Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Продовжуємо рубрику #бібліодайджест випуск 110

Поділіться цією сторінкою:

Премії

Оголосили лавреатів премії імені Андерсена (Hans Christian Andersen Award). Про це повідомила Міжнародна рада з дитячої та юнацької книги (IBBY) на офіційному сайті. Переможцями 2024 року стали письменник Гайнц Єніш (Heinz Janisch) з Австрії й ілюстратор Сідні Сміт (Sydney Smith) з Канади. Гайнц Єніш — австрійський радіожурналіст і письменник, лавреат багатьох премій у галузі дитячої літератури, відомий своїми поетичними історіями, які знаходять дивовижне у повсякденності. Гайнц Єніш був номінантом премії імені Андерсена 2022 року. Сідні Сміт — канадський ілюстратор, раніше займався дизайном плакатів і обкладинок альбомів. Потім перейшов на дитячі книжки й здобув визнання завдяки своїм зворушливим ілюстраціям, що передають як красу, так і складність повсякденності. Премія Ганса Крістіана Андерсена — це найвища міжнародна нагорода, яка присуджується письменникам й ілюстраторам дитячих книжок, яку заснували у 1956 році. Кожні два роки її вручає організація IBBY за видатний внесок у дитячу літературу.

Ресурс: https://www.ibby.org/.../hans-christian-andersen-awards-2024

Премія The PublisHer Excellence Awards, що покликана відзначити видатних жінок у книговидавничій галузі, оголосила переможниць 2024 року. Бодур Аль Касімі, колишня президентка Міжнародної асоціації видавців (IPA), порівняла шлях видавчині з «плаванням по величезному океану», що вимагає «вміння орієнтуватися в спокійних водах, мужності протистояти штормам, стійкості, щоб плисти проти течії, і мудрості, щоб вірити в себе, попри невизначеність і незліченні виклики».

Номінація за життєві досягнення (Lifetime Achievement Award):

Ширлі Івонн Карбі, голова правління Carlong Publishers Caribbean Ltd.

Номінація за розвиток (PublisHer Emerging Award):

Мітіа Осман Тішма, генеральна директорка видавництва Mayurpankhi, виконавча директорка видавництваAgamee Prakashani.

Номінація за інновації (Innovation Award):

Енн Фрібель, засновниця і директорка видавництва Palomaa Publishing.

Премією PublisHer Excellence Awards відзначають «жінок, які вдосконалюють видавничу галузь та прокладають шляхи для інших, мають силу підштовхувати переможниць до подальших досягнень і надихати інших, а також підвищувати обізнаність про виклики, з якими багато жінок все ще зіштовхуються у видавничому бізнесі».

Ресурс: https://publishingperspectives.com/.../at-bologna.../

Премія для видавців дитячої літератури Bologna Prize for the Best Children’s Publishers of the Year (BOP) оголосила лавреатів 2024 року. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Болонського книжкового ярмарку дитячої літератури, що організовує премію. Премією нагородили видавців із 6 частин світу – Африки, Азії, Європи, Океанії, Північної Америки, Кариб, Центральної та Південної Америки. Bologna Prize for the Best Children’s Publishers of the Year – найбільша щорічна світова премія для видавців дитячої літератури. Заснована 2013 року організаторами Болонського книжкового ярмарку на честь 50-ліття ярмарку.

Ресурс: https://www.facebook.com/share/p/Q6iX9ZoZUKHQ6XdX/

Новини

Роман «Місто» Валер’яна Підмогильного видали у Польщі. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва Wydawnictwo KEW. «Сміливо сучасний, часом надто полемічний, іронічний та інтертекстуальний. “Місто” – ще один шедевр періоду Розстріляного відродження, виданий коледжем Східної Європи. Пориньте в Київ середини 1920-х – епоху революції, кохання та літератури. Познайомтеся зі Степаном. Сумнівно, що [знайомство] вам сподобається», — ідеться в анотації до польського видання. На польську роман переклав літературознавець, історик та перекладач Марцін Гачковський.

Ресурс: https://www.facebook.com/share/v/Ja9nH6cMaGc6apG9/

Видавництво Старого Лева випустить збірку поезій «Свідчення» письменниці Вікторії Амеліної. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила програмна директорка Lviv BookForum Софія Челяк. Вона розповіла, що про намір видати поетичну збірку Вікторія Амеліна повідомила їй у травні 2023 року, а під час Книжкового Арсеналу розмовляла із головною редакторкою Видавництва Старого Лева Мар’яною Савкою. Вікторія Амеліна — українська письменниця, авторка романів «Синдром листопаду, або Homo Compatiens», «Дім для Дома» та книжок для дітей. Була волонтеркою, громадською діячкою. Від початку російсько-української війни здійснювала волонтерські поїздки на деокуповані території Україні.

Ресурс: https://www.facebook.com/share/p/jsxAtZ36a8YwJBEv/

Ярмарки

На Болонському ярмарку дитячої книги визначили найкраще українське візуальне видання для дорослих, а також вручили спеціальні відзнаки за візуальне оформлення книжок. Про це повідомив «Книжковий Арсенал» на фейсбук-сторінці. У межах ініціативи Talking Pictures від Bolognabookplus у співпраці з «Книжковим Арсеналом» представили унікальну колекцію з 54 українських візуальних видань для дорослих. Міжнародне журі обрало переможцем колекції видання Telegraf від Projector Publishing & Store. Переможця запросять на Болонський ярмарок наступного року. Крім того, книжка Юлії Мусаковської «Бог свободи» (Видавництво Старого Лева, 2021) отримала спецвідзнаку за візуальну частину у виконанні Анастасії Старко.

Ресурс: https://www.facebook.com/share/p/zifvbZ1o5HNwo1ip/

Щоб дізнатися більше дивіться випуск тут.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ