається День Героїв [Електронний ресурс] = https://uinp.gov.ua/pres-centr/novyny/v-ukrayini-vidznachayetsya-den-geroyiv / Інф. УІНП // УІНП. - 2021. - 23 трав. 23 травня в Україні відзначається День Героїв. Ідея цього свята виникла у міжвоєнні роки в середовищі українських націоналістів з метою вшанування пам’яті борців, які відстоювали незалежність та вільний вибір України. Після 1991-го року традиція відзначення Дня Героїв стала відроджуватися. Особливої актуальності воно набуває в наш час. Нові часи формують і нові традиції. І День Героїв – це не лише можливість вшанувати пам’ять загиблих за волю України, але і звернути увагу на живих героїв, які повернулися з війни – на тих, хто вижив, вистояв, здобув перемогу над ворогом і над собою і продовжує розвивати Україну, показуючи приклад

Козирєва, Тетяна. У Львові вшанували Героїв кількох поколінь [Електронний ресурс] = https://day.kyiv.ua/uk/news/220516-u-lvovi-vshanuvaly-geroyiv-kilkoh-pokolin / Козирєва, Тетяна // День. - 2016. - 22 трав. 22 травня, у Львові, як і кожного року, вшановують пам’ять борців за волю України. День Героїв (або Свято Героїв) встановлений на честь борців за волю. Станом на 2015 рік День Героїв не є державним святом. Широко відзначається передовсім у Західній Україні

Кушнір, Богдан. Вони боронили рідну землю [Текст] = http://www.golos.com.ua/article/346388 / Кушнір, Богдан // Голос України. - 2021. - 25 трав. (№95). - С. 1, 8. Цими вихідними Україна вшановувала Героїв, які боронили країну в різні часи

Мороз, Тетяна. Сьогодні в Україні відзначають День Героїв [Електронний ресурс] = https://armyinform.com.ua/2021/05/23/sogodni-v-ukrayini-vidznachayut-den-geroyiv/ / Мороз, Тетяна // АрміяInform. - 2021. - 23 трав. День Героїв або Свято Героїв – щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків – борців за волю України, передусім лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, гайдамаків, опришків, січових стрільців, вояків Армії УНР, ОУН-УПА, а також Героїв Небесної Сотні та сучасної російсько-української війни

Герої нескореної України

Величко, Лариса. «Хочу додому і щоб там був мир» [Текст] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/hochu-dodomu-i-shob-tam-buv-mir/: рік тому під час несення служби загинув полковник поліції, командир батальйону «Луганськ-1», Герой України (посмертно) Сергій Губанов / Величко, Лариса // Урядовий кур`єр. - 2021. - 22 трав. (№97). - С. 5. Сьогодні згадаємо луганця Сергія Губанова, який рік тому загинув під час виконання бойових обов’язків

Котляр, Алла. Святий далекобій [Електронний ресурс] = https://zn.ua/ukr/interview/svjatij-dalekobij-pro-svjashchennika-jakij-rjatuje-ne-tilki-dushi-a-j-zhittja-ukrajintsiv.html: про священника, який рятує не тільки душі, а й життя українців / Котляр, Алла // Дзеркало тижня. - 2022. - 16 квіт. Андрій Пінчук – людина з надзвичайним почуттям гумору та з великим серцем. Настоятель парафії УПЦ МП у с. Волоське – священник, який розбиває стереотипи про свою професію і спосіб життя. З початком повномасштабної війни Росії в Україні Андрій Пінчук майже одразу почав рятувати не тільки душі, а й життя, щодня евакуюючи з гарячих точок українців.

Пішта, Іван. Нам потрібна Перемога! [Електронний ресурс] = http://www.golos.com.ua/article/357934: сьогодні великій кількості людей майже байдуже, який сьогодні день тижня, яке число, що там у світі, яка погода... / Пішта, Іван // Голос України. - 2022. - 29 бер. Ніхто про це навіть не згадує, бо життя змінилося і після 24 лютого почався новий відлік, нові пріоритети і сенси існування. Сотні тисяч людей залишили свої офіси, роботу, свої сім'ї і звичний спосіб життя десь позаду, і стали до зброї. Нашим дітям потрібен мир! Нам потрібна Перемога! ЗСУ – любов! Слава Україні!!!

Ротний Василь Тарасюк у 23 роки став Героєм України [Електронний ресурс] = https://armyinform.com.ua/2020/05/23/rotnyj-vasyl-tarasyuk-u-23-roky-stav-geroyem-ukrayiny/ / Інформаційне агентство АрміяInform // АрміяInform. - 2020. - 23 трав. Про життя героїчного воїна сучасної України

Сторінки мужності та самопожертви [Текст] = http://www.golos.com.ua/article/346424: сім років тому почалися бої за Донецький аеропорт / Інф. "ГУ" // Голос України. - 2021. - 26 трав. (№97). - С. 1. 26 травня 2014 року проросійські бойовики здійснили спробу захопити летовище. Тоді наші військові в бою обстояли позиції. Це був початок однієї з найгероїчніших сторінок цієї війни. Згодом країна дізналася про людей, що міцніші за бетон... про кіборгів

Війна жіночима очима.12 історій жінок-військовослужбовців ЗСУ, медиків, добровольців [Електронний ресурс] = https://www.mil.gov.ua/diyalnist/genderni-pitannya-u-sferi-bezpeki/vijna-zhinochima-ochima-12-istorij-zhinok-vijskovosluzhbovcziv-zsu-medikiv-dobrovolcziv.html / Оф.вебсайт Міноборони України // Міністерство оборони України. - 2018. - 20 груд. 12 історій жінок-військовослужбовців ЗСУ, медиків, добровольців Понад 25 тисяч жінок на сьогодні є військовослужбовцями Збройних Сил України. Але ця цифра значно більша, адже є медики, бійці добровольчих підрозділів. Факти ICTV відібрали 12 дівчат, щоб розповісти їхні історії. Цей матеріал не про те, що всі вони – героїні, а про те, що кожна з цих дівчат виконує своє завдання в зоні ООС чи в тилу. І кожна особиста історія – це історія України

Вовкодав, Юлія. Штурмовик Андріана Сусак: "Я просто наділа балаклаву і пішла звільняти місто Щастя" [Текст] = https://dt.ua/personalities/shturmovik-andriana-susak-ya-prosto-nadila-balaklavu-i-pishla-zvilnyati-misto-schastya-253527_.html: знайомтеся: Андріана Сусак, позивний "Малиш". Вона - штурмовик батальйону "Айдар" / Вовкодав, Юлія // Дзеркало тижня. - 2017. - 9-15 вер. - С. 11. Під час українсько-російської війни 2014 року штурмовиками ставали переважно добровольці, свідомі, мотивовані патріоти. Штурмовик повинен бути фізично підготовленим, витривалим і психологічно стійким. Чи може жінка бути штурмовиком? Але якщо йдеться про визволення від загарбника рідної землі і в жінки просто немає іншого виходу, ніж іти на штурм, - може

Логвиненко, Леонід. Пані офіцер [Електронний ресурс] = http://www.silskivisti.kiev.ua/19810/index.php?n=46391 / Логвиненко, Леонід // Сільські вісті. - 2020. - 18 серп. (№ 62). Хтось народжується, щоб стати балериною, комусь до душі статус бізнес-леді… А Олені Менделенко удилося бути жінкою-воїном

Сильна слабка стать [Текст] = https://day.kyiv.ua/uk/article/podrobyci/sylna-slabka-stat: Юлія Микитенко: «Аргументом участі жінки в бойових діях може бути лише один – відмінне виконання своїх обов’язків» / Спілкувався Сергій Зятьєв // День. - 2020. - 5 лют.(№ 20). - С.4. А хіба сьогодні представниць прекрасної статі немає в армійських підрозділах, які захищають Україну від російської агресії? Лейтенант Юлія Микитенко – командир взводу, вихователь Київського військового ліцею ім. Івана Богуна – одна з них

Скотнікова, Ольга. 19-річна студентка КПІ Олександра Анік’єва загинула на фронті [Електронний ресурс] = https://vechirniy.kyiv.ua/news/66467/ / Скотнікова, Ольга // Вечірній Київ. - 2022. - 16 трав. Світлини Героїні розмістила у фейсбуці кафедра технології поліграфічного виробництва ВПІ КПІ ім.І. Сікорського. Дівчина хотіла займатись видавничою справою, як мистецтвом. І її фото несуть енергію радісних студентських часів. Зараз травень, можливо, Олександра б готувалась до сесії та займалась творчими проектами. У неї було попереду ціле велике життя для радості і втілення мрій. Але одна мрія виявилась сильнішою за всі – жити у вільній незалежній Україні. І за цю мрію молода талановита дівчина Олександра Анік’єва заплатила життям

«Чорний берет» ми виборювали кров’ю» [Текст] = https://day.kyiv.ua/uk/article/cuspilstvo/chornyy-beret-my-vyboryuvaly-krovyu: зв’язківець батальйону морської піхоти Лариса Мала — про настрої захисників / Спілкувалася Анастасія Руденко // День. - 2017. - 29 вер. (№ 173-174). - С. 9. Україна може пишатися своїми морпіхами, які «залишаються вірними завжди». «День» поспілкувався з Ларисою Малою – матросом батальйону. Коли почалася російська інтервенція, їздила на передову як волонтер, але теж не забувала брати з собою камеру. Так, виходили програми про долі бійців та людські історії. А тепер вона сама стала військовослужбовцем

Шуткевич, Олеся. «Хто, як не я» [Текст] = https://day.kyiv.ua/uk/article/cuspilstvo/hto-yak-ne-ya: попри отримані три контузії, начмед першого батальйону 54-ї механізованої бригади Леся Дрозд продовжувала рятувати поранених бійців на Світлодарській дузі / Шуткевич, Олеся // День. - 2017 - 2 лют. ( № 17). - С. 10. Її головне завдання полягало в тому, щоб вивезти поранених із поля бою і передати медичній роті, яка доставляла їх до госпіталю. Вже зараз вона дивується, як їй вдалося витримати в режимі нон-стоп три доби на ногах, без спочину і сну

МСМБ рекомендує:

https://msmb.org.ua/biblioresursi/bibliografiya/osobistosti/na-spomin-pro-yevgena-konovalytsya/ «На спомин про Євгена Коновальця» Тематичний бібліографічний список. До 130-ї річниці від дня народження Євгена Коновальця

WEB-ліографія

https://www.president.gov.ua/documents/decrees – Документи. Укази Президента України «Про відзначення державними нагородами», «Про присвоєння звання Героя України»

https://khm.gov.ua/en/node/26262 –У День Героїв вшановуємо борців за волю і державність України

https://uinp.gov.ua/aktualni-temy/povnomasshtabne-vtorgnennya-rosiyi-v-ukrayinu-istorychnyy-kontekst  – Повномасштабне вторгнення Росії в Україну: історичний контекст - УІНП

https://www.facebook.com/AIMCharityFoundation/ – Благодійний Фонд "Ціль"

https://www.youtube.com/watch?v=XsJq0OStJTM – Прощання з героями російсько-Української війни. Великий Березний 21.04.2022

https://www.youtube.com/watch?v=LvIp3Q_-SHY – Війна очима жінки. Історія офіцерки Катерини | Український свідок

https://www.slovoidilo.ua/2022/04/04/novyna/suspilstvo/chas-vijny-zvannya-heroj-ukrayiny-otrymaly-80-bijcziv-zsu – За час війни звання «Герой України» отримали понад 80 бійців ЗСУ

hhttps://armyinform.com.ua/tag/geroyi-neskorenoyi-ukrayiny/ – Інформаційне агентство АрміяInform. ГЕРОЇ НЕСКОРЕНОЇ УКРАЇНИ!

ttps://zakarpattya.net.ua/News/110476-Karpatska-Sich-nahadala-pro-Den-Heroiv – "Карпатська Січ" нагадала про День Героїв

https://www.youtube.com/watch?v=x-oBm_Wr910 – Тема Дня 20.05.21 - 23 травня Україна святкує День Героїв!

https://visrozdil.lviv.ua/2022/05/21/ukrayinskyj-kalendar-23-travnya-den-geroyiv/ – Український календар: 23 травня – День Героїв

https://www.youtube.com/watch?v=8_8DJwcTbj4 – 23 травня День Героїв. Свято на честь українських вояків

Інтернетресурси

https://vechirniy.kyiv.ua – сайт газети «Вечірній Київ»

http://www.golos.com.ua – сайт газети «Голос України»

https://day.kyiv.ua – сайт газети «День»

https://dt.ua – сайт газети «Дзеркало тижня»

http://www.silskivisti.kiev.ua – сайт газети «Сільські вісті»

https://umoloda.kyiv.ua – сайт газети «Україна молода»

https://ukurier.gov.ua – сайт газети «Урядовий кур`єр»

Підготувала бібліограф: Мілашенко Т. І.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ