Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Рекомендації від Отто Стойки — як зберегти ментальне здоров'я

Поділіться цією сторінкою:

У прямому етері на фейсбук-сторінці Молодіжної обговорили питання ментального здоров'я з Отто Стойкою – кандидатом медичних наук, лікарем-експертом громадського здоров’я.

Наше ментальне здоров'я є цінним і потребує постійної уваги та догляду. Людина з гармонійним психічним станом може розпізнавати свої емоції, контролювати їх та функціонувати гармонійно. Вона здатна спілкуватися та будувати стосунки з іншими, розвиватися й навчатися, позитивно оцінювати себе.

Що впливає на психічне здоров'я людини? Як дбати про ментальне здоров'я? Як зберегти своє ментальне здоров'я під час війни? Ці питання стають все більш актуальними.

Отто Стойка дав кілька порад та стратегій, які можуть допомогти нам зберегти емоційний стан і здоровий розум.

Обговорили основні фактори, що впливають на ментальне здоров'я, які включають генетичні схильності, середовище, соціальні зв’язки та ін.

Збалансоване харчування, регулярна фізична активність, забезпечення здорового сну та налагодження соціальних контактів - це лише деякі із них.

Фізична активність. Використання техніки релаксації. Це можуть бути дихальні техніки, медитація, фітнес-вправи – все, що пов’язане з розслабленням, щоб організм набирався сил та перемикався.

Прогулянки  на свіжому повітрі з проведенням дихальних вправ зменшать стрес, тривогу, депресію та поліпшать самопочуття. Вдихання свіжого повітря має заспокійливий ефект.

При постійному порушенні сну Отто Стойка  рекомендує звертатися до психотерапевтів. Вони мають професійну освіту та досвід роботи з людьми, які мають ментальні проблеми, нададуть рекомендації щодо їх усунення.

Також наш гість порекомендував читати. Книги здатні багато що пояснити, розвинути наше критичне мислення, допомогти сфокусуватися в інформаційному просторі. Читати древньогрецьких філософів, зокрема їх висловлювання, книги психіатрів, художню літературу. Рекомендуємо вам прочитати «Над прірвою у житі» американського письменника Джерома Селінджера,  «Під скляним ковпаком» Сильвії Плат.

Дивіться етер за посиланням.

З усіма цими порадами ви будите готові до покращення вашого ментального здоров'я. Пам'ятайте, що дбати про своє ментальне здоров'я - це постійний процес, який варто розвивати й удосконалювати протягом всього життя. Тож запроваджуйте поради спеціаліста у своє повсякденне життя і відчуйте позитивні зміни.

Слідкуйте за анонсами, попереду ще багато цікавого.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ