Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Продовжуємо рубрику #бібліодайджест випуск #88

Поділіться цією сторінкою:

Завершився другий сезон всеукраїнського конкурсу літературних подкастів КрутеЗНО для популяризації читання, головною темою якого стали письменники та їхні біографії. Про це повідомили організатори конкурсу LitCom. КрутеЗНО — конкурс літературних подкастів, який організували Київська Мала академія наук, соцмережа літературних подкастів LitCom та творча агенція «Баляндраси». Призовий фонд становив 200 000 гривень. Також учасники отримали спецпризи та відзнаки від Амбасадорів і партнерів конкурсу. Учасники та учасниці конкурсу надіслали 193 аудіо у форматі радіовистав, інтерв’ю, біографічних нарисів, художніх замальовок, подорожніх записок та діалогів, що висвітлюють життя 49 українських письменників і письменниць у різних номінаціях. «Автори та авторки з усіх регіонів України та кількох європейських країн розкопали архіви, підняли бібліотечні фонди й занурилися в такі глибини біографій українських письменників та письменниць, про які сном-духом не відає ChatGPT», — зазначили організатори конкурсу. Найчастіше аудіо надсилали учасники з Харківщини, Одещини, Сумщини, Запоріжжя, Житомирщини та Полтавщини. Декілька аудіо надійшло і з тимчасово непідконтрольних територій.

Письменниці та письменники, що зібрали найбільшу кількість аудіо:
Леся Українка — 14 літкастів;
Ольга Кобилянська — 11 літкастів;
Іван Франко — 10 літкастів;
Григорій Сковорода — 10 літкастів.

Літературна премія «Привітання життя» імені Богдана-Ігоря Антонича назвала переможців за 2023 рік. Про це повідомили у Львівській обласній організації НСПУ. Диплом II ступеня отримала Юлія Каспрук зі Львова за збірку «Інший вимір». Диплом III ступеня отримала Ніка Кічурка з Києва за збірку «Я твоїша». Диплом I ступеня у 2023 році не присуджували. Заохочувальні дипломи отримають:

Віталій Данищук зі Словаччини за збірку «Українська мрія»;
Наталія Портяник з Хмельницького за збірку «Квіти минулому»;
Богдан Козінчук зі Львівщини за збірку «Падолист»;
Олег Білецький зі Львова за збірку «Лабіринтами темних лісів».

Премію призначають за найкращу поетичну збірку молодих авторів віком до двадцяти восьми років. Церемонія нагородження переможців відбудеться на початку грудня.

Літературну премію імені Богдана Ігоря Антонича «Привітання життя» заснували 1994 року. У 2023 році премію відновила управа Львівської обласної організації Національної спілки письменників України. Перезавантаження премії відбулося з метою активізації літературної творчості молоді України й закордоння в галузі поетики.

Зоозахисна організація UAnimals започаткувала премію «Гуманна книжка» для творів дитячої літератури, що популяризують гуманне ставлення до тварин. Відзнаку вручатимуть письменницям та письменникам за твори, які допомагають формувати в дітях гуманне та дбайливе ставлення до тварин і довкілля. Кожна охоча людина може номінувати книжку на премію до 26 листопада. Це мають бути книжки українських авторів та українською мовою, видані у 2022-2023 роках, для дітей та про гуманне ставлення до тварин і довкілля. Нагородження відбудеться в грудні. Зоозахисна організація UAnimals із 2016 року рятує тварин від жорстокості. З початку повномасштабного вторгнення — займається порятунком тварин від війни: евакуює, годує, лікує, а також відбудову притулки й допомагає природним паркам. Команда UAnimals також запустила міжнародний проєкт #StopEcocideUkraine, покликаний притягнути росію до відповідальності за екологічні злочини під час війни.

Укладачі Кембриджського словника обрали словом 2023 року hallucinate («галюцинувати»). Про це повідомили на сайті словника. Укладачі зазначають, що протягом 2023 року до словника додали нові визначення, наприклад large languale model (велика мовну модель — LLM), generative AI (генеративний штучний інтелект) і GPT. Як стверджують укладачі словника, традиційно hallucinate означає те, що хтось відчуває щось, чого не існує — через стан здоров’я або вживання наркотиків, але тепер це також стосується штучного інтелекту.

Видавництво Hoffmann und Campe припиняє продаж книжок про путіна німецького журналіста Губерта Зайпеля, який отримав від російського олігарха Олексія Мордашова щонайменше 600 тисяч євро. Про це повідомляє німецький журнал SPIEGEL. У розслідуванні журналу SPIEGEL та німецького каналу ZDF ідеться, що у червні 2021 року Зайпель давав чергове експертне інтерв’ю, у якому заперечував надходження будь-яких гонорарів з росії за його книжки про російського президента. Проте, за словами розслідувачів, німецький журналіст роками був пов’язаний з компаніями, близькими до російського олігарха Олексія Мордашова.

Щоб дізнатися більше дивіться випуск: https://fb.watch/osoXhEagEq/

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ