Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Продовжуємо рубрику #бібліодайджест #96

Поділіться цією сторінкою:

У США випустять аудіотрилер за мотивами антиутопії Джорджа Орвелла «1984». Про це на своєму сайті повідомив сервіс аудіокнижок та подкастів Audible. Актор Ендрю Гарфілд виконує роль Вінстона, акторка Синтія Еріво — роль Джулії. Окрім Гарфілда та Еріво, участь у записі візьме Том Гарді — він озвучує Старшого брата. Ендрю Скотт зіграє О’Брайена. Книжка вийде в світ 4 квітня 2024 року. Цю дату обрали, оскільки це рівно через 40 років після дати першого щоденникового запису Вінстона Сміта. Адаптація була офіційно затверджена спадкоємцями Орвелла, зокрема Річардом Блером, сином Джорджа Орвелла. Фронтмен, продюсер і автор пісень Muse Метью Белламі та композитор Ілан Ешкері створили оригінальну музику для аудіокнижки. Її можна почути у виконанні оркестру з 60 музикантів на студії Abbey Road.

Болонський ярмарок дитячої книги (Bologna Children’s Book Fair) оприлюднив перелік фіналістів 58-мої Болонської виставки ілюстраторів. Про це повідомляється на її офіційному сайті.На 58 виставку ілюстраторів надійшло 3520 робіт від 3520 художників з 81 країни. Фіналістами премії стали 346 ілюстраторів та іллюстраторок. Серед них 5 українських художниць. Болонська виставка ілюстраторів проходить щороку, починаючи з 1967-го. Мета цього конкурсу — демонстрація останніх трендів ілюстрації через нові імена художників. Виставка організовується в рамках Ярмарку дитячої книжки у Болоньї (Італія), який є провідним ярмарком дитячих книжок у світі. Цьогоріч подія проходитиме з 8 по 11 квітня.

У травні 2024 року у США та Великій Британії вийде книжка Євгена Клопотенка The Authentic Ukrainian Kitchen («Автентична кухня України»). Про це він повідомив на своїй фейсбук-сторінці. Як зазначають в анотації, книжка  прагне відзначити «незалежний дух і унікальні традиції в 100 рецептах, які демонструють справжню їжу України від сучасних рецептів до забутих страв».

У 2023 році кількість статей в українській Вікіпедії перевищила число у понад 1,3 млн статей, таким чином українська Вікіпедія посіла 14-те місце в світі серед усіх мовних версій Вікіпедії. Про це повідомили на сайті ГО «Вікімедія Україна». У 2023 році створили 84 431 нову статтю. Щодоби в середньому створювали 231 статтю. За 2023 в українську Вікіпедію переглянули 1188 млн переглядів сторінок. Абсолютне річне зростання становить 128 млн переглядів. За сім років популярність української Вікіпедії зросла на 124 %, тобто більш ніж удвічі. Серед статей на культурну тематику у 2023 році в українській Вікіпедії найчастіше шукали сторінку про письменника Тараса Шевченка. Про це повідомили у блозі ГО «Вікімедіа Україна». Також популярними стали такі статті на культурну тематику: Гімн України, Мавка. Лісова пісня, Список 250 найрейтинговіших фільмів IMDb. Високе місце в рейтингу посіла стаття про українську мову, а стаття про українську абетку вперше потрапила до топу.

Канадський актор Кіану Рівз у 2024 році опублікує перший роман The Book of Elsewhere на основі свого коміксу BRZRKR. Текст для видання Рівз готуватиме у співпраці з британським письменником Чайною М’євіллем. Книжка матиме назву The Book of Elsewhere («Книжка того, що деінде») і розповідатиме про безсмертного воїна, який подорожує по тисячоліттях, щоб зрозуміти причину свого безкінечного довголіття. «Чайна зробив саме те, на що я сподівався — він прийшов із чіткою архітектурою для історії, з розумінням того, що робити зі світом BRZRKR, світом, який я так люблю. Я був у захваті від його бачення. Для мене велика честь бути частиною цього процесу співпраці», — сказав Рівз про свого співавтора. «Іноді найкращі ігри — це ті, у які ви граєте чужими іграшками. Для мене було честю, коли Кіану запросив мене до співпраці. Але я не міг і передбачити, наскільки він буде щедрим на іграшки, які так довго створював», — сказав М’євіль про співпрацю, апелюючи до світу коміксу BRZRKR. Книжку надрукує одне з найвідоміших британських видавництв Penguin Random House. Вона має вийти у липні 2024 року. «Кіану Рівз і Чайна М’євіль — це мрія про співробітництво. Обидва — майстерні оповідачі, які десятиліттями захоплювали, дивували й завойовували серця й уми глядачів і читачів», — сказав Бен Брусі, видавничий директор у Del Rey, підрозділі видавництва Penguin Random House, що опублікує роман у Великій Британії.

BRZRKR — серія коміксів та графічних романів від Кіану Рівза, створена у співпраці зі співавтором бестселерів New York Times Меттом Кіндтом та художниками Роном Гарні, Біллом Крабтрі та Клемом Робінсом. «Чоловік, відомий лише як Берзеркер, — напівсмертний і напівбог, проклятий і змушений до насильства… навіть до пожертви своїм розумом. Але після столітніх блукань світом Берзеркер, можливо, нарешті знайшов притулок — працюючи на уряд США, він бере участь у битвах, надто жорстоких і небезпечних для будь-кого іншого. В обмін на це Берзеркер отримає єдине, чого він прагне — правду про своє нескінченне, просякнуте кров’ю існування… і про те, як йому покласти цьому край», — ідеться в анотації.

Чайна Том М’євіль — британський письменник-фантаст, засновник новітнього напряму фантастичної літератури, так званого «нового химерного фентезі».

Міжнародна асоціація видавців (IPA) оголосила про початок приймання заявок на засновану нею премію IPA Prix Voltaire 2024. Про це повідомили на сайті асоціації. Премію присуджують за «взірцеву мужність у відстоюванні свободи публікації та надання іншим можливості використовувати свою свободу слова». Номінувати видавництво або окремого вдавця на премію може будь-яка фізична особа чи організація. Головна умова номінування — видавництво мало опублікувати книжки під тиском, погрозами, залякуваннями чи переслідуваннями незадовго до номінування а премію. Виавництва, які протягом багатьох років відстоюють свободу слова і друку, теж можуть стати лавреатами The Prix Voltaire. Надсилати заявки потрібно електронною поштою за допомогою форми заявки до IPA за адресою prix-voltaire@internationalpublishers.org. Кінцевий термін подання – 22 березня 2024 року.

У Львові оголосили переможців літературної премії «Львів — місто літератури ЮНЕСКО» 2023 року. Про це повідомив міський голова Львова Андрій Садовий на своїй фейсбук-сторінці. Головну премію отримала Олена Стяжкіна з романом «Смерть лева Сесіла мала сенс», Видавництво Старого Лева. У цій книжці йдеться про війну й долі людей, випадково поєднані у Донецькому пологовому будинку. «Призові 150 тисяч гривень авторка витратить на Перемогу, благодійність і літературу», — зазначив Андрій Садовий. Спецвідзнаки за твори про війну отримали:

Ніна Захоженко за п’єсу «Я, війна і пластикова граната» (це 8 драматичних новел про життя та загибель мирних українців у перші місяці повномасштабного вторгнення, про колективну травму та нову реальність, яку вона спричинила);

Ярина Чорногуз за поетичну збірку «[dasein: оборона присутності]», видавництво «Віхола» (це листи з передової про біль від втрат побратимів, про війну, про усвідомлення та прийняття власного вибору бути там).

Премія Львова — міста літератури ЮНЕСКО — щорічна всеукраїнська літературна нагорода, яку присуджують автору або перекладачеві за оригінальний чи перекладний художній твір українською мовою. Премія заснована задля вшанування творів сучасної літератури та надання їм суспільного резонансу.

Щоб дізнатися більше дивіться випуск за посиланням.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ