Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

День Героїв України - 2022

Поділіться цією сторінкою:

 

23 травня  - день вшанування пам'яті всіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність нашої тисячолітньої держави.
У ці травневі дні українці вшановують пам’ять тих, котрі боролися та вмирали за українську державу, які стали жертвами політичних репресій часів більшовицького режиму, були ув’язненими у концтаборах або заслані у далекі безлюдні землі. Згадуємо розстріляну інтелігенцію, закатованих патріотів.

Історія Дня Героїв.

Рішення створити таку важливу подію було прийняте під час II Великого збору Організації українських націоналістів 1941 року. А дату обрали на честь видатного громадського діяча, командира збройних сил, ідеолога українського націоналізму Євгена Коновальця. 23 травня 1938 року в Ротердамі вибух бомби, підкладеної агентом НКВС, обірвав життя організатора українського націоналістичного руху, засновника та першого Провідника УВО та ОУН полковника Євгена Коновальця.  
Також у травні віддали своє життя українські борців за свободу:
  -  З травня 1924 року – головний ідеолог державної самостійності України початку XX століття, один із співавторів ідейних засад українського націоналізму Микола Міхновський (родом з Полтавщини);
  -  25 травня 1926 року в Парижі від кулі більшовицького агента загинув головний провідник української національно-визвольної боротьби 1917-21 років Симон Петлюра (родом з Полтави).
   Українські герої – це прості люди, які стали до лав: руських дружин великого князя Святослава і короля Данила, козацьких полків Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Івана Виговського, Української Галицької Армії, Січових стрільців, Армії Української Народної Республіки Симона Петлюри, Організації Українських Націоналістів Євгена Коновальця і Степана Бандери, Української Повстанської Армії, членів визвольного руху. А також шестидесятники, активісти Небесної сотні, воїни АТО, військові ЗСУ...
    Особливо важливим цей день став у повномасштабній російсько-українській війні за свободу України. Честь і слава тим, хто боронить нашу землю.
Це горде і водночас сумне свято. Це свято є символом непереможності української нації. Пам’ятаємо та вшановуємо всіх, хто загинув, захищаючи демократію, відстоюючи права і свободи українців.
Їх подвиги, приклади мужності, жертовності та вияву глибинної любові до власної країни назавжди залишаться в історії України.
Вічна пам’ять Героям!

На сайті біібліотеки додатково див:

День Героїв! Вшанування борців за волю України!

«На спомин про Євгена Коновальця»

Слава героям

Герої сучасності

20 лютого – День пам’яті Героїв Небесної Сотні

Історії справжніх героїв

«Левко Григорович Лук’яненко – справжній Герой України»

Український спротив: 50 років від «генерального погрому» українського шістдесятництва. Операція «Блок»

«Алла Горська. Незламна АЛЛА»

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ