День Героїв Небесної Сотні. «Герої першої перемоги у битві, що триває»
20 лютого Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні – загиблих майданівців, які поклали свої життя в боротьбі за свободу, демократію та європейське майбутнє нашої країни.
Пам’ять про подвиг Небесної Сотні у 2025 році вшановуємо під гаслом:
«Небесна Сотня: Герої першої перемоги у битві, що триває».
“Майдан був абсолютно неминучою подією, адже це було вирішення долі України. Це був вибір – боротися за Незалежність чи ні. Такі ж думки були й 11 років тому, коли все починалося. Було усвідомлення важливості нашої боротьби на Майдані... Нам треба вивчити уроки цієї події. Адже зараз ця історія жива, ми маємо учасників, і спогади живі – їх треба дізнаватися і зберігати”, – Ірина Солошенко, волонтерка, медик Майдану, керівниця медичного напряму БО БФ “КОЛО”, зокрема проєктів “Мобільна евакуація”, “Центр крові ЗСУ”.
Одинадцятий рік від тих трагічних подій Революції Гідності, ми продовжуємо цю боротьбу. Битва, що розпочалася в Києві на барикадах Майдану, триває на фронті російсько-української війни.
Належне відзначення Дня Героїв Небесної Сотні є особливо важливим для збереження пам’яті про героїв та історії України.
“Важливо, щоб усі наші заходи, акції, діяльність щодо збереження історії про Майдан та Небесну сотню, перетворилися у культуру пам’яті. Адже розуміння тяглості та глибини історії – ключове у нашому сьогоденні. Майдан – це була боротьба за цінності і це те, що надихає продовжувати нас сьогодні і наснажувати на подальшу боротьбу. Тому Небесна Сотня – це перші герої цієї війни, наші воїни світла. Особливо важливо долучатися до комеморативних заходів сьогодні, які присвячені всім нашим героям. Суспільство має усвідомлювати глибину і значення громадянського вчинку та подвигу наших сучасників.
Найпростіше, що можна зробити – долучитися до акції, бути учасником. Навіть кількісно показувати, що ми пам’ятаємо і небайдужі. Вияв солідарності, який показав на весь світ Майдан, він має бути сьогодні”, – Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності.
Долучайтеся до вшанування пам'яті загиблих майданівців!
Поділіться в соцмережах хештегами #ЦеПроСвободу та #Бути_гідним. Ідея цих хештегів – заклик до громадян ділитись спогадами і роздумами про Революцію Гідності у соціальних мережах, а також світлинами з тих подій.
Усі матеріали ви зможете знайти та завантажити за одним посиланням.
Завантажити матеріали у форматах Word i PDF можна за посиланням та https://www.maidanmuseum.org/uk/node/3109