Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Продовжуємо рубрику #бібліодайджест випуск #87

Поділіться цією сторінкою:

Цього року лавреатом Гонкурівської премії у Франції став письменник Жан-Батіст Андреа. Про це повідомило французьке медіа. Його відзначили за роман «Наглядайте за нею», що розповідає про кохання карлика-скульптора та графині, доля яких випала на період зародження фашизму між двома світовими війнами. Цей твір уже мав успіх і увійшов до списку найпопулярніших у Франції цього року. Нагороду Жан-Батіст Андреа отримав у ресторані «Друа» у центрі Парижа. Голова журі Дідьє Декуен відзначив роман переможця і додав, що Андреа нагороджують як «виняткового оповідача, який володіє тонким пером, а його персонажі завжди досконало виписані та особливо захопливі». «Я ніколи не думав, що це станеться», — зазначив цьогорічний «Гонкур». Жан-Батіст Андреа народився 1971 року й виріс у Каннах, де почав свою режисерську діяльність. Три його попередні романи були відзначені іншими нагородами.

Гонкурівська премія (Prix Goncourt) — французька літературна премія, яку присуджують авторам на знак відзначення прозових творів, написаних французькою мовою. Премію присуджують щорічно з 1903 року за рішенням Гонкурівської академії, куди входять відомі французькі літератори. Назва премії походить від прізвища класиків французької літератури 19 століття — братів Жуля та Едмона де Гонкурів.

Верховна Рада України підтримала рішення про надання сертифікатів на придбання українських книжок, а також субсидій для книгарень на оренду приміщень. Про це повідомила співавторка законопроєкту Євгенія Кравчук на своїй фейсбук-сторінці. Отримати книжковий сертифікат зможуть:

18-річні українці (з моменту набрання чинності законом);
батьки новонароджених дітей (з 1 січня після скасування воєнного стану).
Отримати такий сертифікат можна буде через Дію у картковому форматі.

Також законопроєкт дозволяє запустити програму субсидій на оренду приміщень для книгарень.

Оголосили переможців премії публічної бібліотеки Нью-Йорка та New York Times за найкращі дитячі книжки 2023 року. Про це повідомили на сайті NYT. До журі премії 2023 року ввійшли:

Шон Куоллз, ілюстратор книжок з малюнками;
Марія Попова, культурологиня;
Крістофер Лассен, дитячий бібліотекар Нью-Йоркської публічної бібліотеки

15 листопада за ініціативою Міжнародного ПЕН з кінця 1980-х років світ відзначає День порожніх стільців. Порожні стільці на правозахисних акціях цього дня символізують авторів, які не можуть бути з нами через ув’язнення, переслідування, зникнення чи вбивство. Цьогоріч до Дня порожніх стільців Український ПЕН ініціює #EmptyChairWeek — інформаційну кампанію пам’яті митців, життя яких забрала повномасштабна війна росії проти України. Кампанія у соціальних мережах триватиме з 13 до 19 листопада.

Мета #EmptyChairWeek — згадати якнайбільше імен полеглих митців та зробити так, аби вони якомога ширше прозвучали у публічному просторі, саме тому цінним буде кожен допис — як про тих, з ким ви були знайомі особисто, так і про тих, чиї імена дізналися лише після їхньої загибелі. 

Організатори закликають усіх небайдужих протягом тижня долучитися до ініціативи, а саме: зробити на своїх сторінках у соцмережах під гештегом #EmptyChairWeek дописи про українських письменників, музикантів, акторів, істориків, художників, мовознавців та інших культурних діячів, чиї життя обірвалися після 24 лютого 2022 року.

Щоб дізнатися більше дивіться випуск: https://fb.watch/ojalPAG3K7

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ