Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Боролись! Боремось! Поборемо!

Поділіться цією сторінкою:

Бібліографічний список до Дня захисників і захисниць України

Привітання Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з Днем захисників і захисниць України

Це, з одного боку, дуже молоде державне свято, але з іншого – цей день є історично значимим для українців, адже саме в цей день ми традиційно вшановуємо мужність та героїзм захисників незалежності і територіальної цілісності України.

Насамперед сьогодні відзначається День Українського козацтва, яке впродовж кількох століть було оплотом України та своєю звитягою завоювало повагу усієї Європи.

Також сьогодні ми відзначаємо день Української Повстанської Армії. Адже 80 років тому у надзвичайно складних історичних умовах українські патріоти взялися створити українську армію, яка б боролася за незалежну Україну, вільну від будь-яких окупантів як німецьких, так і російських.

Протягом тривалого часу роль Української Повстанської Армії неоднозначно сприймалась внаслідок радянської, а потім російської пропаганди.

Тож саме захисники України сьогодні є мірилом героїзму, мужності, звитяги та моралі, центром для об’єднання України та усіх цивілізованих країн у боротьбі за мирне, безпечне і справедливе майбутнє для всього світу.

Слава Україні! Слава її героїчним захисникам та захисницям!

Детальніше: http://www.golos.com.ua/article/365167

Бібліографія статей

День захисників і захисниць України

Україна. Президент. Про внесення змін до деяких указів Президента України [Текст] = https://www.president.gov.ua/documents/4552023-47641: Указ Президента України 28 липня 2023 р. №455/2023 // Офіційне інтернет-представництво Президента України. - 2023. - липень.

«6) в Указі Президента України від 14 жовтня 2014 року № 806/2014 «Про День захисника України»:

у назві та тексті Указу слова «захисника», «захисників» замінити словами «захисників і захисниць»;

у статті 1 цифри і слово «14 жовтня» замінити цифрою і словом «1 жовтня»

Зеленський підписав закон про День захисників і захисниць України [Електронний ресурс] = https://day.kyiv.ua/uk/news/030821-zelenskyy-pidpysav-zakon-pro-den-zahysnykiv-i-zahysnyc-ukrayiny / Інф. "День" // День. - 2021. - 3 серп. Зеленський підписав Закон «Про внесення зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України» № 1643-ІХ, який парламент ухвалив 14 липня 2021 року. Згідно із законом, назва свята «День захисника України», яке щороку відзначається 14 жовтня, змінюється на «День захисників і захисниць України».

Боролись! Боремось! Поборемо! [Текст] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/borolis-boremos-poboremo/ : сьогодні наша країна відзначає День захисників і захисниць / Інф. "УК" // Урядовий кур`єр. - 2022. - 14 жовт. (№221). - С. 1. 14 жовтня має особливе, глибинне значення для кожного українця. Поколіннями українці боролися за свою ідентичність, за незалежність та свободу Української держави. Сьогодні незалежна Україна знову зіштовхнулася із загарбником. Наші оборонці стали на захист Батьківщини

Крючков, Олександр. «Що там чути від сина через гуркіт снарядів» [Текст] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/sho-tam-chuti-vid-sina-cherez-gurkit-snaryadiv/ : війна розкидала по світу українську родину, але наші захисники роблять усе, аби всі знову зібралися в батьківській хаті / Крючков, Олександр // Урядовий кур`єр. - 2022. - 14 жовт. (№221). - С. 6-7. Адже багато з них місяцями не бачили рідних і не обіймали їх. І наші захисники роблять усе, щоб наблизити цей час і повернутися додому, де вони завжди потрібні. Наступні замальовки саме про таких нам рідних українців

Леошко, Владислав. Знаменні дати освячені вірою й окроплені кров’ю [Текст] = http://www.golos.com.ua/article/365145 : сьогодні – День захисників і захисниць України, День Українського козацтва, свято Покрови Пресвятої Богородиці / Леошко, Владислав // Голос України. - 2022. - 14 жовт. (№210). - С. 1, 12. Сьогодні нашу спільну шану і вдячність адресуємо Героям, які обстоюють суверенітет Української держави, мужньо та героїчно боронять незалежність і територіальну цілісність своєї країни. День захисників і захисниць України 2022 року — особливий

Логвиненко, Аліна. Командир 59 ОМПБр Герой України Вадим Сухаревський: «ЗСУ — це супермени. Це хлопці, чиїми руками, потом і кров’ю кується Перемога» [Текст] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/komandir-59-ompbr-geroj-ukrayini-vadim-suharevskij/ Логвиненко, Аліна, Лисенко, Сергій // Урядовий кур`єр. - 2022. - 14 жовт. (№221). - С.3.

Омелянчук, Інна. «Зазвичай це скромні люди, які живуть поряд» [Текст] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/zazvichaj-ce-skromni-lyudi-yaki-zhivut-poryad/ : журналісти Рівненщини видали книжку про наших захисників / Омелянчук, Інна // Урядовий кур`єр. - 2021. - 20 жовт. (№201). - С. 5. До Дня захисників та захисниць України рівненські журналісти видали книжку «Рядові неоголошеної війни», яку презентували в обласній науковій бібліотеці. Це збірник матеріалів, уміщених у періодичних виданнях — від районних газет до «Урядового кур’єра»

«Тримайтеся, рідні, і не смійте померти» [Текст] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/trimajtesya-ridni-i-ne-smijte-pomerti/ : такої довіри, підтримки й подяки наші захисники та захисниці ще не мали / Підготував Олександр Крючков // Урядовий кур`єр. - 2022. - 14 жовт. (№221). - С. 4-5. Знайомтеся з тими, хто носить ім’я захисника України. Про них розповідають пресофіцери окремих механізованих бригад

ЗСУ

Ведмідь, Михайло. Десять перемог ЗСУ [Електронний ресурс] = http://www.silskivisti.kiev.ua/20001/index.php?n=52358 / Ведмідь, Михайло // Сільські вісті. - 2023. - 28 лют. (№ 9). У п’ятницю, 24 лютого, виповнився рік від початку повномасштабної війни з росією. Збройні сили України мають значні успіхи у протистоянні зі зс рф, над якими вони здобули 10 головних перемог. Це деталізувала заступниця міністра оборони Ганна Маляр: «Насамперед — це успішна оборона Києва, Чернігова, Сум та Харкова у лютому-квітні 2022 року. Наша друга велика перемога — це масовий спротив мирного населення російським окупантам на тимчасово зайнятих загарбниками територіях

Через пекельне горнило до спільної мети [Електронний ресурс] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/cherez-pekelne-gornilo-do-spilnoyi-meti/: наші колеги в погонах допомагають писати історію повномасштабної війни / Матеріали підготували Надія Замрига і Катерина Литвинчук // Урядовий кур`єр. - 2023. - 24 лют. (№39). Добірка матеріалів від 14 Князівської бригади

Крючков, Олександр. Знання тестуватиме фронт [Текст] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/znannya-testuvatime-front/: як готують фахівців для нового підрозділу ЗСУ на одному з військових полігонів / Крючков, Олександр // Урядовий кур`єр. - 2023. - 23 серп. (№169). - С. 1, 6.

Медуниця, Юрій. Командири дають простір для розумної ініціативи [Електронний ресурс] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/komandiri-dayut-prostir-dlya-rozumnoyi-iniciativi/: самостійно приймати рішення й бути впевненими у своїх діях — це основа підготовки воїна ДШВ в умовах сучасного бою / Медуниця, Юрій // Урядовий кур`єр. - 2023. - 25 лют. (№40). Тактична й вогнева підготовка становлять основу вишколу військовослужбовця Десантно-штурмових військ. У перервах між виходами на бойові позиції гудуть від копіткої роботи

Сергієнко, Олександр. ЗСУ рухаються в умовах надзвичайно жорстоких боїв [Електронний ресурс] = http://www.golos.com.ua/article/371566 / Сергієнко, Олександр // Голос України. - 2023. - 15 черв.

Фронтовий щоденник

Ведмідь, Михайло. Божа воля, погода і наказ [Електронний ресурс] = http://www.silskivisti.kiev.ua/20010/index.php?n=52618 / Ведмідь, Михайло // Сільські вісті. - 2023. - 2 трав. (№18). Про ситуацію на півдні країни, де триває контрбатарейна боротьба і де, на думку більшості аналітиків та експертів, очікується великий контрнаступ наших військ, розповіла керівниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк.

Ведмідь, Михайло. I на доброму слові спасибі [Електронний ресурс] = http://www.silskivisti.kiev.ua/20028/index.php?n=53093 / Ведмідь, Михайло // Сільські вісті. - 2023. - 5 вер. (№36). Серед воєнних подій минулого тижня варто згадати про появу в Україні зброї вітчизняного виробництва, здатної бити на 700 км (за словами Володимира Зеленського) та навіть на 1000-1500 (як стверджує секретар РНБО Олексій Данілов). А також про успішне застосування дронів. Проте найважливіші на сьогодні для життя країни події відбуваються передовсім на передовій, оскільки від них залежить, як і чим житиме вона надалі

Вітер, Ольга. Сили оборони повертають окуповані території. Впевнено, тримаючи у напруженні противника [Електронний ресурс] = http://www.golos.com.ua/article/371614 / Вітер, Ольга // Голос України. - 2023. - 19 черв.

Вітер, Ольга. ЗСУ продовжують наступати, а союзники — допомагати [Електронний ресурс] = http://www.golos.com.ua/article/371549 / Вітер, Ольга // Голос України. - 2023. - 14 черв. Українські сили оборони продовжують наступати на фронті й досягли часткового успіху.

Вітер, Ольга. Наступальна операція не буде простою. Не варто применшувати силу противника [Електронний ресурс] = http://www.golos.com.ua/article/371481 / Вітер, Ольга // Голос України. - 2023. - 12 черв. ЗСУ продовжують наступальні дії на декількох оперативних напрямках.

Звонарьова, Ольга. Там, де гули бджоли, тепер ревуть «Бредлі» [Текст] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/tam-de-guli-bdzholi-teper-revut-bredli/: про що розповідають воїни 47 омбр, які брали участь у боях за визволення Роботиного на Запоріжжі / Звонарьова, Ольга // Урядовий кур`єр. - 2023. - 13 вер. (№184). - С. 3.

Здоровило, Тарас. Окупантам — шах і мат, хоч скільки б тужився ахмат [Електронний ресурс] = https://www.umoloda.kiev.ua/number/3865/2006/177027/: сили оборони вже звільнили 50% захоплених з 24 лютого територій / Здоровило, Тарас // Україна молода. - 2023. - 26 лип. (№30). Згідно з даними Генштабу, тривають важкі бої: лише протягом двох діб 23-24 липня відбулося 27 і 23 боєзіткнення відповідно. На Мелітопольському і Бердянському напрямках ЗСУ продовжують вести наступальну операцію та закріплюються на досягнутих рубежах

Івашко, Олена. Південний форпост вистояв [Електронний ресурс] = http://www.golos.com.ua/article/368665: щонайменше п’ять разів від початку широкомасштабного вторгнення російські війська намагалися штурмувати форпост Півдня країни — Миколаїв / Івашко, Олена // Голос України. - 2023. - 24 лют. Попри всі спроби російських окупантів, наш південний форпост залишається нескореним

Крючков, Олександр. Парадний марш не вдався [Електронний ресурс] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/paradnij-marsh-ne-vdavsya/ / Крючков, Олександр , Ластовець, Олена // Урядовий кур`єр. - 2023. - 30 трав. (№107). Кісткою впоперек горла стала для російських окупантів Сумська область, яку ворог вважав транзитною на шляху до Києва і зовсім не збирався тут воювати. До речі, москалі й самі не очікували, що Сумщина чинитиме такий шалений опір, перешкоджаючи просуванню їхніх механізованих колон углиб України.

Крючков, Олександр. Як Десну перейшли батальйони [Електронний ресурс] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/yak-desnu-perejshli-bataljoni/ / Крючков, Олександр, Ластовець, Олена // Урядовий кур`єр. - 2023. - 17 трав. (№98). Дії ворога було спрямовано на швидке захоплення Чернігова та Сум з подальшим виходом агресора до міст Бровари та Бориспіль Київської області, щоб блокувати й оточити Київ з північно-східного та східного напрямків. Упродовж першої доби окупантам через раптовість початку воєнних дій вдалося просунутися до околиць Чернігова

6 серпня — День Повітряних Сил України

Винищувачі, штурмовики, бомбардувальники, гелікоптери, дистанційно керовані безпілотники, ЗРК та РЛС... Ними управляють військовослужбовці ЗСУ, які від початку російсько-української війни прийняли виклик російських окупантів, а з перших днів широкомасштабного вторгнення — й безпрецедентний з початку Другої світової бій з путінськими «асами», та відбивають таку кількість дроново-ракетних атак, яка ніколи не застосовувалася. Повітряні Сили Збройних Сил України включають до свого складу не тільки повітряні, а й протиповітряні компоненти, серед яких — зенітно-ракетні комплекси та радіотехнічні війська, а також низка спеціальних військ

Вітер, Ольга. Атланти, що тримають наше небо з мечем, щитом і локаторами [Текст] = http://www.golos.com.ua/article/372712: 6 серпня — День Повітряних Сил України / Вітер, Ольга // Голос України. - 2023. - 5 серп. (№156). - С. 2.

Ведмідь, Михайло. Територію доводиться «вигризати» [Електронний ресурс] = http://www.silskivisti.kiev.ua/20022/index.php?n=52940 / Ведмідь, Михайло // Сільські вісті. - 2023. - 25 лип. (№30). У понеділок, 17 липня, речник командування Повітряних сил Юрій Ігнат повідомив, що перша група українських пілотів виїхала навчатися управляти багатофункціональними винищувачами F-16.

Крючков, Олександр. Раптово з’являються там, де на них не чекають… [Текст] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/raptovo-zyavlyayutsya-tam-de-na-nih-ne-chekayut/: битва за небо / Крючков, Олександр // Урядовий кур`єр. - 2023. - 5 серп. (№157).- С.4-5

Література до теми з фондів МСМБ

 

Журналісти на війні. Документальні дослідження, хронікальний літопис, аналітика [Текст]: Літературно-художнє видання / Передм. О.Наливайка; Упор. М.Сороки; Худож.-оформл. О.Гугалова-Мєшкова. - Х. : Фоліо, 2022. - 446 с. : фотогр. - (Воєнні щоденники).

Автори цього видання — відомі в Україні журналісти, які, починаючи з весни 2014 року, ведуть літопис трагічних подій у Криму й на Донбасі. До недавнього часу якщо й бували журналістські відрядження на війну, то тільки в далекі від України гарячі точки планети

 

 

 

 

 

Шила, Анна. Жінка війни [Текст]: Литературно-художественное издание / Шила, Анна; Літ. ред. О.Сліпушко; Худож.-іл. В.Блонська; Худож.-оформлювач В.Карасик. - Харків: Фоліо, 2018. - 316 с.

Книга «Жінка війни» — перше в історії України видання, де збройне протистояння на теренах нашої країни розглядається через історії жінок. Оповідання написано на основі інтерв’ю з 25 жінками — парамедиками, волонтерами, журналістами, військовослужбовцями, які вирушили на Схід боронити свою Вітчизну. Авторка розповідає про вистраждані долі героїнь, але водночас кожна з них — це символічний образ, у якому втілено життя й емоції багатьох жінок-воїнів. Їхніми вустами говорить Україна. Це голос, який варто почути і до якого варто дослухатися

 

 

 

Покатіс, Вікторія . Незламні. Книжка про спротив українських жінок у війні з російськими загарбниками [Текст]: Громадсько-політичне видання / Покатіс, Вікторія. - К.: Yakaboo Publishing, 2023. - 336 с. : фотогр.

Книга про українок, про силу українського духу, про жіночу єдність, про стійкість, коли треба покинути домівку й рятувати сім’ю, а потім країну, про якості, які українки відкрили в собі з початком війни, про те, як вони допомагають армії та мріють відновлювати країну. До збірки увійшло 30 історій жінок-­військових, парамедикинь, волонтерок, засновниць фондів і притулків, адвокаток, які представляють права українського народу в різних країнах, про жінок, які організовують марші, щоб голос України почули всюди.

 

 

 

 

Вклоняємось доземно українському солдату [Текст]: Науково-патріотичне видання. Вид.4 / Передм. С.Полторака; Фото з особист. арх. - К.: ЦДО МО України "Народна армія", 2017. - 196 с.: фотогр.

У нашому світі тільки ті вартості мають майбуття, за які людина готова боротися, які вона рішуче готова захищати, жертвуючи найдорожчим – життям. Серед цих цінностей перша Україна, наш мудрий народ, наша щедра земля. Тому й постали в час смертельної небезпеки українські солдати, аби вигнати ворога зі своєї землі. Хто вони, захисники України? Яку ціну платять, виконуючи професійний обов’язок? Саме на ці запитання відповідає книга «Вклоняємось доземно українському солдату».

 

 

 

 

Побратими [Текст]: Історії українських воїнів. Кн.1 / Під ред., вст. ст. В.Буряченка; Упор. В.Петровського, О.Панченка, А.Мирончук; Фотогр. Є.Силкіна, С.Лойка. - К.: Військо України, 2016. - 224 с.: іл., фотогр. - (Бібліотека журналу "Військо України").

Держслужбовці, робітники, вантажники, вчителі, фермери… Усі вони різні. І, можливо, ніколи б не зустрілися в цьому житті, не одягнули б однострій, не спали б в одному бліндажі, не їли б з одного казанка, якщо б не поклик Батьківщини, над якою нависла біда. Вони залишили свої сім’ї та справи. Вони єдині у своєму прагненні захистити Україну, а значить – мобілізовані бути сильними, мобілізовані бути патріотами, мобілізовані бути героями…

 

 

 

 

Відчайдухи [Текст]: Історії українських воїнів. Кн.2 / Під ред., вст. ст. В.Буряченка; Упор. В.Петровського, О.Панченка, А.Мирончук; Фотогр. Є.Силкіна, С.Лойка. - К.: Військо України, 2016. - 254 с.: іл., фотогр. - (Бібліотека журналу "Військо України").

Ризикуючи життям щомиті, вони боронять Україну, жінок, дітей, стариків і вважають це своїм святим обов’язком. Вони мають те, чого не купиш у російських воєнторгах, – патріотизм і хоробрість

 

 

 

 

 

Гуменюк, Борис. 100 новел про війну [Текст]: Проза / Гуменюк, Борис. - К.: Діпа, 2018. - 272 с.

Ім’я Бориса Гуменюка знайоме всім, хто цікавиться воєнною прозою. Але не тільки прозою, а й поезією. А ще — образотворчим мистецтвом. Бо автор має безліч талантів, якими він щедро ділиться з шанувальниками. До збірника увійшли новели — короткі та не дуже — про війну, як каже сам автор. Але це не вся правда, бо війна — це обставини, в яких знаходяться герої новел, а самі новели — вони про людей, про країну, про честь і гідність, про людяність, про геройство. Про все, що буває на війні

 

 

 

 

Народні Герої України. Історії справжніх [Текст]: Художньо-публіцистичне видання / Уклад. Є.Толочин, В.Кіртока. - К.: Білка, 2021. - 400 с.: фотогр.

«Народні Герої України. Історії справжніх» - перша збірка розповідей про Героїв російсько-української війни, які були нагороджені недержавним срібним орденом «Народний Герой України». В ній 45 історій, з яких пересічному читачеві стане зрозуміло, що ж такого надзвичайного зробила людина, яка була відзначена народом. Кожна розмова чи нарис про героя – приклад мужності, жертовності та вияву глибинної любові до власної країни. А портрети Романа Ніколаєва – саме вони в більшості предсталені в книзі – чудово передають

 

 

WEBліографія

https://www.unian.ua/lite/holidays/den-zashchitnika-ukrainy-2023-data-vyhodnoy-12389838.html - Коли відзначаємо День захисника України 2023: нова дата свята

Інтернет-ресурси

http://www.golos.com.ua - сайт газети «Голос України»

https://m.day.kyiv.ua - сайт газети «День»

https://zn.ua - сайт газети «Дзеркало тижня»

http://www.ukurier.gov.ua - сайт газети «Урядовий кур’єр»

https://www.vechirniy.kyiv.ua - сайт газети «Вечірній Київ»

https://umoloda.kyiv.ua - сайт газети «Україна молода»

Підготували бібліографи Качановська Н.В., Мілашенко Т.І.

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ