#Бібліодайджест Фільм про репресованих українських митців може потрапити на Netflix!
Премії
✅ PEN Ukraine оголосив стипендіатів програми Вікторії Амеліної. Стипендіатками програми Вікторії Амеліної стали українська авторка та головна редакторка сайту «Суспільне Культура» Катерина Яковленко та нідерландська письменниця та журналістка Єва Пік. Про це повідомили на сайті PEN Ukraine. Усього на програму подали 50 заявок від українських та закордонних письменниць і письменників, які працюють у напрямку документального письма та прагнуть досліджувати причини й наслідки війни Росії проти України. Катерина Яковенко працюватиме над власним документаційним письменницьким проєктом у квітні-червні 2025 року у Львові — рідному місті Вікторії Амеліної. Окрім того, до короткого списку стипендіатів-українців потрапили письменник та художник Валерій Пузік, драматургиня Лєна Лягушонкова та журналіст Григорій Пирлік.
Джерело: https://pen.org.ua/amelina-fellowship-first-fellows
✅ Литовська премія імені Юрґи Іванаускайте. Литовську премію імені Юрґи Іванаускайте вручили письменниці Ієві Думбрите за роман "Negrįžtantys". Книга вражає глибиною, містичними мотивами та темами долі й часу зцілення. Про це повідомляє литовське медіа 15min. Премію імені Юрґи Іванаускайте вручають з 2008 року авторам віком до 45 років за твори, що відповідають концепції «За вільне, відкрите та сміливе творче самовираження».
Українці підкорюють світ
???? UA Comix відкрили книгарню в Кракові! Українське видавництво коміксів UA Comix розширює горизонти! В Кракові відкрилася книгарня UAComix Kraków, яка продає мальописи українською та польською мовами. Однією з найпопулярніших книг став "Арідник. Сотворення світу". Скоро з’являться й англомовні видання. Про це головна редакторка Руслана Коропецька повідомила на своїй фейсбук-сторінці.
???? Фільм "Будинок Слово" вийде на міжнародний рівень. Документальна стрічка Тараса Томенка "Будинок Слово" буде представлена у Великій Британії, США, Канаді, Німеччині та інших країнах. Фільм розповідає про знищення радянською владою українських митців у 1920-30-х роках. Почесною амбасадоркою стала посол Канади Наталка Цмоць, яка прагне зробити стрічку доступною на Netflix. Проєкт має привернути увагу міжнародної громадськості до системного знищення української культури росією. «Кіно — це наша зброя. Сьогодні ми говоримо про культуру, історію та ідентичність — про те, що визначає Україну як націю», — зазначила співпродюсерка фільму Юлія Чернявська.
Джерело:https://chytomo.com/u-ssha-kanady-j-ievropi-pokazhut-dokumentalnu-strichku-budynok-slovo/
???? Видавництво "Родовід" на конференції в Нью-Йорку. Українське мистецьке видавництво "Родовід" взяло участь у найбільшій міжнародній арт-конференції CAA (Coledge Art Assosiation) у Нью-Йорку. У межах конференції відбулося понад 300 подій. Це не лише престижний майданчик для авторів, але й можливість привернути увагу до українського мистецтва.
Джерело:https://www.instagram.com/rodovidpress/p/DGDtZJRRtq5/?img_index=1
Фестивалі
????️ Цикл есеїв "Міста сили" на Радіо Культура. На Радіо Культура у межах проєкту «Повітряна стихія. Міста сили» вийшов цикл есеїв про життя міст під час війни й урбаністичні оповіді сучасних авторів. 26 сучасних українських авторів написали есеї про міста, які змінила війна. Від Донецька до Нью-Йорка, від Києва до Коломиї — це особливий подкаст про дух місць і людей. Слухати можна на платформах Суспільного.
Новини світу
???? Kyiv Independent випускає друкований журнал. Англомовне українське видання The Kyiv Independent анонсувало свій перший друкований журнал The Power Within, присвячений трьом рокам з моменту повномасштабного вторгнення. Про це повідомили на сайті медіа. Там зазначають, що ідея створення друкованого видання виникла з бажання зробити щось відчутне та постійне на тлі невизначеності війни. Журнал міститиме тексти, написані спеціально для нього.
Джерело:https://kyivindependent.com/the-kyiv-independent-presents-its-first-magazine-the-power-within/
Український книговидавничий ринок
???? Книжкова палата України пропонує зміни. Книжкова палата імені Івана Федорова пропонує зменшити для видавців кількість обов’язкових безплатних примірників видань, які вони мають надсилати до установи для звітування. Про це розповів виконувач обов’язків директора Книжкової палати Микола Сенченко в інтерв’ю виданню «Детектор медіа». Замість 16 обов’язкових примірників видавці пропонують надсилати лише 4, а також створити цифровий репозитарій книжок, доступний для бібліотек Європи та США. Чи стане це проривом у збереженні української книжкової спадщини? Час покаже.
Щоб дізнатися більше дивіться випуск на ютубі Молодіжної тут.
Це були найцікавіші літературні новини цього тижня. Підписуйтесь на канал Молодіжної, тисніть лайк і пишіть у коментарях, яка новина вразила вас найбільше! Побачимось у наступному випуску!