Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

День Європи - 2022

Поділіться цією сторінкою:

День Європи є одним з офіційних символів Європейського Союзу, встановлений задля відзначення миру та єдності на континенті саме на 9 травня, коли в 1950 році була проголошена Декларація Шумана (переклад українською мовою), яка започаткувала європейську інтеграцію держав.

Україна, не будучи членом ЄС, з року в рік святкує єднання з європейськими країнами на державному рівні.                                          

18 квітня 2022 року у Верховній Раді України був зареєстрований  законопроєкт №7297, згідно з яким вносилися зміни до відповідного указу для відзначення Дня Європи в Україні щороку 9 травня – одночасно з державами Європейського Союзу. 

 Детально див. на сайті бібліотеки   «Союз, де поважають одне одного»

День Європи в Україні - це важливий крок у її зміцненні як європейської держави,  символ єднання з іншими європейськими країнами.

Україна-ЄС

Відносини між Україною та Європейським Союзом були започатковані в грудні 1991 року, коли Міністр закордонних справ Нідерландів, як головуючої в ЄС, у своєму листі від імені Євросоюзу офіційно визнав незалежність України.

Правовою основою відносин між Україною та ЄС є Угода про асоціацію. 1 вересня 2017 року після тривалого процесу ратифікації Угода про асоціацію між Україною та ЄС набула чинності у повному обсязі). Угода про асоціацію за своїм обсягом і тематичним охопленням є найбільшим міжнародно-правовим документом за всю історію України та найбільшим міжнародним договором з третьою країною, коли-небудь укладеним ЄС. Вона визначає якісно новий формат відносин між Україною та ЄС на принципах «політичної асоціації та економічної інтеграції» .

Додатково для  детального ознайомлення читати: Текст Угоди про Асоціацію  ( на Урядовому порталі)

ЄС. Основні інститути влади:

Рада Європейського Союзу
(Рада міністрів)

Рада міністрів в ЄС – основний орган ухвалення рішень, який збирається на рівні міністрів національних урядів, її склад міняється залежно від обговорюваних питань: Рада міністрів закордонних справ, Рада міністрів економіки і так далі. В рамках Ради представники урядів держав-членів обговорюють законодавчі акти ЄС і приймають або відкидають їх шляхом голосування.

Європейська Рада  – регулярні зібрання глав держав ЄС. Раду скликають 4 рази на рік з метою визначення порядку денного Союзу і спонукати подальшу інтеграцію. Президент Ради є відповідальним за розвиток вищого політичного органу ЄС

Європейська комісія – виконавчий орган Європейського Союзу, що складається з 28 членів (рахуючи президента), які призначаються на п'ять років національними урядами, але повністю незалежні у виконанні своїх обов'язків. Склад Комісії затверджується Європейським Парламентом. Кожен член Комісії відповідає за певну сферу політики ЄС і очолює відповідний Генеральний Директорат.

Європейський парламент

Спільно з Радою ЄС і Європейською Комісією парламент виконує законодавчі функції в ЄС і вважається одним з найбільш потужних законодавчих органів у світі.

Європейський Парламент – зібрання з 754 депутатів, що безпосередньо обираються громадянами країн-членів ЄС строком на п'ять років. Голова Європарламенту обирається на два з половиною роки. Депутати Європарламенту вивчають законопроекти і затверджують бюджет.

Вони приймають спільні рішення з Радою Міністрів з конкретних питань і контролюють роботу Рад ЄС і Європейськоїї Комісії. Європарламент проводить пленарні засідання в Страсбурзі (Франція) і Брюсселі (Бельгія).

Європейський центральний банк – головний елемент Європейської системи центральних банків (ЄСЦБ), який  як юридична особа виконує основні функції щодо грошової та цінової політики, дає поради відповідним органам для господарчої оцінки ухвали законів та інших правових норм ЄС.

Діяльність ЄЦБ ґрунтується на засаді незалежних від національних держав, що передбачає передусім неможливість примусу в покриванні їхніх внутрішніх і зовнішніх боргів.
Штаб-квартира Центробанку знаходиться у Франфурті-на Майні.

 

Суд справедливості Європейського Союзу – судовий орган ЄС вищої інстанції, регулюючий розбіжності між:

 

Європейський суд аудиторів  (Рахункова палата) – орган Європейського Союзу, створений з метою проведення аудиторської перевірки бюджету ЄС і його інститутів.

Омбудсмен Європейського Союзу (Європейський Омбудсмен) – посадова особа, уповноважена приймати та розглядати скарги європейських приватних і юридичних осіб на адміністративні порушення інститутів і установ ЄС.

Європейські символи

Європейський прапор

1985 року Європейська Рада ухвалила рішення, згідно з яким прапор, який доти був символом Ради Європи, став також офіційною емблемою Європейського Союзу. Синє поле з дванадцятьма золотими зірками в центрі, розміщеними по колу, символізує союз народів Європи. Кількість зірок жодним чином не пов'язана з кількістю держав-членів ЄС. На прапорі зображено дванадцять зірок, тому що цифра «дванадцять» традиційно вважається символом досконалості, повноти і єдності. З цієї причини прапор залишається незмінним незалежно від розширень ЄС.

Гімн ЄС

«Ода до радості» у широкому значенні – це гімн не лише Європейського Союзу, але й усієї Європи. Музика гімну взята з фіналу Дев’ятої симфонії, яку Людвіг ван Бетховен, написаного на вірші Фрідріха Шіллера. У 1972 році Рада Європи схвалила «Оду до радості» Бетховена у якості свого гімну. Відомому диригенту Герберту фон Караяну було доручено написати три інструментальні аранжування – із соло для фортепіано, для духових інструментів і для симфонічного оркестру. Без слів, універсальною мовою музики, гімн виражає ідеали свободи, миру та солідарності, на яких тримається Європа.

У 1985 році гімн було схвалено як офіційний гімн Європейського Союзу. Цей гімн не має на меті замінити існуючі національні гімни країн-членів ЄС, він є ствердженням спільних цінностей та їх єднання в усьому різноманітті національних відмінностей.

«Єдність у різноманітті» - девіз Європейського Союзу. Девіз означає те, що завдяки ЄС мешканці європейських країн поєднуються у співпраці заради миру і добробуту, а численні культури, традиції та мови держав Європи є безцінним активом цього континенту.

Історія створення ЄС  -  див. на сайті бібілотеки тут

До Дня Європи в нашій молодіжній бiблiотеці ми підготували книжкову виставку, на якій представлено цікаву інформацію про Європейський Союз та європейську інтеграцію, про країни Європи, художню літературу, книги про мистецтво європейських країн та ін..

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ