Продовжуємо рубрику #бібліодайджест випуск #126
Виставки
Мультимедійну виставку «Імерсивний світ Тараса Шевченка» представили на Олімпійських іграх у Парижі 2024 року у межах офіційної програми Українського дому Volia Space. Про це повідомляється на сайті Міністерства культури та інформаційної політики України. Це перший український культурний хаб на Олімпійських іграх. Презентацію в Парижі провів директор Bibliothèque nationale de France-Partenariats (BnF) Рой Аміт. Після презентації відбулося живе виконання на віолончелі Тараса Бервецького.
Премії
Премія книжкових блогерів, яку заснував фестиваль «Книжкова країна», оголосила короткий список претендентів на перемогу. Про це повідомили на фейсбук-сторінці фестивалю. До шорт-листа увійшли 5 книжок, що були видані в Україні у 2023 — першій половині 2024 років:
«За перекопом є земля» Анастасія Левкова, видавництво «Лабораторія»;
«Жовтолика» Ребекка Кван, видавництво «Жорж»;
«Ніби ми злодії» М. Л. Ріо, видавництво «Артбукс»;
«Четверте крило» Ребекка Ярос, видавництво КСД;
«Невеличка драма» Валер’ян Підмогильний, видавництво Vivat.
Новини
Видавництво «Основи» спільно з видавництвом “Stretovych” перевидали культову працю Соломії Павличко «Дискурс модернізму в українській літературі». Про це повідомили на фейсбук-сторінках видавництв. У цій книжці авторка проаналізувала дискурс українського модернізму — від творчості Лесі Українки, Ольги Кобилянської, Гната Хоткевича, Михайла Яцкова до представників «Молодої Музи» й «Української хати», письменників 20-х років, найрепрезентативніших постатей еміграційної літератури 40-х років, а також Нью-Йоркської групи 60-х і 70-х років. Як наголошують у видавництвах, свого часу «Дискурс…» став не просто головним дослідженням про українську літературу — а й започаткував ширшу публічну дискусію про цінності та поступ, модернізацію всього суспільства.
Український сервіс на основі штучного інтелекту для допомоги у написанні текстів англійською Grammarly став лідером з впізнаваності українських брендів іноземцями. Про це йдеться у дослідженні «Made in Ukraine. Які українські бренди знає світ?» від Brand Ukraine. Респондентам запропонували обрати із запропонованого переліку українських торгових марок ті бренди, які вони знають. Найбільший відсоток впізнаваності має представник української ІТ галузі Grammarly: 44% у США і 39% у Великій Британії. У інших країнах менше знають про цей сервіс: 9% в Іспанії й Франції, 11% у Німеччині, 8% в Польщі й 18% в Туреччині.
Ресурс: https://brandukraine.org.ua/documents/166/booklet_made_in_ua_web.pdf
https://processer.media/ua/grammarly-najvpiznavanishij-ukrainskij-brend-za-kordonom
Навчання
В Україні запустили новий курс кримськотатарської мови та літератури, що буде доступний для учнів 5-6 класів «Нової української школи» (НУШ). Про це повідомило Міністерство освіти та науки. Цей курс розроблений спільно з платформою «Всеукраїнська школа онлайн». Він складається зі 140 уроків, в ході яких діти зможуть ближче познайомитися з культурою, мовою та літературою кримських татар. Курс можуть пройти всі охочі – він у відкритому доступі. Його розробляли провідні фахівці та носії культури. «Цей курс — можливість зберегти та розвинути унікальну мову і культуру кримських татар, забезпечити доступ до якісної освіти незалежно від місця проживання учнів. Кожен урок – подорож традиціями, історією та природою Криму», – зазначили в МОН.
Щоб дізнатися більше дивіться випуск за посиланням.