Ти як? Відновлення ментального здоров’я від А до Я на howareu.com
Психічне здоров’я впливає на загальний стан життя. Оскільки люди зі здоровою психікою зазвичай відчувають більше радості та задоволення від життя, здатні краще справлятися зі стресами та труднощами, покращують якість своїх відносин і соціальну активність. За статистикою, 70% українців відчували останнім часом стрес або сильну знервованість, понад 90% мали хоча б один із симптомів тривожного розладу, а 57% перебувають у зоні ризику розвитку ментальних порушень. Проте лише 2% українців звертаються по психологічну допомогу.
Здорова психіка, бажання та сили жити – це та особиста перемога, яка потрібна кожному українцю не менше, ніж велика спільна перемога над ворогом. Щоб у відповідь на чергове «Ти як?» кожен у країні міг щиро сказати: «Я – дуже добре!».
Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» ініційована Оленою Зеленською. Розроблення та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я координує МОЗ України. Всесвітня організація охорони здоров’я (World Health Organization Ukraine) – експертний партнер, виконавчий партнер – громадська організація «Безбар’єрність». Майданчиком для розроблення та ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада при Кабінеті Міністрів України. Комунікаційна кампанія реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID Ukraine – USAID Україна).
Посилання на діджитал-платформу «Ти як?» https://howareu.com
Тут зібрана уся необхідна інформація з доказовими техніками самодопомоги, верифікованими рекомендаціями від професіоналів, гарячими лініями і сервісами онлайн- та офлайн психологічної допомоги.
Допомога онлайн – отримати фахову підтримку ментального здоров'я, не виходячи з дому.
Допомога офлайн – перевірені надавачі послуг з ментального здоров'я для допомоги наживо
Гарячі лінії для негайного зв'язку із професіоналами, готовими вас підтримати
Посилання на макети банера:
https://drive.google.com/drive/folders/1zLq_D29mVowso-XN5eSo4RiaNT-5F5HC?usp=drive_link
На ресурсі розміщено:
- доказові техніки самодопомоги та мобільні застосунки з неї;
- контакти гарячих ліній психологічної допомоги;
- відео, що навчає перемагати стрес;
- поради психологів онлайн;
- вебінари світових фахівців із подолання стресу;
- досвід і лайфхаки зірок.
Ментально здорова людина:
- розуміє свої емоційні стани і може керувати ними;
- здатна будувати стосунки з іншими;
- відкрита до навчання та розвитку;
- позитивно ставиться до себе;
- приймає незалежні рішення;
- вміє пристосовуватись до нових умов життя;
- може активно долати поточні виклики;
- отримує задоволення від життя.
Ментальне здоров’я – це ресурс, який допомагає людині жити, адаптуватися та відновлюватися. В умовах війни турбота про нього стала такою ж важливою, як фізична безпека. Україна крок за кроком будує систему підтримки ментального здоров’я, інтегруючи її в усі сфери життя.
Надважливою складовою цього процесу є формування та поширення нової культури, в якій піклування про власний стан стає щоденною звичкою. Це також про усвідомлення, що ментальне здоров’я – спільна відповідальність різних секторів: медицини, соціальної сфери, економіки, освіти, безпеки, культури.
Маємо вчитися по-новому будувати взаємодію. Бо тепер усі ми – люди із досвідом війни. І цей досвід дуже різний. Маємо бути дуже уважними та бережними одне до одного.
Пам'ятаємо: піклуємося про себе – маємо сили піклуватися про близьких.