Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Продовжуємо рубрику #бібліодайджест випуск #89

Поділіться цією сторінкою:

В Україні заснували нове культурне медіа «Сенсор». Літературознавиця, менеджерка культурних проєктів Настасія Євдокимова та засновник книгарні «Сенс_» Олексій Ерінчак заснували медіа про культуру України «Сенсор». Про це співзасновниця, а також головна редакторка медіа повідомила на своїй фейсбук-сторінці. За словами Євдокимової, медіа має таку назву, оскільки налаштовує оптику, щоби спершу сприймати твори, події, сенси, а потім пояснювати це авдиторії.

У Будапешті випустили повість «Три сходинки Голодомору» дитячої української письменниці Еліни Заржицької, яка присвячена 90-м роковинам Голодомору в Україні. Про це повідомила Фундація «UNABOOK» на своїй фейсбук-сторінці.  Це літературно-інклюзивне видання: воно містить візуальний текст і рельєфно-крапковий шрифт Брайля. Також є аудіоверсія книжки в електронному додатку. Частину примірників передадуть до «Полиці української книги Брайлем» Державної бібліотеки іноземних мов, Національної бібліотеки імені Ференца Сечені міста Будапешта та ще низки бібліотек України.

Ірландський письменник Пол Лінч став лавреатом Букерівської премії з літератури 2023 року за роман «Пісня пророка» (Prophet Song). Про це повідомили на сайті премії. Події роману Лінча відбуваються в Ірландії з тоталітарним урядом. Книжка описує боротьбу матері чотирьох дітей, яка намагається врятувати свою сім'ю.  Голова журі Есі Едуґян зазначила, що нова книга автора відображає соціальні та політичні тривоги сьогодення. За словами самого письменника, на його роман вплинули події у Сирії, проблема біженців та дії Заходу.

У польському видавництві Towarzystwo Galeria Literacka вийшла друком книжка віршів Ірини Цілик «Глибина різкості та інші вірші». Про це поетка і кінорежисерка повідомила на своїй фейсбук-сторінці.

До польського видання ввійшла частина віршів зі збірки «Глибина різкості» (Meridian Czernowitz, 2016). Вірші переклав Богдан Задура. Поетка каже, що головними акцентами збірки є теперішня спроба розібратися в сюрреальному досвіді сучасної війни, яка впала на плечі її покоління, на молодих жінок і чоловіків, та нитки зв’язків між поколіннями і повторів історії. «Неможливо усвідомити, що відбувається з нами сьогоднішніми без розуміння того, що відбувалося з нашими бабусями й дідусями», — вважає вона.

Щоб дізнатися більше дивіться випуск за посиланням

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ