Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Державні символи України

Поділіться цією сторінкою:

День WEBліографії

Невід'ємним елементом суверенної держави є державні символи. Державні символи - це встановлені Конституцією або спеціальними законами особливі розпізнавальні знаки конкретної держави, які відображають її суверенітет. Шанобливе ставлення до державних символів, патріотичні почуття і гордість за власну країну є сходинкою в закладенні духовних основ державності. Відродження української національної символіки, сьогодні, є свідченням культурного і духовного відродження української нації.

Стаття 20 Конституції України визначає три державних символи України: Державний Прапор, Державний Герб, Державний Гімн.

З метою вшанування цих важливих подій, бібліотека презентувала бібліографічні списки.

Тож пропонуємо для ознайомлення ретроспективу матеріалів з сайту МСМБ

28 січня - День затвердження Державного прапора України

https://msmb.org.ua/biblioresursi/bibliografiya/istorichni-podii/sinyo-zhovtiy-prapor-peremogi/ - Синьо-жовтий – прапор перемоги!

https://msmb.org.ua/biblioresursi/bibliografiya/aktualyni-temi/b-nyomu-siny-nebes-zoloto-hlibiv-do-dnya-derzhavnogo-prapora-ukraini/ - В ньому - синь небес, золото хлібів (до Дня Державного Прапора України)

19 лютого – День Державного Герба України

https://msmb.org.ua/biblioresursi/bibliografiya/aktualyni-temi/gerb-trizub-ofitsiyniy-simvol-derzhavi-ukraina/ - «Герб-тризуб – офіційний символ держави Україна»

https://msmb.org.ua/biblioresursi/bibliografiya/aktualyni-temi/trizub-simvol-viri-i-nadii/ - Тризуб. Символ віри і надії

10 березня - День Державного Гімну України

https://msmb.org.ua/biblioresursi/bibliografiya/aktualyni-temi/oda-derzhavnosti-derzhavniy-gimn-ta-maliy-gerb-ukraini/ - «Ода державності: Державний Гімн та малий герб України»

https://msmb.org.ua/biblioresursi/bibliografiya/osobistosti/pavlo-chubinsykiy-entsiklopedist-narodnogo-zhittya/ - «Павло Чубинський. Енциклопедист народного життя»

Національний банк України випустив набір із трьох монет у сувенірній упаковці

"Державні символи України"

         

До набору входять пам’ятні монети "Наш герб", "Наш стяг", "Наш гімн". Яку зазначається, Малий герб України, Тризуб, як знак Київської держави Володимира Великого символізує безперервність історичного розвитку Українського народу. Пісня "Ще не вмерла Україна" за півтора століття "стала потужним символом боротьби за незалежність та національним гімном". Поєднання синьої та жовтої барв, яке здавна використовувалось українцями для власної ідентичності – це кольори чистого неба і пшеничного лану, офіційно затверджені ще на прапорі Української народної республіки

Детальніше: https://www.dsnews.ua/ukr/politics/nbu-vypustil-nabor-monet-gosudarstvennye-simvoly-ukrainy-kak-on-vyglyadit-foto-30112022-470219;

https://suspilne.media/391559-kraeznavcij-muzej-kirovogradsini-otrimav-nabir-pamatnih-monet-derzavni-simvoli-ukraini/

Підготували бібліографи: Качановська Н. В., Мілашенко Т. І.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ