Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Продовжуємо рубрику #бібліодайджест випуск #112

Поділіться цією сторінкою:

 

Кіно

В Україні представили перший тизер фільму «Редакція» режисера Романа Бондарчука. Про це повідомляється на сайті дистриб’юторської компанії «Артхаус Трафік». Світова прем’єра відбулася на 74-му Берлінському міжнародному кінофестивалі у програмі Forum. Це сатирична комедія, знята на Херсонщині 2021 року.  «Головний герой фільму — спраглий до справедливості ідеаліст Юра, який починає працювати в одній із газет на Херсонщині. Неочікувано для себе чоловік опиняється у вирі фейкових новин і корупційних схем, пов’язаних з виборами мера міста», — зазначають в «Артхаус Трафік».

«Редакція» — другий повнометражний ігровий фільм Романа Бондарчука. Його знімали у 2021 році на Херсонщині, як і попередню роботу Бондарчука — стрічку «Вулкан», за яку він здобув Шевченківську премію у 2019-му. Також Бондарчук відомий як артдиректор фестивалю Docudays UA. «Редакція» продовжує серію фільмів режисера, присвячених дослідженню Півдня України.

 Головну роль у стрічці зіграв Дмитро Багненко — журналіст, який фільмував життя Херсону з перших днів російської окупації, а потім пішов у ЗСУ.

Ресурс: https://arthousetraffic.com/ua/news/viishov-tizer-ukrainskogo-filmu-redakcija.htm

Фестивалі

Наприкінці квітня на ВДНГ у Києві вперше відбувся книжковий фестиваль «Книжкова країна», участь в якому взяли автори, видавництва, культурні діячі, зіркові гості та тисячі відвідувачів. Дані про кількість відвідувачів розповіли організатори ярмарку. Загалом у межах заходу відбулося 324 події, з них 80 освітніх івентів та майстер-класів, а також 59 автограф-сесій. Найпопулярнішими за кількістю відвідувачів стали поетичні читання «Фронтмени» від «Культурного десанту», запис нового епізоду YouTube-проєкту «Шалені автор(к)и», а також книжковий клуб із Валерієм Пекарем «Демонтаж імперії».

Ресурс:  https://program.book.vdng.ua/

Новини

Німецький журнал Slanted Magazine, що досліджує культуру дизайну, присвятив новий випуск Україні. Про це повідомили на сайті видання. Це випуск про життя видатних людей із креативної індустрії України, які намагаються творити, навіть попри складну ситуацію і війну.  «Багато представлених робіт і текстів відображають повномасштабну війну, яка триває вже понад два роки. Цей випуск є важливою сучасною капсулою часу і свідченням глибокого впливу дизайну», — зазначається на сайті видання. Журнал можна придбати за €22 (₴930) на сайті видавництва.

Ресурс:  https://www.slanted.de/product/slanted-magazine-43-ukraine/

Художниця із Харкова Ліза Кліменкова створила зін «Зникнення», що розповідає історію дорослішання авторки. Про це вона повідомила на своїй інстаграм-сторінці. Зін «Зникнення» розповідає історію дорослішання Лізи — її перших нічних прогулянок, перших друзів, першої зустрічі з біженцями з окупованих територій. У зіні ідеться про події шкільних років (2013-2015), коли відбувався Майдан і початок російського вторгнення, і те, як світ здавався магічним для підліткового сприйняття.

Ресурс:  https://www.instagram.com/ben_bam_bom/

Протягом року Україна піднялася на 18 позицій у Індексі свободи преси, який складає міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» (RSF), досягнувши 61-го місця. Про це повідомили на сайті організації. Україна опинилася вище в рейтингу завдяки покращенню політичного і безпекового показників.

Ресурс: https://rsf.org/en/country/ukraine

 Щоб дізнатися більше дивіться випуск за посиланням.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ