Вступна кампанія – 2010
http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?user=o486
Документи видавника (Міністерство освіти і науки України)
МОН України; Наказ вiд 26.03.2010 № 243 ″Про затвердження Змін до Умов прийому до вищих навчальних закладів України"
Зареєстровано: Мін’юст України вiд 01.04.2010 № 267/17562
Документ z0267-10, редакцiя вiд 26.03.2010, чинний
МОН України; Наказ вiд 25.03.2010 № 238 ″Про внесення змін до нормативно-правових актів Міністерства освіти і науки України щодо зовнішнього незалежного оцінювання в 2010 році"
Зареєстровано: Мін’юст України вiд 25.03.2010 № 246/17541
Документ z0246-10, редакцiя вiд 25.03.2010, чинний
http://www.osvita.org.ua — Інтернет — портал «Освіта України»
Кушнір Л. Квота на пільги [Електронний ресурс]: виші самі вирішуватимуть, скільки пільговиків їм набирати. Від нововведення не в захваті ні вступники, ні університети / Л. Кушнір // Україна молода. — 2010. — 16 січ.(№ 8). Новий рік приніс чергові зміни до вступної кампанії — 2010. В один із останніх днів грудня в Мін’юсті був зареєстрований, а відтак набув чинності наказ Міністерства освіти, який вносить певні зміни до раніше затверджених Умов прийому у вищі навчальні заклади. Згідно з документом, право на пільговий вступ знову отримали призери олімпіад та переможці захистів науково—дослідних робіт Малої академії наук (раніше пільги цим категоріям були скасовані). Щоправда, за умови, що вони вступатимуть на спеціальність, де профільним предметом є дисципліна, з якої вони є призерами. А це означає, що кількість пільговиків не зменшиться. Ще одне важливе нововведення — університетам дозволили встановлювати квоти на прийом пільговиків. Але вона має становити не менше 25 відсотків обсягу державного замовлення.
Кушнір Л. Правка правил [Електронний ресурс]: умови вступу до вишів знову змінилися / Л. Кушнір // Україна молода. — 2010. — 27 бер.(№ 57). Уже втретє з початку нинішнього навчального року буде змінено правила вступу до ВНЗ. Останні новації оприлюднив на засіданні Спілки ректорів вищих навчальних закладів міністр освіти Дмитро Табачник. Усе планів громаддя, визнає міністр, неможливо реалізувати вже в цьому році через брак часу, а тому нинішнього літа збираються обмежитися «незначною модернізацією». Отже, до чого слід готуватися бідолашним дітям у найближчі два місяці?
Сулик Ю. Нові правила старих проблем [Електронний ресурс] / Ю. Сулик // Сільські вісті. — 2010. — 16 лют.(№ 18). На освітянській ниві — новації. У Міністерстві освіти і науки України розробили, а в Міністерстві юстиції затвердили наказ № 1158 про зміни до Умов прийому до ВНЗ.
Філіпенко І. Тести чи іспити? [Електронний ресурс]: нові керівники освітньої галузі хочуть змінити правила вступу до ВНЗ / І. Філіпенко // День. — 2010. — 17 бер.(№ 46). Цієї суботи всі бажаючі одинадцятикласники брали участь у першому пробному тестуванні. Усі вони налаштовані на те, що вступати у вищі навчальні заклади будуть саме за результатами тестів. Але нещодавні заяви новопризначеного віце-прем’єра з гуманітарних питань Володимира Семиноженка ставлять це під сумнів. Як пропонує головний гуманітарій країни, уже цього року при вступі у ВНЗ будуть враховуватися результати атестатів про середню освіту, і, крім тестів, випускники знову складатимуть іспити. Мовляв, тести — тестами, а іспити ніхто не скасовував. Щоб не сіяти передчасно паніку в суспільстві, експерти закликають нових керівників гуманітарної сфери не проводити експериментів у освіті, а продовжити реформи, розпочаті їхніми попередниками.
Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО)
Лікарчук. Ігор. Міфи та реалії зовнішнього оцінювання [Текст] / директор Українського центру оцінювання якості освіти // Дзеркало тижня. — 2010. — 20-26 бер.(№ 11). — С.1, 13. Український центр оцінювання якості освіти має величезну кількість письмових звернень студентів та їхніх батьків, у яких вони дякують за можливість отримати вищу освіту, не сплачуючи за вступ до університету жодної копійки. Однак за ці ж три роки наплодилася й велика кількість «друзів», які ретельно поливали брудом систему зовнішнього оцінювання, поширюючи навколо неї міфи, що потім широко використовувалися окремими політиками для задоволення власних або замовних політичних амбіцій. Напередодні нової сесії тестувань, що відбудеться в червні 2010 р., вирішили відповісти нашим опонентам.
Петрушенко М. До оцінювання знань залишилось два місяці [Текст]: завершилася реєстрація бажаючих взяти участь у зовнішньому оцінюваннінавчальних досягнень. Про це на зустрічі з журналістами повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук / М. Петрушенко // Урядовий курьєр. — 2010. — 13 квіт.(№ 67). — С. 5. Уже розпочалося формування мережі пунктів тестування. Ця робота, орієнтовно, буде завершена до 1 травня. Після 10 травня абітурієнтам будуть розсилатися запрошення для участі в зовнішньому оцінюванні.
Петрушенко М. Молодь підтримує зовнішнє незалежне оцінювання [Текст] / М. Петрушенко // Урядовий кур’єр. — 2010. — 11 лют.(№ 26). — С. 4. Громадянську кампанію «За освічену Україну: вступ без хабара», спрямовану на захист зовнішнього незалежного оцінювання рівня знань, презентувала в Києві низка студентських і молодіжних організацій. Причиною стало те, що Верховна Рада нещодавно відмовилася узаконити введення ЗНО. Ініціатори акції повідомили, що триватиме вона до узаконення Верховною Радою зовнішнього незалежного оцінювання рівня знань. Вони популяризуватимуть ЗНО серед населення, контролюватимуть хід його цьогорічного проведення і вступну кампанію до вищих навчальних закладів.
Петрушенко М. Тести вже чекають випускників шкіл [Текст] / М. Петрушенко // Урядовий кур’єр. — 2010. — 12 бер.(№ 46). — С. 1. Щодня в Україні реєструється
Скрипник, Ольга. «ЗНО — це успішна реформа, що дозволила зробити наше суспільство справедливішим» [Текст] / Скрипник, Ольга // Дзеркало тижня. — 2010. — 20-26 бер.(№ 11). — С. 13. Заяви високопосадовців зачепили за живе не лише цьогорічних випускників та їхніх батьків, новину про можливе скасування ЗНО та запровадження вступних іспитів в університетах сьогодні обговорюють скрізь: і у віддалених школах, і в парламенті. Що ж насправді потерпає від того, що абітурієнтів зараховують без вступних іспитів, лише за результатами тестування, — вища освіта чи гонор ректорів? З цього запитання і почалася розмова з Володимиром Полохалом.