Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Продовжуємо рубрику #бібліодайджест випуск #121

Поділіться цією сторінкою:

Кіно

Сергій Жадан та Євген Турчинов записали пісню «Мишоловка», що стала саундтреком до однойменного фільму. Кліп на композицію виклали на офіційному ютюб-каналі гурту «Жадан і Собаки». Трек записали у межах мініальбому «Танго Харків», а режисером кліпу став Сергія Касторних, який і є автором фільму «Мишоловка». У відеороботі використані кадри з фільму, а інтерʼєром для зйомок послугував бліндаж, у якому, за сюжетом, і опиняється головний герой – військовий Антон. До зйомок долучилися й актори фільму – Юрій Кулініч, Андрій Ісаєнко та Анна Бірзул. Фільм «Мишоловка» розповідає про пораненого військового, що опиняється в заручниках бліндажі: ворожий артилерійський обстріл спричинив обвал укріплень, єдиний вихід – заблоковано уламками та землею. Фортифікаційна споруда стає для військового пасткою. Планується, що «Мишоловка» вийде у прокат у 2025-му році.

Ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=81khcq-mMvM&t=4s

Премії

Престижна премія Rencontres d’Arles нагородила фотощоденник харківського художника Владислава Краснощока «Больнічка». Про це він повідомив на своїй фейсбук-сторінці. Владислав Краснощок — харківський художник. Працює з фотографією, станковою і друкованою графікою та стритартом. Спільно з Сергієм Лебединським, Вадимом Трикозом та Василісою Незабаром створив групу «Шило» у 2010 році. Представник Харківської школи фотографії. Премія Rencontres d’Arles Book Awards, котру присуджує фестиваль Rencontres d’Arles, вручається щороку. Вона має на меті відзначити найкращі фотокнижки й сприяти їхньому поширенню. Грошова винагорода становить 6 000 євро. Її присудять за фотокнижку, опубліковану в період з 1 травня 2023 року по 10 травня 2024 року. Фотобук посів друге місце в категорії «Авторська книжка». «На конкурсі фотокниг в Арлі перше місце посіла пачка паперу А4 з протягнутою пружиною на малому ребрі. 2-ге ж місце посіла «Больнічка», з чим усіх нас і вітаю!» — написав він.

Ресурс: https://www.facebook.com/Redd4444/posts/7874474085943481

Новини

Художник-коміксист Фаб’єн Тульме створив чотири графічні історії про людей з України, які постраждали від війни. Про це повідомляє організація «Доріжка» на своєму сайті. Автор зазначає, що ідея коміксу – дати людям за межами України уявлення про руйнівний вплив обстрілів та ескалації війни на повсякденне життя цивільного населення.  Комікс вийшов французькою мовою 24 лютого 2024 року, у другу річницю вторгнення в Україну. Після успіху у таких французьких виданнях, як Le Monde, Libération, Courrier International та Society, автор створив українську та англійську версії коміксу.

Ресурс: https://dorijka.org/uk

Викладачка Кембриджського університету Дарія Маттінглі виявила в плагіат своїх ідей, припущень і підходів у книжці «Голодомор. Історія неусвідомленої травми» українського історика Віталія Огієнка. Про це Дарія Маттінглі повідомила на своїй фейсбук-сторінці. Викладачка радянської історії в Кембридзькому університеті Дарія Маттінглі розповіла, що вона отримала книжку Віталія Огієнка, яка видана у видавництві «Віхола» цього року, на рецензію, і натрапила в ній на фрагменти зі своїх наукових робіт.  «У розділі про призвідців Голодомору на місцях я побачила свої вже опубліковані ідеї, припущення, концептуальні підходи й навіть цілі речення без посилання на мене. Спочатку я не вірила своїм очам! У книзі є плагіат робіт Наталії Романець й Оксани Кісь. Я у прекрасній компанії», — зазначила Маттінглі.

Ресурс:   https://www.facebook.com/daria.mattingly/posts/10168838882470290

Конкурси

Держкомтелерадіо оголосив конкурс на посаду директора державної наукової установи «Книжкова палата України імені Івана Федорова». Про це повідомляється на офіційному сайті комітету. У конкурсі можуть взяти участь громадяни України, які вільно володіють державною мовою, мають науковий ступінь доктора наук або доктора філософії, стаж роботи на посадах наукових працівників або науково-педагогічних працівників не менш як 10 років. Строк подання документів – два місяці з дня опублікування оголошення (від 4-го липня).

Ресурс: https://comin.gov.ua/news/oholoshuietsia-konkurs-na-posadu-dyrektora-derzhavnoi-naukovoi-ustanovy-knyzhkova-palata-ukrainy-imeni-ivana-fedorova

Конкурс книжкового дизайну Cover Design Award оголосив переможців 2024 року. Про це повідомляється на сайті видавництва Penguin Books, що організовує конкурс. Серед 1800 заявок журі обрали переможців у трьох категоріях: дитяча література, художня література і нон-фікшн. Cover Design Award — премія для початківців дизайнерів й ілюстраторів у Великій Британії, що організовує видавництво Penguin Books. Участь можуть брати повнолітні дизайнери й ілюстратори, які ще не мали значного досвіду на оплачуваній творчій посаді. Дитяча література  «Місто викраденої магії» Назнін Ахмед Патака.  Художня література  «Дейзі Джонс і The Six» Тейлора Дженкінса Ріда Нон-фікшн  «Атомні звички» Джеймса Кліра

Ресурс: https://www.penguin.co.uk/company/work-with-us/cover-design-award

Щоб дізнатися більше дивіться випуск за посиланням.

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ