Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Продовжуємо рубрику #бібліодайджест випуск #118

Поділіться цією сторінкою:

Конкурси

Конкурс воєнної короткої прози від видавництва «Білка» та конкурс воєнної поезії пам’яті Гліба Бабіча оголосили короткі списки 2023 року. Про це повідомила на своїй фейсбук-сторінці директорка видавництва «Білка» Ірина Білоцерковська. Номінантами конкурсу воєнної поезії імені Гліба Бабіча стали: Бендза-Коцовська Галина; Білецька Олена; Дзвінка Торохтушка; Валентина Пойда; Ваф’я Оксана; Вишебаба Павло; Галанюк Ксенія; Галина Євтушик; Глушко Катерина; Глушкова Надія; Гоменюк Олександр; Зося Карпатська; Єгорушкіна Катерина; Жарікова Єлизавета; Жукова Олександра; Наталія Шейн; та інші. До журі конкурсів увійшли:

Ірина Білоцерковська;
менеджерка видавництва «Білка» Любов Костенко;
літературна редакторка Анастасія Коротка;
дослідниця військової літератури Ганна Скоріна.

Короткі списки премії оголосять у серпні. Твори цих авторів увійдуть в альманах військової літератури від видавництва «Білка» за 2023 рік.

Гліб Бабіч — військовослужбовець і поет. З 2014 по 2019 рік Бабіч брав участь в Антитерористичної операції й Операції об’єднаних сил. Після звільнення із війська займався громадською діяльністю, зокрема працював в організаціях, які працюють із ветеранами війни. Став співзасновником громадської організації «Брати по зброї». У видавництві «Білка» у 2021 році вийшла збірка поета «Вірші та пісні». Після 24 лютого 2022 року служив у 10-й гірсько-штурмовій бригаді під позивним «Лєнтяй».

Ресурс: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0w8QFXvZXszMHnqGVpsrmh2qYPCujEHpZZN5RVpDGK9g8YLhuqLYVyDYjXZuzYsyMl&id=100007894022679

Новини

Шрифт «Шрифтова абетка української ідентичності» здобув перемогу на одному з головних щорічних європейських конкурсів у галузі комунікаційного дизайну European Design Awards. Про це повідомили на сайті конкурсу. Український шрифт переміг у категорії Integrated Identity Application, а також отримав головну нагороду Jury Prize. Як повідомив голова Projector Creative & Tech Online Institute Олександр Трегубов, журі проголосували за шрифт одноголосно. На сайті проєкту можна переглянути відео, що пояснюють задум шрифту, а також кожну літеру. Конкурс European Design Awards (ED-Awards) — одна з головних щорічних європейських подій у галузі комунікаційного дизайну. Створення конкурсу було спільною ініціативою провідних європейських фахових видань про дизайн та Міжнародної ради дизайну ico-D (Icograda). ED-Awards заснований 2007 року, щороку церемонія нагородження і фестиваль дизайну відбувається в іншому європейському місті. У 2024 році вона відбулася в Неаполі.

Ресурс:  https://awards.europeandesign.org/winner/259537

Галерея сучасного мистецтва в Івано-Франківську «Асортиментна кімната» запустила власний малотиражний видавничий проєкт ilostmylibrary, що видаватиме нішеву нонфікш-літературу англійською мовою. Про це повідомили на фейсбук-сторінці галереї. Проєкт зосереджуватиметься на артбуках та каталогах робіт тих (франківських і не лише) мисткинь та митців, практики яких малозадокументовані, а також на горизонтальних і периферійних проєктах, які зокрема концентруються на фемінізмі, децентралізації, антиімперіалізмі та деколонізації. Ilostmylibrary видаватиме книжки невеликими тиражами і перекладатиме популярні видання українською мовою. Завдання проєкту — перекладати український нішевий нонфікшн англійською мовою і промотувати його серед спеціалізованих авдиторій.

Ресурс:  https://www.facebook.com/asortymentna.kimnata/posts/pfbid02JPAYde1XKCC41uxNpHD9zyhJ6xTZDJM37Cu8GkRVs2N761qdCWv9BH3tLQVxM222l

Видавництво «UA Comix» випустить мальопис про 3-тю окрему штурмову бригаду. Про це повідомляється на сайті видавництва. Реліз запланований на липень-серпень 2024 року. Комікс розповідає історію бійців бригади, просякнуту українським містицизмом і військовим духом. «Мальопис передає атмосферу війни, яку зазвичай бачимо через об’єктиви GoPro штурмовиків. Серед гуркоту артилерії, пострілів ворожих снайперів і зруйнованих будинків розкриваються сила та звитяга воїнів 3-ї окремої штурмової бригади», — розповіли в UA Comix. Команда UA Comix вважає, що життя бійців 2-го штурмового батальйону 3-ї ОШБр на чолі з їхнім командиром Сліпом варте висвітлення в мальописі.

Ресурс: https://chytomo.com/v-ukraini-stvoriat-komiks-pro-3-tiu-shturmovu-bryhadu/

Кіно

Фільм «Я і Фелікс» режисерки Ірини Цілик вийшов в онлайн прокат на стримінгових сервісах Netflix, Megogo, Sweet.TV і Київстар ТБ. Про це повідомила режисерка фільму на своїй фейсбук-сторінці. «Ну нарешті мене совість менше мучитиме, що наш фільм не встигли подивитися всі бажаючі, особливо в тих маленьких містечках і селах України, де немає кінотеатрів», — поділилася Ірина Цілик. Фільм та книжка розповідають історію про дорослішання хлопчика Тимофія у період 90-х, його сім’ю, друзів і стосунки з колишнім контррозвідником і солдатом ГРУ Феліксом. Цей чоловік, глибоко травмований різними війнами, зіграє у житті підлітка важливу роль.

Ресурс: https://www.facebook.com/ira.tsilyk/posts/pfbid035jbf89znfbFYvwMmbotvA3EX4aRC1qYa9XuQyE4A7EKas316grU54Bfnzzr8xwZkl

Премії

 Три книжки українських авторів потрапили у короткі списки престижної премії the Rencontres d’Arles Book Awards, що нагороджує фотобуки. Перелік видань, що увійшли до короткого списку, оприлюднили на сайті премії. Премія Rencontres d’Arles Book Awards, котру присуджує фестиваль Rencontres d’Arles, вручається щороку. Вона має на меті відзначити найкращі фотокнижки й сприяти їхньому поширенню. Грошова винагорода становить 6 000 євро. Її присудять за фотокнижку, опубліковану в період з 1 травня 2023 року по 10 травня 2024 року. Загалом до шортлиста 2024 року в трьох категоріях увійшли 122 книжки. Виставка з усіма цими виданнями триватиме впродовж фестивалю the Rencontres d’Arles. Rencontres d’Arles Book Awards відзначає фотобуки у категоріях:

Нагорода за авторську книжку відзначає найкращий авторський проєкт сучасної фотографії;
Історична книжка. У її межах премію вручають за найкращу документальну книжку про фотографію або про фотографа. Це може бути як тематична, так і монографічна книжка;
Фототекстова книжка. Нагороджують найкраще видання, в якій фотографії та слова в рівній мірі сприяють створенню твору.

 Серед відзначених журі українських книжок:

Владислав Краснощок Bolnichka (видавництво Moksop) — у категорії авторських видань;
Ганна Грабарська My Mom Wants to Go Back Home (видавництво Jap Sam Books) — у категорії авторських видань;
Єлена Ємчук Malanka (видавництво Edition Patrick Frey) — у категорії авторських видань.

Ресурс:  https://www.rencontres-arles.com/en/prix-du-livre/

Щоб дізнатися більше дивіться випуск за посиланням.

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ