Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Продовжуємо рубрику #бібліодайджест #97

Поділіться цією сторінкою:
Оголосили імена номінантів короткого списку на здобуття Премії Ганса Крістіана Андерсена, яку вручають письменникам та ілюстраторам за видатний внесок у дитячу літературу. Про це повідомила Міжнародна рада з дитячої та юнацької книги (IBBY) на своїй фейсбук–сторінці.
Серед авторів до списку увійшли:
Бразилія — Marina Colasanti;
Австрія — Heinz Janisch;
Південна Корея — Lee Geum-yi;
Бельгія — Bart Moeyaert;
Фінляндія — Timo Parvela;
Нідерланди — Edward van de Vendel.
Серед ілюстраторів до списку увійшли:
Китай — Cai Gao;
Польща — Iwona Chmielewska;
Бразилія — Nelson Cruz;
Іспанія — Elena Odriozola;
Канада — Sydney Smith;
Чилі — Paloma Valdivia.
Переможців премії оголосять 8 квітня на Болонському дитячому книжковому ярмарку.
Премія Ганса Крістіана Андерсена заснована 1956-го. Її що два роки вручає організація IBBY International письменникам та ілюстраторам за видатний внесок у дитячу літературу.
 
Стали відомі переможці конкурсного відбору фестивалю-воркшопу для молодих авторів «Прописи» 2024 року, який вдруге відбудеться в Івано-Франківську. Про це повідомив Український ПЕН.
На участь у конкурсі подавали заявки дебютанти у сфері письменництва та літературної критики віком 18-35 років, які опублікували щонайменше 2 художні або критичні твори в онлайн чи друкованих збірках, однак ще не мають жодної опублікованої книжки.
До журі «Прописів» 2024 увійшли:
Тарас Прохасько;
Юлія Мусаковська; 
Остап Сливинський;
Тетяна Терен;
Аліса Бондаренко.
«Обрати 16 учасників з-поміж 111 зголошень було непросто. Насамперед тому, що абсолютна більшість претендентів і претенденток були дуже сильними, мотивованими індивідуальностями, з ще невеликими, але вже цікавими доробками. Звісно, навіть половину з них на човник цьогорічного фестивалю ми не змогли взяти. Але це дуже спонукає робити цю подію ще і ще. Є для кого, є з ким, є заради чого», — розповів куратор проєкту «Прописи» Остап Сливинський.
Фіналістами «Прописів» 2024 стали: Дорошенко Анфіса, Гнатів Іван
Заєць Ольга, Кіляров Микита
Климчук-Длугач Вікторія, Кувалдіна Алінач, Купчинська Ірина, Курганська Ірина, Лесняк Юліана
Лібет Світлана, Марцинюк Ірина
Рудійко Ілля, Сєдих Анна, Скорбач Ярослава, Ютченко Анна, Яблучна Анна.
 
Щорічна премія «Своя полиця» для сучасної жанрової української літератури оголосила короткий список. Про це повідомила «Книгарня “Є”», що організовує премію.
Книжки оцінювали за такими критеріями: сюжет, персонажі та мова. 
Шортлист премії складається з п’яти романів в категорії «Ілюзіоністи» (романи, які мають фантастичну компоненту) та «Реалісти» (романи без фантастичної компоненти). 
У категорію «Ілюзіоністи» увійшли:
Ірина Грабовська, «Зірки й кістки» — перша частина трилогії «Замок з кришталю», фентезі меча й магії, видавництво «Віват»;
Павло Дерев’янко, «Пісня дібров» — третя частина трилогії «Літопис Сірого Ордену», темне фентезі;
Наталія Довгопол, «Витязь і Вірлиця» — чаклунське романтичне фентезі, видавництво «Жорж»;
Дарія Піскозуб, «Гемма» — друга частина тетралогії, постапокаліптичне фентезі, видавництво «Віват»;
Владислав Івченко, «Імені Сковороди» — пригодницько-містичний роман, видавництво «Темпора».
У категорію «Реалісти» увійшли:
Сергій Батурин, «Спис римського сотника» — історичний роман, видавництво «Фабула»;
Олена Волинська, «Коли сонце не сходить» — історична проза, видавництво «Ліра-К»;
Сергій Демчук, «Зима, яка назавжди з тобою» — історична проза, видавництво «Темпора»;
Дмитро Палій, «Мрії мертвого метелика» — трилер, видавництво Ростислава Бурлаки;
Оксана Афанасієва, «Орлиний вогнецвіт» — історичний роман, видавництво КСД.
 
Національна секція США Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги (The United States Board on Books for Young People, USBBY) уклала перелік видатних книжок з країн світу 2024 року, до якого увійшли книжки «Жовтий метелик» Олександра Шатохіна та «Хто зробить сніг» Мар’яни Прохасько й Тараса Прохаська. Про це USBBY повідомила на своєму сайті.
 
Сайлентбук «Жовтий метелик» Олександра Шатохіна — це «тиха книжка» про життя після війни, розбитої та обмеженої війни.
Книжка вийшла у видавництві Старого Лева 2022 року.
Журі USBBY відзначило “тиху книгу” (сайлентбук) в англійському перекладі від видавництва Red Comet Press. Книжка увійшла до переліку в категорії «Скорбота і невідомість».
Книжка «Хто зробить сніг» вийшла 2013 року у Видавництві Старого Лева.
«Тепла казка по родину кротів та їх тринадцять кротенят, про дружбу та взаємодопомогу, про турботу та домашній затишок, а також про те, хто насправді робить сніг…», — ідеться в анотації.
 
На Бродвеї, нью-йоркському театральному кварталі, триває мюзикл «Ґутенберґ» про винахідника друкарського верстата Йоганна Ґутенберґа. 
Мюзикл розповідає історію двох приятелів Бада і Дага, театральних сценаристів-початківців, котрі «з якоїсь причини» влаштовують виставу про винахідника друкарського верстата рухомого типу Йоганна Ґутенберґа.
Дія мюзиклу розгортається, коли Бад і Даг презентують свій сценарій спонсорам і «відчайдушно благають про гроші, співаючи й танцюючи». Сценаристи орендували бродвейський театр лише на одну ніч, і якщо їхній виступ не вдасться, це покладе край спробам поставити їхню виставу на сцені театру.
Мюзикл можна дивитися як дорослим, так і дітям. На Бродвеї вистава ітиме до 28 січня включно.
 
22 січня у Squat 17b відкрилася виставка, присвячена пам’яті поета й військового Максима Кривцова, що загинув у російсько-українській війні. Виставка складається з фоторобіт Максима Кривцова, які доповнені його поезіями. Публікуємо деякі з робіт виставки й повний текст до неї від Дар’ї Криж — кураторки виставки, співзасновниці культурного проєкту Squat 17b.
Кулеметник, поет і фотограф Максим Кривцов загинув на передовій 7 січня у віці 33 років разом зі своїм рудим котом. 11 січня з Максимом попрощалися в Києві, а поховали бійця в його рідному Рівному 12 січня.
Максим Кривцов був учасником Революції гідності у 2013–2014 роках, а до лав ЗСУ долучився добровольцем у 2014-му. Згодом працював у Центрі реабілітації та реадаптації учасників АТО та ООС і в Veteran Hub. Коли в лютому 2022 року Кремль почав повномасштабне вторгнення в Україну, Кривцов знову зголосився воювати.
У 2023 році у видавництві «Наш формат» вийшла його перша повноцінна збірка «Вірші з бійниці». Цю книжку український ПЕН-клуб вніс до переліку найкращих новинок року.
Вірші Максима Кривцова також виходили в збірках з іншими поетами: «Книга Love 2.0. Любов і війна», «Там, де вдома: 112 віршів про любов та війну», «Колискова 21 століття Vol. 1: що тебе заколисує?», «Поміж сирен. Нові вірші війни».
Один із його найвідоміших віршів — «Жовтий скотч» став саундтреком від гурту «Юркеш» до фільму «Наші котики». У 2023 році команда кінообʼєднання Вавилонʼ13 також екранізувала два його тексти: «Він переїхав в Бучу» та «Я вирушив автостопом».
 
Згідно з результатами голосування, новими членами Наглядової ради Українського культурного фонду (УКФ) стали Богдан Логвиненко, Володимир Воробей, Олександр Книга та Юрій Савчук. Про це повідомили на сайті міністерства культури України.
Українські заклади культури та громадські об’єднання голосували за двох кандидатів для входження до НР.
Членами ради стали:
від закладів культури:
Олександр Книга — директор і художній керівник Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша (72 голоси);
Юрій Савчук — директор Національного музею історії України у Другій світовій війні (67 голосів);
від громадських об’єднань:
Володимир Воробей — директор агенції економічного розвитку PPV Knowledge Networks (57 голосів);
Богдан Логвиненко — засновник медіа та ГО Ukraїner (56 голосів).

Щоб дізнатися більше дивіться випуск за посиланням.

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ