Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Продовжуємо рубрику #бібліодайджест #101

Поділіться цією сторінкою:

Україна представить національний стенд на Вільнюському книжковому ярмарку у Литві під гаслом «Крихкість існування». Про це Український інститут книги повідомив на своєму сайті. В УІК наголошують, що це найбільший книжковий ярмарок серед країн Балтії, щороку його відвідують понад 50 тисяч відвідувачів, а книжки представляють близько 300 учасників із більше ніж 20 країн. «Присутність України на великій книжковій події у Вільнюсі дуже важлива, адже Литва — наша країна-союзниця», — кажуть в Українському інститутові книги й додають, що нині в Литві перебуває понад 86 тисяч українців, серед них 52 тисячі — біженці від російсько-української війни. Цього року гаслом ярмарку стали слова литовського письменника Генрікаса Ладаускаса «Я не вірю в світ, але вірю в казки». Гасло українського стенда — «Крихкість існування», в якому йдеться про вразливість і загрозу, в якій опинилися українці загалом та українська культура зокрема під час активної фази геноцидальної війни росії проти України.

На обкладинку каталогу японського видавництва Bronze ввійшов уривок з книжки «Куди і звідки» творчої студії «Аґрафка», а також до каталогу ввійшла ілюстрація про день українців під час російсько-української війни. Про це творча студія «Аґрафка» повідомила на своїй фейсбук-сторінці. «На обкладинці — фрагмент нашої книги “Куди і звідки”, а на перших сторінках — розповідь про наш візит до Японії у вересні 2023. Для першої сторінки каталогу видавництво попросило нас створити ілюстрацію, яка б відображала життя людини у теперішньому непередбачуваному світі — ми вирішили показати один звичайний день з життя українців: захищай свободу, протидій агресії, працюй з пристрастю, знаходь радість у простих речах», — написали Романа Романишин і Андрій Лесів.

Щоб відновити об’єкти культурної спадщини, зруйновані росією за час російсько-української війни, Україні потрібні $9 мільярдів протягом наступного десятиліття. За оцінками ЮНЕСКО, культурний і туристичний сектори України втратили понад $19 мільярдів доходу за час повномасштабного російського вторгнення, а руйнувань зазнав 341 культурний об’єкт по всій країні. Загальна вартість цих руйнувань — близько $3,5 мільярда. Як приклад голова офісу ЮНЕСКО в Україні К’яра Децці Бардескі навела Одеський кафедральний собор, який росіяни пошкодили в липні 2023 року: «Це символ усієї громади… з глибоким духовним та історичним значенням».

Низка українських ілюстраторок намалювали листівки, кошти з продажу яких підуть на закупівлю FVP-дронів для Збройних сил України. Про це повідомили на сайті інтернет-магазину «Техно Їжак», що й організував збір.Листівки намалювали Анна Сарвіра, Марія Ектова, Христина Вершина, Олександра Шипілова та Женя Олійник. Серія листівок розроблена для військових. Кожен, хто купить листівку, може надіслати її військовим на фронт зі словами підтримки. «Вибери та замов поштівку на сайті або в одному з роздрібних магазинів “Техно Їжак”. На ній ти можеш написати теплі слова підтримки для наших захисників та захисниць, та залишити її в скриньці “Пошти любові до ЗСУ”. Підписані поштівки ми надішлемо на передову, щоб підтримати дух наших воїнів», — пишуть на сайті інтернет-магазину. Окрім того, кожен покупець отримає стікерпак з елементами поштівок у подарунок.

 Для українських школярів і вчителів створили сайт «Пишемо есе», що містить добірку матеріалів для навчання письма, критичного мислення і читацької грамотності. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила очільниця ГО «Смарт освіта» Галина Титиш.  За її словами, 24 лютого 2022 року мав відбутися тренінг від американської письменницької й вчительської організації National Writing Project. «Напередодні початку великої війни ми тестували опції синхронного перекладу в зумі, планували саму подію і навіть не припускали, що проведемо її аж за рік після визначеної дати. Так, ми добряче затягнули з планами. Але, нарешті, прекрасна команда тренерів готова ділитися всіма напрацюваннями», — розповіла Титиш. На платформі «Пишемо есе» щотижня публікуватимуть два нових модулі, загалом їх буде дев’ять. Перші модулі «Регулярне письмо» і «Мета текстів та різновиди есе» уже доступні. До кожного навчального модуля підбирають кілька текстів українських медіа на різні теми для молодших і старших підлітків.

Письменниця Неля Романовська у книжці «Рятуючи Єву» використала історії людей зі статті «Сафарі на людей: 5 історій тих, хто вижив в Ірпені та Бучі» Яни Осадчої для «Української правди. Життя» без узгодження з авторкою чи медіа. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила історикиня Оксана Господаренко. Роман «Рятуючи Єву» вийшов друком у 2023 році у видавництві «Мандрівець». «Короткі есеї розміром здебільшого на одну сторінку про особисті рефлексії авторки, її подругу, яка опинилася в окупації в Бучі. Це перемежовується історіями з минулого авторки, її стосунками з Богом. … Логічно будуючи історію своєї подруги, авторка оповідає й історії людей, які також пережили окупацію в Ірпені, Гостомелі та Бучі. Серед цих історій постала моя нова знайома, Люба з Ірпеня. Слово за слово в розмові з Любою з’ясувалося, що це було її інтерв’ю для Української Правди. Сказала ім’я авторки та назву матеріалу. Знайти матеріал виявилося дуже легко. Достатньо було лише кількох хвилин, щоб зрозуміти, що 4 історії з 5, які вийшли на УП, авторка використала у своєму романі», — написала вона.

Видавництво Discursus заснувало власну онлайн-книгарню «Брустури», що орієнтується на книжках про Гуцульщину, а також виданнях про гуманітаристику. Про це видавництво повідомило на своїй фейсбук-сторінці.  «Онлайнова книгарня “Брустури” — найперше майданчик для представлення продукції видавничих брендів “Брустури” (книжки про гуцулів і Гуцульщину) та Discursus (сучасна література, гуманітаристика, українознавчі воркбуки). Також у нас є книжки переважно історичного та етнографічного спрямувань від інших видавництв», — повідомляють на сайті книгарні.

Щоб дізнатися більше дивіться випуск за посиланням.

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ