Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Продовжуємо рубрику #бібліодайджест випуск #133

Поділіться цією сторінкою:

Література

 Україна продовжує відкривати нові горизонти у сфері перекладу літератури. Нещодавно вийшла друком збірка перекладів давньоєгипетської літератури українською мовою. Видавець Олександр Савчук випустив монографію з перекладами давньоєгипетських літературних і релігійних текстів українською мовою, до неї зокрема ввійшли переклади Лесі Українки й Івана Франка. Про це повідомили на сайті видавництва. У цій збірці зібрані тексти, що раніше були доступні лише на давньоєгипетській мові або інших міжнародних мовах. Книга включає переклади релігійних текстів, філософських трактатів, міфів та поем, які дають можливість українським читачам глибше познайомитися з культурою однієї з найдавніших цивілізацій світу. Це важлива подія для наукової спільноти та літературних дослідників, а також для всіх, хто цікавиться стародавньою історією та культурою.

 Читати більше  https://savchook.com/books/davnoyegypetska-literatura/

У Києві відкривається найбільша книгарня в мережі «Книголенд». Цей простір площею понад 400 квадратних метрів стане центром тяжіння для любителів книг. На полицях книгарні можна буде знайти як класичну, так і сучасну літературу, книжки для дітей, підлітків, фахову літературу для професіоналів та багато іншого. Книгарня також пропонує затишні лаунж-зони для читачів, де можна буде відпочити з книгою або взяти участь у різноманітних літературних заходах. Новий магазин обіцяє стати важливим культурним осередком для киян та гостей столиці. Крамниця буде розташована за адресою вулиця Жилянська 5/60, біля метро Олімпійська.

Читати більше  https://www.facebook.com/knigolandbooks/posts/pfbid02y9CgHAGdrk9o8WASp4TSoG3FdeV66boPPtJ9dWcSZkeKchKb1SwKmJbTe1u526j4l?locale=uk_UA

Технології

Україна зробила історичний крок у сфері авторських прав. Вперше в країні були надані авторські права на контент, створений за допомогою штучного інтелекту (ШІ). Першим сертифікат на такий контент отримала компанія «Захід», яка використала ШІ для створення ілюстрацій до літературних творів. Це відкриває нові перспективи для творчих індустрій, оскільки тепер і в Україні контент, створений за допомогою новітніх технологій, офіційно визнаний правовим об'єктом. Це рішення може стимулювати розвиток цифрових технологій у сфері культури та мистецтва, сприяючи появі нових напрямків у креативних індустріях. Про це повідомляється на сайті Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (ІР офіс).

Читати більше https://nipo.gov.ua/ap-zobrazhennia-shi/

Фестивалі

Український дім у Києві анонсував новий книжковий фестиваль під назвою «Фундамент». Фестиваль, запланований на 2024 рік, має на меті підтримати розвиток книжкової індустрії та популяризацію читання серед українців. Подія збере письменників, видавців, художників та інших представників книжкового світу з усієї країни. Організатори обіцяють цікаву програму з лекціями, автограф-сесіями, презентаціями нових книг і багато іншого. Особлива увага буде приділена підтримці молодих авторів та нових видавництв, що тільки починають свій шлях на літературному ринку.

Читати більше   https://www.ukrinform.ua/rubric-culture/3910227-ukrainskij-dim-zapocatkuvav-literaturnij-festival-fundament-istorii-pro-kulturu.html

Кіно

Україна на Франкфуртському книжковому ярмарку буде представлена національним стендом під гаслом «Повернення голосу». Програма національного стенду України на Франкфуртському книжковому ярмарку обіцяє бути насиченою і включатиме, зокрема, обговорення адаптації української літератури у кінематограф. Учасники дискусій, серед яких будуть українські та міжнародні режисери, продюсери і сценаристи, обговорять, як літературні твори можуть перетворюватися на успішні кінофільми або серіали. Також будуть представлені конкретні проєкти, які зараз перебувають у стадії розробки, і підніматимуться питання, пов'язані з фінансуванням, міжнародною співпрацею та креативними викликами у адаптації складних літературних текстів до формату кінематографу.

Читати більше  https://ubi.org.ua/uk/news/kategoriya-2/ukra-nskiy-nacionalniy-stend-ta-programa-podiy-na-frankfurtskomu-knizhkovomu-yarmarku-2024

Освіта

Однією з найважливіших новин в академічному світі стало оголошення Університету Берклі про створення кафедри україністики. Ця ініціатива є знаковою подією для української культури та наукових досліджень за кордоном. Нова кафедра займатиметься вивченням української мови, літератури, історії та культури, а також сприятиме розвитку академічної співпраці між США та Україною. Такий крок дозволить українським вченим та студентам розширити можливості для досліджень, а також популяризувати українську культурну спадщину на міжнародній арені. Кафедра планує залучати фахівців з різних галузей для міждисциплінарних проєктів.

Кафедра слов’янських мов і літератур Каліфорнійського університету в Берклі оголосила про збір коштів на заснування кафедри україністики. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив керівник видавництва Українського наукового інституту Гарвардського університету Олег Коцюба.

Читати більше https://www.facebook.com/kotsyuba/posts/pfbid0X79zaZjEQKPnPuA8k48DQxk4PgcWyyvbEscVQhcjZ3BZgjreRCdGvGEVvpbL3pYTl

Залишайтеся з нами для найсвіжіших новин зі світу літератури, культури та кіно!

Щоб дізнатися більше дивіться випуск за посиланням.

   

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ