Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Продовжуємо рубрику бібліодайджест #124

Поділіться цією сторінкою:

Премії

Всеукраїнська літературна премія імені Михайла Слабошпицького за 2024 рік присуджена письменнику Богдану Гориню за двокнижжя «Під ковпаком окупантів». Про це повідомила голова журі Світлана Короненко-Слабошпицька для Української літературної газети.  Документальне двокнижжя есеїв «Під ковпаком окупантів» вийшло 2024 року у видавництві «Ярославів вал». Тираж всього  100 примірників, тому видання вже є раритетом.  Як зазначено в анотації, у цьому творі на широкому тлі подій, які відбувалися в другій половині XX ст. в СРСР і його складовій частині — УРСР, попри велику кількість дійових осіб, у центрі уваги Богдана Гориня – працівник Житомирської обласної друкарні, талановитий поет і прозаїк Анатолій Шевчук (1937–2015). Автор аналізує фактори, які вплинули на моральне, творче й світоглядне формування письменника й громадянина, відстежує його творчу, естетичну й політичну еволюцію, роль у його вихованні батьків, прочитаних книг, спілкувань з братом Валерієм, з колом близьких людей, аналізує причину арешту Анатолія Шевчука органами КГБ, розкриває непохитність його волі й моральних засад під час перебування в тюрмі.

Ресурс: https://nspu.com.ua/

Книжкова премія соцмережі TikTok TikTok Book Awards оголосила переможців у семи категоріях. До журі ввійшли письменниця Саманта Шеннон, генеральний директор Асоціації видавців Ден Конвей і ведуча Сара Кокс, які обрали письменників, чиї твори увійшли до короткого списку. Голосувати за переможців TikTok Book Awards могли всі охочі за допомогою центру голосування в додатку TikTok. Премію вручили у семи категоріях:

Книга року: None of This is True, Ліза Джвелл;
Книга року (міжнародна): «Четверте крило» Ребекки Яррос;
Автор прориву BookTok: Талія Гібберт;
Творець року BookTok: Мейсі Матильда;
Висхідна зірка BookTok: Джон-Пол Кунрунмі;
Незалежна книгарня року: The Bookshop by the Sea;
Книга року TikTok Shop: The Pumpkin Spice Café, Лорі Гілмор.

 TikTok повідомляє, що понад 35 мільйонів відео на платформі створені з використанням гештегу «BookTok», що робить цю спільноту однією з найбільших на платформі. Нагороду започаткували, щоб відзначити деякі з найулюбленіших книжок, незалежних книжкових магазинів, авторів і творців, які промотують себе завдяки соцмережі.

Ресурс: https://suspilne.media/culture/799215-ogolosili-peremozciv-knizkovoi-premii-tiktok-2024-roku-hto-otrimav-nagorodi/

Премія «Зустріч: Українсько-єврейська літературна премія» 2024 року оголосила довгий список номінантів. Його оприлюднили на сайті премії. Премія покликана відзначити спільний досвід українців та євреїв упродовж століть, виражений у друкованому слові. Премію присуджують в двох категоріях:

художня література (проза, поезія, драматургія);
література нонфікшн (історичні твори, біографії, мемуари, публіцистика, есеїстика).

Переможець отримає грошову винагороду у розмірі 6000 євро: автор — 4000 євро, видавець — 2000 євро. 4 фіналісти отримають винагороду по 250 євро кожен. Церемонія вручення премії  відбудеться на Львівському міжнародному BookForum 2024. Премію «Зустріч: Українсько-єврейська літературна премія» присуджують з 2020 року за найкращий твір, що сприяє українсько-єврейському порозумінню, допомагаючи зміцнити позиції України як багатоетнічного суспільства, почергово в двох категоріях: художня література та література нонфікшн.

 Ресурс: https://ukrainianjewishencounter.org/uk/ogolosheno-dovgij-spisok-literaturno%d1%97-premi%d1%97-zustrich-2024/

Новини

Військовослужбовці 13-ї бригади Нацгвардії України «Хартія» Сергій Жадан, Алла Кошляк і Дмитро Третяк запустили інформаційно-музичне мандрівне «Радіо Хартія». Про це ідеться на офіційній сторінці радіо у фейсбуці. «Ми будемо говорити про нашу бригаду, але не лише про неї, а про українське військо, про прифронтові території, говорити щиро про ті речі, які для нас є важливими та які нас поєднують», — розповів Сергій Жадан.  Етери розпочинатимуться з обговорення актуальних новин у рубриці «Один вдома». Студія радо облаштована в авто. Гостем першого етеру став командир «Хартії», полковник НГУ Ігор Леськів.  Окрім нього, до студії завітав музикант, фронтмен гурту «Пиріг і Батіг» Мар’ян Пирожок. Він розповів, що працює в резиденції «Слово» над розвитком проєкту «Замордовані», у межах якого нещодавно випустили перший із трьох музичний альбом «Замордовані. Подзвін перший».

 Ресурс: https://www.facebook.com/radiokhartiaa

  Бібліотечні фонди Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки та Одеської національної наукової бібліотеки поповнили 16 цінними книгами, вилученими у порушників митних правил. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Волинської митниці. Міністерство культури визначило з місця постійного зберігання цих стародруків, що їх визнали культурними цінностями. У липні 2024 року відповідно до наказу Міністерства культури та інформаційної політики України для постійного зберігання в Одесу митники передали 11 книг та 3 конволюти, надрукованих французькою мовою. Загальна вартість переданої колекції експертом становить  35 433 гривень. Найдорожчий екземпляр — це комедія «Розсіювач або чесний пройдисвіт» невідомого автора, видана у Парижі у 1808 році. Підбірку художніх творів французькою мовою намагався вивезти в своєму автомобілі громадянин Франції українського походження. Серед вилучених предметів культурної цінності найдавнішою є книга видання 1808 року, найновішою — 1946 року. Також поміж стародруків є кілька томів авторства Віктора Гюго та книга «Сірано де Бержерак» Едмона Ростана, датована 1897 роком.

Ресурс: https://www.facebook.com/VNcustomUA/posts/pfbid097mTghgPFr2Q4mYhhFmA69X6YsAJin8Na4fp7RgMg17Pdxuv9kPxiS772UL8P9aUl

Щоб дізнатися більше дивіться випуск за посиланням.

 

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ