Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Гаджети – друзі чи викрадачі часу сучасної молоді?

Поділіться цією сторінкою:

У наш час дуже складно знайти підлітка, який би не користувався якимсь модним сучасним гаджетом – планшетом, смартфоном, айфоном, ігровою приставкою чи іншими „плодами цивілізації”. Навіть молодші школярі вимагають у батьків „круті” мобільні телефони, щоб не відрізнятися від однолітків.

Але чи замислювались ви, навіщо людині така кількість сучасної техніки і скільки часу вона витрачає на користування нею? Чому, заходячи до Інтернету „на 5 хвилин, щоб перевірити пошту”, Ви проводите біля екрану усю ніч? А якщо зранку ви спитаєте себе „Що корисного я зробив за цей час?”,- якою буде ваша відповідь?

За результатами практичних досліджень психологи констатують, що сучасні підлітки не вміють жити без гаджетів.

Вони звикли заповнювати ними  увесь свій вільний час. Час, який міг би бути витрачений на самопізнання, постановку життєвих цілей, оволодіння новими корисними навичками та самовдосконалення, на спілкування з друзями та рідними…

Добре, якщо людина використовує гаджет для свого розвитку – це й справді надає багато можливостей для навчання, здобування нових знань та корисних знайомств, пошуку необхідної інформації.

Але дуже часто, поринаючи у океан Всесвітньої Павутини, людина просто тікає від себе та від зовнішнього світу. Вона стає „віртуальною”, в неї з’являються такі ж „віртуальні” друзі, вона відправляється у „віртуальні” подорожі та створює „віртуальний” світ...

Але при цьому реальне життя за вікном проходить повз неї...Психологи навіть говорять про появу нового виду залежності – гаджетоманія, або гаджет-залежність.

Вопрос как позвонить в Польшу друзьям уже не актуален. Комфортная система дешевых звонков SIPNET - звоните уже сейчас.

Які ж ознаки гаджет-залежності?

- Ваш настрій завжди підвищується, ви навіть відчуваєте ейфорію при використанні будь-якого гаджета;
- Ви не можете відірватись від улюбленого приладу і не можете обмежувати час, що витрачаєте на користування ним;
- Не можете стриматись від придбання „нової” іграшки, навіть якщо вона вам не потрібна;
- відчуваєте порожнечу та депресію без прилада-улюбленця або регулярного придбання „новинок”; нехтуєте сім’єю та друзями; відчуваєте почуття провини перед ними; у Вас почалися проблеми з роботою або навчанням;
- з’явилися такі фізичні симптоми, як головний біль, сухість в очах, проблеми зі сном, пригнічений настрій.

Так що, спитаєте Ви, відмовитися від гаджетів?! Ні в якому разі! Потрібно лише з розумом підійти до їх використання! Пропонуємо Вам застосувати в своємо житті такі поради:

 1. Перед тим, як увійти до Інтернету, чітко сформулюйте, а краще запишіть, що саме ви хочете знайти. Так ви зможете не відволікатись на неважливі посилання та збережете багато часу. 
 1. Заздалегідь визначте, скільки часу ви плануєте витратити на користування ноутбуком перед тим, як увімкнути його і вимикайте, коли закінчили справу.
 1. Не користуйтесь гаджетами, якщо ви зайняті якоюсь іншою справою: розмовляєте з кимось, слухаєте лекцію чи сидите у кіно чи на концерті та інш. По-перше, ви не зможете максимально насолодитися зустріччю чи подією, а по-друге – це просто порушення правил етикету.
 1. Знайдіть собі цікаве хоббі або заняття для душі. Розвивайтеся, вчіться, займайтеся спортом, мандруйте!

 

Нехай гаджети будуть корисною частиною вашого світу, а не заміняють вам його!!!

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

 • blog
 • facebook
 • tweetter
 • youtube
 • youtube
 • youtube
 • pinterest
 • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ